Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Just now, Rinaki88 είπε:

Να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου γλυκιά μου. Φαίνεται ότι τα μεγάλωσες σωστά για να έχουν τόση τρυφερότητα. Να είστε όλοι σας πάντα καλά. Με το καλό και το νέο μέλος. 

Ευχαριστω κοριτσακι μου,παντα θα προσπαθουμε μεσα απο τα λαθη μας να γινουν καλοι ανθρωποι.τελειοι γονεις δεν ειμαστε γιατι ειμαστε ανθρωποι με αδυναμιες.ομως θελω να πιστευω οτι κανουμε οτι περναει απο το χερι μας.

Με το καλο το νεο μελος και σε σας.καλη ξεκουραση τωρα που ξεμπερδεψες και αρχισε να ευχαριστιεσαι το εργο σας.:)

Just now, 4shinediamonds είπε:

Συγκινήθηκα....Υπέροχες στιγμές κοριτσάκι μου! Πάντα ευτυχισμένες στιγμές στην οικογένειά σας,με το καλό να δεχτείτε το μπεμπακο σας!

:x!!με το καλο να υποδεχτειτε κι εσεις το μωρουλινι!!οι υπεροχες στιγμες που ζησετε μαζι ειναι πολυ κοντα:)

  • Ευχαριστώ 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mar.da είπε:

Ευχαριστω κοριτσακι μου,παντα θα προσπαθουμε μεσα απο τα λαθη μας να γινουν καλοι ανθρωποι.τελειοι γονεις δεν ειμαστε γιατι ειμαστε ανθρωποι με αδυναμιες.ομως θελω να πιστευω οτι κανουμε οτι περναει απο το χερι μας.

Με το καλο το νεο μελος και σε σας.καλη ξεκουραση τωρα που ξεμπερδεψες και αρχισε να ευχαριστιεσαι το εργο σας.:)

:x!!με το καλο να υποδεχτειτε κι εσεις το μωρουλινι!!οι υπεροχες στιγμες που ζησετε μαζι ειναι πολυ κοντα:)

Με συγκινεις με τα γλυκά σου λόγια κοριτσάκι μου γλυκό! Σε ευχαριστούμε πολύ πολύ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2019 at 11:53 ΜΜ, Antzimet είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε; Πως είστε; Σε λίγες μέρες πρέπει να κάνω β’επιπέδου, η γιατρός μου πρότεινε κάποια κέντρα αλλά δεν ξέρω....θα ήθελα να ακούσω την εμπειρία σας. Ζω στη Θεσσαλονίκη. 

Καλησπερα κοριτσι μου ,εμενα μου προτειναν τον Σωτηριαδη στη τσιμισκη εμεινα πολυ ευχαριαστημενη! Με dvd! Κοντα μιση ωρα με ειχε κι επειδη δεν το εβλεπα λογω οτι ηταν γυρισμενο με την πλατη βγηκα εφαγα λιγη σοκολατιτσα κι μετα αλλη τοση ωρα! 130 μας πηρε.

  • Ευχαριστώ 1

u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 11/5/2019 at 10:50 ΜΜ, Katerina 88 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!Τι κάνετε??Να ρώτησω κάτι άσχετο?? Μαγιονέζα εμπορίου τρώτε??

Καλησπέρα! Άσχετο με τη μαγιονέζα εγώ ήθελα να ρωτήσω πως πάει η εγκυμοσύνη σου!! Κοντεύει ο καιρός!! Ποσο είσαι τώρα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, είπα να μπω και εγώ στην παρέα σας..Σήμερα είμαι 27+3 εβδομάδων. Έχω ΠΗΤ 10/08.

Ήθελα να σας ρωτήσω..το μωράκι σας είναι όλη την ημέρα δραστήριο;

εγώ ένιωσα τον μπέμπη να κινείται το πρωί, αλλά μέχρι τώρα (5 ώρες μετά) δεν τον έχω νιώσει. Σας έχει τύχει;

Σας ευχαριστώ πολύ

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Antzimet είπε:

Τελικά κορίτσια για β επιπέδου έκλεισα στο γεννεσις! Μια κυρία Ζορμπα θα μου το κανει μου είπαν! Μακάρι να είναι όλα καλά!

Με το καλό,με το καλό!

Just now, Mampa είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, είπα να μπω και εγώ στην παρέα σας..Σήμερα είμαι 27+3 εβδομάδων. Έχω ΠΗΤ 10/08.

Ήθελα να σας ρωτήσω..το μωράκι σας είναι όλη την ημέρα δραστήριο;

εγώ ένιωσα τον μπέμπη να κινείται το πρωί, αλλά μέχρι τώρα (5 ώρες μετά) δεν τον έχω νιώσει. Σας έχει τύχει;

Σας ευχαριστώ πολύ

 

Καλώς ήλθες κορίτσι μου! Με το καλό το μωράκι σου!

Ανθρωπάκια είναι και αυτά,μη νομίζεις δεν έχουν κάθε ημέρα την ίδια όρεξη!Αν κάποιο κορίτσι γνωρίζει,από ποια εβδομάδα μετράμε τις κινήσεις του μωρού;

 

Καλησπέρα κορίτσια μου,πως είστε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Antzimet είπε:

Τελικά κορίτσια για β επιπέδου έκλεισα στο γεννεσις! Μια κυρία Ζορμπα θα μου το κανει μου είπαν! Μακάρι να είναι όλα καλά!

κ εγω με την Ζορμπα το εκανα... εξαιρετικη!

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Καλησπέρα! Άσχετο με τη μαγιονέζα εγώ ήθελα να ρωτήσω πως πάει η εγκυμοσύνη σου!! Κοντεύει ο καιρός!! Ποσο είσαι τώρα;

Αγαπημένη μου τι κάνεις??Πως είσαι??Η μικρούλα τι κάνει??? Μέχρι στιγμής καλά πάμε, αν και εμφανιστηκε πάλι το αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο αλλά παίρνω σαλοσπιρ κ κάνω αντιπηκτικες ενέσεις οπότε είμαι οκ!Αύριο θα είμαι 24 κ 1, ελπιζω να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά!Ο μπεμπουλης τη μια μέρα είναι ζωηρός κ την άλλη μέρα εξαφανίζεται κ εγώ αγχωνομαι μέχρι να ξαναεμφανιστεί!


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mampa είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, είπα να μπω και εγώ στην παρέα σας..Σήμερα είμαι 27+3 εβδομάδων. Έχω ΠΗΤ 10/08.

Ήθελα να σας ρωτήσω..το μωράκι σας είναι όλη την ημέρα δραστήριο;

εγώ ένιωσα τον μπέμπη να κινείται το πρωί, αλλά μέχρι τώρα (5 ώρες μετά) δεν τον έχω νιώσει. Σας έχει τύχει;

Σας ευχαριστώ πολύ

 

Κορίτσι μου καλωσηρθες!!Το ίδιο παθαίνω κ εγώ κ ειμαι 24 εβδομάδα, το Σάββατο ο μπέμπης μου ήταν δραστήριος όλη μέρα, χθες μόνο κάτι λίγες κινήσεις καταλαβα κ είχα αγχωθει, σήμερα κάνει πιο πολλές κινήσεις.Την Τετάρτη έχω γιατρό κ θα του το πω. Φαε σοκολάτα κ ξάπλωσε στα αριστερά μέχρι να κάνει κάποια κίνηση.

Just now, 4shinediamonds είπε:

Με το καλό,με το καλό!

Καλώς ήλθες κορίτσι μου! Με το καλό το μωράκι σου!

Ανθρωπάκια είναι και αυτά,μη νομίζεις δεν έχουν κάθε ημέρα την ίδια όρεξη!Αν κάποιο κορίτσι γνωρίζει,από ποια εβδομάδα μετράμε τις κινήσεις του μωρού;

 

Καλησπέρα κορίτσια μου,πως είστε;

Αγάπη νομίζω από την 28 κ μετά μετράμε κινήσεις αλλά θα ρώτησω κ τον γιατρό την Τετάρτη γιατί φοβάμαι όταν είναι ήσυχος ο μικρός. Χθες τα είδα όλα, έτοιμη να πάω στο νοσοκομείο ημουν κ ευτυχώς εμφανιστηκε.

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Έφαγα μία μικρή σοκοφρετα βρε κορίτσια πριν κανένα δίωρο αλλά τίποτα. Το πρωί τον κατάλαβα. Τι να πω δεν ξέρω

Και εγώ αγχώνομαι πολύ.

Ξαναεχω ραντεβού σε μια βδομάδα στη γιατρό. Συνέχεια αυτό σκέφτομαι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

Έφαγα μία μικρή σοκοφρετα βρε κορίτσια πριν κανένα δίωρο αλλά τίποτα. Το πρωί τον κατάλαβα. Τι να πω δεν ξέρω

Και εγώ αγχώνομαι πολύ.

Ξαναεχω ραντεβού σε μια βδομάδα στη γιατρό. Συνέχεια αυτό σκέφτομαι

Ο πλακούντας σου που είναι κορίτσι μου?Αν είναι μπροστά να ξέρεις ότι χάνεις κινήσεις όπως κ εγώ, επίσης μήπως περπατουσες μέσα στη μέρα?μείνε ξαπλωμένη  στα αριστερά κ θα τον νιώσεις πιστεύω. Αλλιώς πάρε τηλ τον γιατρό.


 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα ελπιζω εσεις κι τα μπεμπακια να ειστε σουπερ! Σημερα πηγαμε στο γιατρο κι το νινι τα παει πολυ καλα 1.100 γιναμε ! (Ειμαστε 27w 3d)Να σας ρωτησω σας ειπε κι εσας ο γιατρος σας να κανετε doppler 3ου τριμινου κοντα στη 30η εβδομαδα; 

  • Μου αρέσει 1

u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Κορίτσι μου καλωσηρθες!!Το ίδιο παθαίνω κ εγώ κ ειμαι 24 εβδομάδα, το Σάββατο ο μπέμπης μου ήταν δραστήριος όλη μέρα, χθες μόνο κάτι λίγες κινήσεις καταλαβα κ είχα αγχωθει, σήμερα κάνει πιο πολλές κινήσεις.Την Τετάρτη έχω γιατρό κ θα του το πω. Φαε σοκολάτα κ ξάπλωσε στα αριστερά μέχρι να κάνει κάποια κίνηση.

Αγάπη νομίζω από την 28 κ μετά μετράμε κινήσεις αλλά θα ρώτησω κ τον γιατρό την Τετάρτη γιατί φοβάμαι όταν είναι ήσυχος ο μικρός. Χθες τα είδα όλα, έτοιμη να πάω στο νοσοκομείο ημουν κ ευτυχώς εμφανιστηκε.

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου γλυκό!Και εγώ κάπου εκεί θυμάμαι αρχίζουμε να μετράμε κινήσεις.Νομίζω στην αρχή 15-20/ημέρα;;;

Πάντως όσες έχουμε πρόσθιο πλακούντα,κάποιες κινήσεις του μωρού μας δεν φτάνουν ως εμάς,βρίσκουν "μαξιλαράκι" τον πλακούντα και ίσως το ερμηνεύουμε ότι δε νιώθουμε το μωρό τόσο συχνά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...