Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Το 2020 θα γίνουμε μανουλες...!!


Guest

Recommended Posts

Just now, Marthakat είπε:

Καλημέρα, εγώ έπαιρνα για κανένα 3μηνο τα clearblue των 10τμχ. Είναι πολύ ακριβά. Απο το ίντερνετ που τα έπαιρνα οι τιμές κυμαίνονται από 38€ έως 46€ για τα 10τμχ. Των 7τμχ έχει από 28€ έως 34€. Βέβαια αν έχεις ασταθή κύκλο να ξέρεις ότι δεν σου φτάνουν τα 10τμχ. (αν κάνεις κ κανένα λάθος) τουλάχιστον εγώ τζάμπα πετούσα τα λεφτά μου. Τα Hometest είναι πιο οικονομικά με 40τμχ στην τιμή των 27€ τα βρίσκεις στο ίντερνετ. 

Είναι το ίδιο αξιόπιστα και ευχρηστα;

Just now, linaa είπε:

καλημερα κοριτσι. ειναι πανακριβα δηλαδη για 10 μερες (δεν φτανουν ουτε για πλακα για να βρεις ωορηξια)εχει 25 ευρω που αν παραγγειλεις απτο ιντερνετ της hometest με τα ιδια λεφτα θα παρεις 50 τεστ. επισης εγω που τα δοκιμασα μου εβγαινε συνεχεια λαθος αποτελεσμα. δηλαδη μου εβγαινε συνεχεια χαμογελακι οτι κανω ωορηξια συνεχεια δηλαδη κ ειχα φρικαρει οτι  εχω προβλημα. 

 

Ταclear blue σου έβγαιναν λάθος; Δηλαδή να παραγγείλω καλυτερα από το ίντερνετ της hometest?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Δύναμη και αισιοδοξία σου εύχομαι!! Λυπάμαι για την κατάληξη της εγκυμοσύνης σου!! Όλα να πάνε καλά από εδώ και πέρα!!  <3 

 

Το διάβασα κι εγώ τους ζητάει το κράτος επιστροφές και μιλάμε για εκατομμύρια!! Ελπίζω να λυθεί σύντομα γιατί θα παλαβώσουμε!! 

Κορίτσια 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο!! 2 αρνητικά IQ τεστ πρόωρης ανίχνευσης !  Οι ενοχλήσεις τις τελευταίες μέρες είχαν καταλαγιάσει εκτός από το στήθος που πλέον πονάει αρκετά και συνέχεια!!  Σήμερα είχαμε επαφή μετά από 6 μέρες γιατί φοβόμουν μην κάνουμε κακό στη διαδικασία εμφύτευσης σε περίπτωση που είμαι έγκυος ήδη!! Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό μόνη μου το σκέφτηκα!! Λίγη ώρα μετά την επαφή  επέστρεψε πιο έντονα ο πόνος χαμηλά δεξιά!! Είμαι μπερδεμένη...... Έχει συμβεί αυτό σε καμία;; 

Καλημέρα κορίτσι!! Δεν ισχύει αυτό που λες και μπορείς να συνεχίσεις να έχεις επαφές δεν κάνεις κανένα κακό στην διαδικασία!!! Περίμενε λίγες μέρες ακόμη καλύτερα να κανεις πάλι ένα τεστ με καθυστέρηση αυτή τη φορά να είναι λίγο πιο ξεκάθαρο αποτελέσμα!

Just now, Cupcake είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι γνώμη έχετε για τα clear blue τεστ ωορρηξίας; Πόσα περιέχει η κάθε συσκευασία;;Κοστος;

Καλημέρα κοριτσάκι!! Τα clear blue είναι περισσότερο για τις κοπέλες που ξέρουν περίπου πότε κάνουν ωορρηξία και τα ξεκινάνε λίγες μέρες πριν  αν είναι να μην ξέρεις πότε έχεις και πρέπει να τα ξεκινήσεις πολύ νωρίς θα σου βγει ένα μεγάλο ποσό αφού είναι σχετικά ακριβά!! Εγώ έχω χρησιμοποιήσει και της hometest αλλά και της mother2be τα οποία της mother2be είναι πιο ευαίσθητα από αυτά της hometest ειναι και αυτά σε ταινίες και έχουν τις ίδιες τιμές!! Εγώ δεν είχα θέμα με τα τεστ αλλά κάποια κοριτσια δεν μπορούσαν να καταλάβουν το αποτέλεσμα γιατί τους έβγαζε μόνιμα μια άχνη γραμμή!! Δοκιμάσε τα πρώτα να δεις αν σε βολεύουν και αν όχι παίρνεις τα ψηφιακά!! Καλή επιτυχία εύχομαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Cupcake είπε:

Είναι το ίδιο αξιόπιστα και ευχρηστα;

Ταclear blue σου έβγαιναν λάθος; Δηλαδή να παραγγείλω καλυτερα από το ίντερνετ της hometest?

Όχι σε λάθος αποτέλεσμα αλλα μου έτυχε να μή το διαβάσει το στικ το ψηφιακό κ να μου το βγάζει error 3 φορες μου έτυχε αυτό οπότε πάνε χαμένα τα στικ για εμενα τουλάχιστον που έχω ασταθή κύκλο κ δεν μπορώ να υπολογίσω την ωορηξία μου.. Αν έχεις σταθερό κύκλο κ τα χρειάζεσαι για επιβεβαίωση μονο τα hometest βγαινουν κ σε λιγότερα τμχ οι τιμές ξεκινάμε από 4€

Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Καλημέρα κορίτσι!! Δεν ισχύει αυτό που λες και μπορείς να συνεχίσεις να έχεις επαφές δεν κάνεις κανένα κακό στην διαδικασία!!! Περίμενε λίγες μέρες ακόμη καλύτερα να κανεις πάλι ένα τεστ με καθυστέρηση αυτή τη φορά να είναι λίγο πιο ξεκάθαρο αποτελέσμα!

Καλημέρα κοριτσάκι!! Τα clear blue είναι περισσότερο για τις κοπέλες που ξέρουν περίπου πότε κάνουν ωορρηξία και τα ξεκινάνε λίγες μέρες πριν  αν είναι να μην ξέρεις πότε έχεις και πρέπει να τα ξεκινήσεις πολύ νωρίς θα σου βγει ένα μεγάλο ποσό αφού είναι σχετικά ακριβά!! Εγώ έχω χρησιμοποιήσει και της hometest αλλά και της mother2be τα οποία της mother2be είναι πιο ευαίσθητα από αυτά της hometest ειναι και αυτά σε ταινίες και έχουν τις ίδιες τιμές!! Εγώ δεν είχα θέμα με τα τεστ αλλά κάποια κοριτσια δεν μπορούσαν να καταλάβουν το αποτέλεσμα γιατί τους έβγαζε μόνιμα μια άχνη γραμμή!! Δοκιμάσε τα πρώτα να δεις αν σε βολεύουν και αν όχι παίρνεις τα ψηφιακά!! Καλή επιτυχία εύχομαι!

Τα ψηφιακά είναι τα clear blue, σωστα;

Just now, Marthakat είπε:

Όχι σε λάθος αποτέλεσμα αλλα μου έτυχε να μή το διαβάσει το στικ το ψηφιακό κ να μου το βγάζει error 3 φορες μου έτυχε αυτό οπότε πάνε χαμένα τα στικ για εμενα τουλάχιστον που έχω ασταθή κύκλο κ δεν μπορώ να υπολογίσω την ωορηξία μου.. Αν έχεις σταθερό κύκλο κ τα χρειάζεσαι για επιβεβαίωση μονο τα hometest βγαινουν κ σε λιγότερα τμχ οι τιμές ξεκινάμε από 4€

Τα hometest τα βρίσκω και σε φαρμακείο; και πόσα τεμάχια Το λιγότερο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cupcake είπε:

Τα ψηφιακά είναι τα clear blue, σωστα;

Τα hometest τα βρίσκω και σε φαρμακείο; και πόσα τεμάχια Το λιγότερο;

Ναι τα clear blue είναι τα ψηφιακά!! Τα hometest μόνο από Ίντερνετ μπορείς να τα βρεις!

Για έμενα πάρε καλύτερα τα mother2be που έχουν ευαισθησία 10mlU/ml γιατί τα hometest εχουν ευαίσθησια 25mlU/ml 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Cupcake είπε:

Τα ψηφιακά είναι τα clear blue, σωστα;

Τα hometest τα βρίσκω και σε φαρμακείο; και πόσα τεμάχια Το λιγότερο;

Απο το ιντερνετ μονο www.hometest.gr μπορεις να δεις εκει τι σε συμφερει

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Cupcake είπε:

Είναι το ίδιο αξιόπιστα και ευχρηστα;

Ταclear blue σου έβγαιναν λάθος; Δηλαδή να παραγγείλω καλυτερα από το ίντερνετ της hometest?

ναι μου εβγαιναν.λαθος. καταρχας θα σου ερθει ο κουκος αηδονι με 10 τεστ δεν βρισκεις ωορηξια. για να εισαι σιγουρη τεστ πρεπει να ξεκινας με το που τελειωνει η περιοδος κ καποιες μερες θελει κ.δυο.φορες την μερα τεστ. αν ειναι να δινεις καθε μηνα 60 ευρω καλητερα πηγαινε στο γιατρο σου για υπερηχο. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, linaa είπε:

ναι μου εβγαιναν.λαθος. καταρχας θα σου ερθει ο κουκος αηδονι με 10 τεστ δεν βρισκεις ωορηξια. για να εισαι σιγουρη τεστ πρεπει να ξεκινας με το που τελειωνει η περιοδος κ καποιες μερες θελει κ.δυο.φορες την μερα τεστ. αν ειναι να δινεις καθε μηνα 60 ευρω καλητερα πηγαινε στο γιατρο σου για υπερηχο. 

Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Η πρώτη μας προσπάθεια έπεσε έξω!! Αδιαθέτησα σήμερα και μάλιστα 3 μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία!! Μάλλον άλλαζε ο κύκλος μου και είχα αίμα στα μισά!!  Δεν απογοητεύομαι (ακόμα) ... συνεχίζουμε και τον επόμενο μήνα .... Εύχομαι πολλά θετικά αποτελέσματα σε όλες σας!! :wub:

  • Μου αρέσει 3

url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, nairobi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Η πρώτη μας προσπάθεια έπεσε έξω!! Αδιαθέτησα σήμερα και μάλιστα 3 μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία!! Μάλλον άλλαζε ο κύκλος μου και είχα αίμα στα μισά!!  Δεν απογοητεύομαι (ακόμα) ... συνεχίζουμε και τον επόμενο μήνα .... Εύχομαι πολλά θετικά αποτελέσματα σε όλες σας!! :wub:

Οχιιιι δεν απογοητεομαστε!! Συνεχίζουμε δυναμικά και θα φτάσουμε στον στόχο μας όλες!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Owl-1 είπε:

@Φούφη καλή επιτυχία για αύριο κορίτσακι μου!! Εύχομαι μια πολύ ωραία θετική χοριακη!! ενημέρωσε μας για το αποτέλεσμα! Φιλάκια!

@Owl-1 εννοείται καρδούλα μου θα σας γράψω κατευθείαν..προσεύχομαι για όλες μας♡♡

  • Μου αρέσει 3

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φούφη είπε:

@Owl-1 εννοείται καρδούλα μου θα σας γράψω κατευθείαν..προσεύχομαι για όλες μας♡♡

Όλα θα πάνε καλά Φουφη!!! Εύχομαι μόνο θετικό αποτελέσμα!!!

10 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Η πρώτη μας προσπάθεια έπεσε έξω!! Αδιαθέτησα σήμερα και μάλιστα 3 μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία!! Μάλλον άλλαζε ο κύκλος μου και είχα αίμα στα μισά!!  Δεν απογοητεύομαι (ακόμα) ... συνεχίζουμε και τον επόμενο μήνα .... Εύχομαι πολλά θετικά αποτελέσματα σε όλες σας!! :wub:

Γερά για τον επόμενο κύκλο !!! Σιγά Μην απογοητευτουμε!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...