Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

συνεχομενες βιοχημικες αποβολες-τι φταιει;;;


matina88

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Dwro είπε:

Ναι σωστα τα χάνω απο 7η μεχρι 8η εκτος απο το πρωτο που εφτασε και ειδαμε εναν σακο που αχνοφαινοταν η χοριακη ειχε παει 1000 περιπου.Το δευτερο ειχε τερνερ ημουν 10η βδομαδα αλλα αυτο ηταν 8η οπου σταματησε η καρδουλα.Τριτη φορα αυτοματη αποβολη αιμα και τελος παλι ειχαμε ακουσει καρδουλα.Και τεταρτη παλλινδρομη 8η δευτερη φορα δεν προλαβαινω να το ακουσω χανεται.Σε ευχαριστω ευχομαι το ιδιο και σε σενα.Ειμαι θεσσαλονικη αν θες λεπτομερειες να σου στειλω π.μ δεν ξερω αν μπορω να γραψω ονοματα εδω.Δεν εχω Ακουσει ακομα ειχα πρωτη χοριακη 1/2 71.55 δευτερη 5/2 243.5 σημερα τριτη χοριακη 1928 αυξανεται οριακα και αγχωνομαι εχω επαναληψη Πεμπτη 

ευχομαι τα καλυτερα κοπελα μου.. πες μου την πεμπτη ποσο θα ειναι η χοριακη σου... αρα εσενα ειχαν παει 7η-8η και ακουγες καρδια.. αν δε σου βρηκαν κατι εσενα με υστεροσκοπηση κλπ τοτε το σπερμα ισως ευθυνεται αν και δεν ειναι τοσο νωρις οι αποβολες οσο εμενα...δλδ δεν ειναι βιοχημικες... εμεις ποτε δεν ειδαμε κατι στον υπερηχο... ποτε δε μπορεις να ξερεις τι φταιει στα σιγουρα... καλο βραδυ και καλη επιτυχια την πεμπτη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , Dwro είπε:

Ναι σωστα τα χάνω απο 7η μεχρι 8η εκτος απο το πρωτο που εφτασε και ειδαμε εναν σακο που αχνοφαινοταν η χοριακη ειχε παει 1000 περιπου.Το δευτερο ειχε τερνερ ημουν 10η βδομαδα αλλα αυτο ηταν 8η οπου σταματησε η καρδουλα.Τριτη φορα αυτοματη αποβολη αιμα και τελος παλι ειχαμε ακουσει καρδουλα.Και τεταρτη παλλινδρομη 8η δευτερη φορα δεν προλαβαινω να το ακουσω χανεται.Σε ευχαριστω ευχομαι το ιδιο και σε σενα.Ειμαι θεσσαλονικη αν θες λεπτομερειες να σου στειλω π.μ δεν ξερω αν μπορω να γραψω ονοματα εδω.Δεν εχω Ακουσει ακομα ειχα πρωτη χοριακη 1/2 71.55 δευτερη 5/2 243.5 σημερα τριτη χοριακη 1928 αυξανεται οριακα και αγχωνομαι εχω επαναληψη Πεμπτη 

πολυ χαιρομαι που εγραψες γλυκια μου.σε ειχα εννοια

βρε πουλακι μου γτ αγχωνεσαι τοσο;δ θελουμε τελειο διπλασιασμο καθε 2μερες.αρκει 60% αυξηση η διπλασιασμο σε 3μερες

καταλαβαινω οτι λογω των αποβολων φοβασαι,απλα προς το παρον παει καλα

κ μαλιστα με 2000σχεδον χοριακη θα φαινεται κ σακος.γτ δ πας για υπερηχο;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω ευχομαι τα καλυτερα και σε σενα.Εκανα σαλπιγγογραφια υστεροσκοπηση και βιοψια ενδομητριου ηταν ολα οκ.Ευχομαι μια μεγαλη ανατροπη και να κρατησεις αγκαλια το μωρακι σου.

πρίν από 2 λεπτά , matina88 είπε:

ευχομαι τα καλυτερα κοπελα μου.. πες μου την πεμπτη ποσο θα ειναι η χοριακη σου... αρα εσενα ειχαν παει 7η-8η και ακουγες καρδια.. αν δε σου βρηκαν κατι εσενα με υστεροσκοπηση κλπ τοτε το σπερμα ισως ευθυνεται αν και δεν ειναι τοσο νωρις οι αποβολες οσο εμενα...δλδ δεν ειναι βιοχημικες... εμεις ποτε δεν ειδαμε κατι στον υπερηχο... ποτε δε μπορεις να ξερεις τι φταιει στα σιγουρα... καλο βραδυ και καλη επιτυχια την πεμπτη

 

πρίν από 2 λεπτά , vikib είπε:

πολυ χαιρομαι που εγραψες γλυκια μου.σε ειχα εννοια

βρε πουλακι μου γτ αγχωνεσαι τοσο;δ θελουμε τελειο διπλασιασμο καθε 2μερες.αρκει 60% αυξηση η διπλασιασμο σε 3μερες

καταλαβαινω οτι λογω των αποβολων φοβασαι,απλα προς το παρον παει καλα

κ μαλιστα με 2000σχεδον χοριακη θα φαινεται κ σακος.γτ δ πας για υπερηχο;

Δεν μ αφήνει ο γιατρος τον παρακαλεσα θελει να δει κι αλλη μετρηση γλυκια μου την πεμπτη.Ειπε αν παει καλα θα κανουμε απο βδομαδα τον υπερυχο.Τρεμω απο αγχος και δεν κάνει αλλα με κυνηγαει το ιστορικο.Μετα εχουμε κι αλλη αγωνια αν θα ειναι ολα οκ με την καρδουλα του γιατι το ακουμε μια φορα και μετα στον επομενο υπερυχο χανεται.Προσευχομαι κάθε μερα στον Θεο να μην μ αφησει.Σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Dwro είπε:

Σε ευχαριστω ευχομαι τα καλυτερα και σε σενα.Εκανα σαλπιγγογραφια υστεροσκοπηση και βιοψια ενδομητριου ηταν ολα οκ.Ευχομαι μια μεγαλη ανατροπη και να κρατησεις αγκαλια το μωρακι σου.

 

Δεν μ αφήνει ο γιατρος τον παρακαλεσα θελει να δει κι αλλη μετρηση γλυκια μου την πεμπτη.Ειπε αν παει καλα θα κανουμε απο βδομαδα τον υπερυχο.Τρεμω απο αγχος και δεν κάνει αλλα με κυνηγαει το ιστορικο.Μετα εχουμε κι αλλη αγωνια αν θα ειναι ολα οκ με την καρδουλα του γιατι το ακουμε μια φορα και μετα στον επομενο υπερυχο χανεται.Προσευχομαι κάθε μερα στον Θεο να μην μ αφησει.Σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου

ενταξει δ θα πετας κ απο την χαρα σου,αλλα μια μικρη ανασα ανακουφισης μπορεις να την παρεις

θα δεις,το αγχος δ φευγει,απο την συλληψη μεχρι κ αφου εχεις το μωρο στα χερια σου,οι μαμαδες παντα κτ εχουν εννοια .αλλα προσπαθησε να εισαι ηρεμη.κ να αντλεις δυναμη κ χαρα απο οπου μπορεις

περιμενουμε ευχαριστα την πεμπτη

καλο βραδυ κοριτσια,κ καλα αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, matina88 είπε:

καλησπερα.. υστερα απο 3 βιοχημικες αποβολες... ειμαι ξανα εγκυος και δυστυχως παει για 4η βιοχημικη... υπαρχει καποια κοπελα που μετα απο συνεχομενες βιοχημικες να εμεινε εγκυος και να πηγε καλα; και τι εξετασεις κανατε;

Στο έλενα υπάρχει τμήμα καθ έξιν αποβολών, κάνε ένα τηλέφωνο να δεις αν μπορείς να κλείσεις ραντεβού.

Πρέπει να το ψάξεις οπωσδήποτε,να κάνετε ότι εξετάσεις χρειάζεται, έτσι ώστε να μην περάσεις ξανά αυτό το ψυχοφθόρο περιστατικό.

Χρειάζεστε γιατρό που ειδικεύεται σε τέτοιες περιπτώσεις και όχι έναν απλό γυναικολόγο.

Σίγουρα κάποιος λόγος υπάρχει που συμβαίνει!


 
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, kotsifikos είπε:

Στο έλενα υπάρχει τμήμα καθ έξιν αποβολών, κάνε ένα τηλέφωνο να δεις αν μπορείς να κλείσεις ραντεβού.

Πρέπει να το ψάξεις οπωσδήποτε,να κάνετε ότι εξετάσεις χρειάζεται, έτσι ώστε να μην περάσεις ξανά αυτό το ψυχοφθόρο περιστατικό.

Χρειάζεστε γιατρό που ειδικεύεται σε τέτοιες περιπτώσεις και όχι έναν απλό γυναικολόγο.

Σίγουρα κάποιος λόγος υπάρχει που συμβαίνει!

ναι σιγουρα υπαρχει αιτια... ειναι ή το σπερμα. ,ή καρυοτυπος προβληματικός, ή σαλπιγγες φραγμενες, ή ανατομια μητρας... οποτε εκλεισα ειδη επεμβαση λαπαροσκπ[ηση και υστεροσκοπηση, εκλεισα και για καρυοτυπο ζευγους, και για επαναληψη εξετασεων σπεραμτος που ηδη εχουν βγει οχι τοσο καλες περυσι.. ας ελπισουμε το επομενο να κρατησει... καθως αυτο ηδη εφυγε, σημερα αδιαθετησα και η χοριακη επεσε...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , matina88 είπε:

ναι σιγουρα υπαρχει αιτια... ειναι ή το σπερμα. ,ή καρυοτυπος προβληματικός, ή σαλπιγγες φραγμενες, ή ανατομια μητρας... οποτε εκλεισα ειδη επεμβαση λαπαροσκπ[ηση και υστεροσκοπηση, εκλεισα και για καρυοτυπο ζευγους, και για επαναληψη εξετασεων σπεραμτος που ηδη εχουν βγει οχι τοσο καλες περυσι.. ας ελπισουμε το επομενο να κρατησει... καθως αυτο ηδη εφυγε, σημερα αδιαθετησα και η χοριακη επεσε...

Kαι κολπική καλλιέργεια να κάνεις, υπάρχουν πολλά μικρόβια που δημιουργούν βιοχημικές!! και στο σπέρμα να κάνετε καλλιέργεια.

εύχομαι να είναι η τελευταία φορά που το περνάς αυτό και η επόμενη θετική χοριακή να είναι εκείνη που θα έχει το πολυπόθητο αποτέλεσμα.


 
Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ βικυ μου για το ενδιαφερον σου... η χοριακη μου σημερα επεσε στο 146 και το αιμα σιγα σιγα αυξανεται... εκλεισα το μαιο εξετασεις καρυοτυπου και σπερματος επαναληψη, και τελος ιουνιου θα κανω λαπαροσκοπηση και υστεροσκοπηση μαζι ωστε να ελεγχθουν μητρα και σαλπιγγες... ελπιζω μεσα στο καλοκαιρι να εχω μια εγκυμοσυνη με φυσιολογικη εξελιξη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , vikib είπε:

@Dwro μου τι κανεις;τι νεα;

Άσε κορίτσι μου έπαθα μια νιλα άλλο πράγμα!Προχθές παρόλο την πλήρης αγωγή με προγεστερόνη από ουτρεζεστεν και προλουτεξ είχα κάτι ροζ υγρά ανοιχτά!Δεν έδωσα πολύ σημασία την επόμενη ημέρα ξεκίνησε 12 το πρωί αιμορραγία πήρα μια τρομάρα λέω πάει απεβαλλα μιλάω με τον γιατρό 2 παρά είκοσι με έστειλε για χοριακη επείγοντος ήμουν σίγουρη ότι χαθηκε το αίμα ήταν κόκκινο 3 παρά βγήκαν τα αποτελέσματα ήταν 3328 να μην τα πολυλογω μου κόβει όλα τα αντιπικτηκα και μου λέει να κάνω μια ένεση προγεστερόνης lentogest 5 η ώρα την έκανα το αίμα εκει!Σήμερα ξύπνησα και είχα μια δυσκοιλιότητα άλλο πράγμα κάθισα και έτρεχε στη λεκάνη καφέ αίμα σηκώθηκα δεν άντεχα να το βλέπω εβαλά υπόθετα γλυκερίνης και πήγα τουαλέτα!Ο γιατρός είναι συγκρατημένος μου είπε να κάτσω ξαπλα μόνο τουαλέτα να πηγαίνω και την Δευτέρα να πάω να κάνουμε ένα υπέρηχο!Το αίμα ευτυχώς λιγόστεψε και ελπίζω να μην το ξαναδώ!Αλλά ήταν πολύ αγχωτικό και ακόμα είναι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Dwro είπε:

Άσε κορίτσι μου έπαθα μια νιλα άλλο πράγμα!Προχθές παρόλο την πλήρης αγωγή με προγεστερόνη από ουτρεζεστεν και προλουτεξ είχα κάτι ροζ υγρά ανοιχτά!Δεν έδωσα πολύ σημασία την επόμενη ημέρα ξεκίνησε 12 το πρωί αιμορραγία πήρα μια τρομάρα λέω πάει απεβαλλα μιλάω με τον γιατρό 2 παρά είκοσι με έστειλε για χοριακη επείγοντος ήμουν σίγουρη ότι χαθηκε το αίμα ήταν κόκκινο 3 παρά βγήκαν τα αποτελέσματα ήταν 3328 να μην τα πολυλογω μου κόβει όλα τα αντιπικτηκα και μου λέει να κάνω μια ένεση προγεστερόνης lentogest 5 η ώρα την έκανα το αίμα εκει!Σήμερα ξύπνησα και είχα μια δυσκοιλιότητα άλλο πράγμα κάθισα και έτρεχε στη λεκάνη καφέ αίμα σηκώθηκα δεν άντεχα να το βλέπω εβαλά υπόθετα γλυκερίνης και πήγα τουαλέτα!Ο γιατρός είναι συγκρατημένος μου είπε να κάτσω ξαπλα μόνο τουαλέτα να πηγαίνω και την Δευτέρα να πάω να κάνουμε ένα υπέρηχο!Το αίμα ευτυχώς λιγόστεψε και ελπίζω να μην το ξαναδώ!Αλλά ήταν πολύ αγχωτικό και ακόμα είναι!

παλευει το σπορακι σου!

η χοριακη παει καλα.απολυτη ξαπλα για το αιμα,κ λιγο ψηλα τα ποδαρακια να βαζεις.κ οχι πολλα χαδακια στην κοιλια

πολλες εγκυμοσυνες ειχαν μεγαλες αιμορραγιες αλλα πηγαν ολα καλα.το ιδιο ευχομαι κ για σενα

ευχομαι την δευτερα να ειναι ολα σουπερ στον υπερηχο!

εχεις πει στον γιατρο για την δυσκοιλιοτητα;δ πρεπει να ζοριζεσαι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , vikib είπε:

παλευει το σπορακι σου!

η χοριακη παει καλα.απολυτη ξαπλα για το αιμα,κ λιγο ψηλα τα ποδαρακια να βαζεις.κ οχι πολλα χαδακια στην κοιλια

πολλες εγκυμοσυνες ειχαν μεγαλες αιμορραγιες αλλα πηγαν ολα καλα.το ιδιο ευχομαι κ για σενα

ευχομαι την δευτερα να ειναι ολα σουπερ στον υπερηχο!

εχεις πει στον γιατρο για την δυσκοιλιοτητα;δ πρεπει να ζοριζεσαι

Αχ μακάρι τρομαξα πάρα πολύ!Δεν του είπα θα τον πω την Δευτέρα να μου δώσει κάτι μέχρι τότε λένε τα υπόθετα είναι ακινδυνα !Είναι λίγο δύσκολο να τον βρίσκω τρέμω πως θα είναι και τι θα δω!Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αυτό το αίμα?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Αχ μακάρι τρομαξα πάρα πολύ!Δεν του είπα θα τον πω την Δευτέρα να μου δώσει κάτι μέχρι τότε λένε τα υπόθετα είναι ακινδυνα !Είναι λίγο δύσκολο να τον βρίσκω τρέμω πως θα είναι και τι θα δω!Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αυτό το αίμα?

απο οσο ξερωκ γω τα υποθετα ειναι ακινδυνα.ισα ισα καλο ειναι που χρησιμοποιεις γτ δ πρεπει να πιεζεσαι

ισως ειναι αποκολληση,τρομαχτικο κ μονο σαν ιδεα,αλλα πολλες κοπελες ειχαν κ ολα ξεπεραστηκαν

ειδικα το καφε μην σε απασχολει,ειναι παλιο αιμα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...