Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Just now, Mar.da είπε:

Καλα ειμαι κοριτσι μου,ξερεις τα συνηθισμενα μας;-).

Βρε ρινακι αυτο τους ελεγα σημερα,σε λιγο για να σηκωθω θα με τσουλατε σα τα βαρελακια:D.αντε αυριο περιμενουμε τα νεα σου!!!

Μπράβο κοριτσάκι μου,πάντα καλά!Πρόλαβαν στεγνώσαν τα χαλιά;Τόσος κόπος ο σύζυγος και τα κορίτσια σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, 4shinediamonds είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου,πάντα καλά!Πρόλαβαν στεγνώσαν τα χαλιά;Τόσος κόπος ο σύζυγος και τα κορίτσια σου!

Ποπο ναι!ευτυχως προλαβαν!κι οχι τιποτα αλλο εριξε και χωμα,θα γινοντουσαν χαλια.διπλος κοπος μετα.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Ποπο ναι!ευτυχως προλαβαν!κι οχι τιποτα αλλο εριξε και χωμα,θα γινοντουσαν χαλια.διπλος κοπος μετα.

Μπράβο βρε κορίτσι μου!Τι καλά που έχεις τόση βοήθεια:)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Πως είστε; Εγώ αρχίζω κ νυστάζω πάλι όπως το 1ο τρίμηνο... !! Αύριο αρχίζω κ μαθήματα ανώδυνου τοκετού.. να μάθουμε καμία αναπνουλα γιατί στην πρώτη γέννα δεν ήξερα τίποτα από αναπνοές κ πιστεύω βοηθάνε!! 

Επίσης κορίτσια έχετε βρει νυχτικακια ή πυτζαμακια για την κλινική;; Κοντομανικα ή αμανικα; Εγώ ψάχνω να βρω κάτι από αυτά αλλά να είναι εύκολα κ στο θηλασμό!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Πως είστε; Εγώ αρχίζω κ νυστάζω πάλι όπως το 1ο τρίμηνο... !! Αύριο αρχίζω κ μαθήματα ανώδυνου τοκετού.. να μάθουμε καμία αναπνουλα γιατί στην πρώτη γέννα δεν ήξερα τίποτα από αναπνοές κ πιστεύω βοηθάνε!! 

Επίσης κορίτσια έχετε βρει νυχτικακια ή πυτζαμακια για την κλινική;; Κοντομανικα ή αμανικα; Εγώ ψάχνω να βρω κάτι από αυτά αλλά να είναι εύκολα κ στο θηλασμό!

Καλημέρα κοριτσακι μου!!!Κ εγώ κοιμαμαι συνέχεια για να πω την αλήθεια!Καλά θα κάνεις για να είσαι προετοιμασμένη!!Εγώ έχω 2 νυχτικακια με κουμπάκια για τον θηλασμό κ μια ρόμπα αντίστοιχα.

 

Εγώ έχω γιατρό το απόγευμα και σήμερα το πρωί ξύπνησα και είχε ματώσει η μύτη μου, είναι φυσιολογικό?Δεν μου έχει ξανατύχει! Επίσης όλο πεινάω, λες κ με έχει πιάσει λύσσα νιωθω.


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Katerina 88 είπε:

Καλημέρα κοριτσακι μου!!!Κ εγώ κοιμαμαι συνέχεια για να πω την αλήθεια!Καλά θα κάνεις για να είσαι προετοιμασμένη!!Εγώ έχω 2 νυχτικακια με κουμπάκια για τον θηλασμό κ μια ρόμπα αντίστοιχα.

 

Εγώ έχω γιατρό το απόγευμα και σήμερα το πρωί ξύπνησα και είχε ματώσει η μύτη μου, είναι φυσιολογικό?Δεν μου έχει ξανατύχει! Επίσης όλο πεινάω, λες κ με έχει πιάσει λύσσα νιωθω.

Πολύ νύστα!! Μακάρι να αποθηκευοταν τουλάχιστον ο ύπνος που μπορούμε κ κάνουμε τώρα :)

Μην ανησυχείς καθόλου,εμένα η μύτη μου 'ανοιγει' συχνά από την αρχή του δεύτερου τρίμηνου κ η αιματολογος μου είπε πως είναι απόλυτα φυσιολογικό!Κ εγώ πεινάω πάρα πολύ... Κ το ρίχνω στα γλυκά συνήθως δεν ξέρω τι έχω πάθει... Κ αν αργήσω να φάω ειδικά το μεσημέρι αρχίζω να ζαλίζομαι .. αυξάνονται οι απαιτήσεις των ζουζουνιων μάλλον:-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Πολύ νύστα!! Μακάρι να αποθηκευοταν τουλάχιστον ο ύπνος που μπορούμε κ κάνουμε τώρα :)

Μην ανησυχείς καθόλου,εμένα η μύτη μου 'ανοιγει' συχνά από την αρχή του δεύτερου τρίμηνου κ η αιματολογος μου είπε πως είναι απόλυτα φυσιολογικό!Κ εγώ πεινάω πάρα πολύ... Κ το ρίχνω στα γλυκά συνήθως δεν ξέρω τι έχω πάθει... Κ αν αργήσω να φάω ειδικά το μεσημέρι αρχίζω να ζαλίζομαι .. αυξάνονται οι απαιτήσεις των ζουζουνιων μάλλον:-P

Με καθησυχάζεις κοριτσάκι μου!! Μακάρι να αποθηκεύαμε τον ύπνο για να έχουμε απόθεμα σε λίγους μήνες! Κ εγώ με τα γλυκά έχω θέμα κ προσπαθω να μαζευτω γιατί είμαι +5 κιλά κ δε ξέρω τι θα ακούσω σήμερα γιατί τα έβαλα μαζεμένα!


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Με καθησυχάζεις κοριτσάκι μου!! Μακάρι να αποθηκεύαμε τον ύπνο για να έχουμε απόθεμα σε λίγους μήνες! Κ εγώ με τα γλυκά έχω θέμα κ προσπαθω να μαζευτω γιατί είμαι +5 κιλά κ δε ξέρω τι θα ακούσω σήμερα γιατί τα έβαλα μαζεμένα!

Είσαι πολύ καλά μόνο με 5 παραπάνω!! Εγώ έχω βάλει 7 μέχρι τώρα κ σε μια εβδομάδα μπαίνω στον 7ο ... Το τρίτο τρίμηνο φοβάμαι πόσα θα βάλω...Στην κόρη μου είχα βάλει 16 σύνολο κ ευτυχώς τα έχασα γρήγορα... απλά τώρα θέλω να μην βάλω τόσα γιατί ξεκίνησα +4 από τα φυσιολογικά μου..(59 τα νορμάλ μου)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Είσαι πολύ καλά μόνο με 5 παραπάνω!! Εγώ έχω βάλει 7 μέχρι τώρα κ σε μια εβδομάδα μπαίνω στον 7ο ... Το τρίτο τρίμηνο φοβάμαι πόσα θα βάλω...Στην κόρη μου είχα βάλει 16 σύνολο κ ευτυχώς τα έχασα γρήγορα... απλά τώρα θέλω να μην βάλω τόσα γιατί ξεκίνησα +4 από τα φυσιολογικά μου..(59 τα νορμάλ μου)

Αγαπημένη μου μια χαρά είσαι!!Εγώ φοβαμαι το κράξιμο γιατί ξεκίνησα στα 68 κ λέω που θα φτάσω τώρα!Δε με νοιάζει θα τα χάσω όλα μετά αλλά δε μπορώ το κράξιμο!ούτως ή άλλως το έχω κ εγώ κατανού κ προσπαθω να  ελέγξω τα κιλά κ να μην βάλω πολλά! Έχω κ ενδοκρινολόγο στις 28/5 κ λέω εκεί θα γίνει πανηγύρι!χαχα


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ελένη Ταφ1993 είπε:

Καλημερααα!! Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις Σας!! Εύχομαι με το καλό τα μωράκια μας!! Περιμένω πως και πως να περάσει ο καιρός!! 

Θα περάσει γρήγορα κορίτσι μου!!! Φτάσαμε στο καλοκαίρι πια!!!


 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κορίτσια τα ίδια +5 κιλα απιστευτη ορεξη για φαγητο και γλυκα, προσπαθω τουλαχιστον να σωσω την κστασταση με στεβια και υπνοοος... Αφου ελεγα μηπως το παω για ψιλοκαταθλιψη που δεν σηκωνομαι με τιποτα απτο κρεβατι!!! Ποτε μπαινουμε στον 7ο? 24 εβδομαδες και 1 μερα ειναι 7ος δηλ?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Myrtw80 είπε:

Κι εγώ κορίτσια τα ίδια +5 κιλα απιστευτη ορεξη για φαγητο και γλυκα, προσπαθω τουλαχιστον να σωσω την κστασταση με στεβια και υπνοοος... Αφου ελεγα μηπως το παω για ψιλοκαταθλιψη που δεν σηκωνομαι με τιποτα απτο κρεβατι!!! Ποτε μπαινουμε στον 7ο? 24 εβδομαδες και 1 μερα ειναι 7ος δηλ?

Τα ίδια κοριτσακι μου!!!Ο 6 μήνας μου φαίνεται ατελείωτος καθώς έχει 5 εβδομάδες δηλ μέχρι και τις 26. Στις 27 εβδομάδες αρχίζουμε να διανύουμε τον 7! Έχουμε  λίγο ακόμη εμείς οι δύο!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Τα ίδια κοριτσακι μου!!!Ο 6 μήνας μου φαίνεται ατελείωτος καθώς έχει 5 εβδομάδες δηλ μέχρι και τις 26. Στις 27 εβδομάδες αρχίζουμε να διανύουμε τον 7! Έχουμε  λίγο ακόμη εμείς οι δύο!

Α μαλιστα... Ετσι εξηγειται... Αχ κουραγιο, αφου ειναι ολα καλα δεν πειραζει τα υπολοιπα ειναι λεπτομερειες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...