Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Mothers of angels in heaven


Recommended Posts

Πριν δυο εβδομάδες ακριβώς ... αναγκάστηκα να αποχωριστώ το κοριτσάκι μου ! Ήταν 25 Ιανουαρίου όταν κλείναμε την 17η εβδομάδα και πήγαμε στον γιατρό για τον καθιερωμένο μας υπέρηχο ! Θα μαθαίναμε το φυλλο γιατί το κοριτσάκι μας ήταν πολύ δραστήριο και τόσους μήνες δεν μπορούσαμε να καταλάβουμε τι είναι ! Αν και το προαίσθημα μου έλεγε ότι ήταν μια μικρή μπουμπου ! Κρατούσα και τις εξετάσεις που μου είχε ζητήσει ο γυναικολόγος μου (γενικές αίματος , ούρων ) και όλες ήταν τελείες... αφού τις είδε με έστειλε μέσα με την μαία να ετοιμαστώ για τον υπέρηχο ! Ο σύζυγος μου ετοιμαζόταν να τραβήξει βιντεάκι το μπουμπούκι μας ... και εκεί άκουω τα λόγια του γιατρού μου «Δυστηχως καλό μου δεν πάμε καλά». Παλεύαμε να την ακούσουμε αλλά το μωρό μου δεν κουνιόταν και η καρδούλα του δεν χτυπούσε ... Σαββατο πρωί 26 Ιανουαρίου και μετά από 23 ώρες γέννησα την μπεμπα μου με πρόκληση τοκετού ... Κυριακή ξημερώματα 27 του μηνός πλέον ήμουν μόνη χωρίς το κοριτσάκι μου . Έχουμε στείλει δείγμα για καρυοτυπο αλλά ακόμα δεν έχουμε κάποιο νέο , αν και όπως αποδείχθηκε η μπεμπα μας πνίγηκε με τον ωμφαλιο λώρο . Από εκείνη την ημέρα νιώθω ότι η ώρα σταμάτησε και δυο εβδομάδες τώρα το μόνο πράγμα που κάνω είναι να σκέφτομαι το μπουμπουκακι μου ! Είναι αδιανόητο πόσες μαμάδες είμαστε στην ίδια ακριβώς θέση ... Ήταν η πρώτη μου εγκυμοσύνη και δυστηχως μην έχοντας κανένα δείγμα ότι κάτι δεν πάει καλά δεν είχε περάσει ποτέ από το μυαλό μου οτι κάτι τέτοιο μπορεί να συμβεί ... Έχω χάσει την γη κάτω πάντα πόδια μου ! Θεωρώ ότι πραγματικά δεν υπάρχουν λόγια για καμία μας! Μετά τι γίνεται ... 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ κοπέλα μου λυπάμαι τόσο πολύ μα τόσο πολύ...Κάθε φορά σφίγγεται η καρδιά μου!! Έχω ζήσει τέτοια απώλεια και φυσικά δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς..! Κλάψε φώναξε ξέσπασε να μιλάς για την απώλεια σου να μην κλείστεις στον εαυτό σου! Δώσε χρόνο σε εσένα και θα εκπλαγείς πόση δύναμη έχεις μέσα σου!! Μην σκύψεις Πότε το κεφάλι μέσα από όλη αυτή τη δυστυχία  θα βγεις ακομη πιο δυνατή με μεγαλύτερο πείσμα με μια καλύτερη εκδοχή του εαυτού σου!

Link to comment
Share on other sites

Παλεύω πολύ ... δεν με αφήνει και η δουλειά μου να ηρεμισω γιατί έχει να κάνει με παιδιά ... αλλά δεν θέλω να στεναχωρώ και τους άλλους γύρω μου ... ειδικά τον σύζυγο μου ο οποίος είδε και την μπεμπα μας ! Νιώθω όμως ότι μηδένισα ! Δυο βδομάδες χωρίς αυτήν και ο χρόνος νιώθω να σταμάτησε ! 

πρίν από 10 λεπτά , Bloumblou είπε:

Αχ κοπέλα μου λυπάμαι τόσο πολύ μα τόσο πολύ...Κάθε φορά σφίγγεται η καρδιά μου!! Έχω ζήσει τέτοια απώλεια και φυσικά δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς..! Κλάψε φώναξε ξέσπασε να μιλάς για την απώλεια σου να μην κλείστεις στον εαυτό σου! Δώσε χρόνο σε εσένα και θα εκπλαγείς πόση δύναμη έχεις μέσα σου!! Μην σκύψεις Πότε το κεφάλι μέσα από όλη αυτή τη δυστυχία  θα βγεις ακομη πιο δυνατή με μεγαλύτερο πείσμα με μια καλύτερη εκδοχή του εαυτού σου!

Παλεύω πολύ ... δεν με αφήνει και η δουλειά μου να ηρεμισω γιατί έχει να κάνει με παιδιά ... αλλά δεν θέλω να στεναχωρώ και τους άλλους γύρω μου ... ειδικά τον σύζυγο μου ο οποίος είδε και την μπεμπα μας ! Νιώθω όμως ότι μηδένισα ! Δυο βδομάδες χωρίς αυτήν και ο χρόνος νιώθω να σταμάτησε ! 


 

 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Mummyofanangel είπε:

Παλεύω πολύ ... δεν με αφήνει και η δουλειά μου να ηρεμισω γιατί έχει να κάνει με παιδιά ... αλλά δεν θέλω να στεναχωρώ και τους άλλους γύρω μου ... ειδικά τον σύζυγο μου ο οποίος είδε και την μπεμπα μας ! Νιώθω όμως ότι μηδένισα ! Δυο βδομάδες χωρίς αυτήν και ο χρόνος νιώθω να σταμάτησε ! 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!! Αν μπορείς να πάρεις άδεια για λίγο θα σου έκανε πολύ καλό!! Αυτό το έκανα κι εγώ το έπνιγα μέσα μου για να μην με δουν οι άλλοι χάλια και δεν ήθελα και ο άντρας μου να με βλέπει έτσι....έκλαιγα κρυφά κάθε βράδυ και οπότε ήμουν μόνη μου όμως έτσι δυσκολεύτηκα να το "αφήσω πίσω μου" ξέσπασε μαζί με τον άντρα σου μην τα κρατάτε μέσα σας!! Κοπέλα μου κάπου εκεί πάνω είναι ένα μωράκι για εμάς που μας περιμένει και θα έρθει στην  αγκαλίτσα μας θα έρθει πίστεψε το!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Bloumblou είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!! Αν μπορείς να πάρεις άδεια για λίγο θα σου έκανε πολύ καλό!! Αυτό το έκανα κι εγώ το έπνιγα μέσα μου για να μην με δουν οι άλλοι χάλια και δεν ήθελα και ο άντρας μου να με βλέπει έτσι....έκλαιγα κρυφά κάθε βράδυ και οπότε ήμουν μόνη μου όμως έτσι δυσκολεύτηκα να το "αφήσω πίσω μου" ξέσπασε μαζί με τον άντρα σου μην τα κρατάτε μέσα σας!! Κοπέλα μου κάπου εκεί πάνω είναι ένα μωράκι για εμάς που μας περιμένει και θα έρθει στην  αγκαλίτσα μας θα έρθει πίστεψε το!! 

Μακάρι... δεν έχω κάτι άλλο να πω ούτε και δύναμη να σκεφτώ κάτι άλλο ! Καμαρώνω άλλες μαμάδες που βρήκαν την δύναμη και συνέχισαν και έκαναν και άλλο μωρό ! Είναι ευλογία να είσαι μανούλα ( αν και εγώ νιώθω μαμα ) αλλά για μένα νιώθω ότι «άδειασα» μέσα μου ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Mummyofanangel είπε:

Μακάρι... δεν έχω κάτι άλλο να πω ούτε και δύναμη να σκεφτώ κάτι άλλο ! Καμαρώνω άλλες μαμάδες που βρήκαν την δύναμη και συνέχισαν και έκαναν και άλλο μωρό ! Είναι ευλογία να είσαι μανούλα ( αν και εγώ νιώθω μαμα ) αλλά για μένα νιώθω ότι «άδειασα» μέσα μου ! 

Είναι πάρα πάρα πολύ νωρίς ακομη είναι λογικό να νιώθεις έτσι!! Ναι είσαι μαμα ενός Άγγελου κοπέλα μου!! Θα την βρεις κι εσύ τη δύναμη θα γίνεις ξανά μανούλα Μόνο που την επόμενη  φορά θα κρατήσεις το παιδάκι σου αγκαλιά! Πίστεψε σε εσένα και στη δύναμη και στη θέληση!! Είναι πολύ μεγαλύτερη  από όσο νομίζεις!! Θέλεις απλά χρόνο να συνειδητοποιήσεις να ξεσπάσεις  και να νιώσεις έτοιμη να προχωρήσεις μπροστά!! Θα έρθει αυτή η στιγμή ακομη και αν τώρα αυτό που σου λέω σου φαίνεται βουνό και ακατόρθωτο θα συμβεί!! Η θέληση μας να κρατήσουμε τα παιδάκια μας αγκαλιά είναι πολύ μεγάλη και αυτό από μόνο του θα σου δείξει την δύναμη που κρύβεις μέσα σου!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσι μου γλυκό. λυπάμαι πάρα πολύ για αυτό που περνάς.  νιώθω τον πόνο σου,  το αδειασμα αυτό που νιώθεις, το κενό...είναι όλα τα στάδια του πένθους που πρέπει να περάσεις για να νιώσεις στο τέλος λίγο καλύτερα. από τη δική μου εμπειρία, θα σου πω ότι ποτέ δε θα περάσει ο πόνος αυτός. Όμως θα μαλακώσει, θα μαθεις να ζεις με αυτό. εγώ γέννησα στην 24 εβδομάδα, κ έχω έναν άγγελο στον ουρανό.  γύρισα σπίτι με μια άδεια αγκαλιά.  Δεν ήθελα να ακούω για παιδιά...κ όμως 2 χρόνια μετά, έχω αγκαλιά τον δεύτερο γιο μου, γιατί ο πρώτος για μένα θα είναι ο άγγελος μου.. μη κρατάς μέσα σου όσα νιώθεις κ αν χρειαστείς βοήθεια μη διστασεισ να ζητήσεις.  εγώ δε θα τα κατάφερνα χωρίς τη βοήθεια ειδικού.  

σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά κ θα σου πω αυτό που έχω γράψει ξανα κάπου εδώ στο φόρουμ.. πάντα σκέφτομαι ότι ο άγγελος μου είναι ένα αστέρι στον ουρανό κ έχει παρέα μαζί του τα δικά σας αστέρια και δεν είναι μόνος του.  ούτε εμείς είμαστε μόνες μας, έχουμε η μια την άλλη.  .

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, bella32 είπε:

κορίτσι μου γλυκό. λυπάμαι πάρα πολύ για αυτό που περνάς.  νιώθω τον πόνο σου,  το αδειασμα αυτό που νιώθεις, το κενό...είναι όλα τα στάδια του πένθους που πρέπει να περάσεις για να νιώσεις στο τέλος λίγο καλύτερα. από τη δική μου εμπειρία, θα σου πω ότι ποτέ δε θα περάσει ο πόνος αυτός. Όμως θα μαλακώσει, θα μαθεις να ζεις με αυτό. εγώ γέννησα στην 24 εβδομάδα, κ έχω έναν άγγελο στον ουρανό.  γύρισα σπίτι με μια άδεια αγκαλιά.  Δεν ήθελα να ακούω για παιδιά...κ όμως 2 χρόνια μετά, έχω αγκαλιά τον δεύτερο γιο μου, γιατί ο πρώτος για μένα θα είναι ο άγγελος μου.. μη κρατάς μέσα σου όσα νιώθεις κ αν χρειαστείς βοήθεια μη διστασεισ να ζητήσεις.  εγώ δε θα τα κατάφερνα χωρίς τη βοήθεια ειδικού.  

σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά κ θα σου πω αυτό που έχω γράψει ξανα κάπου εδώ στο φόρουμ.. πάντα σκέφτομαι ότι ο άγγελος μου είναι ένα αστέρι στον ουρανό κ έχει παρέα μαζί του τα δικά σας αστέρια και δεν είναι μόνος του.  ούτε εμείς είμαστε μόνες μας, έχουμε η μια την άλλη.  .

Νομίζω ότι δεν θα φύγει ποτέ και μερικές φορές σκέφτομαι ότι δεν θέλω να φύγει κιόλας ! Ίσως είναι ο μόνος τρόπος να την κρατάω ακόμα ζωντανή μέσα μου ! Σε θαυμάζω για την δύναμη που ειχες να προχωρήσεις ! Να σου ζήσει το αγοράκι σου !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Mummyofanangel είπε:

Νομίζω ότι δεν θα φύγει ποτέ και μερικές φορές σκέφτομαι ότι δεν θέλω να φύγει κιόλας ! Ίσως είναι ο μόνος τρόπος να την κρατάω ακόμα ζωντανή μέσα μου ! Σε θαυμάζω για την δύναμη που ειχες να προχωρήσεις ! Να σου ζήσει το αγοράκι σου !

σε καταλαβαίνω απόλυτα..πίστεψε όμως, πάντα θα την κουβαλάς μέσα σου,  σε μια ξεχωριστή θέση στην καρδιά σου. πάρε το χρόνο σου κορίτσι μου κ μη κρύψεις τα συναισθήματα σου.  κ οπότε νιώθεις βαριά,  να στέλνεις να μιλάμε,  δεν είσαι μόνη σου..

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, bella32 είπε:

σε καταλαβαίνω απόλυτα..πίστεψε όμως, πάντα θα την κουβαλάς μέσα σου,  σε μια ξεχωριστή θέση στην καρδιά σου. πάρε το χρόνο σου κορίτσι μου κ μη κρύψεις τα συναισθήματα σου.  κ οπότε νιώθεις βαριά,  να στέλνεις να μιλάμε,  δεν είσαι μόνη σου..

@bella32 Σε ευχαριστώ πολύ ! Καλή δύναμη σε όλες μας ! Θέλω να πιστεύω ότι με τον καιρό θα ηρεμισω και θα μάθω να ζω με αυτό ! Ελπίζω κάποια στιγμή στο μέλλον και όταν ηρεμισω να έρθει πάλι ένα μωράκι ! Και πάντα η μικρή μου εκεί πάνω να είναι καλά ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 9/2/2019 at 11:53 ΜΜ, Mummyofanangel είπε:

Πριν δυο εβδομάδες ακριβώς ... αναγκάστηκα να αποχωριστώ το κοριτσάκι μου ! Ήταν 25 Ιανουαρίου όταν κλείναμε την 17η εβδομάδα και πήγαμε στον γιατρό για τον καθιερωμένο μας υπέρηχο ! Θα μαθαίναμε το φυλλο γιατί το κοριτσάκι μας ήταν πολύ δραστήριο και τόσους μήνες δεν μπορούσαμε να καταλάβουμε τι είναι ! Αν και το προαίσθημα μου έλεγε ότι ήταν μια μικρή μπουμπου ! Κρατούσα και τις εξετάσεις που μου είχε ζητήσει ο γυναικολόγος μου (γενικές αίματος , ούρων ) και όλες ήταν τελείες... αφού τις είδε με έστειλε μέσα με την μαία να ετοιμαστώ για τον υπέρηχο ! Ο σύζυγος μου ετοιμαζόταν να τραβήξει βιντεάκι το μπουμπούκι μας ... και εκεί άκουω τα λόγια του γιατρού μου «Δυστηχως καλό μου δεν πάμε καλά». Παλεύαμε να την ακούσουμε αλλά το μωρό μου δεν κουνιόταν και η καρδούλα του δεν χτυπούσε ... Σαββατο πρωί 26 Ιανουαρίου και μετά από 23 ώρες γέννησα την μπεμπα μου με πρόκληση τοκετού ... Κυριακή ξημερώματα 27 του μηνός πλέον ήμουν μόνη χωρίς το κοριτσάκι μου . Έχουμε στείλει δείγμα για καρυοτυπο αλλά ακόμα δεν έχουμε κάποιο νέο , αν και όπως αποδείχθηκε η μπεμπα μας πνίγηκε με τον ωμφαλιο λώρο . Από εκείνη την ημέρα νιώθω ότι η ώρα σταμάτησε και δυο εβδομάδες τώρα το μόνο πράγμα που κάνω είναι να σκέφτομαι το μπουμπουκακι μου ! Είναι αδιανόητο πόσες μαμάδες είμαστε στην ίδια ακριβώς θέση ... Ήταν η πρώτη μου εγκυμοσύνη και δυστηχως μην έχοντας κανένα δείγμα ότι κάτι δεν πάει καλά δεν είχε περάσει ποτέ από το μυαλό μου οτι κάτι τέτοιο μπορεί να συμβεί ... Έχω χάσει την γη κάτω πάντα πόδια μου ! Θεωρώ ότι πραγματικά δεν υπάρχουν λόγια για καμία μας! Μετά τι γίνεται ... 

Έχω περάσει άλλο Γολγοθά που δεν θα ξαναγράψω εδώ...τον έχω γράψει πολλές φορές...έχω 4 αγγέλους εκεί πάνω...η δουλειά μου έχει να κάνει κ μένα με παιδιά..όχι δεν θα πάρεις άδεια .θα μείνεις εκεί διοτηβμεγαλυτερη αγάπη φαρμάκο απ' αυτή δε θα βρεις πουθενά ...

Δε θΑ σου λυπάμαι...το λυπάμαι δε χωράει το συναίσθημα μου....θα σου δώσω μια συμβουλή ως μαμά πια ( αν μου επιτρέπεις) κοίτα μπροστά ...δεν θα ξεχάσεις αλλά ο πόνος θα μουδιάσει .το μωρό σου θα ναι πάντα εκεί αλλά μια μέρα θα γίνει ανάμνηση ..σκληρό το ξέρω αλλά έχει προνοήσει ο μεγαλοδυναμος θεός για αυτό...κοίτα μπροστά .εκεί που είσαι είμαστε πολλές..κι εδώ που είμαι θα ρθεις...εκεί έξω σε περιμένουν μωρά ..για κάποιο λόγο που δεν ξέρουν.ε αυτά δεν ήρθαν στη ζωή...ήταν θέλημα θεού..προχωρά....μην κοιτάς πίσω .κι όταν μιλάει μέσα σου εκείνη η φωνουλα που λέει" α τωρα θα ημουν 7 μηνών... α τωρα θα γεννουσα...κτλ ( γιατί θα μιλάει το ξέρω) εσύ να φωνάζεις πιο δυνατά με την αλλη που θα λέει .. του χρόνου θα ναι έγκυος...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να βρω παρήγορα λόγια κ όλο γράφω σβήνω γράφω σβήνω!! Δεν θα σου πω λυπάμαι ή ότι είσαι δυνατή ή οτιδήποτε!! Ο,τι και να σου πούμε εμείς εδώ δεν θα σου προσφέρει κάτι! Θα το περάσεις όπως είναι να το περάσεις! Ξέσπασε, κλάψε, φώναξε.. ή μην κανεις τπτ από αυτά.. ο καθένας μας έχει τον τρόπο του!! Βρες και κάποιον ειδικό που σίγουρα θα βοηθήσει πολύ παραπάνω από ότι εμείς.. εγώ όμως για ένα είμαι σιγουρη.. ότι το μέλλον θα σε βρει οντως αγκαλιά με ένα μωράκι και θα είσαι τόσο καλή μαμά όσο είχες φανταστεί! Κ εύχομαι να κοιτάτε αγκαλιά με το μπεμπακι σου τον ουρανό χαμογελώντας να χαιρετάτε κ να κλείνετε το μάτι σας!! Γιατί θα ξέρετε ότι κάποιος είναι εκεί και σας προσέχει!! Να είσαι καλά κορίτσι μου!! Κι εύχομαι να επιστρέψει το χαμόγελο γρήγορα στα χείλη σου! Να ξέρεις η ζωή έχει ένα μυστικό! Όλα κάποια στιγμή επουλώνονται!! Αφήνουν σημάδι σίγουρα, μα επουλώνονται!! ;)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Newmum19 σε ευχαριστώ ... και μακάρι ότι μου έχετε πει όλες σας και οι ευχές που μου δίνετε να πραγματοποιηθούν . Νομίζω ότι τίποτα δεν αλλάζει όλα έχουν μείνει στάσιμα , δεν ξέρω εάν πονάω ή όχι ή αν απλά μου έχει γίνει μια συνήθεια ο πόνος που δεν μπορώ να νιώσω πια ... έχω μουδιάσει ψυχικά μάλλον . Να είσαι καλά όμως για τα όμορφα λόγια σου 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κορίτσια μου! Πριν από 3 μέρες δυστυχώς αναγκάστηκα κ εγώ να αποχωριστώ το αγόρι μου 15 εβδομάδων..  την τελευταία φορά που τον είδα Κουνούσε τα χεράκια του. Μετά έσκασε η βόμβα ότι το μωρό μου έχει σύνδρομο 18 και καρδιοπάθειες. Δεν ειχα αλλη επιλογη γιατί κατά πάσα πιθανότητα θα πέθαινε μέσα στην κοιλίτσα μου. Προσπαθώ να συνεχίσω τη ζωή μου κανονικά αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα. Περιμένω να περάσουν οι μέρες και να προσπαθήσουμε για το επόμενο μωράκι. Ελπίζω τα παιδάκια μας να είναι όλα μαζι και να παίζουν χαρουμενα στον ουρανό! 

Εύχομαι να έχουμε όλες σύντομα ένα μωρό στην αγκαλιά!!

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 5

miENp2.png dmzcp2.png5NUQp2.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...