Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Το 2020 θα γίνουμε μανουλες...!!


Guest

Recommended Posts

Just now, Cupcake είπε:

Ευχαριστώ Πολυ!Ας έρθει κατι θετικό Επιτέλους!! Εσένα είναι το 1ο ή το 2ο;

Αχ μακαριιιιι!!! Επιτέλους να πάρουμε κι εμείς τα παιδάκια μας στα χέρια μας!!! Το 1ο μου θα είναι!! Περιμένω πως και πως να κάνω τεστ την Δευτέρα!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Owl-1 είπε:

Αχ μακαριιιιι!!! Επιτέλους να πάρουμε κι εμείς τα παιδάκια μας στα χέρια μας!!! Το 1ο μου θα είναι!! Περιμένω πως και πως να κάνω τεστ την Δευτέρα!! 

Θα έχουμε αγωνια όλες μας!!! Εύχομαι ένα αδιαμφισβήτητο θετικό!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, μετα απο εξεταση χοριακης που έδειξε 5400, εχθές πήγαμε στο γιατρό κ μόλις που είχε σχηματιστεί η καρδούλα του κ ακούγαμε έναν πολύ αχνό ήχο.. Είμαι σχεδόν 7 εβδομάδων.. Τα καταφέραμε λοιπόν κ ελπίζω να πάνε όλα καλά...:)Εύχομαι σε όλες κορίτσια μου να δείτε θετικό τεστ :x

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marthakat είπε:

Καλημέρα κορίτσια, μετα απο εξεταση χοριακης που έδειξε 5400, εχθές πήγαμε στο γιατρό κ μόλις που είχε σχηματιστεί η καρδούλα του κ ακούγαμε έναν πολύ αχνό ήχο.. Είμαι σχεδόν 7 εβδομάδων.. Τα καταφέραμε λοιπόν κ ελπίζω να πάνε όλα καλά...:)Εύχομαι σε όλες κορίτσια μου να δείτε θετικό τεστ :x

Μπραβοοοοο!!! Να έχεις μια υγιή και τελειομηνη εγκυμοσύνη !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 24/6/2019 at 3:14 ΠΜ, Cupcake είπε:

Καλησπερα!! Σήμερα στη 14η Επιτέλους οι 2 γραμμές ήταν ίδιες (θελω να πιστευω)! Το επανέλαβα και το βραδυ και μου φάνηκε παλι ίδιο! 

Πότε να (μην) περιμένω  περίοδο τωρα; Ουσιαστικά η πιο γόνιμη μερα είναι αύριο;

Σε 16 ημέρες απο την ημέρα που είδες θετικο ΤΕΣΤ δεν δεις περίοδο είσαι έγκυος..μπορείς να κάνεις τεστ σε 12 μέρες. Με το καλό!!!

Καλησπέρα 

Αυτό το μήνα στα τεστ ωορρηξίας δεν είδα το θετικο που ήθελα. Ήταν λίγο πιο αχνοοο αν κ την ημέρα που ήταν στα πιο έντονο του είχα το βράδυ έντονο πονοκοιλο...με την κοπέλα που μίλησα μ είπε ή δεν έκανα ωορρηξία αυτό τον μήνα ή δεν "τσακωσα"την κορύφωση αν κ έτυχε να κάνω κ 3 την ημέρα την μια ημέρα..επαφές είχα εκεί στα έντονα τεστ  .σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο?

Link to comment
Share on other sites

Just now, ALEX210 είπε:

Σε 16 ημέρες απο την ημέρα που είδες θετικο ΤΕΣΤ δεν δεις περίοδο είσαι έγκυος..μπορείς να κάνεις τεστ σε 12 μέρες. Με το καλό!!!

Καλησπέρα 

Αυτό το μήνα στα τεστ ωορρηξίας δεν είδα το θετικο που ήθελα. Ήταν λίγο πιο αχνοοο αν κ την ημέρα που ήταν στα πιο έντονο του είχα το βράδυ έντονο πονοκοιλο...με την κοπέλα που μίλησα μ είπε ή δεν έκανα ωορρηξία αυτό τον μήνα ή δεν "τσακωσα"την κορύφωση αν κ έτυχε να κάνω κ 3 την ημέρα την μια ημέρα..επαφές είχα εκεί στα έντονα τεστ  .σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο?

Τα hometest κάνεις? 

Λοιπόν με τον γιατρό μου που μίλησα μου είπε τυχαίνει να συμβαίνει αυτό σε όλα τα τεστ που έχουν να κάνουν με τα ούρα γιατί παίζει ρόλο και τα υγρά που πίνεις ακόμη και το αν ιδρωσες πολύ!! Αφού είχες επαφές είμαστε πολύ καλά!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Τα hometest κάνεις? 

Λοιπόν με τον γιατρό μου που μίλησα μου είπε τυχαίνει να συμβαίνει αυτό σε όλα τα τεστ που έχουν να κάνουν με τα ούρα γιατί παίζει ρόλο και τα υγρά που πίνεις ακόμη και το αν ιδρωσες πολύ!! Αφού είχες επαφές είμαστε πολύ καλά!! 

Ναι ναι...Από ιδρώτα ναι είχα..μακάρι..για να δούμε..προσπαθώ για το 2ο...

Link to comment
Share on other sites

Just now, ALEX210 είπε:

Ναι ναι...Από ιδρώτα ναι είχα..μακάρι..για να δούμε..προσπαθώ για το 2ο...

Τα hometest να ξέρεις δεν είναι πολύ ευαίσθητα ίσως παίζει κ αυτό το ρόλο του που δεν είδες το πολύ έντονο!!! Μακάρι να πετύχες αυτή τη φορά!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Owl-1 είπε:

Τα hometest να ξέρεις δεν είναι πολύ ευαίσθητα ίσως παίζει κ αυτό το ρόλο του που δεν είδες το πολύ έντονο!!! Μακάρι να πετύχες αυτή τη φορά!

Πριν 6 χρόνια στο 4μηνο με home test έπιασα την κόρη...Τον Γενάρη που χαζοξεκινησα να κάνω παλι τα ιδια δεν έβρισκα καραθετικο σε 2 μήνες.  Πήρα τα mother2be καραμπαμ θετικο για 2 μέρες ξανα παίρνω home test διότι η κοπέλα της home  μ είπε δεν είναι σωστό βα δείχνει κορύφωση για 2 μέρες..για 2 μήνες από τότε οκ κ της home test αμλα αυτό το μηνα..είχα για 4 μέρες κλιμακωτά έντονο αλλα όχι μπαμ..Ίσως κ να μην έκανα ωορρηξία τι να πω?!αλλα πιστεύω κ να μην μου ανιχνεύσε..να έχω χαμηλή προγεστερόνη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ALEX210 είπε:

Πριν 6 χρόνια στο 4μηνο με home test έπιασα την κόρη...Τον Γενάρη που χαζοξεκινησα να κάνω παλι τα ιδια δεν έβρισκα καραθετικο σε 2 μήνες.  Πήρα τα mother2be καραμπαμ θετικο για 2 μέρες ξανα παίρνω home test διότι η κοπέλα της home  μ είπε δεν είναι σωστό βα δείχνει κορύφωση για 2 μέρες..για 2 μήνες από τότε οκ κ της home test αμλα αυτό το μηνα..είχα για 4 μέρες κλιμακωτά έντονο αλλα όχι μπαμ..Ίσως κ να μην έκανα ωορρηξία τι να πω?!αλλα πιστεύω κ να μην μου ανιχνεύσε..να έχω χαμηλή προγεστερόνη?

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cupcake είπε:

Γεια σας κορίτσια!! 

Πώς ήταν το ΣΚ σας;

Καλά αποτελέσματα σε όσες κάνουν τεστ αυτη τη βδομαδα

Καλησπέραααα!! Με πολύ πολύ κούραση λόγω δουλειάς!! Εσύ πως πέρασες? Εγώ λέω να κάνω ένα το πρωί θα δείξει!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Καλησπέραααα!! Με πολύ πολύ κούραση λόγω δουλειάς!! Εσύ πως πέρασες? Εγώ λέω να κάνω ένα το πρωί θα δείξει!!

Καλή επιτυχία!! Εγω την επόμενη βδομάδα! Έχεις κάποιο συμπτωμα;τιποτα εγω! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...