Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Mothers of angels in heaven


Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα... Διαβάζω και τις ιστορίες σας και θέλω να πω και εγώ την δικιά μου... Κάποιες ίσως με καταλάβουν κάποιες ίσως όχι αλλά θα τα πω να τα βγάλω από μέσα μου! Τα τελευταία 8 χρόνια μετά από πολλούς γιατρούς και πολλές εξετάσεις χωρίς αποτέλεσμα και λόγω μικρής ηλικίας δεν βρίσκαμε για πιο λόγο δεν εμένα έγκυος καθώς όλα ήταν φυσιολογικά. Όταν βρήκα τον κατάλληλο γιατρό και πλέον 30 χρόνων εντοπίζω το πρόβλημα και αποφασίζω να κάνω εξωσωματική.. Αντίθετα με κάποιες κοπέλες εγώ δυστυχώς έχω δικιά μου δουλειά... Ξεκινάω γρήγορα την αναζήτηση υπαλλήλου λόγω ότι μένω σε χωριό δεν έχω πολλές επιλογές και βρίσκω μια κοπέλα στην οποία εξηγούμε από την αρχή για πιο λόγω θέλω υπάλληλο και αν είναι σε φάση προσπάθειας και η ίδια να βρω κάποιον άλλο γιατί η επερχόμενη εγκυμοσύνη μου μετά από τόσα χρόνια και μετά από εξωσωματική είναι πολύ σημαντική και ήθελα να ειμαι χαλαρή. Με διαβεβαιώνει ότι δεν έχει σκοπό να κάνει παιδιά και έτσι ξεκινάω διαδικασίες και πρόσληψη για 15 μήνες. Λίγες μερες πριν ξεκινήσω τις ενέσεις μου ανακοίνωσε ότι είναι έγκυος και με κρεμάει κανονικότατα. Δεν έχω κανένα πρόβλημα που η κοπέλα έμεινε έγκυος απλά όταν ο άλλος σε παίρνει για δουλειά σε παίρνει γιατί χρειάζεται την βοήθεια σου. Άλλο αν δουλεύεις κάπου χρόνια αλλά όταν δουλεύεις κάπου υπό τέτοιες συνθήκες και στους 2 μήνες μένεις έγκυος δεν νομίζω ότι μπορεί απλά να σε πληρώνει ο εργοδότης ειδικά όταν μιλάμε για μια μικρή επιχείρηση. Για να μην σας κουράζω συνεχίζω δεν πτοούμαι η χοριακη βγαίνει θετική έχω μια άκρως φυσιολογική εγκυμοσύνη και μια πολύ δραστήρια μπέμπα!! Ωσπου φτάνω την 20η εβδομάδα και αρχίσει το δράμα... Ατροφησε ο τράχηλος και μου πήραν το μωράκι μου. Έχουν περάσει μόνο 10 μέρες έχω τόσο πολύ αναγκη να πάρω τον άντρα μου και αν εξαφανιστώ αλλά δεν μπορώ γιατί από την μέρα που βγήκα έπρεπε να γυρίσω στην δουλειά... Γιαυτό καμία φορά οι εργαζόμενες μελλοντικές μανούλες να σκέφτεστε ότι και οι "αφεντικινες" σας είναι φυσιολογικοί άνθρωποι που πιθανόν να έχουν τα ίδια προβλήματα... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, tuxerh! είπε:

Καλησπέρα και από εμένα... Διαβάζω και τις ιστορίες σας και θέλω να πω και εγώ την δικιά μου... Κάποιες ίσως με καταλάβουν κάποιες ίσως όχι αλλά θα τα πω να τα βγάλω από μέσα μου! Τα τελευταία 8 χρόνια μετά από πολλούς γιατρούς και πολλές εξετάσεις χωρίς αποτέλεσμα και λόγω μικρής ηλικίας δεν βρίσκαμε για πιο λόγο δεν εμένα έγκυος καθώς όλα ήταν φυσιολογικά. Όταν βρήκα τον κατάλληλο γιατρό και πλέον 30 χρόνων εντοπίζω το πρόβλημα και αποφασίζω να κάνω εξωσωματική.. Αντίθετα με κάποιες κοπέλες εγώ δυστυχώς έχω δικιά μου δουλειά... Ξεκινάω γρήγορα την αναζήτηση υπαλλήλου λόγω ότι μένω σε χωριό δεν έχω πολλές επιλογές και βρίσκω μια κοπέλα στην οποία εξηγούμε από την αρχή για πιο λόγω θέλω υπάλληλο και αν είναι σε φάση προσπάθειας και η ίδια να βρω κάποιον άλλο γιατί η επερχόμενη εγκυμοσύνη μου μετά από τόσα χρόνια και μετά από εξωσωματική είναι πολύ σημαντική και ήθελα να ειμαι χαλαρή. Με διαβεβαιώνει ότι δεν έχει σκοπό να κάνει παιδιά και έτσι ξεκινάω διαδικασίες και πρόσληψη για 15 μήνες. Λίγες μερες πριν ξεκινήσω τις ενέσεις μου ανακοίνωσε ότι είναι έγκυος και με κρεμάει κανονικότατα. Δεν έχω κανένα πρόβλημα που η κοπέλα έμεινε έγκυος απλά όταν ο άλλος σε παίρνει για δουλειά σε παίρνει γιατί χρειάζεται την βοήθεια σου. Άλλο αν δουλεύεις κάπου χρόνια αλλά όταν δουλεύεις κάπου υπό τέτοιες συνθήκες και στους 2 μήνες μένεις έγκυος δεν νομίζω ότι μπορεί απλά να σε πληρώνει ο εργοδότης ειδικά όταν μιλάμε για μια μικρή επιχείρηση. Για να μην σας κουράζω συνεχίζω δεν πτοούμαι η χοριακη βγαίνει θετική έχω μια άκρως φυσιολογική εγκυμοσύνη και μια πολύ δραστήρια μπέμπα!! Ωσπου φτάνω την 20η εβδομάδα και αρχίσει το δράμα... Ατροφησε ο τράχηλος και μου πήραν το μωράκι μου. Έχουν περάσει μόνο 10 μέρες έχω τόσο πολύ αναγκη να πάρω τον άντρα μου και αν εξαφανιστώ αλλά δεν μπορώ γιατί από την μέρα που βγήκα έπρεπε να γυρίσω στην δουλειά... Γιαυτό καμία φορά οι εργαζόμενες μελλοντικές μανούλες να σκέφτεστε ότι και οι "αφεντικινες" σας είναι φυσιολογικοί άνθρωποι που πιθανόν να έχουν τα ίδια προβλήματα... 

Λυπάμαι πάρα πολύ για αυτή την κατάληξη της εγκυμοσύνης σου και που έπρεπε κι εσύ να μπεις σε αυτό κλαμπ...!! Κοίτα εσύ ήσουν ξεκάθαρη από την αρχή με την υπάλληλο υπάρχουν όμως και οι ύπουλες αφεντικινες!! Εγώ προσωπικά είχα κάνει μια "συμφωνια" με την πρώην αφεντικινα μου γιατί μου είπε ότι δεν μπορεί να τα βγάζει πέρα να πληρώνει  μια υπάλληλο που δεν θα ήταν εκεί λόγω εγκυμοσύνης και μια άλλη που αναγκαστικά θα έπρεπε να πάρει στη θέση μου!! Και το καταλαβαίνω απόλυτα όπως κι έτσι έγινε μετά από 2 χρόνια που ήμουν στη δουλειά έμεινα έγκυος της το ανακοίνωσα και έφυγα με παραίτηση ούτε καν απόλυση ώστε να μπω στο ταμείο!!! Τέλος πάντων αυτά είναι ψιλά γράμματα μπροστά σε όλη την περιπέτεια που είχες !!! Μπορείς όμως να ψάξει άντρα υπάλληλο σίγουρα δεν θα μείνει χχχαχα!! Μην το αφήσεις να σε πάρει από κάτω κορίτσι μου μετά από όλα όσα πέρασες να μπεις πάλι δυναμικά και να αποκτήσεις το πολυπόθητο μωράκι!!! Δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου και πάμε πάλι!! Θα αποκτήσεις το μωράκι σου πίστεψε το!! Άλλωστε ο χρόνος είναι οοολος με το μέρος σου!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, tuxerh! είπε:

Έχω πάρει 3 κοπέλες και έμειναν μέσα στο 6μηνο και οι 3!!! Οποία θέλει είμαι γουρλού θα πρέπει να με πληρώνεται για να σας πάρω... Χαχαχα

Ωρεεεεε χαλι!!!! Εεεε δεν μπορεί να είναι τυχαίο θα προσπαθουσαν!! Πω πωωω που είσαι? Έρχομαι χαχαχαχ!!! Πάρε άντρα παιδί μου!!! Χαχαχα!!

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, tuxerh! είπε:

Καλησπέρα και από εμένα... Διαβάζω και τις ιστορίες σας και θέλω να πω και εγώ την δικιά μου... Κάποιες ίσως με καταλάβουν κάποιες ίσως όχι αλλά θα τα πω να τα βγάλω από μέσα μου! Τα τελευταία 8 χρόνια μετά από πολλούς γιατρούς και πολλές εξετάσεις χωρίς αποτέλεσμα και λόγω μικρής ηλικίας δεν βρίσκαμε για πιο λόγο δεν εμένα έγκυος καθώς όλα ήταν φυσιολογικά. Όταν βρήκα τον κατάλληλο γιατρό και πλέον 30 χρόνων εντοπίζω το πρόβλημα και αποφασίζω να κάνω εξωσωματική.. Αντίθετα με κάποιες κοπέλες εγώ δυστυχώς έχω δικιά μου δουλειά... Ξεκινάω γρήγορα την αναζήτηση υπαλλήλου λόγω ότι μένω σε χωριό δεν έχω πολλές επιλογές και βρίσκω μια κοπέλα στην οποία εξηγούμε από την αρχή για πιο λόγω θέλω υπάλληλο και αν είναι σε φάση προσπάθειας και η ίδια να βρω κάποιον άλλο γιατί η επερχόμενη εγκυμοσύνη μου μετά από τόσα χρόνια και μετά από εξωσωματική είναι πολύ σημαντική και ήθελα να ειμαι χαλαρή. Με διαβεβαιώνει ότι δεν έχει σκοπό να κάνει παιδιά και έτσι ξεκινάω διαδικασίες και πρόσληψη για 15 μήνες. Λίγες μερες πριν ξεκινήσω τις ενέσεις μου ανακοίνωσε ότι είναι έγκυος και με κρεμάει κανονικότατα. Δεν έχω κανένα πρόβλημα που η κοπέλα έμεινε έγκυος απλά όταν ο άλλος σε παίρνει για δουλειά σε παίρνει γιατί χρειάζεται την βοήθεια σου. Άλλο αν δουλεύεις κάπου χρόνια αλλά όταν δουλεύεις κάπου υπό τέτοιες συνθήκες και στους 2 μήνες μένεις έγκυος δεν νομίζω ότι μπορεί απλά να σε πληρώνει ο εργοδότης ειδικά όταν μιλάμε για μια μικρή επιχείρηση. Για να μην σας κουράζω συνεχίζω δεν πτοούμαι η χοριακη βγαίνει θετική έχω μια άκρως φυσιολογική εγκυμοσύνη και μια πολύ δραστήρια μπέμπα!! Ωσπου φτάνω την 20η εβδομάδα και αρχίσει το δράμα... Ατροφησε ο τράχηλος και μου πήραν το μωράκι μου. Έχουν περάσει μόνο 10 μέρες έχω τόσο πολύ αναγκη να πάρω τον άντρα μου και αν εξαφανιστώ αλλά δεν μπορώ γιατί από την μέρα που βγήκα έπρεπε να γυρίσω στην δουλειά... Γιαυτό καμία φορά οι εργαζόμενες μελλοντικές μανούλες να σκέφτεστε ότι και οι "αφεντικινες" σας είναι φυσιολογικοί άνθρωποι που πιθανόν να έχουν τα ίδια προβλήματα... 

Λυπαμαι πολυ για το μωρακι σου.Και γω το δευτερο στις 20βδομ το εχασα.Οσον αφορα στο θεμα δουλειας ησουν ξεκαθαρη προς την υπαλληλο αλλα και γω ημουν ξεκαθαρη προς τις πρωην αφεντηκινες μου.Η πρωτη ενω της ειχα πει οτι πρεπει να κανω εγχειριση και θα πρεπεο να παρω 10μερες αναρρωτικη με εδιωξε μια μερα πριν μπω στο χειρουργειο.Το χα πει πριν υπογραψω το συμβολαιο.Η δευτερη με παραμυθιαζε οτι θα μου κανει συμβολαιο απεριοριστου χρονου γιατι ετσι ηταν η συμφωνια μας και μετα απο ενα χρονο που δουλευα εκει και εμεινα εγκυος αποφασισε οτι τελικα δε θα μου κανει.Και οι υπαλληλοι δε μπορουν να βαζουν φρενο στη ζωη τους γιατι τα αφεντικα κοιτανε μονο τη τσεπη τους.και δε μιλαω για σενα γιατι το ξεκαθαρισες απο την αρχη αλλα παλι ρε κοριτσια το βρισκω τραγικο να σε ρωτανε αν εχεις σκοπο να μεινεις εγκυος.Εχοντας χασει δυο μωρα οποιος μου κανει αυτη την ερωτηση σε συνεντευξη απλα θα του πω δεν ενδιαφερομαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λυπαμαι πολυ για το μωρακι σου. Μια εγκυμοσυνη μπορει να τυχει. Εαν τυχει τι να κανει; περα απο εγκυμοσυνες υψηλου κινδυνου, οι υπολοιπες εγκυμονουσες δεν εχουν λογο να παρουν αδεια κ να καθονται σπιτι τους πλην το νομιμο. Ξερεις βεβαια οτι κανενας εργοδοτης δεν μπορει να απαγορευσει σε καποια γυναικα να μεινει εγκυος ;) . Και μεταξυ μας, δεν καταλαβαινω καν γιατι το εγραψες στο συγκεκριμενο θεμα. Δεν φταιει σε κατι η κοπελα εαν η εγκυμοσυνη δυστυχως δεν πηγε καλα. Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου συντομα να ερθει ενα μωρακι στην αγκαλια σου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, marian84 said:

Λυπαμαι πολυ για το μωρακι σου.Και γω το δευτερο στις 20βδομ το εχασα.Οσον αφορα στο θεμα δουλειας ησουν ξεκαθαρη προς την υπαλληλο αλλα και γω ημουν ξεκαθαρη προς τις πρωην αφεντηκινες μου.Η πρωτη ενω της ειχα πει οτι πρεπει να κανω εγχειριση και θα πρεπεο να παρω 10μερες αναρρωτικη με εδιωξε μια μερα πριν μπω στο χειρουργειο.Το χα πει πριν υπογραψω το συμβολαιο.Η δευτερη με παραμυθιαζε οτι θα μου κανει συμβολαιο απεριοριστου χρονου γιατι ετσι ηταν η συμφωνια μας και μετα απο ενα χρονο που δουλευα εκει και εμεινα εγκυος αποφασισε οτι τελικα δε θα μου κανει.Και οι υπαλληλοι δε μπορουν να βαζουν φρενο στη ζωη τους γιατι τα αφεντικα κοιτανε μονο τη τσεπη τους.και δε μιλαω για σενα γιατι το ξεκαθαρισες απο την αρχη αλλα παλι ρε κοριτσια το βρισκω τραγικο να σε ρωτανε αν εχεις σκοπο να μεινεις εγκυος.Εχοντας χασει δυο μωρα οποιος μου κανει αυτη την ερωτηση σε συνεντευξη απλα θα του πω δεν ενδιαφερομαι

εννοείται ότι δεν φταίει η κοπέλα που έμεινε έγκυος αλλα επίσης καταλαβαίνω την κοπέλα που γράφει το θέμα διότι είμαι παθούσα. Η κοπέλα το γράφει σαν παράπονο ότι δηλαδή ενώ είχε κανονίσει τα αντίστοιχα τελικά η υπάλληλος την έριξε και ενώ δεν ήταν καλά για να επιστρέψει στη δουλειά γιατι δεν έχεις άλλη επιλογή! Σε κανέναν δεν απαγορεύεις να μείνει έγκυος αλλά όταν παίρνεις ένα άτομο και κάνεις μια εξήγηση θα έπρεπε αυτό να τηρείται και έτσι γίνονται οι δουλειές. Πρέπει και τα δύο μέρη να είναι σωστά και τυπικά σε αυτά που συμφωνήθηκαν.

Για να σας εξηγήσω πήραμε άτομο στη δουλειά για να αντικαταστήσω κοπέλα που είχε μείνει έγκυος. Της είπα για ποιον λόγο την πήραμε και της είπα ότι θα είναι συμβόλαιο για 15 μηνες. Όταν έκλεισε τον 12ο μήνα έμεινε έγκυος!!! Ε συγγνώμη δηλαδή! Τι να κάνουμε να πάρουμε και 3ο άτομο για να αντικαταστήσουμε τα άλλα δύο που άφησε έναν χρόνο να περάσει και βέβαια δικαιούταν και όλες τις αποζημιώσεις και δεν τις αρνήθηκαμε πότε. Ε τότε ήμουν και εγώ έγκυος και δούλευα μέχρι την ημέρα που έσπασαν τα νερά, στο γραφείο παρακαλώ, επέστρεψα όταν το μωρό έγινε 15 ημερών γιατι απλά η επιχείρηση δεν μπορούσε να σηκώσει και 3ο άτομο προς αντικατάσταση των άλλων 2. 

Ναι και εγώ το έχω παράπονο γιατι δεν το θεωρώ σωστό ενώ είχε ήδη γίνει η εξήγηση μετά το ένα μέρος να μην τηρεί τα συμφωνημένα. 

Link to comment
Share on other sites

Smaro30 δεν καταλαβαινω. Γιατι πιστευετε οτι ντε και καλα θα σας κρεμασει μια εγκυμονουσα; στους 12 μηνες εμεινε εγκυος οπως λετε στους 15 θα εφευγε. Ποιο ειναι ακριβως το προβλημα; τρελαινομαι οταν βλεπω τετοια θεματα απο γυναικες πραγματικα. Και ειπα, ετυχε μια εγκυμοσυνη, τι ακριβως δηλ να κανει ; τρελαινομαι οταν πρεπει να παρουν αδεια για να κανουν παιδι. Τρελες απαιτησεις πραγματικα!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέει κανείς ότι απογορευεις στον άλλο να μείνει έγκυος εγώ αν είχα κάποια κοπέλα για δουλειά για καιρό και μετά έμενε έγκυος θα χαιρόμουν πάρα πολύ αλλά όταν παίρνεις ένα άτομο παρότι δεν μπορείς να το πληρώσεις επειδή πρέπει να μπεις σε μια διαδικασία εξωσωματικής και την χρειάζεσαι και κάνεις μια κουβέντα εξ αρχης και μένει έγκυος καλώς και μένει μπορεί αρχικά να κάνει μια κουβέντα να βρείτε ένα τρόπο πως να μπορεί να συνεχίσει μέχρι τον 6ο-7ο μήνα πάντα όταν μιλάμε για ομαλή εγκυμοσύνη. Εγώ από προσωπική εμπειρία ξέρω ότι στην δική μου δουλειά δεν μπορεί να ανταπεξέλθει εύκολα μια εγκυμονουσα αλλά αν είχε διάθεση να συνεχίσει θα μπορούσε να βρεθεί μια φόρμουλα και για αυτό από την αρχή ήξερα ότι δεν μπορώ να έχω για δουλειά μια κοπέλα έγκυος λόγο βαρους. Για να μην μακρυγορουμε δεν είπα πουθενά ότι φταίει η κοπέλα που έχασα το παιδί μου απλά το ανάφερα ως απάντηση σε μνμ μια κοπέλα πιο πάνω ότι ο εργοδότης δεν διώχνει μια κοπέλα απλά επειδή έμεινε έγκυος αλλά επειδή δεν έχει την δυνατότητα να πληρώνει αυτή και τον αντικατάσταση της. Και φυσικά αναφέρομαι σε μικρές επιχειρήσεις και όχι σε εταιρείες κτλ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZWH είπε:

Smaro30 δεν καταλαβαινω. Γιατι πιστευετε οτι ντε και καλα θα σας κρεμασει μια εγκυμονουσα; στους 12 μηνες εμεινε εγκυος οπως λετε στους 15 θα εφευγε. Ποιο ειναι ακριβως το προβλημα; τρελαινομαι οταν βλεπω τετοια θεματα απο γυναικες πραγματικα. Και ειπα, ετυχε μια εγκυμοσυνη, τι ακριβως δηλ να κανει ; τρελαινομαι οταν πρεπει να παρουν αδεια για να κανουν παιδι. Τρελες απαιτησεις πραγματικα!!!!!!

Κοριτσι μου δεν πιστευουμε οτι ντε και καλα θα μας κρεμασει αλλα στην πραγματικοτητα μας κρεμασε! Ειναι τρελες απαιτησεις οταν παιρνεις μια κοπελα για να αντικαταστησει μια αλλη που ειναι ηδη εγκυος και λες οτι θα ειναι για 15 μηνες και στους 12 μηνες μενει εγκυος; τρελο ειναι οταν παιρνεις μια κοπελα για να αντικαταστησει μια αλλη εγκυο, μενει και η ιδια εγκυος, ισχυριζεται κακη εγκυμοσυνη και ειναι για καφε εξω και μετα θελεις τριτη να αντικαταστησεις τις αλλες 2! Αυτο ειναι τρελο! Τελος παντων δεν θα το αναλυσω παραπανω ασε που αυτο το θεμα δεν εχει καμια θεση εδω στο φορουμ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...