Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μωράκια από 3 μηνών


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Καλησπέρα όσο για το γάλα κ εμένα τα ίδια, δε το έπινε με τίποτα! Κρέμα για βράδυ τι να του δίνω ρε κορίτσια; καμια συνταγή γιατί κ εγώ δε θέλω τις σκόνες, αλλά δε ξέρω τι να του φτιαξω

Καλημέρα εγω βαζω σε ενα κατσαρολακι 2 δαχτυλα νερο 2 κουταλιες πιτουρο βρωμης 2 κουταλιές κεχρι 1 αχλαδι που εχω τριψει και 3 κουταλιες γαλα σκονη και το συγοβραζω 20 λεπτα μεχρι να πιει το νερο και μετα το χτυπαω ολο μαζι και γινετε κρεμα. Εμενα την τρωει πολυ δοκιμασετην να δεις μηπως την φαι. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 578
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα εγω βαζω σε ενα κατσαρολακι 2 δαχτυλα νερο 2 κουταλιες πιτουρο βρωμης 2 κουταλιές κεχρι 1 αχλαδι που εχω τριψει και 3 κουταλιες γαλα σκονη και το συγοβραζω 20 λεπτα μεχρι να πιει το νερο και μετα το χτυπαω ολο μαζι και γινετε κρεμα. Εμενα την τρωει πολυ δοκιμασετην να δεις μηπως την φαι. 

Πολύ ωραία ιδέα! Θα το δοκιμασω σίγουρα, σ ευχαριστώ πολύ!

  • Μου αρέσει 1

CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 18/3/2019 at 1:59 ΜΜ, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα εγω της ειχα δωσει μια φορα το γαλα το βιο κοντεψε να μου σκασει απο το κλαμα δεν το επινε με τιποτα. Ναι ειχαν βρει αλλα λεει οτι ειναι εξελιχμενω αυτο το καινούργιο . Εγω δεν τα πυστευω τα βιο. Καλυτερα να φτιαξεις μονη σου κρεμα ποσο ειναι το μωρακι σου; εγω απο την αρχη της ξεκινησα με κρεμες που εφτιαξα μονη μου και δεν εδωσα ετοιμες και τις τρωει μια χαρα. 

4.5 μηνων ειναι πως τις φτιαχνεις; εγω μονο φρουτοκρεμα ξερω.

1 ώρα πρίν, Κελυ 32 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!! Εμενα η μπεμπα κρυωσε λιγακι ( μαλλον την κολλησαν) και εχει μυξουλες...Κ εμεις απο τον αλλο μηνα αρχιζουμε φρουτοκρεμες...Για να δουμε...

περαστικα της! κ εμενα εχει λιγες κ το βραδυ ολο ξυπναει με αποτελεσμα να εχουμε εναν χαλια υπνο ολοι. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

4.5 μηνων ειναι πως τις φτιαχνεις; εγω μονο φρουτοκρεμα ξερω.

περαστικα της! κ εμενα εχει λιγες κ το βραδυ ολο ξυπναει με αποτελεσμα να εχουμε εναν χαλια υπνο ολοι. 

βαζω σε ενα κατσαρολακι 2 δαχτυλα νερο 2 κουταλιες πιτουρο βρωμης 2 κουταλιές κεχρι 1 αχλαδι που εχω τριψει και 3 κουταλιες γαλα σκονη και το συγοβραζω 20 λεπτα μεχρι να πιει το νερο και μετα τοχτυπαω ολο μαζι και γινετε κρεμα.


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, athina_rain είπε:

4.5 μηνων ειναι πως τις φτιαχνεις; εγω μονο φρουτοκρεμα ξερω.

περαστικα της! κ εμενα εχει λιγες κ το βραδυ ολο ξυπναει με αποτελεσμα να εχουμε εναν χαλια υπνο ολοι. 

Ποσο σε καταλαβαινω...

Link to comment
Share on other sites

On 19/3/2019 at 11:18 ΜΜ, Alex. Arap είπε:

βαζω σε ενα κατσαρολακι 2 δαχτυλα νερο 2 κουταλιες πιτουρο βρωμης 2 κουταλιές κεχρι 1 αχλαδι που εχω τριψει και 3 κουταλιες γαλα σκονη και το συγοβραζω 20 λεπτα μεχρι να πιει το νερο και μετα τοχτυπαω ολο μαζι και γινετε κρεμα.

Τι καλά να το έκανα κι εγώ έτσι αλλά που χρόνος για τέτοια! :( 

Κορίτσια τι κάνετε; Εμείς είμαστε καλά από μυξούλες τώρα και κοιμόμαστε καλύτερα. Πήγαμε και στο γιατρό για το εμβόλιο και τον έλεγχο του 4ου μήνα, είμαστε 6.500 ακριβώς η γιατρός είπε ότι είναι μια χαρά ακριβώς στη μέση της καμπύλης! :) 

Εσείς πως τα πάτε;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Just now, athina_rain είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Πως τα πάτε με τα μωράκια σας;

Καλα κοπελα μ σημερα μπηκαμε στον 5ο μηνα εδω και 15μερες τρωμε φρουτα! Εχουμε φαει μηλο,αχλαδι κ αυριο θα βαλουμε και την μπανανουλα στο προγραμμα! Πηγαμε γ εμβολιακη σημερα ειμαστε 6,500...ολα καλα η μικρη κοιμαται,εγω χαλαρωνω! 

Εσεις;;;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Πως τα πάτε με τα μωράκια σας;

Καλά κ εμείς είμαστε 6,5 τώρα κ τρώμε μακαρονακι αστερακι, φρουτάκια κ κρεμουλα φαριν λακτε! Κάνουμε δειλά δειλά να κατσουμε αλλά θέλουμε ακόμα!! Εσείς;;;


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλα κοπελα μ σημερα μπηκαμε στον 5ο μηνα εδω και 15μερες τρωμε φρουτα! Εχουμε φαει μηλο,αχλαδι κ αυριο θα βαλουμε και την μπανανουλα στο προγραμμα! Πηγαμε γ εμβολιακη σημερα ειμαστε 6,500...ολα καλα η μικρη κοιμαται,εγω χαλαρωνω! 

Εσεις;;;;

καλά κι εμείς!!  5 μηνών και μας είπε τώρα σιγά σιγά να ξεκινήσουμε ρυζάλευρο και αν δω ότι το τρώει σιγά σιγά να προσθέσω και φρούτα, σήμερα της έδωσα δυο τρεις κουταλιές, φαινόταν ευχαριστημένη. Για να δούμε... κάναμε και το εμβόλιο κι εμείς σήμερα είμαστε 6,850 έβαλε 350γρ. από τη τελευταία φορά!

2 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Καλά κ εμείς είμαστε 6,5 τώρα κ τρώμε μακαρονακι αστερακι, φρουτάκια κ κρεμουλα φαριν λακτε! Κάνουμε δειλά δειλά να κατσουμε αλλά θέλουμε ακόμα!! Εσείς;;;

Τέλεια! πως τα πάει από τη πρώτη φορά με τις κρέμες? έτρωγε όσο της έδινες ή άφηνε? εγώ σήμερα ξεκίνησα ρυζάλευρο μακάρι να της αρέσει και να το τρώει όλο να μην έχουμε θέματα! Ελπίζω να είναι εύκολη στο φαγητό! Εσείς πόσα κιλάκια είστε?

Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

καλά κι εμείς!!  5 μηνών και μας είπε τώρα σιγά σιγά να ξεκινήσουμε ρυζάλευρο και αν δω ότι το τρώει σιγά σιγά να προσθέσω και φρούτα, σήμερα της έδωσα δυο τρεις κουταλιές, φαινόταν ευχαριστημένη. Για να δούμε... κάναμε και το εμβόλιο κι εμείς σήμερα είμαστε 6,850 έβαλε 350γρ. από τη τελευταία φορά!

Τέλεια! πως τα πάει από τη πρώτη φορά με τις κρέμες? έτρωγε όσο της έδινες ή άφηνε? εγώ σήμερα ξεκίνησα ρυζάλευρο μακάρι να της αρέσει και να το τρώει όλο να μην έχουμε θέματα! Ελπίζω να είναι εύκολη στο φαγητό! Εσείς πόσα κιλάκια είστε?

Εμενα τρελενεται οτιδηποτε ειναι με κουταλι τν πρωτη μερα εφαγε 5κουταλιες μηλο κ την επομενη 60μλ κ την επομενη 80μλ κ την επομενη 120μλ κ σημερα εφαγε αχλαδι,μηλο 140μλ βεβαια απο πισω συμπληρωνω με γαλα οσο ακομα δεν χορταινει με κρεμα ας πουμε οταν ετρωγε 60μλ φρουτα απο πισω εδινα 120γαλα οταν ετρωγε 80απο πισω ετρωγε 100γαλα κ σημερα π εφαγε 140κρεμα εφαγε 60γαλα....σιγα σιγα το κωβει μετα την κρεμα αυριο κ η μπανανα με τα υπολοιπα!!!

Καλη αρχη με τις στερεες!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, athina_rain είπε:

καλά κι εμείς!!  5 μηνών και μας είπε τώρα σιγά σιγά να ξεκινήσουμε ρυζάλευρο και αν δω ότι το τρώει σιγά σιγά να προσθέσω και φρούτα, σήμερα της έδωσα δυο τρεις κουταλιές, φαινόταν ευχαριστημένη. Για να δούμε... κάναμε και το εμβόλιο κι εμείς σήμερα είμαστε 6,850 έβαλε 350γρ. από τη τελευταία φορά!

Τέλεια! πως τα πάει από τη πρώτη φορά με τις κρέμες? έτρωγε όσο της έδινες ή άφηνε? εγώ σήμερα ξεκίνησα ρυζάλευρο μακάρι να της αρέσει και να το τρώει όλο να μην έχουμε θέματα! Ελπίζω να είναι εύκολη στο φαγητό! Εσείς πόσα κιλάκια είστε?

Πριν 2 βδομάδες που είχαμε εμβόλιο ημασταν 7760 κ 70 ποντους! Του άρεσαν δε μπορω να πω, λίγο με το μεσημεριανό δε τα πάμε πολύ καλά αλλά το προσπαθούμε! Ποσο είναι;;


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Πριν 2 βδομάδες που είχαμε εμβόλιο ημασταν 7760 κ 70 ποντους! Του άρεσαν δε μπορω να πω, λίγο με το μεσημεριανό δε τα πάμε πολύ καλά αλλά το προσπαθούμε! Ποσο είναι;;

5 μηνων κ 1 εβδομαδας ειναι.  Απο οτι ειδα στην αρχη της δινω με κουταλι κρεμα πολλες φορες θα μου τη βγαλει εξω με τη γλωσσιτσα της εγω μετα τη ξαναβαζω αυτη την βγαζει κοκ.  αυριο 3η μερα για να δουμε. εσενα ποσο μηνων ειναι;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, athina_rain είπε:

5 μηνων κ 1 εβδομαδας ειναι.  Απο οτι ειδα στην αρχη της δινω με κουταλι κρεμα πολλες φορες θα μου τη βγαλει εξω με τη γλωσσιτσα της εγω μετα τη ξαναβαζω αυτη την βγαζει κοκ.  αυριο 3η μερα για να δουμε. εσενα ποσο μηνων ειναι;

6,5 είναι μέχρι να συνηθίσει κ εμένα έτσι έκανε στην αρχή..


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...