Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μωράκια από 3 μηνών


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

Δεν ξέρω ρε κορίτσια αν σας έχω δώσει την εντύπωση ότι είμαι από τις μαμάδες που τα μπουκώνουν....ούτε υποχόνδρια είμαι....το νιώθω όμως ότι κάτι δεν πάει καλά....αυτή τη βδομάδα έχουμε παιδιάτρο και θα σας πω....

τα 90 ml σε γεύμα τα πίναμε λίγο πριν το μήνα....είμαστε ακόμα μέσα στις καμπύλες....γιατί όταν γεννηθήκαμε ήμασταν στο πικ της καμπύλης 

Μακάρι να είμαι λάθος...μακάρι να έχει ο άνδρας μου δίκιο , και όλοι εσείς...απλά πάντα εμπιστευόμουν το ένστικτό μου....πάντα ....και τώρα νιωθω ότι κάτι δεν πάει καλά.

Εγώ λέω καλύτερα να περιμένεις να πας στο παιδίατρο που θα το ζυγίσετε και εκεί θα δείξει πόσο έχει βάλει. Μπορεί να έβαλε ικανοποιητικό βάρος και τσάμπα να αγχώνεσαι. Μήπως το ζυγίζεις και στο σπίτι? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 578
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

Δεν ξέρω ρε κορίτσια αν σας έχω δώσει την εντύπωση ότι είμαι από τις μαμάδες που τα μπουκώνουν....ούτε υποχόνδρια είμαι....το νιώθω όμως ότι κάτι δεν πάει καλά....αυτή τη βδομάδα έχουμε παιδιάτρο και θα σας πω....

τα 90 ml σε γεύμα τα πίναμε λίγο πριν το μήνα....είμαστε ακόμα μέσα στις καμπύλες....γιατί όταν γεννηθήκαμε ήμασταν στο πικ της καμπύλης 

Μακάρι να είμαι λάθος...μακάρι να έχει ο άνδρας μου δίκιο , και όλοι εσείς...απλά πάντα εμπιστευόμουν το ένστικτό μου....πάντα ....και τώρα νιωθω ότι κάτι δεν πάει καλά.

Επειδή ξαναειπες για το βάρος γεννησης και την καμπύλη, απλα για να σε καθησυχασω θα σ πω πως ουσιαστικά η παρακολούθηση καμπυλων ξεκινάει με τις μετρήσεις της παιδιατρου στο σπίτι!! Σ μαιευτηριο έχουν αλλες ζυγαριες, αλλος άνθρωπος μετράει κάθε φορά και γενικα ας πούμε πως δεν είναι και τόσο ευλαβικοι με τς μετρήσεις!!! Αφού τελος της εβδομάδας θα σας δει ο παιδίατρος θα σ πει και θα ησυχασεις!!! Ακόμα και αν συμβαίνει κάτι δηλαδή (που εγω απο οσα εχεις πει δε νομίζω να συντρεχει κατι)  μεσα σ 1 μηνα που μεσολαβει μεταξυ των ραντεβού με τον παιδίατρο δεν παθαινουν κατι τα μωρακια!!! 

Και εννοείται δεν σε κατηγορει καμια μας ως υποχονδρια ή υπερβολική!!! Εισαι νέα μαμα και ανησυχείς!!! Και ειναι λογικο!!! Απλα καποιες ειμαστε πιο "αρνταν" και κάποιες μαμαδες αγχωνονται πιο πολυ... Δεν είναι κακο... Ειναι θεμα χαρακτήρα!! :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athina_rain είπε:

Εγώ λέω καλύτερα να περιμένεις να πας στο παιδίατρο που θα το ζυγίσετε και εκεί θα δείξει πόσο έχει βάλει. Μπορεί να έβαλε ικανοποιητικό βάρος και τσάμπα να αγχώνεσαι. Μήπως το ζυγίζεις και στο σπίτι? 

ειχα αλλά την πέταξε ο άντρας μου...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Ναι είναι πολύ νόστιμο! 1 γεύμα είναι, οτι μένει το τρώει ο μεγαλος γιατί ζηλεύει! Κολοκυθακι βρε, πρασινο μικρο!

Ωραία!Ρωτάω γτ σε 2 βδομαδες θα ξεκινήσουμε κ εμείς κ ενημερώνομαι!! Επίσης τα λαχανικά σε ατμομαγειρα τα κάνεις η σε κατσαρόλακι;

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

Ωραία!Ρωτάω γτ σε 2 βδομαδες θα ξεκινήσουμε κ εμείς κ ενημερώνομαι!! Επίσης τα λαχανικά σε ατμομαγειρα τα κάνεις η σε κατσαρόλακι;

Σε κατσαρολακι τα κάνω και όταν αλεθω ζεσταινω το νεράκι που έχουν και τα αλεθω με αυτό. Επίσης σε αυτό το ζουμάκι βραζω σουσαμακι και του δινω το απόγευμα μέρα παρα μέρα!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Σε κατσαρολακι τα κάνω και όταν αλεθω ζεσταινω το νεράκι που έχουν και τα αλεθω με αυτό. Επίσης σε αυτό το ζουμάκι βραζω σουσαμακι και του δινω το απόγευμα μέρα παρα μέρα!

Σουσαμι!??? Το κλασικό??? Δεν το έχω ξανακούσει!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 10/3/2019 at 11:02 ΜΜ, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

ενώ κοροϊδευα γενικά τα περί επιλόχειος κατάθλιψη . Έλεγα εντάξει αφορά τα νέα κορίτσια , που θα πρέπει να κλειστούν στο σπίτι παραπάνω , παραπάνω ευθύνες , εγώ 43 ξέρω τι θέλω κτλ κτλ.....το βρήκα μπροστά μου....Δεν κατάφερα να θηλάσω , ίσως ήταν η αφορμή αυτό , και έκλαιγα ολη μέρα ,έδινα το μωρό να το ταΐσει ο άντρας μου μόνο , δεν ήθελα να δω κανέναν ,.και γενικά δεν χαιρόμουν αυτό το μωρό , Αυτό το μωρό για το οποίο πάλεψα τα τελευταία 3 χρόνια....και ένα βράδυ στο μαιευτήριο , κόντεψα να φύγω από το μπαλκόνι , (δίνοντας και έναυσμα στην πεθερά μου.....πολλή κακή σχέση μεταξύ μας)

τώρα είμαι καλύτερα , γεμάτη όμως τύψεις και ενοχές....και πολύ άγχος για τη μικρή μου...που δεν μπορώ να βρω ξανά τους ρυθμούς της στο τάισμα. Δοκιμάζω μπουκάλια , θηλές και γενικά το παλεύω ...

ρε κορίτσια , μέχρι πότε έχουν κλειστά έτσι τις παλάμες τους; 

Αχ εμενα μου θυμισες...που ενω περασα πολλα για να κανω ενα παιδι..οταν το εκανα επεσα τον πρωτο καιρο ψυχολογικα γιατι δεν καταφερα να το θηλασω...Οσο για τις παλαμες εμενα ειναι σχον 4 μηνων κ οταν πινει γαλα παντα τις σφιγγει πολυ... Με το γαλα εχω κ εγω θεμα...μιαπινει μια οχι..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!Εμείς αρρωστήσαμε.:-(Είχαμε πάει εκδρομή το τριήμερο στην πόλη καταγωγής μου, να γνωρίσουν τον μπέμπη και τα ανιψάκια μου, και γυρίσαμε χάλια.Ο μικρός 3,5 μηνών να έχει τσίμπλες, μύξες και ξερόβηχα.Πήγαμε στην παιδίατρο και είπε ότι είναι ίωση, μάλλον από τα παιδάκια.Και είναι ο άντρας μου χάλια, μάλλον κόλλησε από το μωρό και τον έχουμε βάλει στην ‘απομόνωση’.Εμείς την πατήσαμε, τουλάχιστον εσείς προσέχετε τα παιδάκια σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Με κάποια κορίτσια γνωριζόμαστε από τις Μανουλες Οκτωβρίου 2018!!! Είμαι 26 ετών και γέννησα 03/10/18 τον Βασίλη μου 2.850. Γυρισαμε σπίτι 2.670. Τώρα είμαστε 5,5 μηνών 8.600 και 70cm. Ξεκινήσαμε αρχές του μήνα φρουτάκια. Πλέον τρώει αχλάδι,μήλο, μπανάνα και χθές έφαγε όλη την φρουτοκρεμα χωρίς γάλα μετά, μόνο λίγο νεράκι ήπιε. Γενικά είναι ήσυχο μωρό αλλά φαίνεται νευρικός, όταν δε θέλει κάτι σφίγγει χέρια πόδια και μουγκρίζει. Κοιμάται από 30 ημερών όλο το βράδυ και τώρα κοιμάται 10-12 ώρες συνεχόμενα. Σήμερα μπήκαμε 24 εβδομάδα και διαβάζω συνέχεια για τα άλματα ανάπτυξης εσείς περάσατε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , stella92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Με κάποια κορίτσια γνωριζόμαστε από τις Μανουλες Οκτωβρίου 2018!!! Είμαι 26 ετών και γέννησα 03/10/18 τον Βασίλη μου 2.850. Γυρισαμε σπίτι 2.670. Τώρα είμαστε 5,5 μηνών 8.600 και 70cm. Ξεκινήσαμε αρχές του μήνα φρουτάκια. Πλέον τρώει αχλάδι,μήλο, μπανάνα και χθές έφαγε όλη την φρουτοκρεμα χωρίς γάλα μετά, μόνο λίγο νεράκι ήπιε. Γενικά είναι ήσυχο μωρό αλλά φαίνεται νευρικός, όταν δε θέλει κάτι σφίγγει χέρια πόδια και μουγκρίζει. Κοιμάται από 30 ημερών όλο το βράδυ και τώρα κοιμάται 10-12 ώρες συνεχόμενα. Σήμερα μπήκαμε 24 εβδομάδα και διαβάζω συνέχεια για τα άλματα ανάπτυξης εσείς περάσατε;

Αχχ ρε κοριτσια εσας που κοιμουνται ολο το βραδυ μην το λετε τοσο αβιαστα, πειτε μας ψεματα, να μας χρυσωσετε το χαπι εστωω χαχαχα, ειμαστε και μεις που ξενυχταμε πιο πολυ και απο οταν ημασταν 20 χρονων!!! 

1 ώρα πρίν, sunshine83 είπε:

Καλημέρα μανούλες!Εμείς αρρωστήσαμε.:-(Είχαμε πάει εκδρομή το τριήμερο στην πόλη καταγωγής μου, να γνωρίσουν τον μπέμπη και τα ανιψάκια μου, και γυρίσαμε χάλια.Ο μικρός 3,5 μηνών να έχει τσίμπλες, μύξες και ξερόβηχα.Πήγαμε στην παιδίατρο και είπε ότι είναι ίωση, μάλλον από τα παιδάκια.Και είναι ο άντρας μου χάλια, μάλλον κόλλησε από το μωρό και τον έχουμε βάλει στην ‘απομόνωση’.Εμείς την πατήσαμε, τουλάχιστον εσείς προσέχετε τα παιδάκια σας!

Καλημερα, περαστικα σας ευχομαι!! Ειναι πολυς κοσμος αρρωστος, και ο αντρας μου το ιδιο και τον εχω σε καραντινα και γω!! 

  • Χαχα 4

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, sunshine83 είπε:

Καλημέρα μανούλες!Εμείς αρρωστήσαμε.:-(Είχαμε πάει εκδρομή το τριήμερο στην πόλη καταγωγής μου, να γνωρίσουν τον μπέμπη και τα ανιψάκια μου, και γυρίσαμε χάλια.Ο μικρός 3,5 μηνών να έχει τσίμπλες, μύξες και ξερόβηχα.Πήγαμε στην παιδίατρο και είπε ότι είναι ίωση, μάλλον από τα παιδάκια.Και είναι ο άντρας μου χάλια, μάλλον κόλλησε από το μωρό και τον έχουμε βάλει στην ‘απομόνωση’.Εμείς την πατήσαμε, τουλάχιστον εσείς προσέχετε τα παιδάκια σας!

Καλημέρα @sunshine83 περαστικά σας!!!! να αναρρώσετε γρήγορα!!! :) Εγώ δε τη βγάζω όταν ο καιρός είναι κρύος ή έχει συννεφιά, μόνο όταν ανεβαίνει πολύ η θερμοκρασία και έχει αρκετό ήλιο! Γενικώς αυτό το καιρό το αποφεύγω λίγες φορές ήταν που βγήκαμε έξω, τι να κάνουμε υπομονή μέχρι να ανοίξει κι άλλο ο καιρός και τότε θα βγαίνουμε βολτίτσες! 

Κορίτσια, να ρωτήσω κάτι λίγο άσχετο... κάνει να γιορτάσουμε το όνομα πριν τη βάφτιση? Δηλ. εμείς βαφτίζουμε τη μικρή μου το Μάιο αλλά η γιορτή της είναι πιο νωρίς. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, anemoni1989 είπε:

Πως φαίνεται η νοικοκυρά!!!!! 

Ούτε καν! Πως φαίνεται η παλιομανα πες καλυτερα! εγώ στο πρωτο μόλις μου είπε η παιδίατρος πεπονακι της λέω που να βρω χριστιανή μου πεπόνι Απρίλη μήνα;;;; ακόμα πρεπει να γελάει!

  • Χαχα 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, να ρωτήσω κάτι λίγο άσχετο... κάνει να γιορτάσουμε το όνομα πριν τη βάφτιση? Δηλ. εμείς βαφτίζουμε τη μικρή μου το Μάιο αλλά η γιορτή της είναι πιο νωρίς. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...