Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

Το 2020 θα γίνουμε μανουλες...!!


Guest

Recommended Posts

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Γεια σας! Τι κάνετε; Εγώ έχω πεθάνει από τη ζέστη :-o

Θα ήθελα να ρωτήσω όσες έχουν φάρμακα και τους μείνανε τι τα κάνατε.

Μου μείνανε 1800 μονάδες Gonal τα οποία λήγουν Σεπτέμβρη και αν καταφέρω να κλείσω τρίμηνο στην τωρινή μου κύηση θα ήθελα να τα χαρίσω εκεί όπου πραγματικά υπάρχει ανάγκη

Γεια σου κορίτσι μου!! Μια από τα ίδια με τη ζέστη!! Συνήθως τα χαρίζουν μπορείς να γράψεις καλύτερα στο καφέ εξωσωματικης ότι χαρίζεις τα εξής φάρμακα!! Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Owl-1 said:

Γεια σου κορίτσι μου!! Μια από τα ίδια με τη ζέστη!! Συνήθως τα χαρίζουν μπορείς να γράψεις καλύτερα στο καφέ εξωσωματικης ότι χαρίζεις τα εξής φάρμακα!! Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις!! 

Ευχαριστώ πολύ! :)

Θα τα χαρίσω περίπου τον 15Αύγουστο αφού κλείσω τρίμηνο (λήγουν 22/09). Είδα ότι υπάρχουν και κοινωνικά φαρμακεία, αν τα δώσω εκεί θα τα χαρίσουν παρακάτω, έτσι; Θα το γράψω και στο καφέ εξωσωματικής μετά. Κι έχω κι άλλα φάρμακα που μου μείνανε, αλλά τα Gonal είναι τα σημαντικότερα. 

 Πω πω, μόλις μπήκε το καλοκαίρι, πως θα την παλέψουμε άλλους 2 μήνες :shock:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Ευχαριστώ πολύ! :)

Θα τα χαρίσω περίπου τον 15Αύγουστο αφού κλείσω τρίμηνο (λήγουν 22/09). Είδα ότι υπάρχουν και κοινωνικά φαρμακεία, αν τα δώσω εκεί θα τα χαρίσουν παρακάτω, έτσι; Θα το γράψω και στο καφέ εξωσωματικής όταν πλησιάσει ο καιρός. Κι έχω κι άλλα φάρμακα που μου μείνανε, αλλά τα Gonal είναι τα σημαντικότερα. 

 Πω πω, μόλις μπήκε το καλοκαίρι, πως θα την παλέψουμε άλλους 2 μήνες :shock:

Δεν εχω ιδέα τι γίνεται με τα κοινωνικά φαρμακεία!!! Εύχομαι να πάμε όλα καλά με την εγκυμοσύνη σου και να δώσεις χαρά σε μια άλλη κοπέλα που θα τα χρειάζεται!!! 

Χαχαχα άστα άστα κι εχω να σιδερωσω!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 said:

Δεν εχω ιδέα τι γίνεται με τα κοινωνικά φαρμακεία!!! Εύχομαι να πάμε όλα καλά με την εγκυμοσύνη σου και να δώσεις χαρά σε μια άλλη κοπέλα που θα τα χρειάζεται!!! 

Χαχαχα άστα άστα κι εχω να σιδερωσω!! 

Ευχαριστωωωωω :) Και σε σένα τα καλύτερα, σε όποια φάση κι αν είσαι τώρα. :wub: 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Anna-Vangelis είπε:

Ευχαριστωωωωω :) Και σε σένα τα καλύτερα, σε όποια φάση κι αν είσαι τώρα. :wub: 

Ευχαριστωωω!! Σε λίγες μέρες θα ξέρω κι εγώ αν έπιασα το σπορακι μου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Owl-1 said:

Ευχαριστωωω!! Σε λίγες μέρες θα ξέρω κι εγώ αν έπιασα το σπορακι μου!!

Μακαρι να πάρεις ευχάριστα νέα!!! Κι εγώ αυτή την εβδομάδα το έμαθα! :) Να μας ενημερώσεις! :wub::wub::wub:

Link to comment
Share on other sites

On 22/6/2019 at 3:29 ΠΜ, Owl-1 είπε:

Όχι καμία ντροπή !! Ρώτησε την μήπως υπάρχει κάποιο θέμα με την προγεστερόνη και χρειάζεται ενίσχυση!! 

Συνήθως στις ταινίες θα δεις ότι όταν κοντεύει θα φαίνεται η γραμμή λίγο πιο ροζ όχι έντονο αλλά θα διακρίνεται κι αυτή....την μέρα της ωορρηξίας θα γίνει πολύ έντονο ροζ!! Οπότε περιμένουμε ακόμη!! 

Άντε να δούμε Πότε! Γιατί αφού άργησε η ωορρηξία θ αργήσει κι η περίοδος! Αγωνια πιο πολλές μέρες Δηλαδή!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cupcake είπε:

Άντε να δούμε Πότε! Γιατί αφού άργησε η ωορρηξία θ αργήσει κι η περίοδος! Αγωνια πιο πολλές μέρες Δηλαδή!

Καλημέρα!! Εμένα με αυτές τις ταινίες με βοήθησε πάρα πολύ που κρατούσα όλα τα τεστ που έκανα σε ένα σακουλάκι και μπορούσα και συγκρινα τις γραμμές και έγραφα στο κάθε τετ ημερομηνία και ώρα!! Υπομονηηηη τώρα σε ποια μέρα είσαι 13η?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα . Μίλησα με τη γιατρό μου νου έδωσε utrogestan και αύριο πάω πάλι για χοριακη . Το αίμα δεν έχει αυξηθεί αλλά ούτε κ μειωθεί . Έχω ανχος . Υπάρχει άλλη κοπέλα π είχε αίμα στην αρχή και όλα πήγαν καλά ;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Owl-1 είπε:

Καλημέρα!! Εμένα με αυτές τις ταινίες με βοήθησε πάρα πολύ που κρατούσα όλα τα τεστ που έκανα σε ένα σακουλάκι και μπορούσα και συγκρινα τις γραμμές και έγραφα στο κάθε τετ ημερομηνία και ώρα!! Υπομονηηηη τώρα σε ποια μέρα είσαι 13η?

Καλησπερα!! Σήμερα στη 14η Επιτέλους οι 2 γραμμές ήταν ίδιες (θελω να πιστευω)! Το επανέλαβα και το βραδυ και μου φάνηκε παλι ίδιο! 

Πότε να (μην) περιμένω  περίοδο τωρα; Ουσιαστικά η πιο γόνιμη μερα είναι αύριο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια ειμαι νέα στο φορουμ να σας συστηθω! Είμαι 40 χρονων εχω ενα κοριτσακι 3 χρ.και εδω κ 2 χρονια προσπαθούμε για 2ο παιδάκι με πολλές ατυχιες γιατι συλλαμβανω αλλα αποβαλωσυνολικα στα 2 χρονια 6 φορες οι 5 βιοχημικες δηλ πολυ προωρε εβλεπα θετικα τεστ χοριαλη ως 40-50 μοναδες κ μετα αιμα κ καθαριζα γιατι πηγαινα για υπερηχο 18 μαρτιου ειχα τελ.περιοδο και ναι στις 28 Μαρτιου ειδα το τελευταιο + το οποιο κρατησε πιο πολυ απο τις αλλες φορες αφου στην 12η εβδομαδα σταματησε η καρδουλα του μωρου χωρις να φαινεται απο πριν πως κατι θα παει τοσο στραβα ...μολις πριν 12 μερες εκανα αποξεση...ειμαι πολυ πικραμενη αλλα δεν θα το βαλω κατω γιατι πιεζει κ ο χρονος οπως σας ειπα ειμαι 40 κ απο τα 38 προσπαθούμε......Μην χανετε την πιστη σας ολα γινονται ολες θα γινεται μανουλες και 1 κ 2 κ οσες φορες θελετε.. Λογικα κατι ειχε το μωρακι κ η φυση διεκοψε μονη της... σε 3 μερες μπαινω για αφαιρεση κυστης στην αριστερη οωθηκη την οποία ειδαμε στην εγκυμοσυνη ειναι 10 εκατοστα θα την αφαιρεσω θα κανω καποιες απαραιτητες εξετασεις θα χει βγει κ η ιστολογικη του εμβρυου κ απο σεπτεμβριο πρωτα ο Θεός θα ξαναξεκινησουμε προσπαθειες! Αυτά  συγνωμη για το σεντονι ηθελα να σας δωσω μια πληρη περιγραφη!Α! Και να ξερετε ειμαι ειδικος στα τεστ οωρηξιας κ εγκυμοσυνης φανταζεστε στα 2 χρονια που εμεινα 6 φορες εγκυος ποσα θα χω κανει!!!! Οτι θελετε στην διαθεση σας ευχομαι να κάνουμε καλη παρεα κ το 2020 να αγκαλιασουμε ολες μας ενα γερο μωρακι!!!

Just now, Cupcake είπε:

Καλησπερα!! Σήμερα στη 14η Επιτέλους οι 2 γραμμές ήταν ίδιες (θελω να πιστευω)! Το επανέλαβα και το βραδυ και μου φάνηκε παλι ίδιο! 

Πότε να (μην) περιμένω  περίοδο τωρα; Ουσιαστικά η πιο γόνιμη μερα είναι αύριο;

Καλησπερα αυριο να ξανακανεις τεστακι κ φυσικα επαφες για 2-3 μερες συνεχομενα καλη επιτυχια!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Cupcake είπε:

Καλησπερα!! Σήμερα στη 14η Επιτέλους οι 2 γραμμές ήταν ίδιες (θελω να πιστευω)! Το επανέλαβα και το βραδυ και μου φάνηκε παλι ίδιο! 

Πότε να (μην) περιμένω  περίοδο τωρα; Ουσιαστικά η πιο γόνιμη μερα είναι αύριο;

καλε απο.σημερα επαφες η πιο γονιμη μερα ειναι η χθεσινη η σημερινη η αυριανη κ μεθαυριανη. αν ειχες επαφες αυτες τις μερες συνεχομενα το εχεις πετυχει !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Cupcake είπε:

Καλησπερα!! Σήμερα στη 14η Επιτέλους οι 2 γραμμές ήταν ίδιες (θελω να πιστευω)! Το επανέλαβα και το βραδυ και μου φάνηκε παλι ίδιο! 

Πότε να (μην) περιμένω  περίοδο τωρα; Ουσιαστικά η πιο γόνιμη μερα είναι αύριο;

Καλησπέρα!! (Συνέχισε να κάνεις τεστ μέχρι να δεις ότι γίνεται πάλι αρνητικό) μετά το θετικό τεστ η ωορρηξία γίνεται τις επόμενες 24 με 36 ώρες!! Επαφές μέχρι να δεις το τεστ αρνητικό πάλι αν είχες κ χθες επαφη θα είναι τέλεια!!! Η περίοδος έρχεται σε 12 με 16 μέρες μετά την ωορρηξία!! Εύχομαι να μην έρθει μέχρι του χρόνου!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...