Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, 4shinediamonds είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου γλυκό!Και εγώ κάπου εκεί θυμάμαι αρχίζουμε να μετράμε κινήσεις.Νομίζω στην αρχή 15-20/ημέρα;;;

Πάντως όσες έχουμε πρόσθιο πλακούντα,κάποιες κινήσεις του μωρού μας δεν φτάνουν ως εμάς,βρίσκουν "μαξιλαράκι" τον πλακούντα και ίσως το ερμηνεύουμε ότι δε νιώθουμε το μωρό τόσο συχνά.

Γλυκούλα μου δεν θυμάμαι πόσες κινήσεις πρέπει να είναι, αλλά θα ρώτησω τον γιατρό να μου πει.Εχεις δίκιο σε αυτό γιατί ο δικός μου για κάποιο λόγο από χθες πάει κ κάθεται στο δεξί πλευρό κ αν δεν βάλω το χέρι μου για να καταλάβω κάποια κίνηση, δεν καταλαβαίνω τπτ.

Just now, Mampa είπε:

Πριν από λίγο με κλώτσησε δυο φορές δυνατά. Ο πλακούντας μου είναι όντως πρόσθιος.

Και από το πρωί έκανα δουλίτσες στο σπίτι

Εσύ @Katerina88σε ποια εβδομάδα είσαι;

Μπράβο κοριτσάκι μου!!Έχει σημασία που είναι πρόσθιος γιατί όλες όσες έχουμε τον πλακούντα μπροστά, χάνουμε κινήσεις. Να πεις στον γιατρό σου όμως για τις αλλαγές του μωρού. Το λέω ως παθουσα στη προηγούμενη εγκυμοσύνη. Αύριο θα είμαι 24 κ 1 οπότε αρχίζω κ διανύω την 25 εβδομάδα.

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, είπα να μπω και εγώ στην παρέα σας..Σήμερα είμαι 27+3 εβδομάδων. Έχω ΠΗΤ 10/08.

Ήθελα να σας ρωτήσω..το μωράκι σας είναι όλη την ημέρα δραστήριο;

εγώ ένιωσα τον μπέμπη να κινείται το πρωί, αλλά μέχρι τώρα (5 ώρες μετά) δεν τον έχω νιώσει. Σας έχει τύχει;

Σας ευχαριστώ πολύ

 

Καλως την!!με το καλο!!εμενα ειναι ζωηρουλης κινειται πολλες φορες μες την ημερα,αλλα καθε μωρακι ειναι διαφορετικο.υπαρχουν και φορες που ειναι αρκετες ωρες ησυχα.στις κορες μου θυμαμαι οτι κλωτσαγαν μια το πρωι,μια το μεσημερι και μια το βραδυ.

Δε νομιζω να συντρεχει λογος αλλα μπορεις να μιλησεις με το γιατρο σου να σε καθυσηχασει.

Παντως πλησιαζοντας στο να κλεισουμε τον 7ο μηνα ο χωρος λιγοστευει και θα κινουνται λιγοτερο.

Just now, Antzimet είπε:

Τελικά κορίτσια για β επιπέδου έκλεισα στο γεννεσις! Μια κυρία Ζορμπα θα μου το κανει μου είπαν! Μακάρι να είναι όλα καλά!

Καλα αποτελεσματα!!ολα καλα θα ειναι!!

Just now, 4shinediamonds είπε:

Με το καλό,με το καλό!

Καλώς ήλθες κορίτσι μου! Με το καλό το μωράκι σου!

Ανθρωπάκια είναι και αυτά,μη νομίζεις δεν έχουν κάθε ημέρα την ίδια όρεξη!Αν κάποιο κορίτσι γνωρίζει,από ποια εβδομάδα μετράμε τις κινήσεις του μωρού;

 

Καλησπέρα κορίτσια μου,πως είστε;

Το 4ο παιδι και δε θυμαμαι:-P!νομιζω κοντα στον 8ο χωρις να ειμαι σιγουρη.

Just now, Marian91 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα ελπιζω εσεις κι τα μπεμπακια να ειστε σουπερ! Σημερα πηγαμε στο γιατρο κι το νινι τα παει πολυ καλα 1.100 γιναμε ! (Ειμαστε 27w 3d)Να σας ρωτησω σας ειπε κι εσας ο γιατρος σας να κανετε doppler 3ου τριμινου κοντα στη 30η εβδομαδα; 

Μπραβο το ζουζουνακι!!στις 32 εβδομαδες μου ειπε περιπου οτι θα κανω ντοπλερ.καθε γιατρος εχει τη γραμμη του.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Katerina88 τι σου συνέβη σε προηγούμενη εγκυμοσύνη;;; Η αλήθεια είναι ότι στις αρχές 21η εβδομάδα και μετά τον ένιωθα πιο ζωηρό, βλέπω όμως ότι από την 26η και μετά τον νιώθω μεν αλλά όχι τόσο δυνατά. Ίσως όντως είναι αυτό που λέει η @Mar.da ότι λιγοστεύει ο χώρος. Πριν 5 ημέρες έκανα υπέρηχο και ήταν όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Γλυκούλα μου δεν θυμάμαι πόσες κινήσεις πρέπει να είναι, αλλά θα ρώτησω τον γιατρό να μου πει.Εχεις δίκιο σε αυτό γιατί ο δικός μου για κάποιο λόγο από χθες πάει κ κάθεται στο δεξί πλευρό κ αν δεν βάλω το χέρι μου για να καταλάβω κάποια κίνηση, δεν καταλαβαίνω τπτ.

Μπράβο κοριτσάκι μου!!Έχει σημασία που είναι πρόσθιος γιατί όλες όσες έχουμε τον πλακούντα μπροστά, χάνουμε κινήσεις. Να πεις στον γιατρό σου όμως για τις αλλαγές του μωρού. Το λέω ως παθουσα στη προηγούμενη εγκυμοσύνη. Αύριο θα είμαι 24 κ 1 οπότε αρχίζω κ διανύω την 25 εβδομάδα.

Κατερινακι εχεις δικιο ο προθιος πλακουντας απορροφα κινησεις και ιδιως αν ειναι πρωτη κυηση.στις επομενες ειναι αλλιως γιατι αναγωριζεις τις κινησεις πιο νωρις.το αγχος ειναι δυσκολο να το αποβαλλουμε,ειτε ειναι το πρωτο,ειτε το δευτερο κτλ.οι αποριες δεν εχουν τελειωμο γιατι καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη και ενα καινουργιο συμπτωμα μας βαζει σε ανυσηχια.εγω παντως παιρνω τηλ τον γιατρο μου,ο οποιος μου χει οτι και να σε ανυσηχει θα με καλεις.συσπασεις δεν ειχα στις κορες απο τοσο νωρις,στο μπεμπη ομως παρατηρησα κατι διαφορετικο,τον πηρα την ιδια στιγμη μου εδωσε οδηγιες και ολα καλα.εξαλλου η παροιμιες λενε 《φυλαγε τα ρουχα σου να χεις τα μισα》.σε καμμια περιπτωση δεν εννοω οτι πρεπει ειμαστε μονιμα αγχωμενες,προκειμενου ομως να μενουμε με το αγχος καλυτερα να ζαλιζουμε το γιατρο:roll:

  • Μου αρέσει 2

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mar.da είπε:

Κατερινακι εχεις δικιο ο προθιος πλακουντας απορροφα κινησεις και ιδιως αν ειναι πρωτη κυηση.στις επομενες ειναι αλλιως γιατι αναγωριζεις τις κινησεις πιο νωρις.το αγχος ειναι δυσκολο να το αποβαλλουμε,ειτε ειναι το πρωτο,ειτε το δευτερο κτλ.οι αποριες δεν εχουν τελειωμο γιατι καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη και ενα καινουργιο συμπτωμα μας βαζει σε ανυσηχια.εγω παντως παιρνω τηλ τον γιατρο μου,ο οποιος μου χει οτι και να σε ανυσηχει θα με καλεις.συσπασεις δεν ειχα στις κορες απο τοσο νωρις,στο μπεμπη ομως παρατηρησα κατι διαφορετικο,τον πηρα την ιδια στιγμη μου εδωσε οδηγιες και ολα καλα.εξαλλου η παροιμιες λενε 《φυλαγε τα ρουχα σου να χεις τα μισα》.σε καμμια περιπτωση δεν εννοω οτι πρεπει ειμαστε μονιμα αγχωμενες,προκειμενου ομως να μενουμε με το αγχος καλυτερα να ζαλιζουμε το γιατρο:roll:

Έτσι ακριβώς είναι κοριτσάκι μου όπως τα λες! Γι'αυτό κ εγώ τον ζαλίζω τον γιατρό μου μόλις δω κάτι διαφορετικό για να προλάβω τυχόν καταστάσεις γιατί δυστηχως στην εποχή μας υπάρχει ο "ωχ αδελφισμός" ότι και καλά είμαστε υπερβολικές κ αγχωμενες, αλλά αν έχεις κάνει από τον χυλό φυσάς κ το γιαούρτι!

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

Πριν από λίγο με κλώτσησε δυο φορές δυνατά. Ο πλακούντας μου είναι όντως πρόσθιος.

Και από το πρωί έκανα δουλίτσες στο σπίτι

Εσύ @Katerina88σε ποια εβδομάδα είσαι;

Μπράβο κοριτσάκι μου!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Έτσι ακριβώς είναι κοριτσάκι μου όπως τα λες! Γι'αυτό κ εγώ τον ζαλίζω τον γιατρό μου μόλις δω κάτι διαφορετικό για να προλάβω τυχόν καταστάσεις γιατί δυστηχως στην εποχή μας υπάρχει ο "ωχ αδελφισμός" ότι και καλά είμαστε υπερβολικές κ αγχωμενες, αλλά αν έχεις κάνει από τον χυλό φυσάς κ το γιαούρτι!

Κατερινακι μου σε οτι αφορα τα παιδια μου εγω δεν εχω ενδοιασμους,ζαλιζω γυναικολογους και παιδιατρους,πλεον και παθολογους γιατι οι μεγαλες κορες πανε παθολογο οταν χρειαζεται.

  • Μου αρέσει 2

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Γλυκούλα μου δεν θυμάμαι πόσες κινήσεις πρέπει να είναι, αλλά θα ρώτησω τον γιατρό να μου πει.Εχεις δίκιο σε αυτό γιατί ο δικός μου για κάποιο λόγο από χθες πάει κ κάθεται στο δεξί πλευρό κ αν δεν βάλω το χέρι μου για να καταλάβω κάποια κίνηση, δεν καταλαβαίνω τπτ.

Μπράβο κοριτσάκι μου!!Έχει σημασία που είναι πρόσθιος γιατί όλες όσες έχουμε τον πλακούντα μπροστά, χάνουμε κινήσεις. Να πεις στον γιατρό σου όμως για τις αλλαγές του μωρού. Το λέω ως παθουσα στη προηγούμενη εγκυμοσύνη. Αύριο θα είμαι 24 κ 1 οπότε αρχίζω κ διανύω την 25 εβδομάδα.

Έτσι ακριβώς κοριτσάκι μου γλυκό.

Just now, Mar.da είπε:

Κατερινακι μου σε οτι αφορα τα παιδια μου εγω δεν εχω ενδοιασμους,ζαλιζω γυναικολογους και παιδιατρους,πλεον και παθολογους γιατι οι μεγαλες κορες πανε παθολογο οταν χρειαζεται.

Συμφωνώ απόλυτα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Κατερινακι μου σε οτι αφορα τα παιδια μου εγω δεν εχω ενδοιασμους,ζαλιζω γυναικολογους και παιδιατρους,πλεον και παθολογους γιατι οι μεγαλες κορες πανε παθολογο οταν χρειαζεται.

Έτσι ακριβώς κοριτσάκι μου!!!


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mampa είπε:

Πριν από λίγο με κλώτσησε δυο φορές δυνατά. Ο πλακούντας μου είναι όντως πρόσθιος.

Και από το πρωί έκανα δουλίτσες στο σπίτι

Εσύ @Katerina88σε ποια εβδομάδα είσαι;

Κορίτσι μου όσες έχουμε πρόσθιο πλακούντα δύσκολα καταλαβαίνουμε κινήσεις όταν είμαστε όρθιες.Εγώ αραιά και που  τις καταλαβαίνω καθιστή.Κυρίως ξαπλωμένη καταλαβαίνω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Καλως την!!με το καλο!!εμενα ειναι ζωηρουλης κινειται πολλες φορες μες την ημερα,αλλα καθε μωρακι ειναι διαφορετικο.υπαρχουν και φορες που ειναι αρκετες ωρες ησυχα.στις κορες μου θυμαμαι οτι κλωτσαγαν μια το πρωι,μια το μεσημερι και μια το βραδυ.

Δε νομιζω να συντρεχει λογος αλλα μπορεις να μιλησεις με το γιατρο σου να σε καθυσηχασει.

Παντως πλησιαζοντας στο να κλεισουμε τον 7ο μηνα ο χωρος λιγοστευει και θα κινουνται λιγοτερο.

Καλα αποτελεσματα!!ολα καλα θα ειναι!!

Το 4ο παιδι και δε θυμαμαι:-P!νομιζω κοντα στον 8ο χωρις να ειμαι σιγουρη.

Μπραβο το ζουζουνακι!!στις 32 εβδομαδες μου ειπε περιπου οτι θα κανω ντοπλερ.καθε γιατρος εχει τη γραμμη του.

Τελικα πηρα να κλεισω ραντεβου κι μου ειπε 32 κι εμενα!

  • Μου αρέσει 1

u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Με το καλό,με το καλό!

Καλώς ήλθες κορίτσι μου! Με το καλό το μωράκι σου!

Ανθρωπάκια είναι και αυτά,μη νομίζεις δεν έχουν κάθε ημέρα την ίδια όρεξη!Αν κάποιο κορίτσι γνωρίζει,από ποια εβδομάδα μετράμε τις κινήσεις του μωρού;

 

Καλησπέρα κορίτσια μου,πως είστε;

Εγώ πάντως δεν το νιώθω όλη μέρα....κάποιες μέρες έχει πιο εντονη δραστηριότητα άλλες όχι! Βέβαια εγώ έχω πητ 23/9

πρίν από 37 λεπτά , duchess.sunshine είπε:

κ εγω με την Ζορμπα το εκανα... εξαιρετικη!

Αλήθεια;;; Αχ τέλεια!!!! Τέτοια λέγε μου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...