Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Just now, Rinaki88 είπε:

Βρε αγάπη εσύ είσαι σιλφιδα. Χαχαχα τι μιλάς. Λογικό και τι κυτταρίτιδα να κάνεις. Εγώ έχω φρικάρει λίγο γιατί έχει ήδη φουσκώσει αρκετά η κοιλιά μου και έχω δυσφορία. Δεν ξέρω πώς θα γίνω μέχρι τον 9ο. Καλά κάνεις μωρέ ευχαριστήσου το. Όλα θα γίνουν μετά. Για άλλες λίγο πιο εύκολα για άλλες λίγο πιο δύσκολα.

Κι εσύ μια χαρά είσαι κοριτσάκι. Μαζί πάμε εμείς. Εγώ σήμερα κλείνω τον 6ο και μπαίνω στον 7ο. Απλώς εγώ ξεκινησα με αρκετά παραπανίσια κιλά όποτε τώρα με ζοριζει και το ένα κιλό παραπάνω. 

Θα βάλετε λαστεξ μετά η ζώνη για σύσφιξη; Πώς το σκέφτομαι και δεν αντέχω να με ζοριζει τίποτε. Πφφφφ.

Ημουν σιλφιδα πριν.ειμαι και κοντουλα βλεπεις.στην πρωτη κορη πηρα 23 κιλα!στη δευτερη 12 και στην τριτη 8.τωρα πιστευω 16-17 θα τα παρω.αλλα μωρε δε με νοιαζει.εγκυος ειμαστε θα ξεφυγουμε λιγο.τωρα οσον αφορα την κυταρριτιδα ισως ειναι θεμα οργανισμου.

Κοριτσια τα κιλα χανονται μη σκατε,αλλες πιο γρηγορα αλλες πιο αργα.

Λαστεξ ειχα βαλει στο πρωτο παιδι αλλα με ζοριζε.στις αλλες δυο το φορεσα λιγο.τωρα που θα μαστε μες το κατα καλοκαιρο δε ξερω αν θα το αντεξουμε.βοηθαει ομως αρκετα ειναι η αληθεια,οχι μονο για να επανελθει η κοιλιτσα αλλα και γιατι νιωθεις πιο καλα ως να επανελθουν τα οργανα στη θεση τους.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια,

τλκ κ εμενα δεν με αφησε να παρω αντισταμινικο, μονο φυσιολογικό ορο στα ματια και στην μυτη!! Δεν μπορω να κανω κατι αλλο... οπότε υπομονη! Χθες πήγα πρώτη φορα στα προγεννητικα μαθήματα που κάνει το Ιπποκράτειο στην Θεσσαλονικη. Εχει πάει κάποια κοπέλα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, 4shinediamonds said:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!

Μια Χαρούλα είσαι στα κιλακια σου!Εγώ έχω πάρει 4 κιλακια στους 7 1/2 μήνες.

Έτσι ακριβώς το σκέφτομαι και εγώ γλυκιά μου.Αμήν του χρόνου πλατσα πλουτσα με τα μωράκια μας!

Καλημέρα κορίτσι μου! Καλά κάνεις κορίτσι,ευχαριστησου το,τα κιλά χάνονται:)

Καλημέρα Ρινακι!Βάζουμε λαστεξ μετά την γέννα;Άσχετη ειμαι....Για την κοιλιά ή για την καισαρική γίνεται αυτό;

Καλημέρα γλυκιά μου!

Καλημέρα κορίτσι μου!

Καλημέρα κοπέλα μου. Ξέρω ότι βάζουν για την κοιλιά. Για την καισαρική δεν ήξερα αλλά λέει το Κατερινάκι ότι έβαλε. Βασικά από ότι κατάλαβα μάλλον θέλει για να επανελθεις να μην σακουλιασει το δέρμα αλλά μάλλον θέλει να συνεχίσεις και λαδάκι ή κρεμα για τις ραγάδες και μετά την γέννα για να έχει ελαστικότητα το δέρμα. Ιδωμέν.

Just now, Katerina 88 said:

Καλημέρα κοριτσακι μου!!!Στην ίδια μοίρα είμαστε να ξέρεις!!!Κ το ένα κιλό που βάζω με ζορίζει. Εγώ την προηγούμενη φορά είχα βάλει μια ζώνη για να μου κρατάει την κοιλιά από την τομή της καισαρικής αλλά παρόλαυτα η κοιλιά μου έγινε πλάκα μέσα σε ένα μήνα.

Καλημέρα Κατερινάκι. Αλήθεια χρησιμοποιούν και στην καισαρική; Δεν είχα ιδέα. 

Just now, Mar.da said:

Ημουν σιλφιδα πριν.ειμαι και κοντουλα βλεπεις.στην πρωτη κορη πηρα 23 κιλα!στη δευτερη 12 και στην τριτη 8.τωρα πιστευω 16-17 θα τα παρω.αλλα μωρε δε με νοιαζει.εγκυος ειμαστε θα ξεφυγουμε λιγο.τωρα οσον αφορα την κυταρριτιδα ισως ειναι θεμα οργανισμου.

Κοριτσια τα κιλα χανονται μη σκατε,αλλες πιο γρηγορα αλλες πιο αργα.

Τι να σε νοιάζει ρε γλυκούλα. Απόλαυσε το. Μια χαρά είσαι αν τα χάνεις και εύκολα σούπερ. Λέω να μειώσω την όγκο των γευμάτων γιατί βλέπω πλέον ότι αυτό που έτρωγα πριν με ζοριζει αρκετά πλέον. Για να δούμε.

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Newmum19 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια!! η αλήθεια είναι ότι είχα λίγο καιρό να μπω και διάβαζα μαζεμένα τα σχόλια σας τώρα!! Χαίρομαι που μεγαλώνουν τα μπεμπάκια μας και πάνε όλα καλά!! εγώ είμαι 28+4 σήμερα και έχω ραντεβού με την γιατρό μου την δευτέρα για να δούμε την μικρούλα μας!! Εγώ από πόνους και ύπνο δόξα το θεό πάω πολύ καλά μέχρι στιγμής! το μόνο που με ταλαιπωρεί είναι λίγο η δυσκοιλιότητα και ότι μετράω το ζάχαρο μου γιατί υπάρχει μια μικρή προδιάθεση αλλά ευτυχώς όλα καλά! καταφέρνω και το κρατάω στις επιθυμητές τιμές!! Σκέφτομαι τώρα αυτές τις μέρες να ψαχτώ για να παρακολουθήσω μαθήματα ανώδυνου τοκετού και θηλασμού!! Έχει καμία ανάλογη εμπειρία; 

Επίσης ρε κορίτσια έχετε ξεκινήσει έρευνα αγοράς για τα ψώνια των μωρών σας; πχ καρότσι; έχετε βρει;; με έχει προβληματίσει λιγάκι αυτή η αγορά γιατί θέλω να πάρω κάτι καλό για την μικρή μου κ όχι πανάκριβο αλλά δυστυχώς έχω μικρό χώρο στο πορτ παγκάζ μου κ έτσι με περιορίζει!! ένα που μας άρεσε ήταν το carello M30 κι ενώ έφυγα ενθουσιασμένη από το μαγαζί ότι λογικά βρήκαμε αυτό που θέλαμε, μπήκα μετά στο ίντερνετ και δεν μου άρεσαν και πολύ οι κριτικές που διάβασα!! για πείτε γνώμες!!

Καλημερα κοριτσι μου!28 και1 σημερα εγω.τι καλα που θα δεις σημερα τη μικρουλα σου!!ευτυχως να και μια τυχερη που δεν ποναει,μακαρι να εισαι ετσι ως το τελος!μαθηματα ανωδυνου και θηλασμου δε θα κανω ειναι το 4ο για μενα:),προικα του μωρου θα μου δωσει η κουμπαρα και μας μενει μονο να του ψωνισουμε ρουχαλακια.αρχες του αλλου μηνα λεω να το κανω.ισως τα κοριτσια που εχουν ψαξει να σε βοηθησουν.

Just now, Rinaki88 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου. Ξέρω ότι βάζουν για την κοιλιά. Για την καισαρική δεν ήξερα αλλά λέει το Κατερινάκι ότι έβαλε. Βασικά από ότι κατάλαβα μάλλον θέλει για να επανελθεις να μην σακουλιασει το δέρμα αλλά μάλλον θέλει να συνεχίσεις και λαδάκι ή κρεμα για τις ραγάδες και μετά την γέννα για να έχει ελαστικότητα το δέρμα. Ιδωμέν.

Καλημέρα Κατερινάκι. Αλήθεια χρησιμοποιούν και στην καισαρική; Δεν είχα ιδέα. 

Τι να σε νοιάζει ρε γλυκούλα. Απόλαυσε το. Μια χαρά είσαι αν τα χάνεις και εύκολα σούπερ. Λέω να μειώσω την όγκο των γευμάτων γιατί βλέπω πλέον ότι αυτό που έτρωγα πριν με ζοριζει αρκετά πλέον. Για να δούμε.

Η αληθεια ειναι οτι ο ογκος των γευματων κι εμενα με ζοριζει,εκεινη την ωρα θα το φαω ευχαριστα και μετα θα βογκαω σα το βοα:mrgreen:!ειδικα αν ειναι κατι που μ αρεσει.προσπαθω μονο να χω φαει ως τις 8:30 γιατι μετα ειναι δραμα.πιεζεται πολυ το στομαχι μας στο μηνα που ειμαστε.

 

Just now, duchess.sunshine είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

τλκ κ εμενα δεν με αφησε να παρω αντισταμινικο, μονο φυσιολογικό ορο στα ματια και στην μυτη!! Δεν μπορω να κανω κατι αλλο... οπότε υπομονη! Χθες πήγα πρώτη φορα στα προγεννητικα μαθήματα που κάνει το Ιπποκράτειο στην Θεσσαλονικη. Εχει πάει κάποια κοπέλα; 

Καλημερα,τωρα οσο μπορεις παλεψε το.θα φυγει κι αυτη η σκονη που θα παει!θα εισαι καλυτερα μετα.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου. Ξέρω ότι βάζουν για την κοιλιά. Για την καισαρική δεν ήξερα αλλά λέει το Κατερινάκι ότι έβαλε. Βασικά από ότι κατάλαβα μάλλον θέλει για να επανελθεις να μην σακουλιασει το δέρμα αλλά μάλλον θέλει να συνεχίσεις και λαδάκι ή κρεμα για τις ραγάδες και μετά την γέννα για να έχει ελαστικότητα το δέρμα. Ιδωμέν.

Καλημέρα Κατερινάκι. Αλήθεια χρησιμοποιούν και στην καισαρική; Δεν είχα ιδέα. 

Τι να σε νοιάζει ρε γλυκούλα. Απόλαυσε το. Μια χαρά είσαι αν τα χάνεις και εύκολα σούπερ. Λέω να μειώσω την όγκο των γευμάτων γιατί βλέπω πλέον ότι αυτό που έτρωγα πριν με ζοριζει αρκετά πλέον. Για να δούμε.

Ναι κοριτσακι μου, κρατάει την κοιλιά για να μην ακουμπάει στην τομη κ να μην τραβάνε τα ράμματα, ζώνη λοχείας λέγεται νομίζω.

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Έχει πάρα πολύ σκόνη για να πω την αλήθεια!! Υπομονή κοριτσακι μου!! 

Όλα όμορφα,δόξα Σοι κοριτσάκι μου!

Just now, Rinaki88 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου. Ξέρω ότι βάζουν για την κοιλιά. Για την καισαρική δεν ήξερα αλλά λέει το Κατερινάκι ότι έβαλε. Βασικά από ότι κατάλαβα μάλλον θέλει για να επανελθεις να μην σακουλιασει το δέρμα αλλά μάλλον θέλει να συνεχίσεις και λαδάκι ή κρεμα για τις ραγάδες και μετά την γέννα για να έχει ελαστικότητα το δέρμα. Ιδωμέν.

Καλημέρα Κατερινάκι. Αλήθεια χρησιμοποιούν και στην καισαρική; Δεν είχα ιδέα. 

Τι να σε νοιάζει ρε γλυκούλα. Απόλαυσε το. Μια χαρά είσαι αν τα χάνεις και εύκολα σούπερ. Λέω να μειώσω την όγκο των γευμάτων γιατί βλέπω πλέον ότι αυτό που έτρωγα πριν με ζοριζει αρκετά πλέον. Για να δούμε.

Ευχαριστώ κορίτσι μου,θα το συζητήσω με τον γιατρό μου.Δεν το ήξερα καν.

Just now, Katerina 88 είπε:

Ναι κοριτσακι μου, κρατάει την κοιλιά για να μην ακουμπάει στην τομη κ να μην τραβάνε τα ράμματα, ζώνη λοχείας λέγεται νομίζω.

Ευχαριστούμε Κατερινακι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Όλα όμορφα,δόξα Σοι κοριτσάκι μου!

Ευχαριστώ κορίτσι μου,θα το συζητήσω με τον γιατρό μου.Δεν το ήξερα καν.

Κορίτσια λέγεται ζώνη λοχείας, δεν είναι ακριβώς κορσές. @Rinaki88

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Katerina 88 είπε:

Κορίτσια λέγεται ζώνη λοχείας, δεν είναι ακριβώς κορσές. @Rinaki88

Τοτε ειναι διαφορετικο αυτο που λεω εγω,θα το κοιταξω ομως για τη ζωνη λοχειας,ισως ειναι πιο βολικο.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Και δεν μ αρέσουν καθόλου τα αλμυρά γαμωτο. Χαχαχα. Η καμπύλη σακχάρου είναι τραυματικη εμπειρία. Έτυχε και την έκανα στον 4ο εγώ δεν ξέρω γιατί αλλά ήταν δράμα. Να έχετε κάποιον μαζί σας.

Ωχ  αλήθεια? Θα πάω με τον άντρα μου για καλό και για κακό. Ευχαριστούμε για τη συμβουλή!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Καλησπερα κοριτσι!μια απο τα ιδια,εχει και ζεστη σημερα ή εγω σκαω?

Έλα κοριτσάκι μου καλό! Δεν σκας εσύ,έχει ζέστη!Τι καλό θα φάτε σήμερα;Εγώ δεν έχω πολύ όρεξη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...