Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

ΜΑΜΑΔΕΣ ΑΠΟ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟ, ΑΝΟΙΞΗ?


Recommended Posts

Δυστυχώς ο μικρός δεν ξεκίνησε ακόμα παιδικό για 2 λόγους: 1) Τα παιδάκια είχαν ετοιμάσει μια γιορτή και έκαναν πρόβες και η δασκάλα είπε να τον πάω μετά το πέρας της γιορτής για να μη νοιώθει ξεκομμένος. 2) Μου είπε η δασκάλα ότι σέρνεται χοντρή ίωση εδώ και δύο εβδομάδες που έχει στείλει τα μισα παιδάκια νοσοκομείο. Έτσι καλώς εχόντων των πραγμάτων ξεκινά Τρίτη. Σήμερα ξεκίνησα και μάθημα οδήγησης και τα έχω φτύσει. Έλπίζω να τα καταφέρω γιατί εδώ στην περιοχή χρειάζεται το αυτοκίνητο πολύ, ειδικά αν έχεις μικρά παιδιά. Ανυπομονώ να τα πούμε κι από κοντά! Φιλάκια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ κρίμα, γιατί είμαι σίγουρη ότι το περιμένει πως και πως… φαίνετε πολύ κοινωνικό παιδάκι!!! Πάντως καλά έκανες και δεν τον έστειλες τώρα που κάνουνε τις πρόβες για την γιορτή γιατί όντος θα ένιωθε αποκομμένος…

Καλά έκανες και ξεκίνησες μαθήματα, μπράβο!!!! Εγώ είχα το δίπλωμα αλλά δεν έπαιρνα το αυτοκίνητο. Η δουλειά μου ήταν απέναντι από το σπίτι μου, οπότε δεν χρειαζόταν… τώρα με τα παιδιά δεν γίνετε διαφορετικά!!! Βέβαια όπου μπορώ να πάω με τα πόδια πηγαίνω… Το αυτοκίνητο όταν έχεις παιδιά, τελικά είναι απαραίτητο και φυσικά ΘΑ τα καταφέρεις!!!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ο καιρός πάλι μας τα χαλάει. Είπαν ότι οι βροχες θα μας πάνε έτσι μέχρι τέλος του μήνα. Κατα τα άλλα, κούραση, έλλειψη ύπνου και πολλές δουλειές. Έχω να οργανώσω και το πάρτυ του μικρού που είναι σε 2 εβδομάδες. Σκέφτομαι να νοικιάσω ένα τραμπολίνο μεγάλο 5χ4 για τον κήπο φουσκωτο με τσουλήθρα. Φοβάμαι όμως μην μας τα χαλάσει ο καιρός. Φυσικά και θα μας κάνετε την τιμή να έρθετε ελπίζω. Εσείς όλα καλά;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ξεινήσαμε παιδικό και τα πήρα στο κρανίο. Όταν παρέλαβα το παιδί η καινούργια μπλούζα του είχε δύο τεράστιες τρύπες και η δασκάλα ούτε μπήκε στον κόπο να μου εξηγήσει γιατί. Ο μικρός μου είπε ότι την έσκισε η δασκάλα όπως τον έπιανε με την παραμάνα για να τους πάει παιδική χαρά. Το χειρότερο ήταν ότι ενώ συνήθως τα παιδιά τα συνοδεύουν στην παιδ.χαρα δύο άτομα, η δασκάλα και η δευθ/ια, αυτή τη φορά τα συνόδευε η δασκάλα με τον γκόμενο της!!!! Μου είπε το παιδί μου ότι όλη την ώρα "κάνανε φιλάκια" στο παγκάκι. Και σε ρωτώ είναι σωστό αυτό;;;;Ποιός πρόσεχε 13 παιδιά όση ώρα αυτή έβγαζαν τα μάτια τους;;;;Από ότι μου είπε και μια άλλη μαμά που΄κάνουμε παρέα η δασκάλα έχει αυτό τον γκόμενο και όλη την ώρα του μιλάει στο τηλέφωνο, έτσι της είπε ο γιός της. Έτσι μου έρχεται ναμην τον ξαναπάω. Εσύ τι γνώμη έχεις Μαργαρίτα μου;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πρώτα από όλα να σου ζήσει ο Κώστας σου και σε ευχαριστούμε για την πρόσκληση… Μακάρι να είμαστε καλά να έρθουμε… (Πολύ καλή ιδέα το τραμπολίνο, θα τρελαθούνε από την χαρά τους τα πιτσιρίκια)

Όσο για το παιδικό….. :evil: :evil: :evil:

Ε δεν είμαστε καλά…… Τι δουλειά έχει ο γκόμενος να είναι μαζί με την ‘’δασκάλα’’ την ώρα του σχολείου??? :evil: Τα νεύρα μου!!!! :evil: Φιλάκια στο παγκάκι και αν δεν είναι εκεί στο κινητό συνέχεια….. Τι να πω….. Πρόσεξέ το γλυκιά μου!!! Ο σταθμός είναι ιδιωτικός πρέπει να είναι τυπικοί (όχι ότι στο δημόσιο δεν θα έπρεπε αλλά λέμε τώρα) και αυτό το σκηνικό που μου περιέγραψες με βγάζει έξω από τα ρούχα μου!!! Προσωπικά θα πήγαινα στην υπεύθυνη/διευθύντρια και θα έκανα μία συζήτηση. Αυτό με την παραμάνα δεν το κατάλαβα!!!! Τους βάζουν καρτελάκια με τα στοιχεία τους (όνομα/σχολείο κτλ) με παραμάνα?? Και αν ανοίξει η παραμάνα πάνω στο παιχνίδι και τρυπηθούνε?? (Αν κατάλαβα σωστά)… Εμάς τους βάζουνε αυτοκόλλητα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάλι βροχές! Τι γίνεται με αυτόν τον καιρό τελοσπάντων;Ελπίζω μόνο το άλλο Σάββατο που είναι το πάρτυ να μην βρεχει και να μην ειμαστε άρρωστοι.!!! Γιατί ποτέ δεν ξέρεις με τον καιρό και με τον παιδικό σταθμό....

Άντε να τα πούμε κι από κοντά την άλλη εβδομάδα, αν σας βολεύει και εσας .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα…. Είχα πρόβλημα τις τελευταίες μέρες και δεν μπόρεσα να σου γράψω!! Πτώση τάσης σε μία φάση του σπιτιού…. Νόμιζα ότι το πρόβλημα ήταν από την ΔΕΗ (ήρθαν με γερανό να ελέγξουν την κολόνα) και τελικά ήταν από τον πίνακα μου… (αφού δεν πήραμε φωτιά πάλι καλά) Έμεινα χωρίς ρεύμα για μία μέρα, δράμα….. :(

Να φανταστείς ο προηγούμενος ηλεκτρολόγος είχε απομονώσει το γενικό ρελέ, δηλαδή αν γινόταν κάποιο βραχυκύκλωμα (όπως και έγινε) δεν είχαμε ρελέ… θα τιναζόμασταν στον αέρα :evil: :evil:

Τώρα περιμένω αύριο να έρθει ο καινούριος ηλεκτρολόγος να μου αλλάξει όλο τον πίνακα (τον έφτιαξε πρόχειρα το Σάββατο) Το ένα μετά το άλλο…. Να δω πότε θα ησυχάσω….

Πως τα πας με τις ετοιμασίες? Δεν πιστεύω να έχεις αγχωθεί? Ο καιρός πάντως έφτιαξε!! :) :)

Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα και σε σένα!

Δυστυχώς δεν έχω ετοιμασίες γιατί το πάρτυ ακυρώθηκε . Όλοι όσοι είχα καλέσει μου το ακύρωσαν ένας προς ένα. Αλλοι γιατί φεύγουν στο εξοχικό τους, άλλοι γιατί έχουν βάφτιση, άλλοι γιατί φοβούνται μην κολλήσουν ίωση τα παιδιά τους από τον συνωνστισμό του πάρτυ. Στεναχωρήθηκα πολύ, πιο πολύ για τον μικρό που το περίμενε με λαχτάρα. Εγώ πικράθηκα γιατί όλοι αυτοί μου το είπαν τελευταία στιγμή και έπρεπε να ακυρώσω catering και ενοικίαση τραμπολίνο. Τελικά θα τον πάμε το Σάββατο (ανήμερα των γενεθλίων του) στο Allou fun park και θα του κόψουμε μια τούρτα στο σπίτι. Επίσης θα του κάνω γενέθλια στον παιδικό μεθαύριο, με τούρτα και χυμούς και δωράκια για τα παιδάκια. Τι να πω! Ελπίζω του χρόνου να κάνουμε μεγάλο πάρτυ όπως πέρυσι.

Υπομονή με τους ηλεκτρολόγους. Είναι όλοι κακοί επαγγελματίες. Και ο δικός μας χάλια τα έκανε όλα. Σκέτη Καταστροφή. Νέο σπίτι και όλο χαλάνε. Για να μην σου πω για τον ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ Υδραυλικό μας!!!!!!!!

Άντε να ξεμπλέξεις και εσύ και να βρεθούμε με την ησυχία μας. Εντωμεταξύ, η παιδική χαρά πάλι άδεια από παιδάκια είναι.... Δεν τον πάω πια, αφού δεν έχει νόημα αν είναι μόνος του.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα… αλλά μην στενοχωριέσαι θα περάσει τέλεια στο allu fun park…. και εμείς τα ίδια τον Δεκέμβριο που είχε γενέθλια ο μεγάλος δεν κάναμε τίποτα (φοβόντουσαν όλοι για ιώσεις) Του είχα στείλει και εγώ τούρτα στον παιδικό, είχα δώσει και την φωτογραφική μηχανή στην δασκάλα ;) από τις φωτογραφίες πάντως φάνηκε να το ευχαριστήθηκαν!!!!

Έχω μία πρόταση να σου κάνω… τι λες να …. ερχόσασταν ένα απογευματάκι εδώ στον κήπο μας… να παίξουν τα παιδιά να πιούμε και εμείς καφεδάκι.. Το πίσω μέρος του κήπου το έχω διαμορφώσει κάπως για τα παιδιά (αυτοκινητάκια, μπουλντόζες, αμμόλακκο με κουβαδάκια) Σου στέλνω πμ με το τηλέφωνο μου.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την πρόσκληση σου και ευχαρίστως θα έρθουμε. Μένουμε τόσο απίστευτα κοντά που ουσιαστικά λεγόμαστε γείτονες! Σκέφτομαι να έρθουμε αύριο το απόγευμα. Θα σε πάρω τηλέφωνο το πρωί να συνεννοηθούμε αν μπορείς κι εσύ. Τώρα σε λίγο έχω μάθημα οδήγησης και μετά πρέπει να πάω στο σχολείο που έγραψα το παιδί για του χρόνου να μας κάνουν ενημέρωση κλπ. για το τι χρειάζονται από διακαιολογητικά και από εξοπλισμό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 5 χρόνια μετά...

Καλημερα μανουλες.

Ειμαι νεα στο φορουμ επισης δεν ειμαι μανουλα ακομα. Ομως σκοπευω με τον συζυγο μου να μετακομισουμε στον Αγιο Στεφανο. Η αληθεια ειναι πως ερωτευτηκαμε το μερος αλλα και το σπιτι. Ειμαστε γενημα θρεμμα Περιστεριωτες. Οι ερωτηση μου προς της μανουλες. Ποσο καλη περιοχη θεωρειται για τα παιδια; Απο πλατειες και μερη οπου θα μαζευονται αργοτερα τα μεγαλα παιδια υπάρχουν; Παρακαλω πολυ τις συμβουλες σας.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...