Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Κ εγώ το βλέπω προς το θετικό. Μήπως να πάρεις αυτό με τον Σταύρο? Είναι πιο ξεκάθαρο. Ή το ηλεκτρονικό που γράφει .. 

      Ναι θα πάρω κ τέτοια,απλά θα μπορούν να ανιχνεύσουν την ορμόνη? Είμαι έκτη μέρα από την εμβρυομεταφορά

Νέες μανουλες σε δίαιτα και οχι μονο!!!! :)


anemoni1989

Recommended Posts

Αααχ τι ωραιο θεματακι ειναι αυτο που τρουπωωωσααα??? 

Ποσο πονεμενο θεμααα. Εγω πηρα 9 κιλα στην εγκυμοσυνη και ενω εχασα σχεδον τα 7 μολις βγηκα απο το μαιευτηριο, τωρα με τον θηλασμο οχι δεν χανω τα 2 αλλα πηρα και ενα επιπλεον. Κ σκεφτομαστε κ μεις γαμοβαφτιση τον Σεπτεμβρη αλλα επειδη τα βαριεμαι αυτα δεν εχω ασχοληθει καθολου ακομα. Ιδανικα θελω να χασω 5 κιλα να φτασω τα 58 που ειναι τελεια για μενα. Αλλα ρε κοριτσια θηλαζω και πειναω συνεεεχεια. Εχω λιγουρες τρομερες. Ασε που μου εχει απαγορεψει ο γιατρος ολα τα υγιεινα που μ αρεσουν. Παντα ετρωγα μπροκολα κουνουπιδια φασολακια σπανακια μαρουλια και τωρα μου τα χει κοψει. Πως να αδυνατισω με τις μακαροναδες και τις πατατες?? 

Αλλα η αληθεια ειναι οτι τσιμπολογαω συνεχεια. Και καθε μερα και μια σοκολατα, αυτην δεν μου την απαγορεψε ο παιδιατρος. 

Παντως δεν ξερω για σας, πιστευω πως παιζει ρολο και η περιοδος. Λενε οτι βοηθαει πολυ μετα τη γεννα, γιατι ξεπρηζεσαι και επανερχεται λιγο ο οργανισμος στα ισια του. Εγω εχω εναν μπεμπη 46 ημερων περιπου και δεν εχω αδιαθετησει ακομα.

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 348
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αααχ τι ωραιο θεματακι ειναι αυτο που τρουπωωωσααα??? 

Ποσο πονεμενο θεμααα. Εγω πηρα 9 κιλα στην εγκυμοσυνη και ενω εχασα σχεδον τα 7 μολις βγηκα απο το μαιευτηριο, τωρα με τον θηλασμο οχι δεν χανω τα 2 αλλα πηρα και ενα επιπλεον. Κ σκεφτομαστε κ μεις γαμοβαφτιση τον Σεπτεμβρη αλλα επειδη τα βαριεμαι αυτα δεν εχω ασχοληθει καθολου ακομα. Ιδανικα θελω να χασω 5 κιλα να φτασω τα 58 που ειναι τελεια για μενα. Αλλα ρε κοριτσια θηλαζω και πειναω συνεεεχεια. Εχω λιγουρες τρομερες. Ασε που μου εχει απαγορεψει ο γιατρος ολα τα υγιεινα που μ αρεσουν. Παντα ετρωγα μπροκολα κουνουπιδια φασολακια σπανακια μαρουλια και τωρα μου τα χει κοψει. Πως να αδυνατισω με τις μακαροναδες και τις πατατες?? 

Αλλα η αληθεια ειναι οτι τσιμπολογαω συνεχεια. Και καθε μερα και μια σοκολατα, αυτην δεν μου την απαγορεψε ο παιδιατρος. 

Παντως δεν ξερω για σας, πιστευω πως παιζει ρολο και η περιοδος. Λενε οτι βοηθαει πολυ μετα τη γεννα, γιατι ξεπρηζεσαι και επανερχεται λιγο ο οργανισμος στα ισια του. Εγω εχω εναν μπεμπη 46 ημερων περιπου και δεν εχω αδιαθετησει ακομα.

Εγω χαιρι απο την περίοδο παντως δεν ειδα!!! Χεχε

Βεβαια δεν φταίει αυτο!!! Φταίει που γουρουνιαζω!!!! Σήμερα δηλωνω υοερηφανη!!! Αντιστεκομαι σθεναρα σε ενα φρεσκοτατο προφιτερολ που εφερε ο αντρας μου!!!! Αυτός ετρωγε προφιτερολ, εγω ετρωγα μπροκολο!!! :shock:

Εγω κοριτσια εφαγα τοστ το πρωι, το μεσημέρι μπροκολο, φασολακια και φετα και το βράδυ μπροκολο με φετουλα... 

Αυριο εχω στο πρόγραμμα για πρωινο 4 κρισπις με τυρι κρεμα, μακαρονια με κοκκινη σαλτσα το μεσημέρι και λιγη φετα και κουνουπίδι και για βραδυ κουνουπίδι. Στο ενδιάμεσο κανα πορτοκάλι... 

Επίσης αύριο θα ζυγιστω γτ σήμερα ξεχασα!!! Να ξερω τι κανω!!! Και τι στόχο εχω!!! Ιδανικά πάντως μέχρι το Πασχα θέλω να εχω χασει σίγουρα 10 κιλά! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αααχ τι ωραιο θεματακι ειναι αυτο που τρουπωωωσααα??? 

Ποσο πονεμενο θεμααα. Εγω πηρα 9 κιλα στην εγκυμοσυνη και ενω εχασα σχεδον τα 7 μολις βγηκα απο το μαιευτηριο, τωρα με τον θηλασμο οχι δεν χανω τα 2 αλλα πηρα και ενα επιπλεον. Κ σκεφτομαστε κ μεις γαμοβαφτιση τον Σεπτεμβρη αλλα επειδη τα βαριεμαι αυτα δεν εχω ασχοληθει καθολου ακομα. Ιδανικα θελω να χασω 5 κιλα να φτασω τα 58 που ειναι τελεια για μενα. Αλλα ρε κοριτσια θηλαζω και πειναω συνεεεχεια. Εχω λιγουρες τρομερες. Ασε που μου εχει απαγορεψει ο γιατρος ολα τα υγιεινα που μ αρεσουν. Παντα ετρωγα μπροκολα κουνουπιδια φασολακια σπανακια μαρουλια και τωρα μου τα χει κοψει. Πως να αδυνατισω με τις μακαροναδες και τις πατατες?? 

Αλλα η αληθεια ειναι οτι τσιμπολογαω συνεχεια. Και καθε μερα και μια σοκολατα, αυτην δεν μου την απαγορεψε ο παιδιατρος. 

Παντως δεν ξερω για σας, πιστευω πως παιζει ρολο και η περιοδος. Λενε οτι βοηθαει πολυ μετα τη γεννα, γιατι ξεπρηζεσαι και επανερχεται λιγο ο οργανισμος στα ισια του. Εγω εχω εναν μπεμπη 46 ημερων περιπου και δεν εχω αδιαθετησει ακομα.

Καλως την στη παρεα μας. Να τα μας και εσυ που τσιμπωλογας!!! Πολυ περιεργοι φαση αυτο με  το θηλασμο και την διατροφη εγω θα ελεγα σιγα σιγα να ρωτησεις τον παιδίατρο μηπως πρεπει να κανεις δοκιμες μα τρως σιγα σιγα αφου το μωρακι δεν εχει κολικους δεν πρόκειται να κανει. Τα γαλακτοκομικα θελουν προσοχή εμενα αυτα την πειραζαν και αν ετρωγα μια φορα το μηνα. Συνεχεια πεινα βρε κορίτσι τι πραγμα ειναι αυτο εγω ξεκιναω απο αυειο αντε να δουμε. 

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εγω χαιρι απο την περίοδο παντως δεν ειδα!!! Χεχε

Βεβαια δεν φταίει αυτο!!! Φταίει που γουρουνιαζω!!!! Σήμερα δηλωνω υοερηφανη!!! Αντιστεκομαι σθεναρα σε ενα φρεσκοτατο προφιτερολ που εφερε ο αντρας μου!!!! Αυτός ετρωγε προφιτερολ, εγω ετρωγα μπροκολο!!! :shock:

Εγω κοριτσια εφαγα τοστ το πρωι, το μεσημέρι μπροκολο, φασολακια και φετα και το βράδυ μπροκολο με φετουλα... 

Αυριο εχω στο πρόγραμμα για πρωινο 4 κρισπις με τυρι κρεμα, μακαρονια με κοκκινη σαλτσα το μεσημέρι και λιγη φετα και κουνουπίδι και για βραδυ κουνουπίδι. Στο ενδιάμεσο κανα πορτοκάλι... 

Επίσης αύριο θα ζυγιστω γτ σήμερα ξεχασα!!! Να ξερω τι κανω!!! Και τι στόχο εχω!!! Ιδανικά πάντως μέχρι το Πασχα θέλω να εχω χασει σίγουρα 10 κιλά! 

Εγω αυριο τοστ πρωι μονο με τυρι 10 αμυγδαλα μετα μεσημέρι μπιφτεκι κοτόπουλο με σαλατα απογ φρουτο βραδυ γιαουρτι με βρωμη!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να μην ξεχναμε να πίνουμε και πολυ νερο ε!!!! 

πρίν από 4 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλως την στη παρεα μας. Να τα μας και εσυ που τσιμπωλογας!!! Πολυ περιεργοι φαση αυτο με  το θηλασμο και την διατροφη εγω θα ελεγα σιγα σιγα να ρωτησεις τον παιδίατρο μηπως πρεπει να κανεις δοκιμες μα τρως σιγα σιγα αφου το μωρακι δεν εχει κολικους δεν πρόκειται να κανει. Τα γαλακτοκομικα θελουν προσοχή εμενα αυτα την πειραζαν και αν ετρωγα μια φορα το μηνα. Συνεχεια πεινα βρε κορίτσι τι πραγμα ειναι αυτο εγω ξεκιναω απο αυειο αντε να δουμε. 

Εγω αυριο τοστ πρωι μονο με τυρι 10 αμυγδαλα μετα μεσημέρι μπιφτεκι κοτόπουλο με σαλατα απογ φρουτο βραδυ γιαουρτι με βρωμη!! 

Μ αρεσει που παραθέτουμε τη διατροφή μας!!! Ετσι θα παίρνουμε ιδέες η μια απο την αλλη!!! :)

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Angela123 είπε:

Ρε συ θα πέσεις κάτω!πρέπει να φας κάτι.ξερω είναι πολύ δύσκολα με 3 παιδια(αν δεν κάνω λαθος)αλλά μήπως θα πρέπει να προγραμματιζεις από την προηγουμενη;Για παράδειγμα όταν γυρίζεις ο άντρας σου ρωτά τον αν μπορεί να σου έχει ετοιμάσει ένα σαντουιτσακι και να το έχει στο ψυγείο για να το φας το πρωί με τον καφε.

Εμένα το άλλο που με έσωσε αν και το ανακάλυψα κάπως αργά ήταν το slow cooker.Μπορεις από το βράδυ πριν πέσεις για υπνο (Εσύ η ο άντρας σου)να βάλεις όλα τα υλικά μέσα και άστο όλη νύχτα να μαγειρεύει.Το πρωί εχεις έτοιμο φρεσκομαγειρεμενο φαγητό.

Το περίεργο είναι ότι δεν νιωθω καθόλου αδυναμία, που νομίζω πως θα έπρεπε με την διατροφή που κάνω!! Σίγουρα κάτι πρέπει να κάνω και να βάλω ένα πρόγραμμα με το φαγητό, αυτό το  slow cooker δεν το ήξερα, καλή λύση ακούγεται!!!

Κορίτσια θα το πω, έφαγα γύρο.... Μ αρέσει που όταν είδα το θέμα λέω "ωραία, ευκαιρία να σταματήσω να γουρουνιαζω!!!!" βρίστε ελεύθερα χαχαχα χαααχα!!!!! Πάντως αν μετράει, τον έφαγα όρθια αγκαλιά με την μικρή οπότε εκαιγα και θερμίδες ταυτόχρονα!!!! 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 5

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εγω χαιρι απο την περίοδο παντως δεν ειδα!!! Χεχε

Βεβαια δεν φταίει αυτο!!! Φταίει που γουρουνιαζω!!!! Σήμερα δηλωνω υοερηφανη!!! Αντιστεκομαι σθεναρα σε ενα φρεσκοτατο προφιτερολ που εφερε ο αντρας μου!!!! Αυτός ετρωγε προφιτερολ, εγω ετρωγα μπροκολο!!! :shock:

Εγω κοριτσια εφαγα τοστ το πρωι, το μεσημέρι μπροκολο, φασολακια και φετα και το βράδυ μπροκολο με φετουλα... 

Αυριο εχω στο πρόγραμμα για πρωινο 4 κρισπις με τυρι κρεμα, μακαρονια με κοκκινη σαλτσα το μεσημέρι και λιγη φετα και κουνουπίδι και για βραδυ κουνουπίδι. Στο ενδιάμεσο κανα πορτοκάλι... 

Επίσης αύριο θα ζυγιστω γτ σήμερα ξεχασα!!! Να ξερω τι κανω!!! Και τι στόχο εχω!!! Ιδανικά πάντως μέχρι το Πασχα θέλω να εχω χασει σίγουρα 10 κιλά! 

Ενταξει κ μονο που αντισταθηκες σε προφιτερολ νομιζω οτι εισαι ηδη η ηρωιδα αυτου του γκρουπ :lol: 

Παντως ωραιο το προγραμμα σου!!

πρίν από 40 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλως την στη παρεα μας. Να τα μας και εσυ που τσιμπωλογας!!! Πολυ περιεργοι φαση αυτο με  το θηλασμο και την διατροφη εγω θα ελεγα σιγα σιγα να ρωτησεις τον παιδίατρο μηπως πρεπει να κανεις δοκιμες μα τρως σιγα σιγα αφου το μωρακι δεν εχει κολικους δεν πρόκειται να κανει. Τα γαλακτοκομικα θελουν προσοχή εμενα αυτα την πειραζαν και αν ετρωγα μια φορα το μηνα. Συνεχεια πεινα βρε κορίτσι τι πραγμα ειναι αυτο εγω ξεκιναω απο αυειο αντε να δουμε. 

Εγω αυριο τοστ πρωι μονο με τυρι 10 αμυγδαλα μετα μεσημέρι μπιφτεκι κοτόπουλο με σαλατα απογ φρουτο βραδυ γιαουρτι με βρωμη!! 

Που σαι κοριιτσι?? Ναι μολις γινει 2 μηνων σιγα σιγα θα ξεκινησω να τρωω λαχανικα !! Μου χουν λειψει πολυ. Στην αρχη ενα λαχανικο καθε 3-4 μερες μην τον πειραζει κ μετα κ συχνοτερα. Απο τον 2ο μηνα μειωνονται οι πιθανοτητες για να κανει κολικους. Κ συ ωραιο προγραμμα εχεις.

Εμενα που μου εφεραν ομως κατι παστακια ενας φιλος που ηρθε επισκεψη, κριμα δεν ειναι να πανε ακλαυτα?? 

  • Χαχα 3

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χάλια τα πάω.το απόγευμα έφαγα 2 αυγά ομελέτα,μια φέτα ψωμί,τυρί και ελιές.μετα έφαγα κριτσινια και 2 φέτες ψωμί με μερέντα.το αποκορύφωμα είναι ότι μετά άρχισα να τρώω και τη μερέντα με το κουτάλι και αργότερα έφαγα ένα μπολ με δημητριακά. Δε μπορώ να σταματήσω να τρωω.....

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Angela123 είπε:

Κορίτσια χάλια τα πάω.το απόγευμα έφαγα 2 αυγά ομελέτα,μια φέτα ψωμί,τυρί και ελιές.μετα έφαγα κριτσινια και 2 φέτες ψωμί με μερέντα.το αποκορύφωμα είναι ότι μετά άρχισα να τρώω και τη μερέντα με το κουτάλι και αργότερα έφαγα ένα μπολ με δημητριακά. Δε μπορώ να σταματήσω να τρωω.....

Το εχω παθει!!!! Ομολογώ!!! Εχω φαει το μεγαλο της μερεντας με το κουταλι μεσα σε 3 μερες!!!! Δεν εισαι η μονη!!! Μη νιωθεις μονη!!! 

Παράθεση

 

:cool:

  • Χαχα 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Angela123 είπε:

Κορίτσια χάλια τα πάω.το απόγευμα έφαγα 2 αυγά ομελέτα,μια φέτα ψωμί,τυρί και ελιές.μετα έφαγα κριτσινια και 2 φέτες ψωμί με μερέντα.το αποκορύφωμα είναι ότι μετά άρχισα να τρώω και τη μερέντα με το κουτάλι και αργότερα έφαγα ένα μπολ με δημητριακά. Δε μπορώ να σταματήσω να τρωω.....

Αχ αυτό με τη μερέντα και το κουτάλι το κάνω κι εγώ είναι τέλειο χάχαχαχα!!! Πάντως νομίζω άλλο ήταν το νόημα του θέματος, εμείς δίνουμε ιδέες η μία στην άλλη τι να μασουλάμε χαχαχαχαχαχαχα!!!! Λοιπόν υπόσχομαι αύριο να μην φάω καθόλου γλυκό!!! 

  • Χαχα 3

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Anastasia_paris είπε:

Αχ αυτό με τη μερέντα και το κουτάλι το κάνω κι εγώ είναι τέλειο χάχαχαχα!!! Πάντως νομίζω άλλο ήταν το νόημα του θέματος, εμείς δίνουμε ιδέες η μία στην άλλη τι να μασουλάμε χαχαχαχαχαχαχα!!!! Λοιπόν υπόσχομαι αύριο να μην φάω καθόλου γλυκό!!! 

Σαν τς ανωνυμους αλκοολικους ενα πραγμα!!! Ειμαι η Ανεμωνη και ειμαι καλα!!! 

  • Χαχα 3

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ρε κορίτσια κάτι άσχετο, μια που σας βρήκα να σας ρωτήσω κάτι... Στον έλεγχο που έκανα στη γυναικολόγο μετά τις 40 μέρες από τη γέννα, βρήκαμε μια κύστη στην αριστερή ωοθήκη 3,5εκ. Είπαμε θα ξαναπάω να το δούμε πως πάει... Ενώ πριν λίγες μέρες μου είχε σταματήσει το αίμα, τα λοχεια δηλαδή, έχω εδώ και 3 μέρες πάλι αίμα, σκέφτηκα ότι ειναι περίοδος όμως σημερα είναι υπερβολικά πολύ, υπάρχει περίπτωση να έσκασε η κύστη???? Τι λέτε, έχει καμία παρόμοια εμπειρία??! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Ρε κορίτσια κάτι άσχετο, μια που σας βρήκα να σας ρωτήσω κάτι... Στον έλεγχο που έκανα στη γυναικολόγο μετά τις 40 μέρες από τη γέννα, βρήκαμε μια κύστη στην αριστερή ωοθήκη 3,5εκ. Είπαμε θα ξαναπάω να το δούμε πως πάει... Ενώ πριν λίγες μέρες μου είχε σταματήσει το αίμα, τα λοχεια δηλαδή, έχω εδώ και 3 μέρες πάλι αίμα, σκέφτηκα ότι ειναι περίοδος όμως σημερα είναι υπερβολικά πολύ, υπάρχει περίπτωση να έσκασε η κύστη???? Τι λέτε, έχει καμία παρόμοια εμπειρία??! 

Πριν πολλά χρόνια μου είχε σκάσει εμένα κύστη στην ωοθηκη και θυμάμαι ότι είχα πολύ αίμα στη μέση του κύκλου που δε σταματούσε και ένιωθα αδυναμία και εξάντληση λόγω της απώλειας αίματος. 

Εσένα βέβαια ο κύκλος σου δεν έχει φτιάξει ακόμα και δε ξέρεις αν αυτό που βλέπεις είναι λοχεία,περίοδος η ρήξη κύστης οπότε η γνωμη μου ειναι καλύτερα να πας στο γιατρό να το τσεκαρεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angela123 είπε:

Πριν πολλά χρόνια μου είχε σκάσει εμένα κύστη στην ωοθηκη και θυμάμαι ότι είχα πολύ αίμα στη μέση του κύκλου που δε σταματούσε και ένιωθα αδυναμία και εξάντληση λόγω της απώλειας αίματος. 

Εσένα βέβαια ο κύκλος σου δεν έχει φτιάξει ακόμα και δε ξέρεις αν αυτό που βλέπεις είναι λοχεία,περίοδος η ρήξη κύστης οπότε η γνωμη μου ειναι καλύτερα να πας στο γιατρό να το τσεκαρεις

Αύριο έχω σκοπό να την πάρω τηλέφωνο να πάω να με δει, απλά τώρα με έπιασε και πόνος από αριστερά, κάτι που δεν ένιωθα μέχρι τώρα γι αυτό το θυμήθηκα και είπα να ρωτήσω... Ναι όντως ο κύκλος μου δεν έχει φτιάξει, αλλά έχω σκοπό να ξεκινήσω αντισυλληπτικα οπότε θα το ρυθμίσω έτσι... Ευχαριστώ για την απάντηση, και σορρυ για το out of topic!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Alex. Arap είπε:

Ολες το ιδιο  τι γινετε βρε παιδακι μου αντι να χανουμε περνουμε. Τι εχει η δικια σου διατροφη; εμενα 2 εβδομαδες ψητα οσπρια τονο αυγα φρουτα. Θα κανω αυτα γιατι εχω πολυ λιπος. 

Τα ιδια πανω κατω, εκτος απο τονο. Με τα ζυμαρικα ουτως ή αλλως δεν τα εχω καλα. Κι εγω απο λιπος αλλο τιποτα! Σα φωκια ειμαι που κραταω λιπος για το κρυο!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...