Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Το 2020 θα γίνουμε μανουλες...!!


Guest

Recommended Posts

Just now, Φούφη είπε:

Κοριτσάκια μου..μπήκα στην δεύτερη εβδομάδα αναμονής μετά την σπερματεγχυση την Παρασκευή θα πάω για β χοριακή.. 

Συμπτωματα: από την 6η μέρα πιθανής σύλληψης 

1) πρησμένο στήθος  κ πόνος στις Ρώγες 

2) πονάκια περιόδου  2-3 φορές την ημέρα

3) ξυροδερμία

4) πρησμένη κοιλίτσα

5) ασπρο υγρό

6) υπνηλία

Πώς τα βλέπετε;

Καλησπέρα κορίτσι!! Χαχα προσπαθησε να απασχολήσεις το μυαλό σου να μην το σκέφτεσαι συνεχεια!! Τώρα για συμπτώματα είναι ίδια με της περιόδου (αν και λίγο νωρίς για συμπτώματα!! )

@Cupcake κορίτσι μου θύμισε μου είχες επιβεβαιώμενη ωορρηξία?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φούφη είπε:

Κοριτσάκια μου..μπήκα στην δεύτερη εβδομάδα αναμονής μετά την σπερματεγχυση την Παρασκευή θα πάω για β χοριακή.. 

Συμπτωματα: από την 6η μέρα πιθανής σύλληψης 

1) πρησμένο στήθος  κ πόνος στις Ρώγες 

2) πονάκια περιόδου  2-3 φορές την ημέρα

3) ξυροδερμία

4) πρησμένη κοιλίτσα

5) ασπρο υγρό

6) υπνηλία

Πώς τα βλέπετε;

Κοριτσάκι μου εύχομαι να είναι εγκυμοσύνη όλα αυτά που περιγράφεις!! :x <3 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Owl-1 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι!! Χαχα προσπαθησε να απασχολήσεις το μυαλό σου να μην το σκέφτεσαι συνεχεια!! Τώρα για συμπτώματα είναι ίδια με της περιόδου (αν και λίγο νωρίς για συμπτώματα!! )

@Cupcake κορίτσι μου θύμισε μου είχες επιβεβαιώμενη ωορρηξία?

Δυστυχώς δεν είχα κάνει τεστ ωορρηξίας γιατί έχω σταθερό κυκλο αλλα απο ο τι φαίνεται έπεσα πάνω στην αλλαγή.  Θα κάνω τεστ από δω και περα

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Cupcake είπε:

Είχα κάνει απόξεση τον Μάρτιο και Απρίλιο και Μάιο ήρθε κανονικα στην ώρα της και γενικά έχω σταθερό κυκλο

   εγω περιμενα αν θυμαμαι καλα πεμπτη με παρασκευη, ( το 2015 ) εκανα σαββατο και κυριακη και βγηκε αρνητικο , και τη δευτερα βγηκε πολυυυυ αχνο θετικο και τη τριτη το ιδιο. ( το εβγαζα φωτογραφια και το εστελνα στη κουμπαρα μου γιατι λεω κανουν τα ματακια , μηπως ειναι ιδεα μου . :-)

στο μεσαιο , που ειχα κανει μετα την καθυστερηση δεν μου εδειξε ποτε το τεστ, ειχα  παρει predictor  και το yes or no  , δεν ξερω αν κυκλοφορει ακομα ( 2005) . μετα δεν ξαναεκανα τιποτα , εε λεω αφου δεν μου ηρθανε , εγκυος θα ειμαι τι αλλο θα ναι,(23 ετων ημουν:-P) και πηγα στο γιατρο 3 μηνων. και μου λεει αφου δεν ηρθες την ημερα της γεννας παλι καλα. και η απαντηση μου ηταν εε τι να κανω να ερθω νωριτερα,αφου η αυχενικη τωρα γινεται. φυσικα βλεπει τις εξετασεις απο το πρωτο παιδι, και μου ειπε οτι εχω θρομβοφιλια, και επρεπε να ειχα ξεκινησει ενεσεις απο τη πρωτη μερα που εμαθα οτι ειμαι εγκυος.

στο τριτο παιδι της εκανα απο την αρχη , αλλα στο τελος της εγκυμοσυνης μου ειπε ο γιατρος , οτι ειτε τις εκανα , ειτε οχι ,ενα και το αυτο, δεν σε πιασανε μου απαντησε.

Just now, Cupcake είπε:

Δυστυχώς δεν είχα κάνει τεστ ωορρηξίας γιατί έχω σταθερό κυκλο αλλα απο ο τι φαίνεται έπεσα πάνω στην αλλαγή.  Θα κάνω τεστ από δω και περα

κατσε να δουμε μηπως δεν χρειαστει τελικα , στο ευχομαι ολοψυχα !!!

να ξερεις οτι δεν ειναι και παντα πολυ καλο , γιατι σε αγχωνουν λιγο τα τεστ. νομιζω καλυτερα ειναι να το κανετε ελευθερα, χωρις ημερομηνιες, και οταν θελει ο Θεος θα ρθει.

μπορεις τουλαχιστον σε ενα κυκλο να το κανεις , ετσι απο περιεργεια , πανω κατω να ξερεις ποτε εισαι. αλλα αν εχεις συχνες επαφες , ειναι περιττο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, gmnth03 είπε:

   εγω περιμενα αν θυμαμαι καλα πεμπτη με παρασκευη, ( το 2015 ) εκανα σαββατο και κυριακη και βγηκε αρνητικο , και τη δευτερα βγηκε πολυυυυ αχνο θετικο και τη τριτη το ιδιο. ( το εβγαζα φωτογραφια και το εστελνα στη κουμπαρα μου γιατι λεω κανουν τα ματακια , μηπως ειναι ιδεα μου . :-)

στο μεσαιο , που ειχα κανει μετα την καθυστερηση δεν μου εδειξε ποτε το τεστ, ειχα  παρει predictor  και το yes or no  , δεν ξερω αν κυκλοφορει ακομα ( 2005) . μετα δεν ξαναεκανα τιποτα , εε λεω αφου δεν μου ηρθανε , εγκυος θα ειμαι τι αλλο θα ναι,(23 ετων ημουν:-P) και πηγα στο γιατρο 3 μηνων. και μου λεει αφου δεν ηρθες την ημερα της γεννας παλι καλα. και η απαντηση μου ηταν εε τι να κανω να ερθω νωριτερα,αφου η αυχενικη τωρα γινεται. φυσικα βλεπει τις εξετασεις απο το πρωτο παιδι, και μου ειπε οτι εχω θρομβοφιλια, και επρεπε να ειχα ξεκινησει ενεσεις απο τη πρωτη μερα που εμαθα οτι ειμαι εγκυος.

στο τριτο παιδι της εκανα απο την αρχη , αλλα στο τελος της εγκυμοσυνης μου ειπε ο γιατρος , οτι ειτε τις εκανα , ειτε οχι ,ενα και το αυτο, δεν σε πιασανε μου απαντησε.

Θα περιμένω κι εγώ την 5η-6η μερα καθυστέρησης (αν δεν μου έχει έρθει ως τοτε) για να επαναλάβω! Τι να πω!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Cupcake είπε:

Δυστυχώς δεν είχα κάνει τεστ ωορρηξίας γιατί έχω σταθερό κυκλο αλλα απο ο τι φαίνεται έπεσα πάνω στην αλλαγή.  Θα κάνω τεστ από δω και περα

Καλημέραααα....μακάρι να μην προλάβεις να κάνεις τεστ και να είσαι τώρα εγκυουλα κορίτσι μου!! Περιμένουμε λίγο ακόμη λοιπόν !!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Καλημέραααα....μακάρι να μην προλάβεις να κάνεις τεστ και να είσαι τώρα εγκυουλα κορίτσι μου!! Περιμένουμε λίγο ακόμη λοιπόν !!

Σ ευχαριστω  παρα πολυ!! Αντε να δουμε!! Δε θελω να ελπίζω και μετά να απογοητευθω. Ευτυχώς έχω τόσα πολλά να κανω μες στη βδομάδα για να ξεχνιέμαι! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , gmnth03 είπε:

   εγω περιμενα αν θυμαμαι καλα πεμπτη με παρασκευη, ( το 2015 ) εκανα σαββατο και κυριακη και βγηκε αρνητικο , και τη δευτερα βγηκε πολυυυυ αχνο θετικο και τη τριτη το ιδιο. ( το εβγαζα φωτογραφια και το εστελνα στη κουμπαρα μου γιατι λεω κανουν τα ματακια , μηπως ειναι ιδεα μου . :-)

στο μεσαιο , που ειχα κανει μετα την καθυστερηση δεν μου εδειξε ποτε το τεστ, ειχα  παρει predictor  και το yes or no  , δεν ξερω αν κυκλοφορει ακομα ( 2005) . μετα δεν ξαναεκανα τιποτα , εε λεω αφου δεν μου ηρθανε , εγκυος θα ειμαι τι αλλο θα ναι,(23 ετων ημουν:-P) και πηγα στο γιατρο 3 μηνων. και μου λεει αφου δεν ηρθες την ημερα της γεννας παλι καλα. και η απαντηση μου ηταν εε τι να κανω να ερθω νωριτερα,αφου η αυχενικη τωρα γινεται. φυσικα βλεπει τις εξετασεις απο το πρωτο παιδι, και μου ειπε οτι εχω θρομβοφιλια, και επρεπε να ειχα ξεκινησει ενεσεις απο τη πρωτη μερα που εμαθα οτι ειμαι εγκυος.

στο τριτο παιδι της εκανα απο την αρχη , αλλα στο τελος της εγκυμοσυνης μου ειπε ο γιατρος , οτι ειτε τις εκανα , ειτε οχι ,ενα και το αυτο, δεν σε πιασανε μου απαντησε.

κατσε να δουμε μηπως δεν χρειαστει τελικα , στο ευχομαι ολοψυχα !!!

να ξερεις οτι δεν ειναι και παντα πολυ καλο , γιατι σε αγχωνουν λιγο τα τεστ. νομιζω καλυτερα ειναι να το κανετε ελευθερα, χωρις ημερομηνιες, και οταν θελει ο Θεος θα ρθει.

μπορεις τουλαχιστον σε ενα κυκλο να το κανεις , ετσι απο περιεργεια , πανω κατω να ξερεις ποτε εισαι. αλλα αν εχεις συχνες επαφες , ειναι περιττο.

Σ ευχαριστώ πάρα πολυ!!

Just now, Owl-1 είπε:

Καλημέραααα....μακάρι να μην προλάβεις να κάνεις τεστ και να είσαι τώρα εγκυουλα κορίτσι μου!! Περιμένουμε λίγο ακόμη λοιπόν !!

Υπομονή λίγες μέρες λοιπόν!!Τι να κάνω! Θα αντέξω!! Μη βγει ομως θετική απ την αρχη να τελειώνουμε! Εκεί να ταλαιπωρωθω και να αγχωθω πρωτα! Τελος παντων

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Cupcake είπε:

Σ ευχαριστώ πάρα πολυ!!

Υπομονή λίγες μέρες λοιπόν!!Τι να κάνω! Θα αντέξω!! Μη βγει ομως θετική απ την αρχη να τελειώνουμε! Εκεί να ταλαιπωρωθω και να αγχωθω πρωτα! Τελος παντων

Ναι έλα ντε λες και δεν παιδευομαστε αρκετά!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φούφη είπε:

Έκανα σήμερα πρεντικτορ 4 μέρες πριν την αναμενόμενη καθυστέρηση ΑΡΝΗΤΙΚΟ τι να πιστεψουμε τώρα;

Ότι είναι νωρίς ακόμη!! Και περιμένουμε την Παρασκευή!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φούφη είπε:

Έκανα σήμερα πρεντικτορ 4 μέρες πριν την αναμενόμενη καθυστέρηση ΑΡΝΗΤΙΚΟ τι να πιστεψουμε τώρα;

εμενα το πρεντικτορ και με καθυστερηση , και παλι δεν μου ειχε δειξει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...