Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Ανωμαλία στην περίοδο ή πιθανή εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Να συμπληρώσω πως συνεχίζω να είμαι στους 37° και το στήθος μου είναι τόσο πρησμένο που περπατάω και πονάω... Ρε κορίτσια, υπάρχει περίπτωση να έδειξε λάθος; ή από την λαχτάρα μου μένω με όλα αυτά τα συμπτώματα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το συγκεκριμένο τεστ δεν είναι αξιόπιστο είναι η αλήθεια....για αυτό είπα ότι το φοβάμαι....παααρα πολλές εγκυουλες το έπαθαν αυτό! Βέβαια δεν το λέω για να σε ξεσηκωσω αλλά καλό θα ήταν να κάνεις μια χοριακη για πιο σίγουρα αποτελέσματα!! Ίσως αλλάζει και ο κύκλος σου..!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την παρέα και την υποστήριξη ρε κορίτσια!

Ο αθεράπευτα αισιόδοξος ακόμα ελπίζει κι ας κατέβασε προβοσκίδα το πρωί...

Θα περιμένω και αν συνεχίσει να μη μου έρχεται, θα πάω να κάνω και μια χοριακή. Βαθιά μέσα μου, εύχομαι να ήταν λάθος το τεστ (το έκανα λίγο λάθος ή αλήθεια είναι, μετά είδα τις οδηγίες, αλλά δεν πιστεύω πως μπορεί αυτό να επηρέασε το αποτέλεσμα) και να είμαι και να πάνε όλα καλά. Αλλά στην τελική η καθεμια μας, κάθε φορά, αυτό δεν θέλει; 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σήμερα το πρωί και ιδιαίτερα επώδυνα μου ήρθε περίοδος.  Με δικαιολογία τον πόνο, μ'επιασαν κάτι κλάματα... Αναρωτιέμαι αν είμαι βλαμμένη και κάνω έτσι. Δεν ξέρω τι ανωμαλία ήταν αυτή, δεν έχω ποτέ καθυστερήσεις στο κύκλο μου, τις φορές που είχα καθυστέρηση, ήμουν έγκυος. Σε κάθε περίπτωση, τα ροζ υγρά, το πολύ βαρύ στήθος με τις έντονες φλέβες, η αυξημένη θερμοκρασία μαζί με την μόνιμη υπνηλία, ήταν αρκετά για να ξεσηκωθω. 

Σας ευχαριστώ όλες πολύ πολύ που ήσασταν δίπλα μου, με το καλό να γεμίσει η αγκαλιά σας! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όχι βρε κοριτσάκι δεν είσαι βλαμμενη...λογικό να στεναχωριέσαι !! Προσπαθείτε για δεύτερο μπεμπακι η απλά χαλαρά αν έρθει ήρθε? Γιατί καταλαβαίνω ότι το θέλεις πολύ και τώρα ειδικά που είχες και αυτή την καθυστέρηση νομίζω το θέλεις πιο πολύ!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Bloumblou είπε:

Όχι βρε κοριτσάκι δεν είσαι βλαμμενη...λογικό να στεναχωριέσαι !! Προσπαθείτε για δεύτερο μπεμπακι η απλά χαλαρά αν έρθει ήρθε? Γιατί καταλαβαίνω ότι το θέλεις πολύ και τώρα ειδικά που είχες και αυτή την καθυστέρηση νομίζω το θέλεις πιο πολύ!

Ευχαριστώ βρε @Bloumblou...

Ο αθεράπευτα αισιόδοξος με κοιτούσε σαν UFO σήμερα.

Δεν υπερπροσπαθουμε, τύπου να είμαστε με ημερολόγια και θερμόμετρα στο χέρι αλλά ούτε τέρμα χαλαρά μας λες. Από τη στιγμή που μας είπαν, τρεις μήνες μετά την παλλινδρομη πως μπορούμε να ξεκινήσουμε πάλι, έχουμε ελεύθερες επαφές. Αυτό μας κάνει ένα δεκάμηνο μέσα στο νερό. Αντε να σου πω και οκταμηνο. Δεδομένου του ιστορικού μου και της ηλικίας μου, αγχώθηκα λίγο. Κάθε μήνα μόλις αδιαθετω στεναχωριέμαι αλλά το ξεπερνάω επί τόπου γιατί δεν είχα ως τώρα και καμιά ένδειξη πως κάτι μπορεί να έγινε . Αυτή ήταν η πρώτη φορά που τα συμπτώματα ήταν τόσο πολλά και έντονα που έβγαζαν μάτι. Τι να πω, σκέφτηκα μήπως ήταν και βιοχημική αλλά σαν θεωρία είναι μάλλον χειρότερη από το να είχα μια απλή ανωμαλία στον κύκλο μου. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Agatte είπε:

Ευχαριστώ βρε @Bloumblou...

Ο αθεράπευτα αισιόδοξος με κοιτούσε σαν UFO σήμερα.

Δεν υπερπροσπαθουμε, τύπου να είμαστε με ημερολόγια και θερμόμετρα στο χέρι αλλά ούτε τέρμα χαλαρά μας λες. Από τη στιγμή που μας είπαν, τρεις μήνες μετά την παλλινδρομη πως μπορούμε να ξεκινήσουμε πάλι, έχουμε ελεύθερες επαφές. Αυτό μας κάνει ένα δεκάμηνο μέσα στο νερό. Αντε να σου πω και οκταμηνο. Δεδομένου του ιστορικού μου και της ηλικίας μου, αγχώθηκα λίγο. Κάθε μήνα μόλις αδιαθετω στεναχωριέμαι αλλά το ξεπερνάω επί τόπου γιατί δεν είχα ως τώρα και καμιά ένδειξη πως κάτι μπορεί να έγινε . Αυτή ήταν η πρώτη φορά που τα συμπτώματα ήταν τόσο πολλά και έντονα που έβγαζαν μάτι. Τι να πω, σκέφτηκα μήπως ήταν και βιοχημική αλλά σαν θεωρία είναι μάλλον χειρότερη από το να είχα μια απλή ανωμαλία στον κύκλο μου. 

Καλησπερα,να χαιρεσαι το παιδακι σου και συντομα ευχομαι κι ενα δευτερο.Εχω κι εγω ενα αγορακι και 2 αποβολες στο ιστορικο μου.Μια πριν και μια μετα το γιο μου.Αν θες ελα και στο θεμα" προσπαθεια για δευτερο παιδακι το 2019" ,ειμαστε αρκετες εκει που προσπαθουμε και καποιες που τα καταφεραν ηδη απο τοτε που ανοιξε το θεμα

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Comet σ' ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι κι εσύ σύντομα με καλά νέα και όσα κορίτσια το επιθυμουν! Αν θες κάνε μου σε παρακαλώ ένα tag στο θέμα γιατί δεν μπορώ να το βρω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Agatte είπε:

@Comet σ' ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι κι εσύ σύντομα με καλά νέα και όσα κορίτσια το επιθυμουν! Αν θες κάνε μου σε παρακαλώ ένα tag στο θέμα γιατί δεν μπορώ να το βρω.

Δεν ξερω πως να το κανω αυτο:sad:

Ειναι στο θελουμε να γινουμε γονεις λιγο πανω απο το δικο σου

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , Comet είπε:

Δεν ξερω πως να το κανω αυτο:sad:

Ειναι στο θελουμε να γινουμε γονεις λιγο πανω απο το δικο σου

Πήγαινε στο θέμα το άλλο και πάτα να γράψεις και πατάς @ και το όνομα της κοπέλας :wink:

7 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Ευχαριστώ βρε @Bloumblou...

Ο αθεράπευτα αισιόδοξος με κοιτούσε σαν UFO σήμερα.

Δεν υπερπροσπαθουμε, τύπου να είμαστε με ημερολόγια και θερμόμετρα στο χέρι αλλά ούτε τέρμα χαλαρά μας λες. Από τη στιγμή που μας είπαν, τρεις μήνες μετά την παλλινδρομη πως μπορούμε να ξεκινήσουμε πάλι, έχουμε ελεύθερες επαφές. Αυτό μας κάνει ένα δεκάμηνο μέσα στο νερό. Αντε να σου πω και οκταμηνο. Δεδομένου του ιστορικού μου και της ηλικίας μου, αγχώθηκα λίγο. Κάθε μήνα μόλις αδιαθετω στεναχωριέμαι αλλά το ξεπερνάω επί τόπου γιατί δεν είχα ως τώρα και καμιά ένδειξη πως κάτι μπορεί να έγινε . Αυτή ήταν η πρώτη φορά που τα συμπτώματα ήταν τόσο πολλά και έντονα που έβγαζαν μάτι. Τι να πω, σκέφτηκα μήπως ήταν και βιοχημική αλλά σαν θεωρία είναι μάλλον χειρότερη από το να είχα μια απλή ανωμαλία στον κύκλο μου. 

Μην είσαι απαισιόδοξη κοριτσάκι μου και θα το καταφέρεις...θα το κάνεις το αδερφάκι στο παιδάκι σου στο λέω με σιγουριά!!! Μπορείς να παρακολουθείς και την ωορρηξία σου με τον γιατρό για μεγαλύτερη σιγουριά!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Agatte είπε:

Καλημέρα! 

@Comet σ' ευχαριστώ, το βρήκα! Ερχομαι!

@Bloumblou μωρέ τι γλυκό παιδί είσαι... Ευχαριστώ! Αντε να φουσκωσουμε παρέα! 

Καλημερα. Ωραια θα τα λεμε εκει!


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια θα ήθελα τη γνώμη σας για κάτι με κύκλο 24 με 26 ημερών τελευταία περίοδος 9 Φεβρουαρίου εγώ υπολογίζω 28 για να είμαι σίγουρη έκανα ένα τεστ predictor early και έδειξε αρνητικό έχω πόνους χαμηλά είμαι πολύ αγχωμένη....

Link to comment
Share on other sites

Just now, iwanna28dim είπε:

Καλημέρα κοριτσια θα ήθελα τη γνώμη σας για κάτι με κύκλο 24 με 26 ημερών τελευταία περίοδος 9 Φεβρουαρίου εγώ υπολογίζω 28 για να είμαι σίγουρη έκανα ένα τεστ predictor early και έδειξε αρνητικό έχω πόνους χαμηλά είμαι πολύ αγχωμένη....

Καλημέρα κορίτσι μου!! Δηλαδή είσαι στις 12 μέρες καθυστέρηση?  Το τεστ πότε το έκανες? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...