Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Μωράκια από 3 μηνών


Recommended Posts

Just now, athina_rain είπε:

οχι εντάξει δε πιέζω καταστάσεις, αν δε θέλει το προσπαθώ λίγο ακόμα κερδίζω μερικές μπουκίτσες και μετά το καταλαβαίνω αμέσως και σταματάω γιατί αρχίζει τη γκρίνια. 

Ενταξει αυτες τις μπουκιτσες του ξεγελασματος ολοι προσπαθουμε να τις κερδισουμε!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 578
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ενταξει αυτες τις μπουκιτσες του ξεγελασματος ολοι προσπαθουμε να τις κερδισουμε!

ναι ναι ότι προλάβω εκείνη τη στιγμή! Χαχα! όταν βλέπω το πιάτο και δεν έχει αδειάσει πολύ αγχώνομαι πολύ! Ρε τι πάθαμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

ναι ναι ότι προλάβω εκείνη τη στιγμή! Χαχα! όταν βλέπω το πιάτο και δεν έχει αδειάσει πολύ αγχώνομαι πολύ! Ρε τι πάθαμε!!!!

Κ εγω αγχωνομαι πολυ αλλα καθε φορα λεω δεν πηραζει στο επομενο γευμα λ μετα στο επομενο τα ιδια κ παει λεγοντας βεβαια εμενα μ εκατσε βαρυ απο εκει π αδειαζε το πιατο (350-400μλ) τωρα τρωει 250 αντε στα κεφια της 300 μετα απο πολυ παιχνιδι! Μ ερχεται βαρυ!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κ εγω αγχωνομαι πολυ αλλα καθε φορα λεω δεν πηραζει στο επομενο γευμα λ μετα στο επομενο τα ιδια κ παει λεγοντας βεβαια εμενα μ εκατσε βαρυ απο εκει π αδειαζε το πιατο (350-400μλ) τωρα τρωει 250 αντε στα κεφια της 300 μετα απο πολυ παιχνιδι! Μ ερχεται βαρυ!

Το μείωσε ε? εντάξει λογικό δεν είναι όμως τώρα? μεγαλώνει και μειώνει τις ποσότητες. Το ότι τρώει 250 είναι απόλυτο φυσιολογικό και μάλιστα είναι και πολύ. Εσένα έτρωγε τη διπλάσια ποσότητα από τη δικιά μου! :D 

Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

Το μείωσε ε? εντάξει λογικό δεν είναι όμως τώρα? μεγαλώνει και μειώνει τις ποσότητες. Το ότι τρώει 250 είναι απόλυτο φυσιολογικό και μάλιστα είναι και πολύ. Εσένα έτρωγε τη διπλάσια ποσότητα από τη δικιά μου! :D 

Ναι ενταξει απλα ειχαμε ενα μηνα με 350-400 σε καθε γευμα κ τωρα μ κακοφαινεται! Αλλα δεν πηραζει ας περνει σωστα βαρος κ ας τρωει τοσο....στον 1μηνα με τις ποσοτητες αυτες ειχε βαλει 1.200γρ.τωρα θα δουμε στις 20π εχουμε ραντεβου!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι ενταξει απλα ειχαμε ενα μηνα με 350-400 σε καθε γευμα κ τωρα μ κακοφαινεται! Αλλα δεν πηραζει ας περνει σωστα βαρος κ ας τρωει τοσο....στον 1μηνα με τις ποσοτητες αυτες ειχε βαλει 1.200γρ.τωρα θα δουμε στις 20π εχουμε ραντεβου!

Το 1ο μήνα εννοείς όταν έπινε ακόμα γάλα νεογέννητο όχι όταν ξεκίνησε τις στερεες. Εσένα πόσο γάλα πίνει σε κάθε γεύμα? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

Το 1ο μήνα εννοείς όταν έπινε ακόμα γάλα νεογέννητο όχι όταν ξεκίνησε τις στερεες. Εσένα πόσο γάλα πίνει σε κάθε γεύμα? 

Οχι βρε απο τον 5ο μηνα ως τον 6ο π ξαναμετρηθηκαμε! Τους 2πρωτους βαλαμε απο 1κιλο τους 2επομενους 700γρ τον αλλον 800 κ τν τελευταιο π μευρηθηκαμε δηλ 6ο μηνα 1.200! Ποιο γευμα αυτο το 1που κανει τα πρωινα; χαχαχ περιπου 180 αλλα σημερα ηπιε κ απογευμα ενω ηταν χορτατη αλλα 120 δεν ξερω τι επαθε φαινεται την φωτισε ο Α.Παισιος π γιορταζει αυριο μεγαλη η χαρη του!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, athina_rain είπε:

Ναι ίωση είναι. Πάντως βρε κορίτσια από τις 19 Ιουνίου που πήγαμε στη γιατρό ως τώρα τη βλέπω στάσιμη στα κιλά της. Καμία 100γρ μόνο πρέπει να έβαλε γιατι ετσι εγώ περίμενα παραπάνω αφού τρώει το παιδί. Εντάξει μείωσε λίγο το γάλα της αλλα γιατι… τελευταια φορα 500γρ εβαλε πολύ καλα και τωρα δε μας βλεπω ουτε 100! εσας ποσο είναι τωρα κ ποσο εβαλαν το τελευταιο μηνα?

Εντάξει δεν είναι όλοι οι μηνες ίδιοι, μεγαλώνει..εγώ έχω να τον μετρησω 2 μηνες, ηταν 7 μηνών κ 7630..τώρα έχει πάρει τον βλέπω, δε ξέρω ποσο όμως..εμένα τρώει κάπου στα 500μλ ζωή να χει, αλλά τώρα με τη ζέστη το έχει κόψει λίγο γτ είναι κ λαιμαργος κ μια φορά το έβγαλε, έκανε εμετό, απο τοτε τρώει ικανοποιητικά, δε πιεζω


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 11/7/2019 at 3:20 ΜΜ, Evangeliaaa είπε:

Εντάξει δεν είναι όλοι οι μηνες ίδιοι, μεγαλώνει..εγώ έχω να τον μετρησω 2 μηνες, ηταν 7 μηνών κ 7630..τώρα έχει πάρει τον βλέπω, δε ξέρω ποσο όμως..εμένα τρώει κάπου στα 500μλ ζωή να χει, αλλά τώρα με τη ζέστη το έχει κόψει λίγο γτ είναι κ λαιμαργος κ μια φορά το έβγαλε, έκανε εμετό, απο τοτε τρώει ικανοποιητικά, δε πιεζω

500ml τι? κρέμα ή γάλα? από όλη τη μέρα σαν σύνολο εννοείς ή το ένα γεύμα 500μλ? γιατί για ένα γευμα μου φαινεται πααααααρα πολύ!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, athina_rain είπε:

500ml τι? κρέμα ή γάλα? από όλη τη μέρα σαν σύνολο εννοείς ή το ένα γεύμα 500μλ? γιατί για ένα γευμα μου φαινεται πααααααρα πολύ!!!!!!!!!!!!!!

Γάλα με το ζόρι 200μλ..ενα γευμα 500 κ εγώ έχω πάθει ενα σοκ, μη νομίζεις! Κ επειδή κ εμένα μ φαίνεται παρα πολύ Ρώτησα τη παιδίατρο οτι δε μ φαίνεται κ νορμαλ να τρώει τόσο μ λέει τρώει όσο θέλει, λίγο η πολύ δεν έχει σημασία..τι να πω! Κ δεν είναι απο τα μωρά με τα παχακια κάτι διπλιτσες στα χερακια κανει..κατα τα αλλά είναι σχετικά αδυνατουλη δε του φαίνονται τα κιλα


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Evangeliaaa είπε:

Γάλα με το ζόρι 200μλ..ενα γευμα 500 κ εγώ έχω πάθει ενα σοκ, μη νομίζεις! Κ επειδή κ εμένα μ φαίνεται παρα πολύ Ρώτησα τη παιδίατρο οτι δε μ φαίνεται κ νορμαλ να τρώει τόσο μ λέει τρώει όσο θέλει, λίγο η πολύ δεν έχει σημασία..τι να πω! Κ δεν είναι απο τα μωρά με τα παχακια κάτι διπλιτσες στα χερακια κανει..κατα τα αλλά είναι σχετικά αδυνατουλη δε του φαίνονται τα κιλα

μαλλον είναι αυτό που λενε ότι οσο και να τρωει δε παχαινει γιατι ετσι το σκαρι του. Ποσο μηνων ειστε και ποσα κιλακια? Εγω ρε συ ανησυχω γιατι εδώ και τρεις βδομάδες είναι στασιμη στα κιλα της δεν εβαλε καθολου είναι φυσιολογικο?

Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

μαλλον είναι αυτό που λενε ότι οσο και να τρωει δε παχαινει γιατι ετσι το σκαρι του. Ποσο μηνων ειστε και ποσα κιλακια? Εγω ρε συ ανησυχω γιατι εδώ και τρεις βδομάδες είναι στασιμη στα κιλα της δεν εβαλε καθολου είναι φυσιολογικο?

Θα πάμε στη παιδίατρο απο βδομάδα, τώρα είναι 9,5..ουτε που το πιστεύω οτι είναι τόσο, νομιζω ότι είναι ακόμα μωρακι! Δε νομιζω να είναι ανησυχητικό γτ γενικά περνάνε φάσεις..καλό είναι να είναι στάσιμη απο το να χάνει! Ποτε θα πάτε στη παιδίατρο;


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Evangeliaaa είπε:

Θα πάμε στη παιδίατρο απο βδομάδα, τώρα είναι 9,5..ουτε που το πιστεύω οτι είναι τόσο, νομιζω ότι είναι ακόμα μωρακι! Δε νομιζω να είναι ανησυχητικό γτ γενικά περνάνε φάσεις..καλό είναι να είναι στάσιμη απο το να χάνει! Ποτε θα πάτε στη παιδίατρο;

Τετάρτη έκλεισα ραντεβού θα πάμε αλλά δεν έχουμε εμβόλιο απλά έτσι για έλεγχο. Τι να πω εγώ είμαι προετοιμασμένη ότι δεν έχει βάλει τίποτα. Αλλωστε εδώ που τη μετράω δείχνει ότι ακόμα είναι 7,700 όσο ήταν 7 μηνών δηλαδή. Κρίμα να πέσουμε από τη καμπύλη... και πηγαίναμε ομαλά στη πράσινη γραμμή τι κριμα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

Τετάρτη έκλεισα ραντεβού θα πάμε αλλά δεν έχουμε εμβόλιο απλά έτσι για έλεγχο. Τι να πω εγώ είμαι προετοιμασμένη ότι δεν έχει βάλει τίποτα. Αλλωστε εδώ που τη μετράω δείχνει ότι ακόμα είναι 7,700 όσο ήταν 7 μηνών δηλαδή. Κρίμα να πέσουμε από τη καμπύλη... και πηγαίναμε ομαλά στη πράσινη γραμμή τι κριμα...

Α έχει πεσει στη καμπύλη;


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Γάλα με το ζόρι 200μλ..ενα γευμα 500 κ εγώ έχω πάθει ενα σοκ, μη νομίζεις! Κ επειδή κ εμένα μ φαίνεται παρα πολύ Ρώτησα τη παιδίατρο οτι δε μ φαίνεται κ νορμαλ να τρώει τόσο μ λέει τρώει όσο θέλει, λίγο η πολύ δεν έχει σημασία..τι να πω! Κ δεν είναι απο τα μωρά με τα παχακια κάτι διπλιτσες στα χερακια κανει..κατα τα αλλά είναι σχετικά αδυνατουλη δε του φαίνονται τα κιλα

500ml το γευμαα:shock: εμενα ετρωγε 3γευματα των 400! Αλλα τωρα εχει 20μερες πεσαμε στα 4γευματα των 250! Με το 3γευματα των 400ειχαμε παρει 1.200γρ με 1φορα γαλα την ημερα κ αυτο 120μλ! Τωρα θα δουμε το σαββατο π εζουμε ραντεβου!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...