Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

      Είναι λογικό να γεμίζεις με αγχωτικές σκέψεις, είναι τόσο καινούρια όλα αυτά την πρώτη φορά! Ελπίζω να ηρεμήσεις και να απολαύσεις -όσο μπορείς- τη διαδρομή. Από τη στιγμή που δεν υπάρχει και ανησυχητικό ιστορικό ή σύνδρομο πολυκυστικών, θεωρώ ότι πρέπει να την ξεχάσεις την υπερδιέγερση. Εγώ είμαι σε φάση αναμονής για εμβρυομεταφορά, αγχώθηκα λίγο και οι ορμόνες μου απορρυθμίστηκαν εντελώς. Οπότε παίρνω κι εγώ το χρόνο μου να ηρεμήσω για να ολοκληρώσω το ταξίδι μου 🙂

Το 2020 θα γίνουμε μανουλες...!!


Guest

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 19 λεπτά , Cupcake είπε:

Γεια σου Μυρτουλιτα! Ναι είχα χθες 1 μερα καθυστέρηση που έκανα το τεστ

καλημερα cupcake, ειχα κανει και εγω της hometest  εδειξε αχνο θετικο  απο τη τεταρτη μερα καθυστερησης , με ωορρηξια 13-14 μερα .

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gmnth03 είπε:

καλημερα cupcake, ειχα κανει και εγω της hometest  εδειξε αχνο θετικο  απο τη τεταρτη μερα καθυστερησης , με ωορρηξια 13-14 μερα .

Καλημέρα gmnth03 !! Θα επαναλαβω κι εγω Τέταρτη, Πεμπτη αν δενέχει έρθει ακομη περίοδος. Νιώθω πόνους περιόδου αραιά μεσα στην ημέρα και καθολου υγρά.θα δείξει. Δε θέλω να το πολυσκεφτομαι γιατι θα απογοητευθω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cupcake είπε:

Καλημέρα gmnth03 !! Θα επαναλαβω κι εγω Τέταρτη, Πεμπτη αν δενέχει έρθει ακομη περίοδος. Νιώθω πόνους περιόδου αραιά μεσα στην ημέρα και καθολου υγρά.θα δείξει. Δε θέλω να το πολυσκεφτομαι γιατι θα απογοητευθω.

οχι να μην απογοητευτεις ! να κανεις προσευχουλα!! στη μικρη ειχα και εγω πολυ εντονους πονους περιοδου .  γενικα εχεις σταθερο κυκλο ?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , gmnth03 είπε:

οχι να μην απογοητευτεις ! να κανεις προσευχουλα!! στη μικρη ειχα και εγω πολυ εντονους πονους περιοδου .  γενικα εχεις σταθερο κυκλο ?

Είχα κάνει απόξεση τον Μάρτιο και Απρίλιο και Μάιο ήρθε κανονικα στην ώρα της και γενικά έχω σταθερό κυκλο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Cupcake είπε:

Είχα κάνει απόξεση τον Μάρτιο και Απρίλιο και Μάιο ήρθε κανονικα στην ώρα της και γενικά έχω σταθερό κυκλο

Επανελαβε κοριτσι μου ενα τεστακι αυριο με πρωινα ουρα λογικα θα δειξει γιατι μπορει να εγινε καθυστερημενα η συλληψη και για αυτο να μην εδειξε χθες!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Εγώ είμαι στη 2η μερα καθυστέρισης, έχω πριξιμο στο στήθος, χαζοενοχλήσεις χαμηλά στη μέση κ στη κοιλιά και μια αίσθηση αναγούλας..Σαν πλάκωμα, δυσφορία.. δεν ξέρω.. Αν κ αυριο δεν μου ερθει περίοδος θα κανω Test αλλα δεν ξερω το σκεφτομαι για να μην απογοητευτώ πφφ :sad:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marthakat είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Εγώ είμαι στη 2η μερα καθυστέρισης, έχω πριξιμο στο στήθος, χαζοενοχλήσεις χαμηλά στη μέση κ στη κοιλιά και μια αίσθηση αναγούλας..Σαν πλάκωμα, δυσφορία.. δεν ξέρω.. Αν κ αυριο δεν μου ερθει περίοδος θα κανω Test αλλα δεν ξερω το σκεφτομαι για να μην απογοητευτώ πφφ :sad:

Θα περιμενουμε νεα σου! Καλη επιτυχια! Και μην απογοητευεσαι ολα καλα θα πανε ;-)

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marthakat είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Εγώ είμαι στη 2η μερα καθυστέρισης, έχω πριξιμο στο στήθος, χαζοενοχλήσεις χαμηλά στη μέση κ στη κοιλιά και μια αίσθηση αναγούλας..Σαν πλάκωμα, δυσφορία.. δεν ξέρω.. Αν κ αυριο δεν μου ερθει περίοδος θα κανω Test αλλα δεν ξερω το σκεφτομαι για να μην απογοητευτώ πφφ :sad:

Είμαστε ακριβως στην ίδια φάση με τα ίδια συμπτώματα.  Εγω εκανα ήδη τεστ χθες , την 1η μερα καθυστέρησης και ήταν αρνητικό. Σου εύχομαι να μας πεις εσύ τα ευχάριστα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..προσπαθώ για 2ο μωρό..Ήρθα σε επαφή την επόμενη μέρα απο το θετικό τεστ ωορρηξίας της hometest ..Σήμερα έκανα τεστ κύησης της ίδιας εταιρείας κ ήταν καθαρά αρνητικό ούτε καν αχνό στην 11 ημέρα μετά το θετικό της ωορρηξίας..κανονικά δεν έπρεπε κάτι να να δείξει?να αχνοφαίνεται?εννοείται οτι θα επαναλάβω..έχει τύχει σε καμία κάτι παρόμοιο κ τελικά να ήταν έγκυος?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 7/6/2019 at 6:04 ΜΜ, Cupcake είπε:

Ποιο τεστ είναι αυτο;;

Καλησπέρα λέγεται IQ το τεστ και γραφει ότι δείχνει μέχρι και 6 μέρες πριν την καθυστέρηση!!  Εξακολουθώ να έχω τα τραβήγματα χαμηλά δεξιά! Και το στήθος πρήζεται και πονάει τη μισή μέρα και την άλλη μισή μαλακώνει κ ούτε που το νιώθω!! Περίεργα πράγματα!! Διάβασα για το τεστάκι που έκανες!! Ο γυναικολόγος μου είναι κάθετος ότι πριν την 5η μέρα καθυστέρησης είναι λάθος να γίνονται τεστ!! Σου εύχομαι να δεις το πολυπόθητο αποτέλεσμα τις επόμενες μέρες!! <3


url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ALEX210 είπε:

Καλησπέρα..προσπαθώ για 2ο μωρό..Ήρθα σε επαφή την επόμενη μέρα απο το θετικό τεστ ωορρηξίας της hometest ..Σήμερα έκανα τεστ κύησης της ίδιας εταιρείας κ ήταν καθαρά αρνητικό ούτε καν αχνό στην 11 ημέρα μετά το θετικό της ωορρηξίας..κανονικά δεν έπρεπε κάτι να να δείξει?να αχνοφαίνεται?εννοείται οτι θα επαναλάβω..έχει τύχει σε καμία κάτι παρόμοιο κ τελικά να ήταν έγκυος?

Εγώ εγώ 11η μέρα αρνητικό τεστ της hometest, κάνω και ένα την 12η μέρα και δείχνει αχνό θετικό!! Έκανα χοριακη και ήταν κάπου στο 20 γι'αυτό και το αχνό τεστ!! (Η κύηση βέβαια κατέληξε σε αποβολή αλλα δεν έχει να κάνει αυτο!)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου..μπήκα στην δεύτερη εβδομάδα αναμονής μετά την σπερματεγχυση την Παρασκευή θα πάω για β χοριακή.. 

Συμπτωματα: από την 6η μέρα πιθανής σύλληψης 

1) πρησμένο στήθος  κ πόνος στις Ρώγες 

2) πονάκια περιόδου  2-3 φορές την ημέρα

3) ξυροδερμία

4) πρησμένη κοιλίτσα

5) ασπρο υγρό

6) υπνηλία

Πώς τα βλέπετε;

  • Μου αρέσει 2

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Marthakat είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Εγώ είμαι στη 2η μερα καθυστέρισης, έχω πριξιμο στο στήθος, χαζοενοχλήσεις χαμηλά στη μέση κ στη κοιλιά και μια αίσθηση αναγούλας..Σαν πλάκωμα, δυσφορία.. δεν ξέρω.. Αν κ αυριο δεν μου ερθει περίοδος θα κανω Test αλλα δεν ξερω το σκεφτομαι για να μην απογοητευτώ πφφ :sad:

Καλησπερα κορίτσι μου!! Κάνε μια χοριακη αύριο να δούμε αυτή η αναμονή είναι χειρότερη!! Εύχομαι ένα μεγάλο νουμερακι !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nairobi είπε:

Καλησπέρα λέγεται IQ το τεστ και γραφει ότι δείχνει μέχρι και 6 μέρες πριν την καθυστέρηση!!  Εξακολουθώ να έχω τα τραβήγματα χαμηλά δεξιά! Και το στήθος πρήζεται και πονάει τη μισή μέρα και την άλλη μισή μαλακώνει κ ούτε που το νιώθω!! Περίεργα πράγματα!! Διάβασα για το τεστάκι που έκανες!! Ο γυναικολόγος μου είναι κάθετος ότι πριν την 5η μέρα καθυστέρησης είναι λάθος να γίνονται τεστ!! Σου εύχομαι να δεις το πολυπόθητο αποτέλεσμα τις επόμενες μέρες!! <3

Αλήθεια; Διαβάζω ότι τα κάνουν και πριν την καθυστέρηση και έχουν και ακρίβεια κιολας! Εχω απογοητευθεί. Θα επαναλάβω.Η αλήθεια είναι ότι την πρώτη φορά περίμενα 5 μέρες καθυστέρησης για να το κανω, αλλά δυστυχώς παλινδρόμησε! Τώρα δεν αντεξα!Το κανα την 1η μερα και πρωι πρωι! Αλλα ούτε που αχνοφαινόταν εστω! Τέλος παντων, θα δούμε!! 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για την ανταπόκριση!

Just now, Φούφη είπε:

Κοριτσάκια μου..μπήκα στην δεύτερη εβδομάδα αναμονής μετά την σπερματεγχυση την Παρασκευή θα πάω για β χοριακή.. 

Συμπτωματα: από την 6η μέρα πιθανής σύλληψης 

1) πρησμένο στήθος  κ πόνος στις Ρώγες 

2) πονάκια περιόδου  2-3 φορές την ημέρα

3) ξυροδερμία

4) πρησμένη κοιλίτσα

5) ασπρο υγρό

6) υπνηλία

Πώς τα βλέπετε;

Άντε, κουράγιο, 5 μέρες έμειναν!! Μια χαρα τα συμπτώματα σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...