Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Οργάνωση Νεανικού Γάμου


Lovie Dovie

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

Με τον σύντροφό μου έχουμε αποφασίσει να παντρευτουμε χωρίς βέβαια να έχουμε ορίσει ακόμα μια επίσημη ημερομηνία ή τόπο. Προσπαθώ να δημιουργήσω ένα πρόχειρο πλάνο που να συμπεριλαμβάνει όλα τα κόστη ώστε να του έρθει πιο μαλακό και πιο εύπεπτο.

Αξίζει να σημειωθεί ότι είναι ο τελευταίος από την παρέα του που έχει μείνει ανύπαντρος, και ότι διαρκώς γκρινιάζει γιατί έχει βαρεθεί τους στερεοτυπικούς πολυέξοδους γάμους. Λόγω ιδιοσυγκρασίας αλλά και λόγω εξόδων είναι πολύ κοντά μας το σενάριο του πολιτικού γάμου συγκεκριμένα σκεφτόμαστε στο Δήμο Αθηναίων οταν το αποφασίσουμε με το καλό διαφορετικά σε ένα μικρό εκκλησάκι χωρίς πολλά.

Θα θα ήθελα τις απόψεις όσων έχουν παντρευτεί πρόσφατα για το πώς τα έβγαλαν πέρα με σφιχτό budget.

Ευχαριστώ

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Lovie Dovie είπε:

Καλησπέρα σας,

Με τον σύντροφό μου έχουμε αποφασίσει να παντρευτουμε χωρίς βέβαια να έχουμε ορίσει ακόμα μια επίσημη ημερομηνία ή τόπο. Προσπαθώ να δημιουργήσω ένα πρόχειρο πλάνο που να συμπεριλαμβάνει όλα τα κόστη ώστε να του έρθει πιο μαλακό και πιο εύπεπτο.

Αξίζει να σημειωθεί ότι είναι ο τελευταίος από την παρέα του που έχει μείνει ανύπαντρος, και ότι διαρκώς γκρινιάζει γιατί έχει βαρεθεί τους στερεοτυπικούς πολυέξοδους γάμους. Λόγω ιδιοσυγκρασίας αλλά και λόγω εξόδων είναι πολύ κοντά μας το σενάριο του πολιτικού γάμου συγκεκριμένα σκεφτόμαστε στο Δήμο Αθηναίων οταν το αποφασίσουμε με το καλό διαφορετικά σε ένα μικρό εκκλησάκι χωρίς πολλά.

Θα θα ήθελα τις απόψεις όσων έχουν παντρευτεί πρόσφατα για το πώς τα έβγαλαν πέρα με σφιχτό budget.

Ευχαριστώ

 

 

 

 

ειμαι της αποψης οτι φυσικα μπορεις να κανεις οικονομικο γαμο

αλλα εξαρταται ποιο ειναι το μπατζετ σας.για ποσα ατομα μιλας.θελεις να βαλεις νυφικο; η ενα λευκο φορεματακι;πολιτικο η θρησκευτικο;φωτογραφο;τραπεζι;

Link to comment
Share on other sites

Εμείς κάναμε γάμοβάφτιση το 17, και αναλάβαμε να πληρώσουμε τα πάντα μόνοι μας, εκτός του κέντρου διότι πολύ απλά το γλεντι έγινε για χάρη των δικών μας και μονο.. Εκεί δώσαμε λίγα σαν συμπλήρωμα στους δικούς μου... Είχαμε πολύ μικρό μπάτζετ εξ αρχής και ξεχρεωσαμε με όσα "βγαλαμε" από τον γάμο! Στην εκκλησία καλεσαμε γύρω στα 300 άτομα, μπουμπουνιερα-προσκλητηριο μαζί, και στην εκκλησία είχαμε μόνο το κλασικό παστακι της βάφτισης, οπότε γλιτώσαμε πολλά λεφτά απ τις μπουμπουνιερες...στο κέντρο καλεσαμε 180 άτομα... Αυτό που μας εσωσε εμάς ήταν το σωστό deal, τα ξεχρεωσαμε όλα μετά τον γάμο και όχι πριν.... 

Ξέχασα να αναφέρω τον φωτογράφο, ο οποίος για καλή μου τύχη είναι ο νόνος του αδερφού μου και μας έκανε πολύ καλή τιμή και τα δώσαμε λίγα λίγα σταδιακά... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου αντί νυφικού θα φορέσω ένα φόρεμα το οποίο αγόρασα διαδικτυακά και μόλις παρέλαβα σήμερα ( βιαστική το ξέρω αλλά ήταν τρομερή ευκαιρία). Γενικότερα τη νυφική προετοιμασία για μακιγιάζ χτένισμα είναι τακτοποιημένη.

Όλο το βάρος για μένα πλέον σε έναν οικονομικό φωτογράφο διότι δεν γνωρίζουμε κάποιον στον κύκλο μας Και φυσικά στο πάρτυ μετά το γάμο διότι δεν θέλουμε την κλασική δεξίωση.

Συγκεκριμένα πρόκειται για μάξιμουμ 60 καλεσμένους, θα ήθελα πραγματικά να είναι πάρα πολύ μοντέρνο και νεανικό να μην βαρεθεί κανείς να έχει μουσική χορό και φαγητό.

Ο σύντροφός μου αγαπάει πάρα πολύ την Κούβα και σκεφτόμουνα να κάνω κάποιο θεματικό πάρτυ μετά το γάμο έχετε και έχετε κάποιες ιδέες σχετικά με αυτό πάντα μιλάμε για χώρο εκτός σπιτιού

 

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως σε αυτα που ρωτας δ μπορω να σε βοηθησω,δ ξερω απο χωρους στην αθηνα

νομιζω θα εψαχνα καποιο κετερινγκ κ ισως καλοκαιρι σε καποιο beachbar για καλοκαιρι?

εμας πληρωσαν οι δικοι μας,ετσι σε πολυ κλειστο κυκλο,νυφικο-προσκλητηρια-μπομπονιερες-στολισμος ηταν οικονομικα,αλλα πληρωσαμε διαμονη σε ξενοδοχειο για καποιους φιλους απο μακρια,κ δωσαμε αρκετα κ για το φαι.ο γαμος κοστισε περιπου 6000,κ τα μισα ηταν του φωτογραφου(πολυ ακριβος,αλλα ηταν κτ που θελαμε πολυ)

με το καλο!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...