Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , bcd18 είπε:

      Καλησπέρα! Ναι εχεις δίκιο! Πρέπει να ρωτήσει αν η τιμη θα είναι για μια ή και για δεύτερη προσπάθεια.
      Τι άλλο να ρωτήσει;  Αραγε εδώ θα είναι Ελληνίδες ή μπορεί και από αλλη  χώρα; 

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

συνεχομενες βιοχημικες αποβολες-τι φταιει;;;


matina88

Recommended Posts

καλησπερα.. υστερα απο 3 βιοχημικες αποβολες... ειμαι ξανα εγκυος και δυστυχως παει για 4η βιοχημικη... υπαρχει καποια κοπελα που μετα απο συνεχομενες βιοχημικες να εμεινε εγκυος και να πηγε καλα; και τι εξετασεις κανατε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσι μου λυπαμαι πολυ.ευχομαι αν γινεται να αλλαξει κτ

προσωπικη εμπειρια δ εχω,απο φιλες μονο οτι μπορει να ηταν χαμηλη η προγεστερονη,εχεις ελεγξει καθολου;

η διαφραγμα στην μητρα

αλλες περιπτωσεις θυροειδης,θρομβοφιλια,η προβλημα με ζαχαρο η ινσουλινη

αλλιως θεματα με το σπερμα

γενικα εχετε κανει εξετασεις;

ισως να απευθυνθεις σε καποιο νοσοκομειο που ειδικευεται σε καθεξιν αποβολες,εχω ακουσει για το ελενα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , vikib είπε:

κοριτσι μου λυπαμαι πολυ.ευχομαι αν γινεται να αλλαξει κτ

προσωπικη εμπειρια δ εχω,απο φιλες μονο οτι μπορει να ηταν χαμηλη η προγεστερονη,εχεις ελεγξει καθολου;

η διαφραγμα στην μητρα

αλλες περιπτωσεις θυροειδης,θρομβοφιλια,η προβλημα με ζαχαρο η ινσουλινη

αλλιως θεματα με το σπερμα

γενικα εχετε κανει εξετασεις;

ισως να απευθυνθεις σε καποιο νοσοκομειο που ειδικευεται σε καθεξιν αποβολες,εχω ακουσει για το ελενα

 εχουμε ενα θεμα με το σπερμα που εχει κατακερματισμο 30% και μπορει εκει να οφειλονται οι βιοχημικες... ομως δεν παιρνει κατι, ειναι θεμα τυχης μετα να κατσει το καλο σπερμα.. εχω κανει θρομβοφιλια μονο ομοζυγο mtcfr μου βρηκαν και λενε πως οταν ακουσουμε καρδια να αρχισω να παιρνω ενα σαλοσπιρ των 80 και γενικα πως αυτο δε θεωρειται θρομβοφιλια..οποτε δεν ειναι εκει το προβλημα... ορμονικες θυροειδη εχω κανει δεν εχω θεμα... για διαφραγμα δεν εχω κανει υστεροσκοπηση γιατι μου λενε πως θα ειχα αποβολες αργοτερα στο 2-3ο μηνα και οχι τοσο νωρις... να φανταστεις δεν εχουμε δει σε καμια απο τις 4 εγκυμοσυνες κατι στον υπερηχο, ουτε σακο εφοσον η χοριακη φτανει μεχρι 400 το πολυ και μετα πεφτει... τωρα για ζαχαρο ινσουλινη δεν εχω κανει κατι...  γενικα μαλλον στο σπερμα οφειλεται... αλλα τωρα σκεφτομαι να κανω εξετασεις για καρυοτυπο ζευγους, σαλπιγγογραφια και υστεροσκοπηση...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , matina88 είπε:

 εχουμε ενα θεμα με το σπερμα που εχει κατακερματισμο 30% και μπορει εκει να οφειλονται οι βιοχημικες... ομως δεν παιρνει κατι, ειναι θεμα τυχης μετα να κατσει το καλο σπερμα.. εχω κανει θρομβοφιλια μονο ομοζυγο mtcfr μου βρηκαν και λενε πως οταν ακουσουμε καρδια να αρχισω να παιρνω ενα σαλοσπιρ των 80 και γενικα πως αυτο δε θεωρειται θρομβοφιλια..οποτε δεν ειναι εκει το προβλημα... ορμονικες θυροειδη εχω κανει δεν εχω θεμα... για διαφραγμα δεν εχω κανει υστεροσκοπηση γιατι μου λενε πως θα ειχα αποβολες αργοτερα στο 2-3ο μηνα και οχι τοσο νωρις... να φανταστεις δεν εχουμε δει σε καμια απο τις 4 εγκυμοσυνες κατι στον υπερηχο, ουτε σακο εφοσον η χοριακη φτανει μεχρι 400 το πολυ και μετα πεφτει... τωρα για ζαχαρο ινσουλινη δεν εχω κανει κατι...  γενικα μαλλον στο σπερμα οφειλεται... αλλα τωρα σκεφτομαι να κανω εξετασεις για καρυοτυπο ζευγους, σαλπιγγογραφια και υστεροσκοπηση...

να κανεις καμπυλη ζαχαρου,εχω διαβασει περιπτωση που εφταιγε αυτο,αλλα δ θυμαμαι εβδομαδα

για διαφραγμα επισης σιγουρα να δεις γτ εχει υπαρξει περιπτωση με δυο βιοχημικες,μονο θετικο τεστ η χοριακη,ουτε σακο ουτε τπτ.κ μετα την αφαιρεση τα καταφερε η κοπελα

καμια βιταμινη για το σπερμα;δ βοηθαει;

ισως ενας ενδοκρινολογος γονιμοτητας να βοηθουσε η καποιος γιατρος γνωστης αποβολων

ευχομαι να τα καταφερεις συντομα κ να παρεις αγκαλια ενα γερο μωρακι

τωρα πως πανε οι χοριακες;

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

να κανεις καμπυλη ζαχαρου,εχω διαβασει περιπτωση που εφταιγε αυτο,αλλα δ θυμαμαι εβδομαδα

για διαφραγμα επισης σιγουρα να δεις γτ εχει υπαρξει περιπτωση με δυο βιοχημικες,μονο θετικο τεστ η χοριακη,ουτε σακο ουτε τπτ.κ μετα την αφαιρεση τα καταφερε η κοπελα

καμια βιταμινη για το σπερμα;δ βοηθαει;

ισως ενας ενδοκρινολογος γονιμοτητας να βοηθουσε η καποιος γιατρος γνωστης αποβολων

ευχομαι να τα καταφερεις συντομα κ να παρεις αγκαλια ενα γερο μωρακι

τωρα πως πανε οι χοριακες;

σ ευχαριστω.. ναι θα κανω αυτες τις 3 εξετασεις,  καρυοτυπο ζευγους, σαλπιγγογραφια και υστεροσκοπηση...  για να δουμε μηπως φταιει κατι αλλο εκτος του σπερματος, και θα επαναλαβουμε τις εξετασεις σπερματος να δουμε αν αλλαξε κατι, αφου εγιναν πριν ενα χρονο... τωρα την 4η φορα η πρωτη χοριακη 2η μερα καθυστερησης 108. μετα απο 4 μερες στην 6η μερα καθυστερησης 371 και αρχισε το αιμα(το ιδιο σε ολες τις εγκυμοσυνες,  την ιδια μερα 6η μερα καθυστερησης εμφανιση αιματος), λιγο και κοκκινο στην αρχη, καφε μετα το οποιο συνεχιζεται μεχρι και σημερα 9η μερα καθυστερησης με μικροτερη ροη, ελαχιστες σταγονες.. αυριο θα κανω την τριτη χοριακη.. που σιγουρα θα εχει πεσει αφου εκανα ενα τεστ εγκυμοσυνης σημερα και ηταν αρκετα πιο αχνο απο εκεινο που ειχα κανει οταν ειχα χοριακη 371... δυστυχως παμε για τα ιδια... εσυ κοπελα μου εχεις παιδακια; δεν ειχες καποια αποβολη; ξερεις αρκετα για το θεμα παρ ολα αυτα.. να εισαι καλα που ενδιαφερθηκες να απαντησεις... ειναι μερες αγωνιας και απογοητευσης αφου δεν περιμενα πως θα γινει το ιδιο για 4η φορα...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , matina88 είπε:

σ ευχαριστω.. ναι θα κανω αυτες τις 3 εξετασεις,  καρυοτυπο ζευγους, σαλπιγγογραφια και υστεροσκοπηση...  για να δουμε μηπως φταιει κατι αλλο εκτος του σπερματος, και θα επαναλαβουμε τις εξετασεις σπερματος να δουμε αν αλλαξε κατι, αφου εγιναν πριν ενα χρονο... τωρα την 4η φορα η πρωτη χοριακη 2η μερα καθυστερησης 108. μετα απο 4 μερες στην 6η μερα καθυστερησης 371 και αρχισε το αιμα(το ιδιο σε ολες τις εγκυμοσυνες,  την ιδια μερα 6η μερα καθυστερησης εμφανιση αιματος), λιγο και κοκκινο στην αρχη, καφε μετα το οποιο συνεχιζεται μεχρι και σημερα 9η μερα καθυστερησης με μικροτερη ροη, ελαχιστες σταγονες.. αυριο θα κανω την τριτη χοριακη.. που σιγουρα θα εχει πεσει αφου εκανα ενα τεστ εγκυμοσυνης σημερα και ηταν αρκετα πιο αχνο απο εκεινο που ειχα κανει οταν ειχα χοριακη 371... δυστυχως παμε για τα ιδια... εσυ κοπελα μου εχεις παιδακια; δεν ειχες καποια αποβολη; ξερεις αρκετα για το θεμα παρ ολα αυτα.. να εισαι καλα που ενδιαφερθηκες να απαντησεις... ειναι μερες αγωνιας και απογοητευσης αφου δεν περιμενα πως θα γινει το ιδιο για 4η φορα...

 

ευχομαι να γινει ενα θαυμα,αν θελεις γραψε μου οταν παρεις κ την τριτη χοριακη

εχω δυο παιδακια 4 κ 2χρ,δ ειχα αποβολη,αν κ μας λαχταρησε λιγο η πρωτη,αργησαμε να ακουσουμε καρδουλα.ειμαι καιρο στο φορουμ κ εχω διαβασει πολλες περιπτωσεις.απο οταν προσπαθουσα μου αρεσε να διαβαζω γενικα για αναπαραγωγη οπως κ η βιολογια απο μαθητρια

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , vikib είπε:

ευχομαι να γινει ενα θαυμα,αν θελεις γραψε μου οταν παρεις κ την τριτη χοριακη

εχω δυο παιδακια 4 κ 2χρ,δ ειχα αποβολη,αν κ μας λαχταρησε λιγο η πρωτη,αργησαμε να ακουσουμε καρδουλα.ειμαι καιρο στο φορουμ κ εχω διαβασει πολλες περιπτωσεις.απο οταν προσπαθουσα μου αρεσε να διαβαζω γενικα για αναπαραγωγη οπως κ η βιολογια απο μαθητρια

ναι αυριο θα σου απαντησω για το αποτελεσμα, να μου δωσεις και κουραγιο.. ποσο χρονων εισαι; εγω τον αλλο μηνα κλεινω τα 31.. θελουμε τοσο πολυ ενα μωρο... 4η βιοχημικη θα ειναι πραγματικα αρκετα ψυχοφθορο..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , matina88 είπε:

ναι αυριο θα σου απαντησω για το αποτελεσμα, να μου δωσεις και κουραγιο.. ποσο χρονων εισαι; εγω τον αλλο μηνα κλεινω τα 31.. θελουμε τοσο πολυ ενα μωρο... 4η βιοχημικη θα ειναι πραγματικα αρκετα ψυχοφθορο..

ειμαι το '86

οποιο κ να ειναι το αποτελεσμα,να θυμασαι οτι μανουλα θα γινεις σιγουρα.ισως χρειαστει να το ψαξεις λιγο ακομη,μπορει να περασες πολλα,αλλα το αποτελεσμα θα σε ανταμειψει

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

ειμαι το '86

οποιο κ να ειναι το αποτελεσμα,να θυμασαι οτι μανουλα θα γινεις σιγουρα.ισως χρειαστει να το ψαξεις λιγο ακομη,μπορει να περασες πολλα,αλλα το αποτελεσμα θα σε ανταμειψει

εγω το 88.. μακαρι να καταφερω να γινω και εγω μανουλα... απ αυτο που ξερεις και εχεις ακουσει, υπαρχει περιπτωση λες να ειναι εξωμητριες κυησεις, ισως απο φραξιμο σαλπιγγων; γιατι αφου δεν ειδαμε ποτε κατι στον υπερηχο δε μπορουμε να ξερουμε αν ειναι ενδομητριο ή εξωμητριο καθε φορα.. αρα μηπως χρειαζεται και σαλπιγγογραφια... ομως καποιοι γυναικολογοι μου λενε πως αφου μενω εγκυος δεν χρειαζεται η σαλπιγογραφια και εχω μπερδευτει... επισης φοβαμαι πολυ τον πονο που εχω ακουσει οτι εχει αυτη η εξεταση και θελω να την κανω με μεθη.. ελπιζω να γινεται σε καποιο νοσοκομειο...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , matina88 είπε:

εγω το 88.. μακαρι να καταφερω να γινω και εγω μανουλα... απ αυτο που ξερεις και εχεις ακουσει, υπαρχει περιπτωση λες να ειναι εξωμητριες κυησεις, ισως απο φραξιμο σαλπιγγων; γιατι αφου δεν ειδαμε ποτε κατι στον υπερηχο δε μπορουμε να ξερουμε αν ειναι ενδομητριο ή εξωμητριο καθε φορα.. αρα μηπως χρειαζεται και σαλπιγγογραφια... ομως καποιοι γυναικολογοι μου λενε πως αφου μενω εγκυος δεν χρειαζεται η σαλπιγογραφια και εχω μπερδευτει... επισης φοβαμαι πολυ τον πονο που εχω ακουσει οτι εχει αυτη η εξεταση και θελω να την κανω με μεθη.. ελπιζω να γινεται σε καποιο νοσοκομειο...

οσες περιπτωσεις ξερω με εξωμητρια ειχαν η τεραστιες χοριακες η ναι μεν χαμηλες που ειχαν αλλα συμπτωματα.πχ χοριακη να μην μηδενιζει,πονο,αιμα

απο την μια λογικο εφοσον συλλαμβανεις οτι δ εχεις θεμα με σαλπιγγες αλλα δ ειναι κακο να την κανεις.αν ειναι διαβατες λενε δ πονας,κ παιρνεις κ παυσιπονα.δες μηπως κανεις συνδυαστικα υστεροσαλπιγγογραφια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vikib είπε:

οσες περιπτωσεις ξερω με εξωμητρια ειχαν η τεραστιες χοριακες η ναι μεν χαμηλες που ειχαν αλλα συμπτωματα.πχ χοριακη να μην μηδενιζει,πονο,αιμα

απο την μια λογικο εφοσον συλλαμβανεις οτι δ εχεις θεμα με σαλπιγγες αλλα δ ειναι κακο να την κανεις.αν ειναι διαβατες λενε δ πονας,κ παιρνεις κ παυσιπονα.δες μηπως κανεις συνδυαστικα υστεροσαλπιγγογραφια

υστεροσαλπιγγογραφια λεγεται η σαλπιγγογραφια, η υστεροσκοπηση ειναι διαφορετικη και κοιτανε με καμερα την μητρα(διαγνωστικη) και επεμβατικη αν βρουν κατι.. αλλα και στην σαλπιγγογραφια που ειναι ακτινες στις σαλπιγγες, μπορουν να δουν αν υπαρχει διαφραγμα...τι να πω.. πρεπει να τις κανω αυτες μαλλον δεν τις γλιτωνω, σαλπιγγογραφια και υστεροσκοπηση...αααχχχχχ

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι μου λυπαμαι για τις αποβολες σου εχω και εγω 4 αποβολες πρωτου τριμηνου.Τωρα ειμαι παλι εγκυος με εξωσωματικη με προεμφυτευτικο ελεγχο οπου οι χοριακες πανε οριακα ελπιζω φυσικα καθε μερα να πανε ολα καλα βεβαια τρεμω.Κάναμε ολες τις εξετασεις εχουμε 1% κακη μορφολογια στο σπερμα και 28% κατακερματισμο.Οσους γιατρους πηγαμε 6 χρονια δεν μας λενε ανοιχτα αν φταιει το σπερμα.Ελπιζω να πανε ολα καλα αυτην την φορα και για τις δυο μας μην ξεχνας θαυματα γινονται αρκει να το πιστεψεις.Κουραγιο σε καταλαβαινω εχουμε και την ιδια ηλικια

Link to comment
Share on other sites

1%φυσιολογικες μορφες εννοεις.. εμεις 4% .. οταν λες πρωτου τριμηνου, σε ποια εβδομαδα; ευχομαι να παει καλα αυτη η εγκυμοσυνη σου... σε ποιο γιατρο εκανες την εξωσωματικη και ποσο περιπου σου στοιχισε; εχετε ακουσει καρδουλα;

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστα τα χάνω απο 7η μεχρι 8η εκτος απο το πρωτο που εφτασε και ειδαμε εναν σακο που αχνοφαινοταν η χοριακη ειχε παει 1000 περιπου.Το δευτερο ειχε τερνερ ημουν 10η βδομαδα αλλα αυτο ηταν 8η οπου σταματησε η καρδουλα.Τριτη φορα αυτοματη αποβολη αιμα και τελος παλι ειχαμε ακουσει καρδουλα.Και τεταρτη παλλινδρομη 8η δευτερη φορα δεν προλαβαινω να το ακουσω χανεται.Σε ευχαριστω ευχομαι το ιδιο και σε σενα.Ειμαι θεσσαλονικη αν θες λεπτομερειες να σου στειλω π.μ δεν ξερω αν μπορω να γραψω ονοματα εδω.Δεν εχω Ακουσει ακομα ειχα πρωτη χοριακη 1/2 71.55 δευτερη 5/2 243.5 σημερα τριτη χοριακη 1928 αυξανεται οριακα και αγχωνομαι εχω επαναληψη Πεμπτη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...