Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

EΔΩ ΒΟΛΟΣ


zymaraki40

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις μαμάδες του Βόλου! Εγγεγραμμένες, συνδεδεμένες και μη. Είμαι καινούρια στο parents cafe και διάβασα όλες τις συζητήσεις προτού αποφασίσω να γράψω κι εγώ κάτι. Μένω στο κέντρο του Βόλου, από 2-9-07, σε ιδιόκτητο διαμέρισμα του άντρα μου (ευτυχώς ή δυστυχώς, όπως το πάρει κανείς) και είμαι πολύ ευχαριστημένη, γιατί με το που γέννησα την κόρη μου και χωρίς αυτοκίνητο ήμουν και χωρίς τον άντρα μου αφού δούλευε πολλές ώρες. Την έβαζα στο καρότσι και βγαίναμε ΤΙΣ βόλτες! Όταν δε ήρθε και ο γιός μου πάλι τα ίδια και χειρότερα, δεν είναι και εύκολο να βγαίνεις με δυο μωρά ούτε για τα βασικά ψώνια! Τα έβαζα και τα δυο στο καρότσι και πάλι τα ίδια: βόλτες στην Ερμού, την παραλία, μέχρι τη Νέα Ιωνία έφτανα στη μαμά μου με τα πόδια. Τί εποχές χριστέ μου! Δεν θα τις άλλαζα με τίποτα. Τώρα τελευταία πήραμε και δεύτερο αυτοκίνητο και οι βόλτες μας μεγαλώσαν και σε απόσταση και σε διάρκεια!

Λαζαρένια σου εύχομαι καλή διαμονή στο Βόλο και ό,τι χρειστείς εδώ είμαστε! Μπορείς να μου στείλεις και προσωπικό mail αν θέλεις, και πληροφοριακά στη γειτονιά μου έχουν χτιστεί τουλάχιστον τέσσερις τεράστιες πολυκατοικίες με πικοίλα διαμερίσματα, τιμές δε γνωρίζω όμως.

Είμαι 36, η κόρη μου σχεδόν 3 και ο γιός μου 1,5. Όποια θέλει παρέα, συνομήλικη και μη, είμαι διαθέσιμη μαζί με τα παιδιά όμως γιατί δεν έχουμε ακόμα την πολυτέλεια του παιδικού σταθμού ούτε των εύκαιρων γιαγιάδων! Τα λέμε...


:rolleyes: Υπομονή μαμάδες!!!...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 124
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα και από εμένα! Με λένε Ιωάννα, έχω ένα γιό τον Λάζαρο 2χρ και 2μ και μένουμε στο Βόλο. Να μπω και εγώ στην ομάδα?

Να σας ευχηθώ όλες να χαίρεστε τα παιδάκια σας και να έχετε μόνο ευτυχισμένες στιγμές μαζί τους!


WBp0p2.png pPGzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις μαμάδες του Βόλου και των περιχώρων ...

Σιγά σιγά βλέπω μεγαλώνει το club. Δεν ξέρω αν καμία σας είχε κατέβει παραλία την Κυριακή πρωί, τι χαμός ήταν αυτός βρε κορίτσια! Δεν μπορούσαμε να βρούμε τραπέζι να καθήσουμε. Πάντως για τα παιδάκια ήταν ότι έπρεπε!

Παρεπιμπτόντως Ioanna D. τα τέκνα μας έχουν την ίδια ηλικία. Εμείς είχαμε γενέθλια στις 06/12.

Ελπίζω να τα λέμε συχνά κορίτσια ...


RLOvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Και εμείς κατεβήκαμε παραλία την Κυριακή και όντως γινότανε χαμός!

Άντε να ζεστάνει λιγάκι ακόμη ο καιρός, να κάνουμε καμιά ομαδική εξόρμηση με τα μικρά μας!


WBp0p2.png pPGzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ κοριτσια εγω εκει γεννηθηκα εκει μεγαλωσα αλλα ο ερωτας με εφερε στην αθηνα....εχω πλεον 4χρονια να παω.....

Καλημέρα annia! Εννοείται πως και εγώ το ίδιο θα έκανα στη θέση σου!

Αν έχεις δίπλα σου το άλλο σου μισό, τότε έχεις τα πάντα! Να είσαι καλά και θα ξαναέρθεις σύντομα!


WBp0p2.png pPGzp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπερα σε ολες τις βολιωτισσες!

αν κοιταξετε παραπανω θα ξαναβρειτε μηνυμα μου, τοτε που ημουν ακομα Κυπρο εγκυος και ψαχναμε για σπιτι στον Βολο. Τωρα πια εχουμε εγκατασταθει στην ομορφη πολη του Βολου, το μωρουδακι μας ειναι ηδη 7 μηνων και μας ξετρελαινει, αλλα δεδομενου οτι τωρα δεν δουλευω ειμαι πολλες ωρες μονη μου. Τι κανει κανεις λοιπον εδω για να περασει τον χρονο του? Τι καλο εχετε να προτεινετε?


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

ellain καλη μου να σου ζησει τ ο παιδακι σου..Στο βολο εχει πολλα παρκακια να πας με το παιδακι σου αναλογα σε ποια περιοχη μενεις...Οπως και αρκετα μεγαλα πεζοδρομια(πραγμα που εδω δεν εχει)να κανεις βολτες με το καροτσακι!!Αν εχεις αυτοκινητο μπορεις να πας κατω στον αγ.κωνσταντινο η στον αγ.νικολαο στην ερμου βολτιτσες!!!! ;)

:-D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα Ellain κι ότι σε σκεφτόμουνα προχθές!

Συμφωνώ με τα κορίτσια για τις βόλτες, επίσης και ο Άναυρος προσφέρεται για βόλτα με καροτσάκι και μάλιστα μπορείς να πας και στις κούνιες πίσω από τον Άγιο Κων/νο ή αν έχεις κάποια φίλη να πάτε για καφέ στους " ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ " που και εκεί έχει παιδική χαρά. Βέβαια θα βοηθούσε αν μας έλεγες και κοντά σε ποια περιοχή είσαι.

Πάντως εμένα όταν ήταν τόσο μικρός, τα καλοκαίρια πηγαίναμε με τον άνδρα μου συχνά στις Αλυκές το βράδυ ή Αγριά που έχει και δροσιά αλλά πρέπει να έχεις μαζί σου και κουνουπιέρα για το καρότσι οπωσδήποτε.

Οτιδήποτε θελήσεις πες μας!


RLOvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...

κοριτσια ευχαριστω για τις πληροφοριες, αυτες τις βολτες (αγ.κωνσταντινο, αργοναυτες, αγ.νικολαο, ερμου) τις εχουμε φαει ηδη με το κουταλι καθως μενουμε 4-5 τετραγωνα απο Αγ. Κων/νο και περπαταω πολυ. Τι αλλο να κανεις αν δεν εχεις φιλους και δεν δουλευεις?? Οργωνεις την πολη που μενεις! Να ρωτησω κατι αλλο, εσεις οι ντοπιες θα ξερετε. Σκεφτομαι να αρχισω μαθηματα baby swimming, μιλησα με την προπονητρια, γινονται στο κολυμβητηριο Νεας Ιωνιας. Γενικα εχετε ακουσει για αυτο το κολυμβητηριο? Ειναι καθαρο? Οποιαδηποτε πληροφορια θα βοηθουσε :) ευχαριστω


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα βολλιωτισσες :D...ellain αν δεν με απατα η μνημη μου(Εχω και 4χρονια να ερθω)το κολυμβητηριο αυτο που λες ειναι κοντα στο πανθεσσαλικο?αν ναι τοτε εχω ακουσει πολυ καλα λογια!


:-D

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Βολιωτισσες καλησπερα, θα ηθελα και παλι την βοηθεια σας. Θα ηθελα να μας πειτε αν γνωριζετε κανενα ωραιο φωτεινο και κυριως καθαρο παιδοτοπο! Τωρα τον χειμωνα με τις βροχες και τα κρυα και καθως μεγαλωνοντας εχουμε πολλη ενεργεια, ειναι απαραιτητη λιγη εκτονωση αλλα μας λειπουν οι πληροφοριες. Επισης να σας πω οτι πηγαμε στο κολυμβητηριο (νΕΑς ιΩΝΙΑς) που ειναι παρα πολυ ωραια, διασκεδαστικα και κανουμε και γυμναστικουλα. Αυτα! περιμενω ιδεες για παιδοτοπους! (και φυσικα για παρεα αν θελει καμια να παμε μαζι τα παιδακια μας!)


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σας κορίτσια, τι κάνετε σήμερα; Πολλή βροχή, αμάν πότε θα 'ρθει αυτή η Άνοιξη; Καλό μήνα!

Λοιπόν για παιδότοπους έχω να προτείνω τους εξής : Την Καθαρά Δευτέρα είχαμε πάει σε έναν, του οποίου το όνομα δεν συγκράτησα, στην 2ας Νοεμβρίου - Κουντουριώτου, απέναντι από τον ΑΒ Βασιλόπουλο. Έχω πάει 2 φορές μέχρι τώρα εκεί και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Καθαρός παιδότοπος και καθαρό περιβάλλον. Και ο κύριος που τον έχει, αλλά και το προσωπικό ευγενέστατοι. Βέβαια δεν έχει και την ποικιλία παιχνιδιών, αλλά επειδή εμείς ήμασταν οι μοναδικοί πελάτες την Καθ. Δευτέρα το καταευχαριστηθήκαμε! Η είσοδος για τα παιδάκια είναι 6 ? όπως και στους περισσότερους και περιλαμβάνει χυμό και τοστ ή κρουασάν.

Επίσης άλλος ένας που ξέρω, αλλά δεν έχω επισκεφτεί ακόμη είναι στην Ανθ. Γαζή, ανάμεσα από Κουταρέλια και Χατζηαργύρη, πίσω από τα Δικαστήρια.

Και στον 2ο όροφο στο Bowling στους Αγίους Αναργύρους επί της Κολοκοτρώνη, λειτουργεί παιδότοπος, αλλά ούτε εκεί έχω πάει ακόμη.


RLOvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βολιωτισσες καλησπερα, θα ηθελα και παλι την βοηθεια σας. Θα ηθελα να μας πειτε αν γνωριζετε κανενα ωραιο φωτεινο και κυριως καθαρο παιδοτοπο! Τωρα τον χειμωνα με τις βροχες και τα κρυα και καθως μεγαλωνοντας εχουμε πολλη ενεργεια, ειναι απαραιτητη λιγη εκτονωση αλλα μας λειπουν οι πληροφοριες. Επισης να σας πω οτι πηγαμε στο κολυμβητηριο (νΕΑς ιΩΝΙΑς) που ειναι παρα πολυ ωραια, διασκεδαστικα και κανουμε και γυμναστικουλα. Αυτα! περιμενω ιδεες για παιδοτοπους! (και φυσικα για παρεα αν θελει καμια να παμε μαζι τα παιδακια μας!)

Καλησπερα ellain μου.Ενας ωραιος και ήσυχος παιδότοπος ειναι στην Νεα Ιωνία στην Μαιάνδρου.Εχουμε βεβαια παρα πολυ καιρο να παμε εκει γιατι εχουμε μετακομισει Αλυκες και δεν ανεβαινω τοσο συχνα πια Νεα Ιωνία.Ποσο χρονων ειναι το παιδάκι σου?Εγω εχω ενα αγορακι 2,5 ετων και μια μπεμπουλα 5,5 μηνών.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...