Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Ανωμαλία στην περίοδο ή πιθανή εγκυμοσύνη


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Giotitsa είπε:

Φυσικα αγαπη κάνε οτι νομίζεις εσύ για το δικο σου καλό κάνε εξέταση θρομβοφιλιας για αρχή και κάνε και αντιπατρικα αν θες ρωτά και τον γιατρό σου 

ναιιι αυτές θα κάνω τώρα μου είπε!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια, σας ευχαριστώ όλες για την υποστήριξη! Είστε πραγματικά υπέροχες! 

Giotitsa, με το καλό να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά και σε όλες τις άλλες που είστε στο αγώνα, εύχομαι σύντομα τα καλύτερα νέα. 

Το τεστ δεν θα το κάνω, ήδη με τραβάει αρκετά κοιλιά και μέση και έπεσε και η θερμοκρασία μου κατακόρυφα οπότε μάλλον η περίοδος ήθελε λίγο να παίξει με την ψυχολογία μου και είναι ήδη καθ' οδόν. Ίσως τα ροζ να ήταν κάποια ανωμαλία και όχι ένδειξη εμφύτευσης όπως θα ήθελα να πιστεύω... Δεν πειράζει, τι να κάνουμε. Ηθικόν ακμαιότατον! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Agatte είπε:

Κορίτσια, σας ευχαριστώ όλες για την υποστήριξη! Είστε πραγματικά υπέροχες! 

Giotitsa, με το καλό να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά και σε όλες τις άλλες που είστε στο αγώνα, εύχομαι σύντομα τα καλύτερα νέα. 

Το τεστ δεν θα το κάνω, ήδη με τραβάει αρκετά κοιλιά και μέση και έπεσε και η θερμοκρασία μου κατακόρυφα οπότε μάλλον η περίοδος ήθελε λίγο να παίξει με την ψυχολογία μου και είναι ήδη καθ' οδόν. Ίσως τα ροζ να ήταν κάποια ανωμαλία και όχι ένδειξη εμφύτευσης όπως θα ήθελα να πιστεύω... Δεν πειράζει, τι να κάνουμε. Ηθικόν ακμαιότατον! 

πάντως αν σου έρθει σήμερα αύριο πήγαινε να κάνεις έναν έλεγχο στον γιατρό σου να δεις αν όλα είναι καλά!!! και αν θες ένα μωράκι ακομη ξεκινά τις προσπάθειες τον επόμενο κύκλο....Καλά αν μείνεις εδώ πάντως θα σου βάλουμε την ιδέα για πλάκα χαχαχα!!! αν θέλεις πιο κάτω υπάρχει σχετικό θέμα για προσπάθειες για δεύτερο μπεμπάκι...!! :) και επειδή εσυυυυυ το θέλεις στο εύχομαι ολόψυχα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οκ... Να σας σπάσω τα νεύρα λίγο ακόμα; αντέχετε; 

Η περίοδος δεν ήρθε ακόμη και η θερμοκρασία μου είναι και πάλι ανεβασμένη. Ίωση δεν έχω σίγουρα για να πω πως είναι δέκατα. Κυμαίνεται από 36.9-37.1. Έφυγα για το τριήμερο με δύο πακέτα σερβιέτες και το τεστ το άφησα πίσω. 

Τελευταίο γυναικολογικό έλεγχο έκανα το καλοκαίρι και ήταν όλα εντάξει. Με το γιατρό που είχα συζητήσει να δούμε λίγο παραπάνω το θέμα της παλινδρομης, μου είπε πως θεωρείται τυχαίο γεγονός εφόσον είχα στο ιστορικό μου τελειομηνη κύηση με φυσική σύλληψη. 

Πάνω που το πήρα απόφαση το πρωί, να το πάλι το μυαλό μου το χαζό... 

Sorry για τη ζαλούρα, αλλά μόνο εδώ μπορώ να τα λέω. Ακόμα κι αν είμαι έγκυος(αχ!) , θα το πω ακόμα και στους πιο κοντινούς - πλην του αισιόδοξου και με προαίσθημα συζύγου- μετά την αυχενική. Με την περσινή λαχτάρα, θα φυσάω και το γιαούρτι... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Agatte είπε:

Οκ... Να σας σπάσω τα νεύρα λίγο ακόμα; αντέχετε; 

Η περίοδος δεν ήρθε ακόμη και η θερμοκρασία μου είναι και πάλι ανεβασμένη. Ίωση δεν έχω σίγουρα για να πω πως είναι δέκατα. Κυμαίνεται από 36.9-37.1. Έφυγα για το τριήμερο με δύο πακέτα σερβιέτες και το τεστ το άφησα πίσω. 

Τελευταίο γυναικολογικό έλεγχο έκανα το καλοκαίρι και ήταν όλα εντάξει. Με το γιατρό που είχα συζητήσει να δούμε λίγο παραπάνω το θέμα της παλινδρομης, μου είπε πως θεωρείται τυχαίο γεγονός εφόσον είχα στο ιστορικό μου τελειομηνη κύηση με φυσική σύλληψη. 

Πάνω που το πήρα απόφαση το πρωί, να το πάλι το μυαλό μου το χαζό... 

Sorry για τη ζαλούρα, αλλά μόνο εδώ μπορώ να τα λέω. Ακόμα κι αν είμαι έγκυος(αχ!) , θα το πω ακόμα και στους πιο κοντινούς - πλην του αισιόδοξου και με προαίσθημα συζύγου- μετά την αυχενική. Με την περσινή λαχτάρα, θα φυσάω και το γιαούρτι... 

πουυυυυυυ πας χωρίς τεστ εεε; πουυυυ!!! πάνε σε ένα φαρμακείο πάρε εκεί που είσαι ααααιντε θα γκαστρωθω κι εγώ στο τέλος  χαχαχαχαχα!!! καμια ζαλουρα Μην το ξαναπείς γι αυτό είμαστε εδώ να λες ότι θέλεις....!! καλά γι αυτό που λες συμφωνώ εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνης μου που το είπαμε από την αρχή στην οικογένεια μόνο βγήκε ο πεθερός μου και το είπε σεεεεε όλο τον κόσμο σε όλο όμως δεν μας σεβάστηκε και είχε το θράσος να ρωτήσει αν έχουμε βάλει μπρος για παιδί αφού παλλινδρομησε το πρώτο και όταν του είπαμε ότι θα το μάθει τελευταίος λέει Μην είστε προληπτικοι εελεος

Link to comment
Share on other sites

@Bloumblou αν είναι να γκαστρωθεις, θα περιμένω κι άλλο! Δεν έχει φαρμακείο στο χωριό, ή τέλος πάντων αυτό το ένα είναι κλειστό. Σιγά μην ψάχνω τον φαρμακοποιό, να το μάθουν όλοι πριν το μάθω εγώ! Επίσημα είμαι στη 2η μόλις μέρα καθυστέρησης και από το περιστατικό με τα ροζ υγρά έχουν περάσει 4 μέρες. Τις προηγούμενες φορές περίμενα να έχω πρώτα 4 μέρες καθυστέρηση και μετά το έκανα. Ε αντε, τώρα θα περιμένω θέλω δεν θέλω.

Όσο για τα σόγια... Δεν κρατιούνται, ούτε οι μεν, ούτε οι δε! Οπότε την επόμενη φορά που θα μείνω έγκυος(να 'ναι άραγε αυτή;) ανακοίνωση θα βγει μετά το 1ο τρίμηνο. Είμαι ικανή να περιμένω να κλωτσήσει πρώτα και μετά να το πω! Να περάσετε όλες όμορφα αυτές τις μέρες, εδώ θα είμαι κι εγώ, σε αναμμένα κάρβουνα! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Agatte είπε:

@Bloumblou αν είναι να γκαστρωθεις, θα περιμένω κι άλλο! Δεν έχει φαρμακείο στο χωριό, ή τέλος πάντων αυτό το ένα είναι κλειστό. Σιγά μην ψάχνω τον φαρμακοποιό, να το μάθουν όλοι πριν το μάθω εγώ! Επίσημα είμαι στη 2η μόλις μέρα καθυστέρησης και από το περιστατικό με τα ροζ υγρά έχουν περάσει 4 μέρες. Τις προηγούμενες φορές περίμενα να έχω πρώτα 4 μέρες καθυστέρηση και μετά το έκανα. Ε αντε, τώρα θα περιμένω θέλω δεν θέλω.

Όσο για τα σόγια... Δεν κρατιούνται, ούτε οι μεν, ούτε οι δε! Οπότε την επόμενη φορά που θα μείνω έγκυος(να 'ναι άραγε αυτή;) ανακοίνωση θα βγει μετά το 1ο τρίμηνο. Είμαι ικανή να περιμένω να κλωτσήσει πρώτα και μετά να το πω! Να περάσετε όλες όμορφα αυτές τις μέρες, εδώ θα είμαι κι εγώ, σε αναμμένα κάρβουνα! 

χαχαχαχαχα  κι εγώ μαζί σου!! στην γέννα κατευθείαν!!! Δεν πειράζει όταν γυρίσεις!! Θα είναι θετικο είμαι σίγουρη!

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι... Μακάρι να έχω καλά νέα και να έχεις κι εσύ! Και όλες όσες περιμένουν ένα μωρό. Έλεγα παλιά πως αυτές που έχουν ήδη ένα παιδί και "λυσσανε'' για δεύτερο είναι αδικαιολογητες. Τα πήρα όλα πίσω τη στιγμή που τελείωσε η δεύτερη εγκυμοσύνη μου, τη στιγμή που έπρεπε να εξηγήσω στο παιδί μου πως δεν θα αποκτησει αδερφάκι, τουλάχιστον όχι τώρα. Και είναι δύσκολο να έχεις ένα παιδί που κάθε μέρα σου χτυπάει πως από τους φίλους του, είναι το μόνο χωρίς αδέρφια. Προσπαθώ με ηλιθια επιχειρήματα να του δείξω το θετικό του πράγματος αλλά τίποτα δεν πιάνει μπροστά στη δική του λαχτάρα. Όσο για τη δική μου λαχτάρα, κουράστηκα τόσο καιρό να την κουκουλωνω και να λέω πως μια χαρά είμαστε κι έτσι. 

Αχ θα να δούμε. Συνεχίζω σαν τη χαζή να βάζω θερμόμετρο κάθε τρεις και πέντε, λες κι αυτό είναι η επιβεβαίωση πως βαδίζουμε προς ένα θετικό αποτέλεσμα.

Ήπια κάτι κρασιά και μ' έπιασαν οι συναισθηματισμοι, χικ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Agatte είπε:

Μακάρι... Μακάρι να έχω καλά νέα και να έχεις κι εσύ! Και όλες όσες περιμένουν ένα μωρό. Έλεγα παλιά πως αυτές που έχουν ήδη ένα παιδί και "λυσσανε'' για δεύτερο είναι αδικαιολογητες. Τα πήρα όλα πίσω τη στιγμή που τελείωσε η δεύτερη εγκυμοσύνη μου, τη στιγμή που έπρεπε να εξηγήσω στο παιδί μου πως δεν θα αποκτησει αδερφάκι, τουλάχιστον όχι τώρα. Και είναι δύσκολο να έχεις ένα παιδί που κάθε μέρα σου χτυπάει πως από τους φίλους του, είναι το μόνο χωρίς αδέρφια. Προσπαθώ με ηλιθια επιχειρήματα να του δείξω το θετικό του πράγματος αλλά τίποτα δεν πιάνει μπροστά στη δική του λαχτάρα. Όσο για τη δική μου λαχτάρα, κουράστηκα τόσο καιρό να την κουκουλωνω και να λέω πως μια χαρά είμαστε κι έτσι. 

Αχ θα να δούμε. Συνεχίζω σαν τη χαζή να βάζω θερμόμετρο κάθε τρεις και πέντε, λες κι αυτό είναι η επιβεβαίωση πως βαδίζουμε προς ένα θετικό αποτέλεσμα.

Ήπια κάτι κρασιά και μ' έπιασαν οι συναισθηματισμοι, χικ! 

χαχαχχαχαχ καλά έκανες!!!! αχ μωρέ το γλυκούλη τα περισσότερα παιδάκια θέλουν ένα αδερφάκι και εσύ θα του κάνεις γλυκούλα μου!!! μακάρι να είναι θετικό το τεστακι σου να χαμογελάσει!! αλλά ακομη και να μην είναι τώρα θα γίνει...!! αδερφάκι θα του κάνεις τεεελος

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Οκ... Να σας σπάσω τα νεύρα λίγο ακόμα; αντέχετε; 

Η περίοδος δεν ήρθε ακόμη και η θερμοκρασία μου είναι και πάλι ανεβασμένη. Ίωση δεν έχω σίγουρα για να πω πως είναι δέκατα. Κυμαίνεται από 36.9-37.1. Έφυγα για το τριήμερο με δύο πακέτα σερβιέτες και το τεστ το άφησα πίσω. 

Τελευταίο γυναικολογικό έλεγχο έκανα το καλοκαίρι και ήταν όλα εντάξει. Με το γιατρό που είχα συζητήσει να δούμε λίγο παραπάνω το θέμα της παλινδρομης, μου είπε πως θεωρείται τυχαίο γεγονός εφόσον είχα στο ιστορικό μου τελειομηνη κύηση με φυσική σύλληψη. 

Πάνω που το πήρα απόφαση το πρωί, να το πάλι το μυαλό μου το χαζό... 

Sorry για τη ζαλούρα, αλλά μόνο εδώ μπορώ να τα λέω. Ακόμα κι αν είμαι έγκυος(αχ!) , θα το πω ακόμα και στους πιο κοντινούς - πλην του αισιόδοξου και με προαίσθημα συζύγου- μετά την αυχενική. Με την περσινή λαχτάρα, θα φυσάω και το γιαούρτι... 

Ιιιιιιιιιιιιιι ακόμη εδώ εισαι γιατί Μαέ τυραννας γιατί δςν εκανες ενα τεστ ακόμη χριστιανή χαχαχαχχαχα Αντε να δούμε δυο γραμμές θα φας Ξυλιες στον πωπο

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλέ έφυγα αφού... Σίγουρη πως θα αδιαθετησω, άφησα πίσω το τεστ και πήρα τα απαραίτητα. Ε, τα απαραίτητα προς το παρόν δε χρειάστηκαν. Κι αχρείαστα να μείνουν δηλαδή... Πωπω... Απαλευτη κατάσταση! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! 

Έκανα το τεστ πριν λίγο και βγήκε αρνητικό. Περίοδο συνεχίζω να μην έχω, σήμερα είμαι στην τέταρτη μέρα καθυστέρησης. Δεν ξέρω τι γίνεται. Ίσως ορμονική ανωμαλία... Αν ήμουν έγκυος, 30η μέρα σήμερα με κύκλο 26 ημερών, τι στο καλό, δεν θα έδειχνε; 

Κρίμα γιατί είχα αρχίσει να χαίρομαι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...