Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Καρδιοτοκογραφος στον 9ο μηνα: κάθε πότε;


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα.  Όσες έχετε εμπειρία.. Κάθε πότε επαναλαμβανεται ο Καρδιοτοκογραφος στον 9ο μηνα; πρέπει να τον κάνουμε κάθε εβδομάδα συνήθως; εμένα ο γιατρός πλέον με βλέπει κάθε εβδομάδα τώρα που έχω μπει στον μήνα μου,  αλλά καρδιοτοκογρσφημα έκανα μια φορά  και μου είπε ότι δεν χρειάζεται  να κάνουμε κάθε εβδομάδα  γιατί όλα πάνε καλά. Μόνο σε περίπτωση  παθολογίας θα κάναμε κάθε  βδομάδα. Εμένα με αγχώσε λίγο αυτό  γιατί διαβάζω ότι συνήθως.το κάνουν κάθε βδομάδα μέχρι τον τοκετό 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Alex1989 είπε:

Κορίτσια καλημέρα.  Όσες έχετε εμπειρία.. Κάθε πότε επαναλαμβανεται ο Καρδιοτοκογραφος στον 9ο μηνα; πρέπει να τον κάνουμε κάθε εβδομάδα συνήθως; εμένα ο γιατρός πλέον με βλέπει κάθε εβδομάδα τώρα που έχω μπει στον μήνα μου,  αλλά καρδιοτοκογρσφημα έκανα μια φορά  και μου είπε ότι δεν χρειάζεται  να κάνουμε κάθε εβδομάδα  γιατί όλα πάνε καλά. Μόνο σε περίπτωση  παθολογίας θα κάναμε κάθε  βδομάδα. Εμένα με αγχώσε λίγο αυτό  γιατί διαβάζω ότι συνήθως.το κάνουν κάθε βδομάδα μέχρι τον τοκετό 

Καλημερα...Κ εγώ κάθε βδομάδα έκανα nst και στα δύο μου παιδάκια με παρότρυνση του γιατρού μου...πήγαινα στο μαιευτήριο (γέννησα σε ιδιωτικό) για να μην έχω την αναμονή στο ιατρείο του γιατρού μου κ με έβλεπε κ εκείνος υπερηχογράφηκα μια φορά την εβδομάδα...το nst δείχνει κ αν έχει συσπάσεις η μήτρα πόσες κινήσεις κάνει το μωρό κ κατ' επέκταση αν ζορίζεται...εγώ θα προτιμούσα να κάνω,τώρα γιατρός σου είναι ίσως ξέρει καλύτερα...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2019 at 9:48 ΠΜ, Alex1989 είπε:

Κορίτσια καλημέρα.  Όσες έχετε εμπειρία.. Κάθε πότε επαναλαμβανεται ο Καρδιοτοκογραφος στον 9ο μηνα; πρέπει να τον κάνουμε κάθε εβδομάδα συνήθως; εμένα ο γιατρός πλέον με βλέπει κάθε εβδομάδα τώρα που έχω μπει στον μήνα μου,  αλλά καρδιοτοκογρσφημα έκανα μια φορά  και μου είπε ότι δεν χρειάζεται  να κάνουμε κάθε εβδομάδα  γιατί όλα πάνε καλά. Μόνο σε περίπτωση  παθολογίας θα κάναμε κάθε  βδομάδα. Εμένα με αγχώσε λίγο αυτό  γιατί διαβάζω ότι συνήθως.το κάνουν κάθε βδομάδα μέχρι τον τοκετό 

Κορίτσι μου με το καλό το μωράκι σου. Μην αγχώνεσαι. Εγω έκανα ένα γύρω στην 37η βδομάδα επειδή ένιωθα συσπάσεις(που τελικά δεν ήταν) και μετα ξαναέκανα στον προεγχειριτικο έλεγχο στις 39+4. Αν δεν υπάρχει λόγος πολλοί γιατροί δεν το ζητάνε και μου φαίνεται αρκετά λογικό. 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Σας ευχαριστώ  πολύ για την άμεση ανταπόκριση . Η αλήθεια είναι πως μέχρι τώρα δεν υπάρχει κάτι ανησυχητικο.  Ούτε συσπασεις κάνω.  Και επειδή γνωρίζω κι άλλες κοπέλες  που παρακολουθουσε ο γιατρός μου κ γέννησαν μαζί του,  ακολούθησε την ίδια τακτική,  άρα θέμα γιατρού  είναι.  Τον εμπιστεύομαι τον γιατρό μου απλά απ τον περιγυρο  μου άκουγα διαφορετικές  γνώμες στο συγκεκριμένο θέμα κ ανησύχησα  λίγο. 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!! Εμενα μου κανει καθε 3 με 4 μερες καρδιοτοκογραφο... χωρις βεβαια να υπαρχει καποιο θεμα αλλα το θελω και εγω για να είμαι οσο μπορω ησυχη! Γενικα ομως ξερω πως κανουν καθε εβδομάδα, ειναι θεμα γιατρου ! @Alex1989 εμπιστευσου τον γιατρο σου και ολα καλα θα πανε!! Αντε πλησιαζουμε και ανυπομονώ πολυ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...