Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Νοεμβρίου 2019


Recommended Posts

18 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

 

Κοριτσια τι κανετε??

Εγω απο το πρωι εχω συνεχομενο πονο ψηλα στην κοιλια..σε σημειο που δεν μπορω καλα καλα να περπατησω..31 εβδομ ακριβωσ..

Πηρα τηλ τον γυναικολογο κ μου πε ξεκουραση..θελω να κλαιω απο τον φοβο μου..

Εχω μια μικρη 22 μηνων που ολο θελει αγκαλια..νομιζω φταιει πολυ πωσ σηκωνα βαροσ..αλλα.ημουν ολη μερα μονη μου..τα σκ δοθλευα αλλα για ενα 5ωρο μαξιμουμ κ μαλιστα διαλειμμα..παρολα αυτα νομιζω πωσ ολα με επιβαρυναν..

Αχ να προσεχετε ολεσ..

Θέλει όντως πολύ προσοχή και ξεκούραση... Να κάνεις ο, τι σου λέει ο γυναικολόγος σου! Καταλαβαίνω πως είναι δύσκολο αν έχεις κι άλλο παιδάκι, αλλά πρέπει! Υπομονή, λίγο μας έμεινε... Εύχομαι να περάσει ο πόνος και να είναι όλα καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 766
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σας !Ελπίζω όλες να είστε καλά κ τα μωράκια στην κοιλίτσα να μεγαλώνουν.Εχει κάποια από σας όλο αυτό το διάστημα της εγκυμοσύνης παρει κάποια αντιβίωση για διάφορα θέματα υγείας;Σας το επέτρεψε ο γιατρός σας;Εμένα τώρα προς το τέλος μου έτυχε να χρειαστώ απονεύρωση σε δόντι και αναγκαστηκα  παίρνω αντιβίωση.Ο γιατρός μου επέτρεψε και την απονευρ και την αντιβίωση αλλά εγώ δεν παύει να φοβάμαι μήπως επηρεαστεί κάπως το μωρό!

Link to comment
Share on other sites

Just now, georgiaf-k είπε:

Καλημέρα σας !Ελπίζω όλες να είστε καλά κ τα μωράκια στην κοιλίτσα να μεγαλώνουν.Εχει κάποια από σας όλο αυτό το διάστημα της εγκυμοσύνης παρει κάποια αντιβίωση για διάφορα θέματα υγείας;Σας το επέτρεψε ο γιατρός σας;Εμένα τώρα προς το τέλος μου έτυχε να χρειαστώ απονεύρωση σε δόντι και αναγκαστηκα  παίρνω αντιβίωση.Ο γιατρός μου επέτρεψε και την απονευρ και την αντιβίωση αλλά εγώ δεν παύει να φοβάμαι μήπως επηρεαστεί κάπως το μωρό!

Εγω μονο οταν θηλαζα..αλλα ηταν αναγκαιο γιατι ειχα παθει μαστιτιδα..

Πιο πολυ φοβηθηκα οταν το μωρο μου ηταν 50.ημερων κ τησ δωσαν ενδοβλεβια αντιβιωση για 12 μερεσ( λογω ουρολοιμωξησ)κ μετα συνεχισαμε για αλλο τοσο περιποθ με χημειοπροστασια( αντιβιωση σε μικροτερη δοση δηλ)..αλλα απο το να παθει κατι χειροτερο ηταν η μονη λυση..

Αφου στο επετρεψε ο γιατροσ να μην φοβασαι..αυτα θα συμβαινουν απο δω κ μπροσ..κ.πρεπει να μαστε ψυχραιμεσ..

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, georgiaf-k said:

Καλημέρα σας !Ελπίζω όλες να είστε καλά κ τα μωράκια στην κοιλίτσα να μεγαλώνουν.Εχει κάποια από σας όλο αυτό το διάστημα της εγκυμοσύνης παρει κάποια αντιβίωση για διάφορα θέματα υγείας;Σας το επέτρεψε ο γιατρός σας;Εμένα τώρα προς το τέλος μου έτυχε να χρειαστώ απονεύρωση σε δόντι και αναγκαστηκα  παίρνω αντιβίωση.Ο γιατρός μου επέτρεψε και την απονευρ και την αντιβίωση αλλά εγώ δεν παύει να φοβάμαι μήπως επηρεαστεί κάπως το μωρό!

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα!

Εγώ χρειάστηκε να πάρω δύο φορές αντιβίωση. Μία στην αρχή του δευτέρου τριμήνου λόγω ιγμορίτιδας και μία στο τέλος του δευτέρου λόγω αμυγδαλίτιδας... Και στις δύο περιπτώσεις ρώτησα το γυναικολόγο εκτός από τον ωρλ εννοείται. Δεν ήθελα, αλλά μου είπαν ότι είναι χειρότερο να μη γίνω γρήγορα καλά. Το μωράκι μια χαρά είναι πάντως...

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, georgiaf-k είπε:

Καλημέρα σας !Ελπίζω όλες να είστε καλά κ τα μωράκια στην κοιλίτσα να μεγαλώνουν.Εχει κάποια από σας όλο αυτό το διάστημα της εγκυμοσύνης παρει κάποια αντιβίωση για διάφορα θέματα υγείας;Σας το επέτρεψε ο γιατρός σας;Εμένα τώρα προς το τέλος μου έτυχε να χρειαστώ απονεύρωση σε δόντι και αναγκαστηκα  παίρνω αντιβίωση.Ο γιατρός μου επέτρεψε και την απονευρ και την αντιβίωση αλλά εγώ δεν παύει να φοβάμαι μήπως επηρεαστεί κάπως το μωρό!

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!! Εγώ είμαι τώρα στο νοσοκομείο και μου έδωσαν αντιβίωση οι ίδιοι οι γυναικολόγοι προληπτικά. Οπότε θεωρώ πως σίγουρα δεν είναι ο, τι καλύτερο αλλά δεν είναι και επικίνδυνο, αλλιώς δεν θα την έδιναν προληπτικά.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 17/9/2019 at 12:58 ΜΜ, Nikol19 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!! Εγώ είμαι τώρα στο νοσοκομείο και μου έδωσαν αντιβίωση οι ίδιοι οι γυναικολόγοι προληπτικά. Οπότε θεωρώ πως σίγουρα δεν είναι ο, τι καλύτερο αλλά δεν είναι και επικίνδυνο, αλλιώς δεν θα την έδιναν προληπτικά.

Τι επαθεσ βρε κοριτσι? Ολα σνταξει τωρα 

Link to comment
Share on other sites

On 21/9/2019 at 12:41 ΜΜ, tzeni82 είπε:

Τι επαθεσ βρε κοριτσι? Ολα σνταξει τωρα 

Ελαττώνεται το αμνιακό υγρό και φοβούνται πως υπάρχει κάποια διαρροή. Οπότε με έχουν στο νοσοκομείο εδώ και μια εβδομάδα για παρακολούθηση.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Nikol19 said:

Ελαττώνεται το αμνιακό υγρό και φοβούνται πως υπάρχει κάποια διαρροή. Οπότε με έχουν στο νοσοκομείο εδώ και μια εβδομάδα για παρακολούθηση.

Ελπίζω να είναι όλα καλά. Έχουν βρει κάτι?

  • Ευχαριστώ 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikol19 είπε:

Ελαττώνεται το αμνιακό υγρό και φοβούνται πως υπάρχει κάποια διαρροή. Οπότε με έχουν στο νοσοκομείο εδώ και μια εβδομάδα για παρακολούθηση.

Αχ περαστικα κ υπομονη..να πανε ολα καλα..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Αχ περαστικα κ υπομονη..να πανε ολα καλα..

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!! Και σε εσάς εύχομαι τα καλύτερα... Όχι, δεν ξέρω κάτι παραπάνω. Απλά μου δίνουν προληπτικά αντιβίωση και με παρακολουθούν.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Nikol19 είπε:

Ελαττώνεται το αμνιακό υγρό και φοβούνται πως υπάρχει κάποια διαρροή. Οπότε με έχουν στο νοσοκομείο εδώ και μια εβδομάδα για παρακολούθηση.

Περαστικά σου κορίτσι μου!!!!!

  • Ευχαριστώ 1

3qUrp3.pngtTfPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχετε δίκιο!! Για όσες δεν έχουν fb απλά είναι λίγο ατυχές! Ανεβάζουμε κοιλιτσες κ.τ.λ! Οι περισσότερες έχουμε κάνει Doppler! Μέχρι στιγμής όλες είμαστε καλά! Εγώ σε 6 μέρες μπαίνω και επίσημα στο μήνα μου!! Τελική ευθεία!! Βαλίτσα έτοιμη! Δωμάτιο έτοιμο! Κάτι ψιλοπραγματακια μείνανε!

  • Μου αρέσει 1

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

On 29/9/2019 at 4:20 ΠΜ, Vassia13 είπε:

Κορίτσια έχετε δίκιο!! Για όσες δεν έχουν fb απλά είναι λίγο ατυχές! Ανεβάζουμε κοιλιτσες κ.τ.λ! Οι περισσότερες έχουμε κάνει Doppler! Μέχρι στιγμής όλες είμαστε καλά! Εγώ σε 6 μέρες μπαίνω και επίσημα στο μήνα μου!! Τελική ευθεία!! Βαλίτσα έτοιμη! Δωμάτιο έτοιμο! Κάτι ψιλοπραγματακια μείνανε!

Πως είναι η ομάδα στο φβ?? Εγώ είμαι 35 εβδομάδες.. Πητ 3 /11

Κορίτσια δεν ξέρω ποιες είστε για μανούλες Νοεμβρίου.. Εγώ είμαι 35 εβδομάδων.. Λίγο έμεινε ακόμα... Ελπίζω όλες να είμαστε καλά... Και να υποδεχτούμε τα θαυματακια μας 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, [email protected] είπε:

Πως είναι η ομάδα στο φβ?? Εγώ είμαι 35 εβδομάδες.. Πητ 3 /11

Κορίτσια δεν ξέρω ποιες είστε για μανούλες Νοεμβρίου.. Εγώ είμαι 35 εβδομάδων.. Λίγο έμεινε ακόμα... Ελπίζω όλες να είμαστε καλά... Και να υποδεχτούμε τα θαυματακια μας 

Με το καλο κοριτσι..πλησιαζεισ..

Εγω 33κ 5..αλλα σιγουρα θα μου το παρει πιο νωρισ απο σενα γιατι παω για καισαρικη..ασε που ειδε στον προηγ υπερηχο λιγο γερασμενο τον πλακουντα..δεν ανησυχησε κ πολυ ο γιατροσ. Απλα με ενημερωσε κ το παρακολουθουμε..doppler εμενα δεν μ εβαλε να κανω..ουτε στην 1η εγκυμοσ..αν εβλεπ αντιστασεισ στισ αρτηριεσ στην β επιπεδου τοτε θα το κανα απο οσο καταλαβα..εφοσον το μωρο αναπτυσσοταν κανονικα δεν ειχαμε λογο..

Εμεισ μονο ρουχα προσπαθουμε να βαλουμε.σε σειρα..εχω κ ενα 23 μξνων κοριτσακι που δεν μ αφηνει να κανω πολλα..τωρα που θα σταματησει ο μπαμπασ υησ τισ καλοκαιρινεσ δραστηριοτητεσ πιστευω θα αρχιζω να ετοιμαζομαι..ααα κ σημερα θα παω για κουρτινα για το νεο παιδικο δωματιο..

Αυτα απο μενα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 30/9/2019 at 9:15 ΜΜ, [email protected] είπε:

Πως είναι η ομάδα στο φβ?? Εγώ είμαι 35 εβδομάδες.. Πητ 3 /11

Κορίτσια δεν ξέρω ποιες είστε για μανούλες Νοεμβρίου.. Εγώ είμαι 35 εβδομάδων.. Λίγο έμεινε ακόμα... Ελπίζω όλες να είμαστε καλά... Και να υποδεχτούμε τα θαυματακια μας 

Στείλε μου inbox πως να σε βρω στο fb για να σε προσθέσω στην ομάδα!


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...