Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Το 2020 θα γίνουμε μανουλες...!!


Guest

Recommended Posts

Just now, Cupcake είπε:

 

Μεθαύριο είναι ο γάμος! Τέλος πάντων, θα πάω αύριο και ο τι γινει! Τι κεφάλι μου πάει να σπάσει Όπως όταν αδιαθετω Και αυτό δε μ αρέσει καθολου

Πριν δέκα μέρες είχες πονακια;

Η Τώρα σε έπιασε μόνο πονοκεφαλος;


I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φούφη είπε:

Πριν δέκα μέρες είχες πονακια;

Η Τώρα σε έπιασε μόνο πονοκεφαλος;

Τίποτα δεν είχα μόνο καμια φορα αναγουλες αλλα μπορεί να Ναι και ιδεα μου. Πονοκέφαλος σημερα μ επιασε

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Cupcake είπε:

Για μένα πέρασαν πολυ γρηγορα, πηγα για πλύσιμο τ αμαξι, πλήρωσα λογαριασμούς, δοκίμασα ξανά το φορεμα για μεθαυριο, διαπίστωσα ελάττωμα, έπαθα εγκεφαλικό και προσπαθώ να συνέλθω και να σκεφτώ πώς θα τα κάνω λαμπογυαλο αυριο που θα τους το παω

Ωχχχχχ έλα ηρεμία θα στο αλλάξουν η θα βρεις καλύτεροοοοο

Καλημέρα κοριτσάκια που εισαστε;;;:)


I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια δεν άντεξα και έκανα 1 τεστ που λέει ότι βρίσκει αποτέλεσμα 6 μέρες πριν την καθυστέρηση και βγήκε αρνητικό! Εγώ βέβαια είμαι 9 μέρες πριν την καθυστέρηση!! Θα ξανακάνω μες τη βδομάδα... 

 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια προσπαθούμε λίγους μήνες για δευτερο μωράκι. Τον Ιανουάριο είχα μια βιοχημική. Αυτόν τον μήνα έκανα μάλλον ωορρηξία την 21 μέρα του κύκλου γιατί είδα λίγο αιμα, σταγόνες. Ο κύκλος είναι ανάμεσα στις 29-31. Σήμερα μετράω 2 μέρες καθυστέρησης. Έκανα hometest με τα πρωινά ούρα και βγήκε αρνητικό. Τι προτείνετε; Σκέφτομαι να πάω από βδομάδα για χοριακή. Συμπτώματα απλά περιόδου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, basoliakou είπε:

Κορίτσια προσπαθούμε λίγους μήνες για δευτερο μωράκι. Τον Ιανουάριο είχα μια βιοχημική. Αυτόν τον μήνα έκανα μάλλον ωορρηξία την 21 μέρα του κύκλου γιατί είδα λίγο αιμα, σταγόνες. Ο κύκλος είναι ανάμεσα στις 29-31. Σήμερα μετράω 2 μέρες καθυστέρησης. Έκανα hometest με τα πρωινά ούρα και βγήκε αρνητικό. Τι προτείνετε; Σκέφτομαι να πάω από βδομάδα για χοριακή. Συμπτώματα απλά περιόδου. 

Καλημέρα κορίτσι μου!! Κάνε μια χοριακη τη Δευτέρα αν δε σου ρθει!

Just now, nairobi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια δεν άντεξα και έκανα 1 τεστ που λέει ότι βρίσκει αποτέλεσμα 6 μέρες πριν την καθυστέρηση και βγήκε αρνητικό! Εγώ βέβαια είμαι 9 μέρες πριν την καθυστέρηση!! Θα ξανακάνω μες τη βδομάδα... 

 

Ποιο τεστ είναι αυτο;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cupcake είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Κάνε μια χοριακη τη Δευτέρα αν δε σου ρθει!

Ποιο τεστ είναι αυτο;;

Είναι τα τέστ σε ταινίες από το ίντερνετ

Σορυ δεν πήγαινε σε μένα η ερώτηση

Link to comment
Share on other sites

Just now, nairobi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια δεν άντεξα και έκανα 1 τεστ που λέει ότι βρίσκει αποτέλεσμα 6 μέρες πριν την καθυστέρηση και βγήκε αρνητικό! Εγώ βέβαια είμαι 9 μέρες πριν την καθυστέρηση!! Θα ξανακάνω μες τη βδομάδα... 

 

Κοριτσι μου νομιζω το εκανες αρκετα νωρις το τεστ...κανε υπομονη και επανελαβε το 1-2 μερες πριν την αναμενομενη...

 

Just now, basoliakou είπε:

Κορίτσια προσπαθούμε λίγους μήνες για δευτερο μωράκι. Τον Ιανουάριο είχα μια βιοχημική. Αυτόν τον μήνα έκανα μάλλον ωορρηξία την 21 μέρα του κύκλου γιατί είδα λίγο αιμα, σταγόνες. Ο κύκλος είναι ανάμεσα στις 29-31. Σήμερα μετράω 2 μέρες καθυστέρησης. Έκανα hometest με τα πρωινά ούρα και βγήκε αρνητικό. Τι προτείνετε; Σκέφτομαι να πάω από βδομάδα για χοριακή. Συμπτώματα απλά περιόδου. 

Εχεις γενικα σταθερο κυκλο; Τα συμπτωματα της περιοδου και της εγκυμοσυνης καμια φορα μοιαζουν...Επειδη κι εγω χρησιμοποιω τεστακια hometest και στις 2 μου εγκυμοσυνες μου ειχε βγει θετικο 2 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο αλλα με ωορηξια 13-14 μερα...αλλη φορα που δεν ημουν εγκυος κι ειχα κανει ειχε βγει αρνητικο κι εμενα κατευθειαν..αλλα μπορει να εγινε καθυστερημενα η συλληψη αν λες οτι καταλαβες ωορηξια 21 μερα οποτε κανε υπομονη και κανε αλλο ενα τεστακι Κυριακη η Δευτερα αν δεν σου εχει ερθει περιοδος...τοτε θα δειξει σιγουρα! Καλη επιτυχια!

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Myrtoulita είπε:

Κοριτσι μου νομιζω το εκανες αρκετα νωρις το τεστ...κανε υπομονη και επανελαβε το 1-2 μερες πριν την αναμενομενη...

 

Εχεις γενικα σταθερο κυκλο; Τα συμπτωματα της περιοδου και της εγκυμοσυνης καμια φορα μοιαζουν...Επειδη κι εγω χρησιμοποιω τεστακια hometest και στις 2 μου εγκυμοσυνες μου ειχε βγει θετικο 2 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο αλλα με ωορηξια 13-14 μερα...αλλη φορα που δεν ημουν εγκυος κι ειχα κανει ειχε βγει αρνητικο κι εμενα κατευθειαν..αλλα μπορει να εγινε καθυστερημενα η συλληψη αν λες οτι καταλαβες ωορηξια 21 μερα οποτε κανε υπομονη και κανε αλλο ενα τεστακι Κυριακη η Δευτερα αν δεν σου εχει ερθει περιοδος...τοτε θα δειξει σιγουρα! Καλη επιτυχια!

Ο κύκλος μου κάποιες φορές φτανει τις 36 μέρες. Νομίζω πως μπορώ να ελπίζω ακόμα. Απλά θα κάνω μια χοριακή την Δευτέρα και βλέπουμε. Με προβληματίζει το γεγονός πως το στήθος πρηζεται και ξεπρηζεται μέσα στη μέρα. Έχω έναν ήπιο πόνο στη μέση άνω οι κράμπες στην κοιλία έχουν γίνει ελάχιστες. Επίσης με πιάνει πονοκέφαλος μέσα στη μέρα.  

Link to comment
Share on other sites

Just now, basoliakou είπε:

Ο κύκλος μου κάποιες φορές φτανει τις 36 μέρες. Νομίζω πως μπορώ να ελπίζω ακόμα. Απλά θα κάνω μια χοριακή την Δευτέρα και βλέπουμε. Με προβληματίζει το γεγονός πως το στήθος πρηζεται και ξεπρηζεται μέσα στη μέρα. Έχω έναν ήπιο πόνο στη μέση άνω οι κράμπες στην κοιλία έχουν γίνει ελάχιστες. Επίσης με πιάνει πονοκέφαλος μέσα στη μέρα.  

Τωρα σε ποια μερα του κυκλου σου βρισκεσαι; Απλα ολα αυτα που λες μπορει να υποδηλωνουν και εγκυμοσυνη και επερχομενη περιοδο! Η καθε εγκυμοσυνη εξαλλου ειναι διαφορετικη...πχ στην πρωτη εχω ειχα πονακια περιοδου και τραβηγματα που τωρα δεν ειχα οπως επισης και πρησμενο στηθος ενω σε αυτη μου πρηστηκε αφου κι εμαθα πως ειμαι εγκυος...τωρα σε αυτη ειχα ζαλαδες στην πρωτη δεν ειχα..κοκ παντως αν εχεις κι αλλα τεστακια της hometest  κανε δεν εχεις να χασεις τιποτα! Εγω τα εμπιστευομαι! 


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Myrtoulita είπε:

Τωρα σε ποια μερα του κυκλου σου βρισκεσαι; Απλα ολα αυτα που λες μπορει να υποδηλωνουν και εγκυμοσυνη και επερχομενη περιοδο! Η καθε εγκυμοσυνη εξαλλου ειναι διαφορετικη...πχ στην πρωτη εχω ειχα πονακια περιοδου και τραβηγματα που τωρα δεν ειχα οπως επισης και πρησμενο στηθος ενω σε αυτη μου πρηστηκε αφου κι εμαθα πως ειμαι εγκυος...τωρα σε αυτη ειχα ζαλαδες στην πρωτη δεν ειχα..κοκ παντως αν εχεις κι αλλα τεστακια της hometest  κανε δεν εχεις να χασεις τιποτα! Εγω τα εμπιστευομαι! 

Αλλά τεστ δεν έχω γιατί με πιασε μανία και τα έκανα όλα. Ευχαριστώ για την απάντηση σου. Θα ενημερώσω από βδομάδα. Μάλλον έδωσα μεγάλη προσοχή γιατί κατάλαβα την ωορρηξία. Φιλιά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 20/4/2019 at 2:01 ΜΜ, Pagor είπε:

Καρδούλα μου εγώ το έγραψα αυτό για τα αντισυλληπτικά...εγώ τα πήρα όμως επειδή έκανα επέμβαση από πολύποδα και στο κέντρο της μήτρας και στις σάλπιγγες ...και μου τα έδωσε για να θρέψη πιο γρήγορα...λόγο που τα αντισυλληπτικά είναι οι ορμόνες που εχουμε ήδη...Μην πάρεις χάπια αν δεν στο πει ο γιατρός σου γιατί δεν ξέρουμε αν κάνουν καλό η κακό στην προσπάθεια για παιδακι ....εγώ τα πήρα αποκλειστικά για λίγες μέρες και αυτό επειδή ήμουν από επέμβαση...

Ναι κοριτσακι μου το έχω ξανά ακούσει αυτό...η προλακτίνη είναι μια πολύ ευαίσθητη ορμόνη και είναι αυτή που ανέβαινει όταν έχουμε και ανχος ... συγκεκριμένα μου είπαν ότι η προλακτίνη είναι τόσο ευαίσθητη που 10 φορές την μέρα αν την πάρεις θα δείξει 10 διαφορετικές τιμές....τόσο ευαίσθητη είναι..  

Κορίτσια έχω μια απορία...μπορεί χαζή αλλά την έχω....πες ότι έχεις έρθει σε επαφές και ότι κανονικά έχει γίνει η γονιμοποίηση και εχει γίνει και η εμφύτευση...αλλά δεν το ξέρεις ακόμα λόγο που δεν έχει έρθει ακόμα η ώρα να κάνεις τέστ...δηλαδή μιλαμε για την τρίτη εβδομάδα.. που είσαι έγκυος αλλά δεν το ξέρεις ακόμα ...η ερώτηση μου είναι : έρχεσαι σε επαφή με τον άντρα σου???...ρωτάω γιατί εγώ όλους τους άλλους μήνες που το προσπαθούσαμε πολύ ,ειδικά την τελευταία εβδομάδα ,δεν ερχομουνα σε επαφές γιατί φοβονουνα μην είμαι και κανω κάτι κακο στην διαδικασία...εσείς τι λέτε???παίζει ρόλο στην διαδικασία ...δηλαδή μπορεί να κάνουμε κάτι κακό???

@Pagor καθολου χαζή απορία..Θα μεταφέρω την εμπειρία της κουμπάρας μου..Προσπαθουσαν για παιδακι κ εκαναν συστηματικα καθε 2 μερες σεξ.. Παμε ενα 2ημερο στα ποζαρ.. Δεν ξεραμε οτι ηταν σε φάση γονιμοποιησης.. Εκεί καναμε λουτρα Νοεμβριο μηνα ειχε κ κρυο..Ειχε ξεχασει κ εσωρουχο κ καθοταν 3ωρες με βρεγμενο μαγιο μεχρι να παμε ξενοδοχειο.. Ολο το 2ημερο φυσικα κ ήρθαν σε επαφη κ απόλαυσαν την εκδρομή..Ακομα κ σε ιδιωτικο τζακουζι που ειχε το δωματιο :-D κ το Δεκέμβριο με την 1 μερα καθυστερησης πηγε για χωριακη ειναι κ νοσοκομα κατευθειαν καταλαβε πως ηταν ήδη 3,5 εβδομαδων κ πως εκεινο το σκ ηταν ήδη εγγυος χωρις να το ξέρει..Οποτε δεν νομιζω οτι πρεπει να σε ανησυχει ερχεσαι σε επαφη όποτε θέλεις κ όπως νοιωθεις δεν χρειάζεται να γίνονται όλα τόσο ρομποτικά.. κ να χάνουμε τις στιγμές μας με τον σύντροφο μας..Εγώ τουλάχιστον αυτό προσπαθώ.. Οπότε μην τα σκεφτεσαι αυτά κ απόλαυσε την καθημερινότητα σου :x

Κορίτσια καλησπέρα, έχω πολύ καιρό να γράψω αλλά σας διαβάζω κ μαθαίνω τα νέα σας. Εγω έχω 2 μερες καθυστέρηση..το στήθος μου είναι πρισμένο αλλά γενικά εκτός από καούρες κ μια χαζοαίσθηση χαμηλά δεν έχω κάποια άλλη ένδειξη..Τι να πω δεν ξέρω..Μακάρι να έχω θετική εξέλιξη γιατί τόσους μήνες που προσπαθώ να ελένξω τις ορμόνες του Θυρωειδή κ της Προλακτίνης η αλήθεια είναι πως έχω κουραστεί κ πλέον σκέφτομαι πως ότι είναι να γίνει θα γίνει.. :)

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια δεν άντεξα και έκανα 1 τεστ που λέει ότι βρίσκει αποτέλεσμα 6 μέρες πριν την καθυστέρηση και βγήκε αρνητικό! Εγώ βέβαια είμαι 9 μέρες πριν την καθυστέρηση!! Θα ξανακάνω μες τη βδομάδα... 

 

Αχχ πολύ νωρίς μη απογοητεύεσαι...Κοριτσάκι μου♡♡

  • Μου αρέσει 1

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου Καλημέρα! 

Το τεστακι αρνητικό, η περίοδος άφαντη.  Δεν θέλω να το σκέφτομαι, αμα είναι να έρθει θα έρθει. Νομίζω το σκέφτομαι αρκετά και μπλοκάρω την όλη διαδικασία. 

Καλή συνέχεια σε όλες...!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Cupcake είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα! 

Το τεστακι αρνητικό, η περίοδος άφαντη.  Δεν θέλω να το σκέφτομαι, αμα είναι να έρθει θα έρθει. Νομίζω το σκέφτομαι αρκετά και μπλοκάρω την όλη διαδικασία. 

Καλή συνέχεια σε όλες...!

Γεια σου κοριτσι μου! Για θυμισε μου εχεις καθυστερηση;


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...