Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Το 2020 θα γίνουμε μανουλες...!!


Guest

Recommended Posts

13 ώρες πρίν, Owl-1 είπε:

Καλησπέρα!! (Συνέχισε να κάνεις τεστ μέχρι να δεις ότι γίνεται πάλι αρνητικό) μετά το θετικό τεστ η ωορρηξία γίνεται τις επόμενες 24 με 36 ώρες!! Επαφές μέχρι να δεις το τεστ αρνητικό πάλι αν είχες κ χθες επαφη θα είναι τέλεια!!! Η περίοδος έρχεται σε 12 με 16 μέρες μετά την ωορρηξία!! Εύχομαι να μην έρθει μέχρι του χρόνου!! 

Αχ, δεν έκανα σημερα τεστ καθολου! Θα κάνω αύριο το πρωί.

21 ώρες πρίν, DANAH98 είπε:

Γεια σας κορίτσια ειμαι νέα στο φορουμ να σας συστηθω! Είμαι 40 χρονων εχω ενα κοριτσακι 3 χρ.και εδω κ 2 χρονια προσπαθούμε για 2ο παιδάκι με πολλές ατυχιες γιατι συλλαμβανω αλλα αποβαλωσυνολικα στα 2 χρονια 6 φορες οι 5 βιοχημικες δηλ πολυ προωρε εβλεπα θετικα τεστ χοριαλη ως 40-50 μοναδες κ μετα αιμα κ καθαριζα γιατι πηγαινα για υπερηχο 18 μαρτιου ειχα τελ.περιοδο και ναι στις 28 Μαρτιου ειδα το τελευταιο + το οποιο κρατησε πιο πολυ απο τις αλλες φορες αφου στην 12η εβδομαδα σταματησε η καρδουλα του μωρου χωρις να φαινεται απο πριν πως κατι θα παει τοσο στραβα ...μολις πριν 12 μερες εκανα αποξεση...ειμαι πολυ πικραμενη αλλα δεν θα το βαλω κατω γιατι πιεζει κ ο χρονος οπως σας ειπα ειμαι 40 κ απο τα 38 προσπαθούμε......Μην χανετε την πιστη σας ολα γινονται ολες θα γινεται μανουλες και 1 κ 2 κ οσες φορες θελετε.. Λογικα κατι ειχε το μωρακι κ η φυση διεκοψε μονη της... σε 3 μερες μπαινω για αφαιρεση κυστης στην αριστερη οωθηκη την οποία ειδαμε στην εγκυμοσυνη ειναι 10 εκατοστα θα την αφαιρεσω θα κανω καποιες απαραιτητες εξετασεις θα χει βγει κ η ιστολογικη του εμβρυου κ απο σεπτεμβριο πρωτα ο Θεός θα ξαναξεκινησουμε προσπαθειες! Αυτά  συγνωμη για το σεντονι ηθελα να σας δωσω μια πληρη περιγραφη!Α! Και να ξερετε ειμαι ειδικος στα τεστ οωρηξιας κ εγκυμοσυνης φανταζεστε στα 2 χρονια που εμεινα 6 φορες εγκυος ποσα θα χω κανει!!!! Οτι θελετε στην διαθεση σας ευχομαι να κάνουμε καλη παρεα κ το 2020 να αγκαλιασουμε ολες μας ενα γερο μωρακι!!!

Καλησπερα αυριο να ξανακανεις τεστακι κ φυσικα επαφες για 2-3 μερες συνεχομενα καλη επιτυχια!!!

Δεν έκανα τεστ ξανά!θα δω αύριο που θα βγει αρνητικό λογικά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Cupcake είπε:

Αχ, δεν έκανα σημερα τεστ καθολου! Θα κάνω αύριο το πρωί.

Δεν έκανα τεστ ξανά!θα δω αύριο που θα βγει αρνητικό λογικά 

Δεν πειράζει, οι επαφές μας απασχολούν χαχα!! Εύχομαι να δούμε όλες θετικό τεστ εγκυμοσύνης!!! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Vickyso είπε:

Κορίτσια καλημερααααα μετά από 1.380 χοριακη πριν τέσσερις μέρες σήμερα έχει φτάσει 5.312 . Τελειοοοοο αύριο έχω ραντεβού με την γυναικολόγο μ

Με το καλο κοριτσι μου. Κ εγω εχω αιμα απο το σαββατο κ χθες ειχα ραντεβου με τον γιατρο. Εκει ηταν οι κουκίδες μου κ οι δυο. Αλλα μαλλον αποβαλλεται το ενα γι αυτο εχω το αιμα. Το αλλο ευτυχως ειναι μια χαρά. Υπαρχει πιθανοτητα να μεινει κ το δευτερο βεβαια αν φυγει το αιματωμα αλλα θα το δουμε σε μια βδομαδα παλι. Καλη τυχη σου εύχομαι ❤️

Link to comment
Share on other sites

On 23/6/2019 at 6:38 ΠΜ, Cupcake είπε:

Άντε να δούμε Πότε! Γιατί αφού άργησε η ωορρηξία θ αργήσει κι η περίοδος! Αγωνια πιο πολλές μέρες Δηλαδή!

Καλησπέρα..

Στην hometest ζητά να μιλάς με την Κατερίνα θα σου λύσει όλες τις απορίες..και αν είναι θα της στείλεις φωτο τα τεστ κ θα σε καθοδηγήσει..μ έχει βοηθήσει πολύ. 

On 24/6/2019 at 3:14 ΠΜ, Cupcake είπε:

Καλησπερα!! Σήμερα στη 14η Επιτέλους οι 2 γραμμές ήταν ίδιες (θελω να πιστευω)! Το επανέλαβα και το βραδυ και μου φάνηκε παλι ίδιο! 

Πότε να (μην) περιμένω  περίοδο τωρα; Ουσιαστικά η πιο γόνιμη μερα είναι αύριο;

Σε 16 ημέρες απο την ημέρα που είδες θετικο ΤΕΣΤ δεν δεις περίοδο είσαι έγκυος..μπορείς να κάνεις τεστ σε 12 μέρες. Με το καλό!!!

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, anna5190 είπε:

Με το καλο κοριτσι μου. Κ εγω εχω αιμα απο το σαββατο κ χθες ειχα ραντεβου με τον γιατρο. Εκει ηταν οι κουκίδες μου κ οι δυο. Αλλα μαλλον αποβαλλεται το ενα γι αυτο εχω το αιμα. Το αλλο ευτυχως ειναι μια χαρά. Υπαρχει πιθανοτητα να μεινει κ το δευτερο βεβαια αν φυγει το αιματωμα αλλα θα το δουμε σε μια βδομαδα παλι. Καλη τυχη σου εύχομαι ❤️

Εμένα τ αίμα έχει μειωθεί πολύ . Η γιατρός μου είπε ξάπλα στον υπέρηχο τα είδε όλα καλά είναι πολύ νωρίς είμαι 4 εβδομάδων και 4 μέρες . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vickyso είπε:

Εμένα τ αίμα έχει μειωθεί πολύ . Η γιατρός μου είπε ξάπλα στον υπέρηχο τα είδε όλα καλά είναι πολύ νωρίς είμαι 4 εβδομάδων και 4 μέρες . 

Σου είπε που όφειλεται το αίμα? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vickyso είπε:

Εμένα τ αίμα έχει μειωθεί πολύ . Η γιατρός μου είπε ξάπλα στον υπέρηχο τα είδε όλα καλά είναι πολύ νωρίς είμαι 4 εβδομάδων και 4 μέρες . 

Εγω ειμαι 5 βδομαδων κ 5 ημερων. Ας ελπισουμε ολα να μας πανε καλα!!! Την τριτη εχω παλι ραντεβου. Οποτε κ θα δουμε. Κ εμενα αρχισε να μειωνεται. Ολη μερα ξαπλα ειμαι κ ετσι θα ειμαι μεχρι να με ξαναδει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Ξεκούραση κορίτσια μου και μακάρι να μην ξανάδειτε αίμα καθόλου!! Να μπορέσετε επιτέλους να απολαύσετε την εγκυμοσύνη σας!!! Σας φιλώ!! 

Να εισαι καλα κοπελα μου. Θα τα ξαναπουμε συντομα! Καλη συνεχεια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


19 ώρες πρίν, ALEX210 είπε:

Καλησπέρα..

Στην hometest ζητά να μιλάς με την Κατερίνα θα σου λύσει όλες τις απορίες..και αν είναι θα της στείλεις φωτο τα τεστ κ θα σε καθοδηγήσει..μ έχει βοηθήσει πολύ. 

Σε 16 ημέρες απο την ημέρα που είδες θετικο ΤΕΣΤ δεν δεις περίοδο είσαι έγκυος..μπορείς να κάνεις τεστ σε 12 μέρες. Με το καλό!!!

Σ ευχαριστώ πάρα πολυ!!! Εύχομαι και σε σενα τα καλυτερα!!

On 25/6/2019 at 1:49 ΜΜ, Owl-1 είπε:

Δεν πειράζει, οι επαφές μας απασχολούν χαχα!! Εύχομαι να δούμε όλες θετικό τεστ εγκυμοσύνης!!! :wub:

Owl-1 εσυ Πότε περιμένεις κανονικα; Εμένα η 28η είναι 7-7 , να περιμένω τοτε; ωορρηξία 23/6! Πολυ μπέρδεμα με τις ημερομηνίες βρε κοριτσια

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Cupcake είπε:

Σ ευχαριστώ πάρα πολυ!!! Εύχομαι και σε σενα τα καλυτερα!!

Owl-1 εσυ Πότε περιμένεις κανονικα; Εμένα η 28η είναι 7-7 , να περιμένω τοτε; ωορρηξία 23/6! Πολυ μπέρδεμα με τις ημερομηνίες βρε κοριτσια

Περιμένω 3 Ιουλίου!! Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα έρθει!!! Ναι τότε να περιμένεις 7/7 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Owl-1 είπε:

Περιμένω 3 Ιουλίου!! Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα έρθει!!! Ναι τότε να περιμένεις 7/7 

Εύχομαι να δεις θετικό τεστ!! Μπερδεύτηκα! 23/6 ήταν το θετικό της ωορρηξίας που ειδα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cupcake είπε:

Εύχομαι να δεις θετικό τεστ!! Μπερδεύτηκα! 23/6 ήταν το θετικό της ωορρηξίας που ειδα

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Από την μέρα της ωορρηξίας υπολογίζεις ότι η περίοδος έρχεται από 12 έως 16 μέρες!! Συνήθως υπολογίζουμε 14 μερες αλλά 2 μέρες πάνω 2 κάτω είναι απόλυτα φυσιολογικό!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Από την μέρα της ωορρηξίας υπολογίζεις ότι η περίοδος έρχεται από 12 έως 16 μέρες!! Συνήθως υπολογίζουμε 14 μερες αλλά 2 μέρες πάνω 2 κάτω είναι απόλυτα φυσιολογικό!! 

Ευχαριστώ Πολυ!Ας έρθει κατι θετικό Επιτέλους!! Εσένα είναι το 1ο ή το 2ο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...