Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Νέες μανουλες σε δίαιτα και οχι μονο!!!! :)


anemoni1989

Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Το εννοείτε μοναδες βρε κοριτσια μετρατε ποσες θερμιδες εχουν αυτα που τρωτε; 

Αν εχεις φμπ μπες να δεις στην ομαδα Η ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ...  Εχει τελειως διαφορετικη λογικη απο υατη των θερμίδων... Σου περιοριζει ζαχαρη, αλευρι και λιπαρα και ουσιαστικά προαγει τη σωστη διατροφή... Αν μπορεσω θα  παραθεσω λινκ για ν ατο διαβασεις... Η λογικη παντως χονδρικα ειναι πως καθε τρόφιμο (εκτος φρουτων και λαχανικων)  εχουν 1 μοναδα καο ημερησιως, αναλογα ποσα κιλα πρέπει να χάσουμε, καταναλωνουμε 6 ή 7 μοναδες, εκτός αν θηλαζουμε που καταναλωνουμε 8!!!

https://dietamonadwn.gr 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 348
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μόλις εφαγα 2 αγγουρακια για να ξεγελασω την πεινα μου :-) μανουλες και εγω δεν μπαινω στα τζην μου και κοιλια και στηθος εχουν απιστευτη χαλάρωση. Φυσικα μετα βλεπω την μπεμπα μου και λεω χαλαλι :-) αλλα εβαλα στοχο να χασω 10 κιλα. Τοσα θελω για να επανελθω στα κιλα που ειχα προ εγκυμοσυνης. Θηλαζω ομως και μετα τον θηλασμο πειναω αρκετά και τσιμπολογω. Φοβαμαι κιολας να μπω σε αυστηρη διαιτα, γιατι φιλη μου μου ειπε, πως μειωνεται η παραγωγη του γαλακτος αν δεν τρωει η θηλαζουσα κανονικα. Ξερετε αν ισχυει;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αν εχεις φμπ μπες να δεις στην ομαδα Η ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ...  Εχει τελειως διαφορετικη λογικη απο υατη των θερμίδων... Σου περιοριζει ζαχαρη, αλευρι και λιπαρα και ουσιαστικά προαγει τη σωστη διατροφή... Αν μπορεσω θα  παραθεσω λινκ για ν ατο διαβασεις... Η λογικη παντως χονδρικα ειναι πως καθε τρόφιμο (εκτος φρουτων και λαχανικων)  εχουν 1 μοναδα καο ημερησιως, αναλογα ποσα κιλα πρέπει να χάσουμε, καταναλωνουμε 6 ή 7 μοναδες, εκτός αν θηλαζουμε που καταναλωνουμε 8!!!

https://dietamonadwn.gr 

Τι διαβασα αλλα τι συνδιασμους κανεις οτι θες εσυ; και εχει για ολα τα φαγητα ποσες μοναδες ειναι; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αν εχεις φμπ μπες να δεις στην ομαδα Η ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ...  Εχει τελειως διαφορετικη λογικη απο υατη των θερμίδων... Σου περιοριζει ζαχαρη, αλευρι και λιπαρα και ουσιαστικά προαγει τη σωστη διατροφή... Αν μπορεσω θα  παραθεσω λινκ για ν ατο διαβασεις... Η λογικη παντως χονδρικα ειναι πως καθε τρόφιμο (εκτος φρουτων και λαχανικων)  εχουν 1 μοναδα καο ημερησιως, αναλογα ποσα κιλα πρέπει να χάσουμε, καταναλωνουμε 6 ή 7 μοναδες, εκτός αν θηλαζουμε που καταναλωνουμε 8!!!

https://dietamonadwn.gr 

 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλε μη μπαίνετε σε αυστηρές δίαιτες! Ειδικά αν θηλαζετε! Δεν χρειάζεται να χάνετε γρήγορα τα κιλά γιατί θα χαλάσει ο μεταβολισμός σας! Γυμναστική και προσοχή στη διατροφή χρειάζεται. Βασικα σε αυτή την παρέα χρειαζόμαστε την @Flo flo να μας πει την γνώμη και τα νέα της! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@anemoni1989και το συνδιασμο πως το κανεις που ξερεις ποσες μοναδες ειναι της εχει ολες εκει ατη σελίδα; εγω νομιζω δεν θα μπορουσα ετσι γιατι δεν εχω μαθει σε διαιτες ειναι η πρωτη φορα που κανω διατροφη. Σου εστειλα και πριν αλλα ειναι σε αποκρυψη. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Επ, τι έχουμε εδώ;;;; Ανοίξατε θέμα για μανουλες και δίαιτες και δεν το είδα;;; Εγώ έπρεπε να είμαι ιδρυτικό μέλος! Αχαχαχαχα για πείτε κορίτσια! Εγώ θέλω να χάσω μόνο 20!!!

  • Χαχα 4

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Επ, τι έχουμε εδώ;;;; Ανοίξατε θέμα για μανουλες και δίαιτες και δεν το είδα;;; Εγώ έπρεπε να είμαι ιδρυτικό μέλος! Αχαχαχαχα για πείτε κορίτσια! Εγώ θέλω να χάσω μόνο 20!!!

Καλως την φαιη εδω λεμε το πονο μας!!! 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex. Arap είπε:

Γειά σου κορίτσι καιρο εχω σε δω τι κανει η μπουμπου σου; μπραβο αποφασισμένη σε βλεπω και εγω κανω καποιους κοιλιακους ευτυχώς δεν μου εχει μεινει κοιλια αλλα μου εχουν μεινει γλουτοι και μπουτακια εκει τα περνω παντα. Εγω νομιζω περνεις με το θηλασμο σε εμενα αυτο εγινε. Αντε κορίτσια ολες μαζι μα δινουμε κουραγιο!! 

Γεια!!! Καλά είναι η μικρή μου! Παγώνουν πολύ τα χεράκια της την τελευταία εβδομάδα (μετά το εμβόλιο, σας συμβαίνει κι εσας;) κατά τα αλλά όλα καλά! Τελικά άλλες χάνουν με τον θηλασμο κι άλλες βάζουν. Φταίει και που είμαστε όλη τη μέρα μέσα στο σπίτι νομίζω..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Καλων την φαιη εδω λεμε το πονο μας!!! 

Να σας πω εγώ για πόνο καλέ που κόντεψε το παιδί να πάει φαντάρος και τα κιλά εδώ! (Λέμε τώρα) Τα κιλά της πρώτης εγκυμοσύνης δεν τα έχασα ποτέ! 12 είχα πάρει με αποτέλεσμα να φτάσω 78 κιλά! Στην 2η πήρα 6 κιλά, τα έχασα αμέσως και2 ακόμη βγαίνοντας από τη κλινική! Τώρα θέλω αλλά 20 ιδανικά αλλά και με 15 ευχαριστημένη θα είμαι! Αν χάσω βέβαια 20 θα κάνω πάρτυ με καρμποναρες και πιτογυρα και είστε όλες καλεσμένες!!!

  • Χαχα 4

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , P.L.L. είπε:

Γεια!!! Καλά είναι η μικρή μου! Παγώνουν πολύ τα χεράκια της την τελευταία εβδομάδα (μετά το εμβόλιο, σας συμβαίνει κι εσας;) κατά τα αλλά όλα καλά! Τελικά άλλες χάνουν με τον θηλασμο κι άλλες βάζουν. Φταίει και που είμαστε όλη τη μέρα μέσα στο σπίτι νομίζω..

Δεν ξερω εγω δεν το εχω παρατηρησει δεν της βαζεις και θερμομετρο μηπως της εχει κανει δεκατα. Αυτο νομιζω παιζει μεγαλο ρολο. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , P.L.L. είπε:

Γεια!!! Καλά είναι η μικρή μου! Παγώνουν πολύ τα χεράκια της την τελευταία εβδομάδα (μετά το εμβόλιο, σας συμβαίνει κι εσας;) κατά τα αλλά όλα καλά! Τελικά άλλες χάνουν με τον θηλασμο κι άλλες βάζουν. Φταίει και που είμαστε όλη τη μέρα μέσα στο σπίτι νομίζω..

Εμενα κοριτσι παντα ειναι παγωμενα τα χερια και οι πατουσες, αλλα νομιζω ειναι φυσιολογικο σε πολυ μωρακια γιατι δεν εχουν ακομα ικανοτητα θερμορυθμισης.

Γεια σας κοριτσια!! Κ γω ειμαι της αποψης οτι οι διαιτες μονο κακο κανουν. Μπορει να χασεις πολλα κιλα αλλα τα παιρνεις το ιδιο ευκολα και ο μεταβολισμος πεφτει στα ταρταρα. Αυτο που χρειαζεται ειναι διατροφη, οχι διαιτα. Κοβεις γλυκα κ κακά λιπαρά, δεν τρως αργα το βραδυ και παντα σαλατες για συνοδευτικο σε ολα τα πιατα. Κ γυμναστικη αν μπορειτε. Εγω παιρνω τον μπεμπη αγκαλια και κανω καθισματα :lol: μια χαρα βαρακι ειναι τα μωρα μας. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

@Alex. Arap και @nanoula90Ευχαριστώ για την απάντηση. Μάλλον είναι στο παιδί αν έχει κρύα άκρα. Παντως πυρετό δεν έχει. 

@nanoula90 συμφωνώ σε ότι είπες για τη δίαιτα! 

Ξεχασα να σας πω ότι εκτός από εμενα έχει μπει σε «διατροφή» και η μικρή! Ήρθε η γιατρος και μου την βρήκε πολύ χοντρή και μας έκοψε το πολύ φαΐ! Νόμιζα πως δεν είχα πολύ γαλα κι έδινα γεναιοδωρο συμπλήρωμα και φοβόμουν μην την υποσιτίζω κιολας! Αλλά τελικά παράγω περισσότερο γαλα από οσο νόμιζα και μειώσαμε τα συμπληρώματα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια να σας ρωτησω, διάβασα αυτή τη διαιτα με τις μονάδες που λέτε και μπερδευτηκα... Δηλαδή αν φτιάξω μπιφτεκι θα μετρήσω ως 1μοναδα ή μια μονάδα ο κιμάς, μια μονάδα το αυγό και πάει λεγοντας? 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Ρε κορίτσια να σας ρωτησω, διάβασα αυτή τη διαιτα με τις μονάδες που λέτε και μπερδευτηκα... Δηλαδή αν φτιάξω μπιφτεκι θα μετρήσω ως 1μοναδα ή μια μονάδα ο κιμάς, μια μονάδα το αυγό και πάει λεγοντας? 

Μια μοναδα ο κιμας, μια μοναδα το αυγο και αναλογα αν βαλεις ψωμι ή φρυγανια μπαινει και αλλη μοναδα... Εγω πχ τα κανω χωρις αυγο και χωρις ψωμι, οππτε εχω 1 μοναδα απο τον κιμα και αμα βαλω λαδι αλλη μια! 

2 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

@anemoni1989και το συνδιασμο πως το κανεις που ξερεις ποσες μοναδες ειναι της εχει ολες εκει ατη σελίδα; εγω νομιζω δεν θα μπορουσα ετσι γιατι δεν εχω μαθει σε διαιτες ειναι η πρωτη φορα που κανω διατροφη. Σου εστειλα και πριν αλλα ειναι σε αποκρυψη. 

Πζ εγω σημερα εφαγα κρισπις με Φιλαδέλφεια το πρωι, οποτε εχω 1 μοναδα απο τα κρισπις και αλλη 1 απο τ Φιλαδέλφεια, αρα συνολο 2. Για μεσημέρι εφαγα μακαρονια αλαδοτα με σαλτσα κοκκινη, οποτε εχω μια μονάδα απο τα μακαρόνια και αλλη μια απο το λαδι της σαλτσας, αρα 2!!! Εφαγα και κοθνουπιδι σαλατα με λαδακι, αρα αλλη 1 μοναδα απο το λαδι (το κουνουπίδι σαν λαχανικο δεν εχει μοναδες)! Αρα συνολο 5 απο το πρωι καο μ μενουν αλλες 3 για το βράδυ!!! 

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...