Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Ψάχνω ρηλαξ για μεγάλα μωρά μέχρι 18 κιλα


Recommended Posts

Καλησπέρα, ψάχνω ρηλαξ για την μπεμπα μου με ανακλιση ώστε να γίνεται κρεβατάκι, να είναι ευρύχωρο και το κυριότερο να έχει δυνατότητα να το κουνάω (χωρίς κουνημα δεν κοιμάται). Επειδή δεν έχω χρόνο να βγω στα μαγαζιά κι από φωτογραφίες δεν μπξρω να καταλάβω και πολλά, κάθε συμβουλή σας ή αν έχετε εσείς οι ίδιοι κάποιο θα με εξυπηρετούσε πολύ. Ευχαριστώ! 

Υσ. Η μπεμπα μου ειναι 7 μηνών σχεδόν 8,5 κιλά και μας βλέπω να καθόμαστε στο ρηλαξ για πολύ καιρό ακόμα.... :/Τουλάχιστον να ειβαι σωστό για την ηλικία της γιατί αυτό που έχουμε δεν τη χωράει πια.

 


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , Nefeli2014 είπε:

Καλησπέρα, ψάχνω ρηλαξ για την μπεμπα μου με ανακλιση ώστε να γίνεται κρεβατάκι, να είναι ευρύχωρο και το κυριότερο να έχει δυνατότητα να το κουνάω (χωρίς κουνημα δεν κοιμάται). Επειδή δεν έχω χρόνο να βγω στα μαγαζιά κι από φωτογραφίες δεν μπξρω να καταλάβω και πολλά, κάθε συμβουλή σας ή αν έχετε εσείς οι ίδιοι κάποιο θα με εξυπηρετούσε πολύ. Ευχαριστώ! 

Υσ. Η μπεμπα μου ειναι 7 μηνών σχεδόν 8,5 κιλά και μας βλέπω να καθόμαστε στο ρηλαξ για πολύ καιρό ακόμα.... :/Τουλάχιστον να ειβαι σωστό για την ηλικία της γιατί αυτό που έχουμε δεν τη χωράει πια.

 

Δεν εχω ιδεα για αυτο που ρωτας, αλλα ήθελα να σ ρωτησω κατι που σκέφτηκα, μήπως δεν το ειχες σκεφτεί... Δε φοβασαι μη σ γυρισει μαζι με το ριλαξ και χτυπήσει?? Εμενα η δικια μ ειναι 4μιση μηνων και εχει παρα πολυ δυναμη οταν θέλει να γυρίσει και για αυτο κατηργησα το ριλαξ απο φοβο... 

Διαφορετικα θα σ προτεινα κουνιστο ριλαξ (εμενα μ εκαναν δώρο ενα απο τα Mother baby που μπαίνει σ κουνια και κουνιεται, αλλα πολυ ανετο δεν το λες... Αν ηταν χοντρουλα θα ηταν τσιμα τσιμα)... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το ριλαξ της fisher prish που είναι μέχρι 18 κιλά κ γίνεται κ καρεκλακι .. στο συγκεκριμενο ριλαξ έχω δει παιδάκι μεγαλύτερο του έτους κ έκανε εκεί τους ημερήσιους υπνους του 


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, anemoni1989 είπε:

Δεν εχω ιδεα για αυτο που ρωτας, αλλα ήθελα να σ ρωτησω κατι που σκέφτηκα, μήπως δεν το ειχες σκεφτεί... Δε φοβασαι μη σ γυρισει μαζι με το ριλαξ και χτυπήσει?? Εμενα η δικια μ ειναι 4μιση μηνων και εχει παρα πολυ δυναμη οταν θέλει να γυρίσει και για αυτο κατηργησα το ριλαξ απο φοβο... 

Διαφορετικα θα σ προτεινα κουνιστο ριλαξ (εμενα μ εκαναν δώρο ενα απο τα Mother baby που μπαίνει σ κουνια και κουνιεται, αλλα πολυ ανετο δεν το λες... Αν ηταν χοντρουλα θα ηταν τσιμα τσιμα)... 

Βέβαια κ το φοβάμαι.. Μη μου γυρίσει τούμπα μαζί με το ρηλαξ δεμένη... Γιαυτό το βαζω κάτω έχουμε χαλί και ξύλινο πάτωμα... Δυστυχώς δεν έχω βρει άλλο τρόπο να την κοιμιζω..Μόνο με κούνημα κοιμάται... Κι αμα δεν τη κουνήσω θα την ακούσετε κι εσείς όπου κι αν είστε... :, /

 

Τα ξέρω αυτά που λες αλλά θα προτιμούσα όχι τέτοιο αλλά κλασσικό που να έχει και ανακλιση, κι όσα τέτοια έχω δει δεν είναι ευρύχωρα. Βέβαια αυτό που λες δεν το ξέρω.. Να το ψάξω όμως. 

Σήμερα την κοιμησα στο καρεκλάκι φαγητού που είναι ευρύχωρο και έχει ανακλιση γίνεται κρεβατι. Εεε 150  είχα δώσει άμα δεν είχε κι ανέσεις.. Μόνο που με δύναμη κουνάει... Μου βγήκε το χέρι.. Ενώ το ρηλαξ που έχουμε  κουνιεται πιο εύκολα.. Είναι όμως για βρέφη δε θέλω να τη βάζω πια εκεί πιάνεται και κανει ακροβατικά... 

1 ώρα πρίν, xaroumenh mama είπε:

Εγώ έχω το ριλαξ της fisher prish που είναι μέχρι 18 κιλά κ γίνεται κ καρεκλακι .. στο συγκεκριμενο ριλαξ έχω δει παιδάκι μεγαλύτερο του έτους κ έκανε εκεί τους ημερήσιους υπνους του 

Αυτό το είδα κι εγώ αλλά δυστυχώς από φωτογραφία δεν μπορώ να καταλάβω. Και το βρήκα και φτηνά στο σκρουτζ. Πες μου λιγάκι.. Εμείς έχουμε της Φίσερ πραισ το κάθισμα ρηλαξ έως 11,3 κιλά το rainforest. Μπορείς να το δεις και να μου πεις αν είναι ίδια? Διότι μέσα ίδια μου φαίνονται εννοώ από άποψη χώρου.. Βάθους.. Γιαυτό και κόλλησα να το παραγγείλω.. Άμα δε το δω.. Αυτό έχει κι ανακλιση τριπλή και γιβεται κρεβατάκι είπες? Κουνιεται εύκολα? Η θα μου φύγει το χέρι? Είναι ευρύχωρο δηλαδή? Γιατί αυτό που έχουμε είναι σα φωλιτσα αλλά δε χωράει πια.. 

Το δικό σου παιδάκι πόσα κιλά είναι? Κάνει δλδ για ύπνο αυτό? Διότι εμένα οι νύχτες είναι το θέμα μου. Όταν είναι άρρωστη η έχει πονακια η τελοσοαντων κάποια ενοχληση αδύνατον να κοιμηθεί στην κούνια της κι έτσι αναγκάζομαι και την κουνάω και τξν αφήνω να ηρεμήσει στο ρηλαξ αλλά δεν επιτρέπεται κοτζάμ μωρό να τη βγάζει εκεί όλη νύχτα στριμωγμενη..κι αμα πάω να τη σηκώσω χαλάει τον κόσμο.. :/


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σε αποθαρρυνω από τη σκέψη του ρηλαξ έχεις σκεφτεί να την βάλεις στο καρότσι που είναι σίγουρα πιο ασφαλές,ευρύχωρο και προϋποθέτει και κίνηση για να την κοιμησει;

Τα ρηλαξ γενικά απευθύνονται σε μικρότερα μωράκια γιατί μετά γίνονται επικινδυνα όπως έχει ήδη αναφερθεί.

Όλα τα μωρά εν τέλει συνηθίζουν σε μια καινούρια ρουτίνα ύπνου και θα σου πρότεινα να αρχίσεις να σκέφτεσαι άλλους τρόπους για να την βάζεις για υπνο.Ισως να δυσκολευτείς τις πρώτες μέρες αλλά σκέψου πως κανένα μωρό δεν έμεινε για πάντα στο ρηλαξ και συνήθισαν τελικά σε κάτι αλλο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα, δε γιβεται στο καρότσι για πρακτικούς λόγους... 

Όσο για νέα ρουτίνα καλά τα λες αλλά όταν έχεις και ένα μεγαλύτερο παιδάκι να χτυπιέται γύρω σου δεν είναι όλα εύκολα. Την μεγάλη ποτέ δεν την κουνησα, έμαθε πολύ γρήγορα κι εύκολα να κοιμάται αμέσως στο κρεβατάκι της χωρίς πολλά πολλά. Κι από το ρηλαξ είχε φύγει στους 4 μήνες. Με τον ερχομό της μικρής δυστυχώς όσα ήξερα τα άφησα στην άκρη. 

Ένα ρηλαξ θέλω να μου προτεινετε,τα υπόλοιπα τα ξέρω κι εγώ. 

Σας ευχαριστώ.!! Και καλή σαρακοστή!! 

......................... 

ON TOPIC:Βρήκα ένα lorelli bertoni top relax. Το ξέρει κάποια από εσάς? Καλό φαίνεται άνετο και κουνιστο..!!

Και φτηνό.

(?) 


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Nefeli2014 είπε:

Βέβαια κ το φοβάμαι.. Μη μου γυρίσει τούμπα μαζί με το ρηλαξ δεμένη... Γιαυτό το βαζω κάτω έχουμε χαλί και ξύλινο πάτωμα... Δυστυχώς δεν έχω βρει άλλο τρόπο να την κοιμιζω..Μόνο με κούνημα κοιμάται... Κι αμα δεν τη κουνήσω θα την ακούσετε κι εσείς όπου κι αν είστε... :, /

 

Τα ξέρω αυτά που λες αλλά θα προτιμούσα όχι τέτοιο αλλά κλασσικό που να έχει και ανακλιση, κι όσα τέτοια έχω δει δεν είναι ευρύχωρα. Βέβαια αυτό που λες δεν το ξέρω.. Να το ψάξω όμως. 

Σήμερα την κοιμησα στο καρεκλάκι φαγητού που είναι ευρύχωρο και έχει ανακλιση γίνεται κρεβατι. Εεε 150  είχα δώσει άμα δεν είχε κι ανέσεις.. Μόνο που με δύναμη κουνάει... Μου βγήκε το χέρι.. Ενώ το ρηλαξ που έχουμε  κουνιεται πιο εύκολα.. Είναι όμως για βρέφη δε θέλω να τη βάζω πια εκεί πιάνεται και κανει ακροβατικά... 

Αυτό το είδα κι εγώ αλλά δυστυχώς από φωτογραφία δεν μπορώ να καταλάβω. Και το βρήκα και φτηνά στο σκρουτζ. Πες μου λιγάκι.. Εμείς έχουμε της Φίσερ πραισ το κάθισμα ρηλαξ έως 11,3 κιλά το rainforest. Μπορείς να το δεις και να μου πεις αν είναι ίδια? Διότι μέσα ίδια μου φαίνονται εννοώ από άποψη χώρου.. Βάθους.. Γιαυτό και κόλλησα να το παραγγείλω.. Άμα δε το δω.. Αυτό έχει κι ανακλιση τριπλή και γιβεται κρεβατάκι είπες? Κουνιεται εύκολα? Η θα μου φύγει το χέρι? Είναι ευρύχωρο δηλαδή? Γιατί αυτό που έχουμε είναι σα φωλιτσα αλλά δε χωράει πια.. 

Το δικό σου παιδάκι πόσα κιλά είναι? Κάνει δλδ για ύπνο αυτό? Διότι εμένα οι νύχτες είναι το θέμα μου. Όταν είναι άρρωστη η έχει πονακια η τελοσοαντων κάποια ενοχληση αδύνατον να κοιμηθεί στην κούνια της κι έτσι αναγκάζομαι και την κουνάω και τξν αφήνω να ηρεμήσει στο ρηλαξ αλλά δεν επιτρέπεται κοτζάμ μωρό να τη βγάζει εκεί όλη νύχτα στριμωγμενη..κι αμα πάω να τη σηκώσω χαλάει τον κόσμο.. :/

Καλημέρα το κοίταξα αλλά κ εγώ από τη φωτογραφία δε μπορω να καταλάβω πολλά ..!!! Αυτό που έχω ναι είναι πολύ άνετο έχει τρεις θέσεις ανάκλησης κ κουνιέται εύκολα κ με το πόδι για να ξεκουραζεις κ λίγο τα χέρια σου ...!!! Κ έχει τέλειος ξαπλωτη θέση δλδ κ το μωρό αν κουνήσει λίγο τα ποδαράκια του κουνιέται κ το ριλαξ κ έχει κ δόνηση που πιστεύω πως βοηθάει αν χρειαστεί ..!!!

Πάντως αυτό με τα δύο παιδιά μπορώ να σε καταλάβω απόλυτα είναι πολύ δύσκολο κ εμένα ο μεγάλος μου γιος οπότε βρει ευκαιρία πχ όταν ταιζω τον μπέμπη κ μπορεί να τον χτυπήσει η να κάνει καμία απότομη κίνηση κ εκείνη την ώρα δεν είναι εύκολο να αντιδράσω η όταν καθόμαστε στον καναπέ ερχετε από πίσω μου μου αγκαλιάζει τον λαιμό κ προσπαθεί να σκαρφαλώσει πάνω μου ..!!σιγά σιγά του περνάει αλλά θέλει πολύ υπομονή γιατί έχει κ μεγάλη σημασία πως θα χειριστούμε κάποια πράγματα απέναντι στα μεγάλα μας παιδιά ώστε να μην έχουμε τα αντίθετα αποτελέσματα .. πιστεύω πως σύντομα θα βρείτε τη λύση κ θα μάθει το μωρό να κοιματε κ με άλλους τρόπους έτσι κ αλλιώς μεγαλώνει κ θα διεκδικει κ η ίδια αλλά πράγματα ...!!!!!

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...