Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Νέες μανουλες σε δίαιτα και οχι μονο!!!! :)


anemoni1989

Recommended Posts

Μανουλες καλημέρα! Αρχικά να σας ζήσουν τα μωράκια σας! Εγώ κοντεύω στον 7ο μήνα κύησης ..είναι το 2ο παιδάκι μου κ από τώρα σκέφτομαι πως θα χάσω τα κιλά που έβαλα...στην πρώτη μου έβαλα 35 κιλά...Ω ναι καλά διαβάζετε...το τερματισα...βγηακα από το μαιευτήριο -10 κ με το θηλασμό έτρωγα ολημερίς...αυτό που άκουγα κοπέλες να θηλάζουν κ να χάνουν κιλά εγώ δεν το ένιωσα ποτέ...2.5 χρόνια μετά κατάφερα να χάσω όλα τα κιλά της εγκυμοσύνης ...ήρθε μια παλινδρόμη που μου άφησε το κάτι της της σε κιλακια κ τώρα είμαι στα 12 κιλά από αυτή την κύηση...συμπάσχω μαζί σας! Παλεύω μετά τις γιορτές να μην τσιμπολογαω..πάντως κ η κούραση τα ξενύχτια κ η εξανταντληση που νιώθεις με ένα βρέφος στο σπίτι από μόνα σε οδηγούν στο ψυγείο...καλή δύναμη σε ολες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 348
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

Ρε κορίτσια κάτι άσχετο, μια που σας βρήκα να σας ρωτήσω κάτι... Στον έλεγχο που έκανα στη γυναικολόγο μετά τις 40 μέρες από τη γέννα, βρήκαμε μια κύστη στην αριστερή ωοθήκη 3,5εκ. Είπαμε θα ξαναπάω να το δούμε πως πάει... Ενώ πριν λίγες μέρες μου είχε σταματήσει το αίμα, τα λοχεια δηλαδή, έχω εδώ και 3 μέρες πάλι αίμα, σκέφτηκα ότι ειναι περίοδος όμως σημερα είναι υπερβολικά πολύ, υπάρχει περίπτωση να έσκασε η κύστη???? Τι λέτε, έχει καμία παρόμοια εμπειρία??! 

Καλημέρα κοριτσι ποτε σου τελειωσαν τα λοχεια; 

7 ώρες πρίν, Alekk είπε:

Τα ιδια πανω κατω, εκτος απο τονο. Με τα ζυμαρικα ουτως ή αλλως δεν τα εχω καλα. Κι εγω απο λιπος αλλο τιποτα! Σα φωκια ειμαι που κραταω λιπος για το κρυο!!

Καλημέρα ζυμαρικα ουτε μου ειπε αλλα ουτε τησ ζητησα δεν μαρεσουν κσι καθολου να μην φαω δεν με νοιάζει. Πολυ νερο μου ειπε ευτυχώς πινω 3 με 4 λιτρα. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κοριτσι ποτε σου τελειωσαν τα λοχεια; 

Καλημέρα ζυμαρικα ουτε μου ειπε αλλα ουτε τησ ζητησα δεν μαρεσουν κσι καθολου να μην φαω δεν με νοιάζει. Πολυ νερο μου ειπε ευτυχώς πινω 3 με 4 λιτρα. 

Καλημέρα!!! Τα λοχεια τελείωσαν πριν 2 βδομάδες, για δέκα μέρες ήμουν καθαρή και μετά ξανά ήρθε αίμα... 

Εγω σήμερα λέω να κάνω γαυρο που τρελαίνεται και ο μεγάλος μου, με σαλάτα λάχανο που ειναι και η εποχή του τώρα... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Καλημέρα!!! Τα λοχεια τελείωσαν πριν 2 βδομάδες, για δέκα μέρες ήμουν καθαρή και μετά ξανά ήρθε αίμα... 

Εγω σήμερα λέω να κάνω γαυρο που τρελαίνεται και ο μεγάλος μου, με σαλάτα λάχανο που ειναι και η εποχή του τώρα... 

Καλημέρα μαλλον σου εχει ερθει περιοδος και εμενα ετσι οτανμου ηρθε πρωτη φορα ειχα παρα πολυ αιμα. Παρε και τον γιατρο σου για σιγουριά. Κοριτσι το λαχανο κανει κατακρατισει υγρόν φαε μαρούλι. Εγω μπιφτεκι κοτοπουλο με σαλατα! 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα μαλλον σου εχει ερθει περιοδος και εμενα ετσι οτανμου ηρθε πρωτη φορα ειχα παρα πολυ αιμα. Παρε και τον γιατρο σου για σιγουριά. Κοριτσι το λαχανο κανει κατακρατισει υγρόν φαε μαρούλι. Εγω μπιφτεκι κοτοπουλο με σαλατα! 

Πρωινό γενικά τρως??? Ξέρω είναι το πιο σημαντικό γεύμα αλλά σχεδόν ποτέ δεν τρώω.... 

  • Χαχα 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Anastasia_paris είπε:

Πρωινό γενικά τρως??? Ξέρω είναι το πιο σημαντικό γεύμα αλλά σχεδόν ποτέ δεν τρώω.... 

Δεν ετρωγα το ξεχνουσα τωρα ομως με την διατροφή μου εχει ενα τοστ με τυρι συτη την εβδομάδα το εφαγα!!! 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Alex. Arap είπε:

Δεν ετρωγα το ξεχνουσα τωρα ομως με την διατροφή μου εχει ενα τοστ με τυρι συτη την εβδομάδα το εφαγα!!! 

Κι εγώ πάντα ξεχνάω να φάω, προτιμώ να προλάβω να πιω καφε πριν ξυπνήσουν τα μωρά και μετά ξεκινάνε οι δουλειές φαγητά κλπ και καταλήγω νηστικη!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Anastasia_paris είπε:

Κι εγώ πάντα ξεχνάω να φάω, προτιμώ να προλάβω να πιω καφε πριν ξυπνήσουν τα μωρά και μετά ξεκινάνε οι δουλειές φαγητά κλπ και καταλήγω νηστικη!! 

Ευτυχώς εγω δεν το εχω με το καφε αμα πθο ενα μπορει και κανενα εχω 3 μηνες που πινω τον ειχα σιχαθει στην εγκυμοσύνη ουτε να τον μυριζα ποτ πριν επινα εσπρεσακι διπλο με μιση ζαχαρη. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

@anemoni1989!!!! Είσαι μέσα στο μυαλό μουυυυυ!!! Εγώ έχω ξεκινήσει με το που σαραντισαμε να κάνω ποδήλατο και έχω κόψει τα γλυκά και τα πολλά λιπαρά. Βασικα μέσα στις γιορτές έφαγα γλυκά ως εκεί που δεν παίρνει! Τα έβλεπα και στο όνειρο μου!!

Ρε κορίτσια, δεν ξέρω αν συνέβη και σε εσας αλλά δεν συνειδητοποιούσα πόσο χοντρή έχω γίνει γιατί είχε φύγει η μεγάλη κοιλιά που είχα κανει στην εγκυμοσύνη κι ένιωθα μισή! Μου είχαν μείνει 10 κιλά κι έλεγα «Μα καλά αυτά τα 10 κιλά που είναι, δεν τα βλέπω». Μέχρι που πήγα να δοκιμάσω ένα τζιν μου και δεν έφτανε στους γλουτούς!!! Έπαθα σοκ. Κοίταξα στον καθρέφτη και συνειδητοποίησα την κατάσταση. Πολύ στεναχωρήθηκα η αλήθεια είναι αλλά πείσμωσα πολύ και τώρα έχω μπει εδώ κι έναν μήνα σε προγραμμα. Κάνω τουλάχιστον μισή ώρα ποδήλατο και τρεις φορές την εβδομάδα κάνω και 500 κοιλιακους. Ο σκοπός μου είναι να χάνω ένα κιλό τον μήνα για να μην τα ξαναπάρω ποτε. Για την ώρα έχω χάσει 1 κιλό και 3 πόντους από τη μέση! 

Α, επισης θελουμε σύντομα να πάμε για το επόμενο παιδί και δήλωσα στον άντρα μου ως αν δεν χάσω τα κιλά δεν μπαίνω στη διαδικασία! Το κίνητρο λοιπόν είναι ισχυρό!!!

Α και κάτι τελευταίο· τελικά ο θηλασμός βοηθάει να χάσεις ή να πάρεις κιλά; Εγώ παντως θηλάζω (δίνω και συμπλήρωμα) αλλά μέχρι να σαραντισω είχα πάρει και δυο κιλά! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , P.L.L. είπε:

@anemoni1989!!!! Είσαι μέσα στο μυαλό μουυυυυ!!! Εγώ έχω ξεκινήσει με το που σαραντισαμε να κάνω ποδήλατο και έχω κόψει τα γλυκά και τα πολλά λιπαρά. Βασικα μέσα στις γιορτές έφαγα γλυκά ως εκεί που δεν παίρνει! Τα έβλεπα και στο όνειρο μου!!

Ρε κορίτσια, δεν ξέρω αν συνέβη και σε εσας αλλά δεν συνειδητοποιούσα πόσο χοντρή έχω γίνει γιατί είχε φύγει η μεγάλη κοιλιά που είχα κανει στην εγκυμοσύνη κι ένιωθα μισή! Μου είχαν μείνει 10 κιλά κι έλεγα «Μα καλά αυτά τα 10 κιλά που είναι, δεν τα βλέπω». Μέχρι που πήγα να δοκιμάσω ένα τζιν μου και δεν έφτανε στους γλουτούς!!! Έπαθα σοκ. Κοίταξα στον καθρέφτη και συνειδητοποίησα την κατάσταση. Πολύ στεναχωρήθηκα η αλήθεια είναι αλλά πείσμωσα πολύ και τώρα έχω μπει εδώ κι έναν μήνα σε προγραμμα. Κάνω τουλάχιστον μισή ώρα ποδήλατο και τρεις φορές την εβδομάδα κάνω και 500 κοιλιακους. Ο σκοπός μου είναι να χάνω ένα κιλό τον μήνα για να μην τα ξαναπάρω ποτε. Για την ώρα έχω χάσει 1 κιλό και 3 πόντους από τη μέση! 

Α, επισης θελουμε σύντομα να πάμε για το επόμενο παιδί και δήλωσα στον άντρα μου ως αν δεν χάσω τα κιλά δεν μπαίνω στη διαδικασία! Το κίνητρο λοιπόν είναι ισχυρό!!!

Α και κάτι τελευταίο· τελικά ο θηλασμός βοηθάει να χάσεις ή να πάρεις κιλά; Εγώ παντως θηλάζω (δίνω και συμπλήρωμα) αλλά μέχρι να σαραντισω είχα πάρει και δυο κιλά! 

Είσαι αποφασιστικη!!! Μπράβο!!!! Κοιλιακούς κάνεις τς κλασσικους??? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anemoni1989 είπε:

Είσαι αποφασιστικη!!! Μπράβο!!!! Κοιλιακούς κάνεις τς κλασσικους??? 

Ξεκίνησα με τους κλασικούς και μετά έβαλα και ψαλίδια και πλάγιους κτλ. Βασικα κάνω ότι μπορώ γιατί πρέπει να έχει πέσει για ύπνο η μικρή και τότε όπως είμαι στο κρεβάτι δίπλα της ξεκινώ τους κοιλιακούς.

Αν πάει να πέσει η ψυχολογία μου γιατί ζηλεύω τα γλυκά βλέπω στο Pinterest ένα σωρό κοπέλες που δείχνουν σε φωτογραφίες πως ήταν  και πως έγιναν και είναι πολύ εμψυχωτικο! Πολλές λένε ότι ακολουθούν την keto diet     Ξέρει καμία τι είναι αυτή η δίαιτα;

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Κοριτσια ας μοιραστούμε τα ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ θεματα που απασχολούν εμας τις νεες μανούλες!!! Γιατί καλη και υπεροχη η μητροτητα!!! Αλλα ας μην ξεχναμε πως ειμαστε και γυναίκες!!! Εμενα για αρχη με απασχολεί να χασω καποια κιλα γτ εχω το γαμο και τη βαπτιση της 3 μηνων κορουλας μας το Σεπτέμβρη!!! Θα ήθελα ιδανικα να χασω 15-20 κιλα, αλλα δεν ξερω αν προλαβαινω!!!! Περιμένω τη συμπαρασταση σας!!!! 

@Μαρθα Κ 

@Alekk

@Alex. Arap

Αγάπη μου και εγώ θέλω να χάσω για μένα πρώτα από όλα και μετά για την βάφτιση τον Ιούλιο.. Θέλω να χάσω σύνολο 25 κιλά... Θα τα χάσουμε απλά δύναμη να έχουμε να μη σταματήσουμε.. Εγώ κάνω μονάδες πολύ διάσημη δίαιτά τρώω τα πάντα και χάνω είδη έχω χάσει κοντά 8 κιλά και 14 κλείνω μήνα αλλά ξέρω ότι τα πρώτα είναι υγρά όταν έχουμε πολλά κιλά. 

Κορίτσια έχω σοβαρό θέμα με την μπέμπα μου βάσει τα δύο δάχτυλα στο στόμα και τα ρουφάει πολύ δυνατά και τα έχει κάνει τόσο κόκκινα σαν έγκαυμα πραγματικά δεν ξέρω πως να το κόψει όταν την βλέπω της βάζω πιπίλα δεν την θέλει την πετάει και πάλι τα ίδια...αύριο το απόγευμα έχουμε το εμβόλιο θα μιλήσω με την παιδίατρο να βρούμε μια λύση να το κόψει... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , P.L.L. είπε:

@anemoni1989!!!! Είσαι μέσα στο μυαλό μουυυυυ!!! Εγώ έχω ξεκινήσει με το που σαραντισαμε να κάνω ποδήλατο και έχω κόψει τα γλυκά και τα πολλά λιπαρά. Βασικα μέσα στις γιορτές έφαγα γλυκά ως εκεί που δεν παίρνει! Τα έβλεπα και στο όνειρο μου!!

Ρε κορίτσια, δεν ξέρω αν συνέβη και σε εσας αλλά δεν συνειδητοποιούσα πόσο χοντρή έχω γίνει γιατί είχε φύγει η μεγάλη κοιλιά που είχα κανει στην εγκυμοσύνη κι ένιωθα μισή! Μου είχαν μείνει 10 κιλά κι έλεγα «Μα καλά αυτά τα 10 κιλά που είναι, δεν τα βλέπω». Μέχρι που πήγα να δοκιμάσω ένα τζιν μου και δεν έφτανε στους γλουτούς!!! Έπαθα σοκ. Κοίταξα στον καθρέφτη και συνειδητοποίησα την κατάσταση. Πολύ στεναχωρήθηκα η αλήθεια είναι αλλά πείσμωσα πολύ και τώρα έχω μπει εδώ κι έναν μήνα σε προγραμμα. Κάνω τουλάχιστον μισή ώρα ποδήλατο και τρεις φορές την εβδομάδα κάνω και 500 κοιλιακους. Ο σκοπός μου είναι να χάνω ένα κιλό τον μήνα για να μην τα ξαναπάρω ποτε. Για την ώρα έχω χάσει 1 κιλό και 3 πόντους από τη μέση! 

Α, επισης θελουμε σύντομα να πάμε για το επόμενο παιδί και δήλωσα στον άντρα μου ως αν δεν χάσω τα κιλά δεν μπαίνω στη διαδικασία! Το κίνητρο λοιπόν είναι ισχυρό!!!

Α και κάτι τελευταίο· τελικά ο θηλασμός βοηθάει να χάσεις ή να πάρεις κιλά; Εγώ παντως θηλάζω (δίνω και συμπλήρωμα) αλλά μέχρι να σαραντισω είχα πάρει και δυο κιλά! 

Γειά σου κορίτσι καιρο εχω σε δω τι κανει η μπουμπου σου; μπραβο αποφασισμένη σε βλεπω και εγω κανω καποιους κοιλιακους ευτυχώς δεν μου εχει μεινει κοιλια αλλα μου εχουν μεινει γλουτοι και μπουτακια εκει τα περνω παντα. Εγω νομιζω περνεις με το θηλασμο σε εμενα αυτο εγινε. Αντε κορίτσια ολες μαζι μα δινουμε κουραγιο!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Αγάπη μου και εγώ θέλω να χάσω για μένα πρώτα από όλα και μετά για την βάφτιση τον Ιούλιο.. Θέλω να χάσω σύνολο 25 κιλά... Θα τα χάσουμε απλά δύναμη να έχουμε να μη σταματήσουμε.. Εγώ κάνω μονάδες πολύ διάσημη δίαιτά τρώω τα πάντα και χάνω είδη έχω χάσει κοντά 8 κιλά και 14 κλείνω μήνα αλλά ξέρω ότι τα πρώτα είναι υγρά όταν έχουμε πολλά κιλά. 

Κορίτσια έχω σοβαρό θέμα με την μπέμπα μου βάσει τα δύο δάχτυλα στο στόμα και τα ρουφάει πολύ δυνατά και τα έχει κάνει τόσο κόκκινα σαν έγκαυμα πραγματικά δεν ξέρω πως να το κόψει όταν την βλέπω της βάζω πιπίλα δεν την θέλει την πετάει και πάλι τα ίδια...αύριο το απόγευμα έχουμε το εμβόλιο θα μιλήσω με την παιδίατρο να βρούμε μια λύση να το κόψει... 

Και εγω μοναδες κανω!!! Την 1η φορα που τηννεκανα, εχασα 11 κιλα σε ενα μηνα χωρίς καθόλου στερηση!!! Θα τα καταφέρουμε όλες μαζι!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Και εγω μοναδες κανω!!! Την 1η φορα που τηννεκανα, εχασα 11 κιλα σε ενα μηνα χωρίς καθόλου στερηση!!! Θα τα καταφέρουμε όλες μαζι!!! 

Το εννοείτε μοναδες βρε κοριτσια μετρατε ποσες θερμιδες εχουν αυτα που τρωτε; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...