Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

EΔΩ ΒΟΛΟΣ


zymaraki40

Recommended Posts

επειδη δε ειμαι βολιωτισα και δεν ξερω τις ονομασιες ων περιοχων ,οταν εννοω γυρω απο οσε εννοω κοντα στο lidl και αγ αναργυροι.οχι προς ερμου μερια που εκει οντως ειναι κακοφημη περιοχη.

δηλ οι αγ αναργυροι δεν ειναι καλη περιοχη?


1654096yn4fep17z7.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 124
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ε δε θεωρειται και η καλυτερη.

Γι αυτο αλλωστε ειναι γεματη εμπορικες χρησεις.

Τελος παντων, μαλλον το κουρασαμε και δεν μου αρεσει να κρινω με ασχημο τροπο τη γειτονια του καθενος.

Λεω απλως τη γνωμη μου στην κοπελα που θελει να μετακομισει, να προτιμησει το κεντρο του Βολου και λιγο πιο δεξια προς τον Αναυρο για να εχει πολλες ευκολιες και για τον εαυτο της και για το παιδι της.


yey2p2.png BN4cp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μαλλον ταραξα λιγο τα νερα ;). Κοιταξτε εμεις ψαχνουμε για μια ησυχη περιοχη, οικογενειακα πραγματα, με κανενα μπακαλικακι κοντα και ευκολη προσβαση στο κεντρο. Σιγουρα η τελεια γειτονια δεν υπαρχει, το ξερω κι απο την Αθηνα. Αλλωστε το τι ειναι ωραιο ειναι υποκειμενικο. Κραταω ολες τις πληροφοριες πο μου δωσατε και οταν με το καλο ερθουμε αρχες Αυγουστου θα δουμε απο κοντα. Σας ευχαριστω που ασχοληθηκατε μ το θεμα μου :D


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι βρε, τι ταραξες...

Ισα ισα για εμενα που λειπω χρονια ειναι πολυ ενδιαφερον να μαθαινω πως εξελισσονται διαφορες γειτονιες ης πολης μου κλπ.

Ευχομαι να περασετε πολυ ωραια στο Βολο:D


yey2p2.png BN4cp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια! Συγγνώμη που εισβάλλω στο θέμα σας ( και σκοπός μου δεν είναι να οξύνω την αντιπαράθεση ) μένω και εγώ στον Βόλο και έχω ζήσει σε όλες αυτές τις γειτονιές που αναφέρεται ( κοντά στον ΟΣΕ 16 χρόνια και στους Αγ. Αναργύρους 4 χρόνια ) και τώρα πια μένω πίσω από το 3ο Γυμνάσιο Βόλου.

Ναι έχετε δίκιο πως κάποτε η περιοχή του ΟΣΕ και η αρχή της Ερμού ήταν πολύ κακόφημη και όντως κυκλοφορούσαν και πολλοί περίεργοι τύποι ( ιδιαίτερα εκεί στο πάρκο που είναι το θέατρο ), αλλά έχει γίνει τέτοια ανάπλαση της περιοχής που όλα αυτά έχουν εξαφανισθεί και για μένα προσωπικά είναι η καλύτερη και πληρέστερη γειτονιά και πολύ λυπήθηκα όταν μετακομίσαμε, αλλά το να αγοράσεις καινούργιο σπίτι πλέον εκεί είναι δύσκολο.

Στην περιοχή λοιπόν του ΟΣΕ έχεις κοντά δύο μάρκετ κεντρικά ( ΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ - ΑΒ ) και λίγο πιο μακριά ΒΕΡΟΠΟΥΛΟΣ. Επίσης εκεί απέναντι είναι οι δύο Εφορίες του Βόλου και το ΙΚΑ του Βόλου. Επίσης, έχει ζαχαροπλαστείο, φούρνο, κομμωτήριο, φαρμακείο, κρεοπωλείο, υπάρχει και το Υγειονομικό και η Ερμού όπως και η Παραλία είναι πολύ κοντά και εύκολα προσβάσιμη με τα πόδια και επίσης υπάρχει και ο ΟΑΕΔ, το Ταμείο Ανεργίας και το Θέατρο του Βόλου. Πλέον δεν υφίσταται ως κακόφημη γειτονιά!

Τώρα στους Αγ. Αναργύρους έχει το OLD CITY ( που στεγάζει το PRAKTIKER ( το οποίο μέσα έχει καφετέρια - παιδότοπο ), τον ΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟ και το JUMBO ), επίσης υπάρχει και μία καφετέρια, που μπορείς να καθήσεις και έξω να πιεις καφέ. Υπάρχει και το LIDL εκεί κοντά, όπως και το BOWLING,που έχει και παιδότοπο μέσα, αλλά και ο κινηματογράφος το VILLAGE ( ο ΛΙΝΤΟ μάλλον θα κλείσει ). Από εκεί για να κατεβείς Βόλο ( στο κέντρο ) πρέπει να πάρεις ή το λεωφορείο Νο 3 ή Νο 15 που έχει στάση ακριβώς έξω από το OLD CITY.

Στην γειτονιά που μένω τώρα δεν θα αναφερθώ για να μην σας κουράσω περισσότερο, αν θέλετε όμως να μάθετε ρωτήστε με και συγγνώμη για το μακροσκελές post, ελπίζω να βοήθησα έστω και στο ελάχιστο.


RLOvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι υπηρχε καμια αντιπαραθεση για να την οξυνεις:D

Αυτο ειπα κι εγω, οτι λειπω πολλα χρονια και φανταζομαι οτι οι περιοχες δεν ειναι πια οι ιδιες που ηξερα.Ευχαριστο αυτο.


yey2p2.png BN4cp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις


Κοίτα να δεις! Εγώ το ακριβώς αντίθετο, είμαι Λαμιώτισσα που μένει στον Βόλο. Στον Βόλο μεγάλωσα βέβαια, αλλά ποτέ δεν ξεχνάω την Λαμία ...

Όποτε θες να μάθεις για τα δρώμενα του Βόλου, ρώτησέ με και θα σου πω. Αλήθεια σε ποια περιοχή έμενες;


RLOvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλό μήνα και καλή εβδομάδα!

Vickoyla, εγώ έφυγα από Λαμία 1 έτους και περιστασιακά την επισκέπτομαι και ιδιαίτερα τα νοσοκομεία της ... (ευτυχώς όχι για τον εαυτό μου ). Τώρα στον Βόλο, μένω πίσω από το 3ο Γυμνάσιο που θεωρείται κέντρο - απόκεντρο. Είμαι πολύ ευχαριστημένη, γιατί έχω πολλά πράγματα κοντά μου και φθάνω όπου θέλω σχετικά γρήγορα. Ο Βόλος σαν πόλη συνεχώς εξελίσσεται. Το κυριότερο πρόβλημά μας, είναι ότι πεζοδρόμησαν πολλούς δρόμους και υπάρχει πρόβλημα στο παρκάρισμα.


RLOvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...