Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Συνέχεια αντιβιωσεις στην εγκυμοσυνη


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα,είμαι στην 27+4 σήμερα .Σαυτην την εγκυμοσύνη έχει βρεθεί κολπικό μικρόβιο e coli.εχω κάνει περίδεση στην 14 εβδομάδα όπου έχω πάρει amoxil gia 12 μέρες.Μετα από 3 εβδομαδες ανακαλύπτουμε το ecoli στον κολπο γιατί είχα ενοχλήσεις κ ξεκινάω άλλη αντιβιωση.Η κατάσταση χειροτερεύει κ μπαινω νοσοκομείο με ενδοφλεβια αντιβίωση 2 ταυτόχρονες για 5 μέρες κ συνεχίζω στο σπίτι άλλες δέκα.Δεκα μέρες αργότερα παίρνω πάλι augmentin  για 6 μέρες.Τωρα 1.5 μήνα δεν παίρνω τίποτα είπε ο γιατρός δεν έχει ουσία.Ο τράχηλος έχει ανοίξει κρατιέται μόνο από το ράμμα κ με προετοίμασε ο γιατρός ότι πολύ πιθανόν να γεννήσω. Πρόωρα.Κανεις δεν ξέρει αν είναι από το μικρόβιο η λειτουργεί έτσι η μήτρα.Εχθεσ πήγα στον γιατρό του νοσοκομείου κ με χίλια ζόρια κάναμε καλλιέργεια περισσότερο γιατί λέω αν τυχόν κ έχει φύγει το μικρόβιο να βάζω προγεστερόνη από κάτω.Αλλα τελικά είναι ακόμα εκεί  έχει μολυνθεί το ράμμα κ μου λέει πάρε μια αντιβίωση για 7 μέρες.Εχω αγχωθει πολύ κορίτσια .Τόσες αντιβιωσεις φοβάμαι για το μωρό.Φοβαμαι όμως κ μην περάσει τον σάκο το μικρόβιο.Εχει κάποια κοπέλα ανάλογη εμπειρία με τόσες αντιβιωσεις κ να πήγαν όλα καλά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σου κορίτσι! Έχουμε ξαναμιλήσει νομίζω. Εύχομαι να κρατηθεί το μωράκι σου όσο περισσότερο γίνεται στην κοιλίτσα σου! Λοιπόν, εγώ είχα πάρει πολλές αντιβιωσεις στην εγκυμοσύνη. Μετά το πρώτο τρίμηνο έπαιρνα σχεδόν κάθε μήνα. Όλα πήγαν καλά κ έχω τα διδυμακια μου τώρα! Αν φοβάστε για προωρότητα ενέσεις κορτιζόνης να κάνεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πολλά φάρμακα λόγω εξωσωματικής αλλά και αντιβίωση κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης λόγω έρπη ζωστήρα,εξαιρετικά σπάνιο....ο μικρός μου είναι μια χαρά.να σκέφτεσαι θετικά και να προσέχεις τον εαυτό σου.Όλα θα πάνε καλά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση έχω κάνει κ εγώ πολλές εξωσωματικές αλλά τώρα φοβάμαι τόσο πολύ για τι μπορεί να του έχω προκάλεσει με τόσες αντιβιωσεις.Ενεσεισ κορτιζόνης δεν ήθελε να μου κάνει ο γιατρός ακόμη  γιατί λέει δεν είναι κ ότι καλύτερο για το έμβρυο  αν κ τις έχω αγοράσει.Ο Θεός βοηθός.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Ilios είπε:

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση έχω κάνει κ εγώ πολλές εξωσωματικές αλλά τώρα φοβάμαι τόσο πολύ για τι μπορεί να του έχω προκάλεσει με τόσες αντιβιωσεις.Ενεσεισ κορτιζόνης δεν ήθελε να μου κάνει ο γιατρός ακόμη  γιατί λέει δεν είναι κ ότι καλύτερο για το έμβρυο  αν κ τις έχω αγοράσει.Ο Θεός βοηθός.

K καλά έκανε...με πιθανότητα πρόωρου τοκετού 1/22 δεν έκανα ενέσεις ακολούθησε το γιατρό .εάν έκανες εξωσωματικές κ είναι από εξωσωματική ο φόβος σου είναι διπλός κ κατανοητός όμως όπως σου έγραψε η κοπέλα παραπάνω όπως τα δικά μας μωραειναι υγιή θα είναι κ το δικό σου...με το καλό κορίτσι μου να έρθει ο θησαυρός σου ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Ilios είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια όλες που μου γράψατε κ μου αλλάξατε λίγο την ψυχολογια

Nαι βρε κ στο θηλασμό είναι πολλές συμβατές μην αγχώνεσαι αδικα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω απλα θα σου πω να χεις τα ματια σου ανοιχτα στα κολπικα υγρα.Αν δεις αυξηση κολπικων υγρων η σου φανει κατι περιεργο κατευθειαν στο γιατρο.Μηντο σκεφτεις δευτερη φορα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...