Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Το 2020 θα γίνουμε μανουλες...!!


Guest

Recommended Posts

Just now, Owl-1 είπε:

Έκανα αλλά βιάστηκα..!! Μάλλον κι εγώ στις εκλογές θα ξανακάνω!!

@Hope91 γεια σου κορίτσι μου!! Τι χάλι κι αυτό με εμάς τις γυναίκες να πάει το μυαλό μας κατευθείαν στο κακο έτσι έκανα κι εγώ μεχρι που είδα εξαιρετικές εξετάσεις και ηρέμησα!! Βέβαια εγώ για άλλο λόγο τις έκανα!! 

Εύχομαι να μην προλάβεις να κάνεις εξέτασεις και να έχεις μπεμπακι!! Αλλά και να μην το έχεις πιάσει τώρα όταν κάνεις τις εξετάσεις θα ηρεμήσεις παρά πολύ!! Σκέψου θετικά και θα τα καταφέρεις!

Μακάρι . Εσύ σε φάση αναμονής? Ευχομαι γεμάτη κοιλίτσα!! Εφόσον έχεις καλες εξετασεις θα τα καταφερετε συντομα κοριτσι μου. Πιστευω πολυ κακο μας κανει και το αγχος. Αλλα τι να κανεις? για μενα δυσκολο να το αποβαλλω


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Hope91 είπε:

Μακάρι . Εσύ σε φάση αναμονής? Ευχομαι γεμάτη κοιλίτσα!! Εφόσον έχεις καλες εξετασεις θα τα καταφερετε συντομα κοριτσι μου. Πιστευω πολυ κακο μας κανει και το αγχος. Αλλα τι να κανεις? για μενα δυσκολο να το αποβαλλω

Ναι έκανα ένα τεστακι νωρίς μεν αλλά είπα μηηηπως αρνητικό βγήκε το σκασμενο!! Και τώρα περιμένω λίγες μέρες να επαναλάβω με καθυστερηση εκτός κι αν με προλάβει η περίοδος!! Άστα είναι πολύ δύσκολο όντως, ευτυχώς εγώ δουλεύω παρά πολύ αυτές τις μέρες και δεν προλαβαίνω να το σκεφτώ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Ναι έκανα ένα τεστακι νωρίς μεν αλλά είπα μηηηπως αρνητικό βγήκε το σκασμενο!! Και τώρα περιμένω λίγες μέρες να επαναλάβω με καθυστερηση εκτός κι αν με προλάβει η περίοδος!! Άστα είναι πολύ δύσκολο όντως, ευτυχώς εγώ δουλεύω παρά πολύ αυτές τις μέρες και δεν προλαβαίνω να το σκεφτώ!

Πότε περιμενεις κανονικα και ποιο τεστ εκανες? εγω επειδη εχω καει πιστευω ποτε τεστ πριν την καθυστερηση. Μπορει να εισαι εγγυος κοριτσι μου και να βιαστηκες.

Εγω εχω της hometest και ειναι πειρασμος γιατι τα εχω μπροστα μου. Εγω ειχα παθει κ το αλλο. Τον περασμενο Αυγουστο ποναγα αρκετα κοιλια,πρηξιμο και ειδα ροζ υγρα 7 μερες πριν την περιοδο. Υποψιαστηκα και εκανα τεστ επι 3 μερες αχνα θετικα.  Τα υγρά θυμαμαι συνεχιστηκαν ,εγιναν καφε πριν την περιοδο 1 μερα και μετα αδιαθετησα.Ποναγα θυμαμαι αρκετα μεχρι να αδιαθετησω κανονικα.  Μεχρι που αδιαθετησα. Δεν εμαθα ποτε τι ηταν αυτο. Μηπως ηταν και λαθος τα hometest. Δεν ξερω αν ειναι τελικα αξιοπιστα


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope91 είπε:

Kαλημέρα κορίτσια. Είχα γράψει και παλαιότερα σε άλλο θέμα. Σας διαβάζω καιρό στο θέμα και αποφάσισα να ξανα γράψω γιατί είμαι πολύ πεσμένη ψυχολογικά. Δεν προλάβαμε το 2019 και ελπίζουμε κι εμείς να γίνουμε γονείς το 2020. Εμείς προσπαθούμε συστηματικά από το Σεπτέμβριο 2019 στις γόνιμες με τεστ ωορρηξίας τους περισσότερους μήνες. Δυστυχώς χωρίς αποτέλεσμα ως τώρα. Εγώ περιμένω περίοδο μέχρι το Σάββατο. Αυτός είναι και ο μήνας που αν δεν έχει συμβεί το πολυπόθητο πάμε για εξετάσεις την άλλη βδομάδα κι εγώ κ ο άντρας μου. Κορίτσια έχω πολύ αγωνία και φοβάμαι πολύ μην έχουμε κάποιο πρόβλημα. Είναι δυνατόν σχεδόν 1 χρόνο να μην τα έχουμε καταφέρει? βεβαια δεν σας κρύβω εγώ αγχωνομαι για τα πάντα. Αλλά και πάλι δεν νομίζω πως τόσο καιρό είναι μόνο αυτό το πρόβλημα μας. Συγγνώμη για το σεντόνι. Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια να τα καταφέρουμε σύντομα και να έχουμε το 2020 τα μωράκια μας αγκαλιά.

Καλώς ήρθες κι εσύ!!! Κι εμείς 1 χρόνο παντρεμενοι και μας άφησαν οι γιατροί συνολικά 3 μήνες να προσπαθήσουμε! Μην αγχώνεσαι!! Δε βοηθά καθολου!! Και αρνητικό να βγει (πραγμα που το απευχομαστε ολες), δεν είναι κακο να πάτε να ψαχτειτε, πιο πολυ για να φύγουν οι κακές σκεψεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα κοριτσια! Τα hometest ειναι αξιοπιστα και πιο ευαισθητα απο τα αλλα του εμποριου! Εγω ειχα παρει αρκετα και μου ανιχνευσαν και τις 2 μου εγκυμοσυνες 2 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο...την μια φορα ηταν πολυ αχνο και την δευτερη ξεκαθαρο θετικο! Επισης εχει τυχει να κανω να ειναι αρνητικο κι οντως να μν ημουν εγκυος! Μπορει κοριτσι μου να ειχες καποια βιοχημικη κυηση κι αν δεν εκανες τεστ να μν το ειχες αντιληφθει...αυτο μπορει να συμβει στην καθε κοπελα και να μν το καταλαβει ποτε! Οπως και να εχει σας ευχομαι καλα αποτελεσματα και γρηγορα με γεματες κοιλιτσες!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Myrtoulita είπε:

Καλημερα κι απο μενα κοριτσια! Τα hometest ειναι αξιοπιστα και πιο ευαισθητα απο τα αλλα του εμποριου! Εγω ειχα παρει αρκετα και μου ανιχνευσαν και τις 2 μου εγκυμοσυνες 2 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο...την μια φορα ηταν πολυ αχνο και την δευτερη ξεκαθαρο θετικο! Επισης εχει τυχει να κανω να ειναι αρνητικο κι οντως να μν ημουν εγκυος! Μπορει κοριτσι μου να ειχες καποια βιοχημικη κυηση κι αν δεν εκανες τεστ να μν το ειχες αντιληφθει...αυτο μπορει να συμβει στην καθε κοπελα και να μν το καταλαβει ποτε! Οπως και να εχει σας ευχομαι καλα αποτελεσματα και γρηγορα με γεματες κοιλιτσες!

Να σου πω κοριτσι μου αυτο σκεφτομαι κι εγω και τοσο καιρο μου εδινε θαρρος. Μηπως ηταν βιοχημικη και τελικα ειναι απλα τυχαιο γεγονος που τοσο καιρο δν τα εχουμε καταφερει. Μακαρι!! Παλι καλα που ειμαστε και σε αυτο το φορουμ και συζηταμε κοριτσια γιατι καταλαβαινουμε η μια την αλλη! 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...την Κυριακή θα είμαι 12 ημέρα απο το θετικό τεστ ωορρηξίας (αν έκανα,διότι δεν έγινε το θετικό που πρέπει έντονο αλλα όχι όσο η γραμμή ελέγχου)Από έτσι απο χαζομάρα από τα γνωστά που μας πιάνουν έκανα ένα τεστ της hometest πιο αρνητικό πεθαίνεις...8 μερες απο το τεστ ωορρηξίας..

Link to comment
Share on other sites

Just now, ALEX210 είπε:

Καλημέρα...την Κυριακή θα είμαι 12 ημέρα απο το θετικό τεστ ωορρηξίας (αν έκανα,διότι δεν έγινε το θετικό που πρέπει έντονο αλλα όχι όσο η γραμμή ελέγχου)Από έτσι απο χαζομάρα από τα γνωστά που μας πιάνουν έκανα ένα τεστ της hometest πιο αρνητικό πεθαίνεις...8 μερες απο το τεστ ωορρηξίας..

A κορίτσι μου ήταν πολύ νωρίς. Για μένα κάνε υπομονή τουλάχιστον μέχρι και την Κυριακή για πιο ξεκαθαρο αποτελεσμα. Μην το λαβεις υποψιν σου.Πιστευω ηταν πολυ νωρις και μπορει ακομα κι αν τα καταφερατε να μην εχει γινει η εμφυτευση ακομα.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope91 είπε:

A κορίτσι μου ήταν πολύ νωρίς. Για μένα κάνε υπομονή τουλάχιστον μέχρι και την Κυριακή για πιο ξεκαθαρο αποτελεσμα. Μην το λαβεις υποψιν σου.Πιστευω ηταν πολυ νωρις και μπορει ακομα κι αν τα καταφερατε να μην εχει γινει η εμφυτευση ακομα.

Θα δείξει..το θετικό είναι οτι για 4 μέρες θα είμαστε μινι διακοπές..δε θα παρω μαζί μου τεστ χαχαχχ..θα κάνω Κυριακή που επιστρέφω αν δρν έχω αδιάθετησει..ειδα τώρα μια γραμμή φάντασμα όπως το λεμε αλλα εχει τύχει να το ξανα δω κ ήταν κ πάλι αρνητικό...τι να πω?!οτι θέλει ο Θεός να έρθει αρκεί να μείνει κ να είναι όλα καλα..εχω μια κόρη 6 ετών..αλλα έχω κ 2 απώλειες β τριμήνου..το ότι θελω να προσπαθήσω δε το περίμενα με τίποτα..αλλα μάλλον η πίστη μου κ η θέληση μου αρχίζει κ ξεπερνά τον φόβο μου...με το καλό σε ολες μας!

Link to comment
Share on other sites

Just now, ALEX210 είπε:

Θα δείξει..το θετικό είναι οτι για 4 μέρες θα είμαστε μινι διακοπές..δε θα παρω μαζί μου τεστ χαχαχχ..θα κάνω Κυριακή που επιστρέφω αν δρν έχω αδιάθετησει..ειδα τώρα μια γραμμή φάντασμα όπως το λεμε αλλα εχει τύχει να το ξανα δω κ ήταν κ πάλι αρνητικό...τι να πω?!οτι θέλει ο Θεός να έρθει αρκεί να μείνει κ να είναι όλα καλα..εχω μια κόρη 6 ετών..αλλα έχω κ 2 απώλειες β τριμήνου..το ότι θελω να προσπαθήσω δε το περίμενα με τίποτα..αλλα μάλλον η πίστη μου κ η θέληση μου αρχίζει κ ξεπερνά τον φόβο μου...με το καλό σε ολες μας!

θα τα καταφερετε σιγουρα. Εφοσον εχετε ηδη ενα παιδακι θα ερθει και 2ο συντομα. Λυπαμαι πολυ για τις απωλειες σου αλλα σκεψου θεικα. Θα ερθει συντομα το σπορακι και θα ερθει για να μεινει!! να περασετε τελεια και να ξεκουρσεις το μυαλο απο τις σκεψεις. Την Κυριακη ευχομαι ενα μεγαλο +

Αυτο με τη hometest μου εχει τυχει και σε επικοινωνια που ειχα με την εταιρεια μου ειχαν πει μη κοιταω ποτε τεστ μετα απο 5-10 λεπτα. Ειναι γραμμες εξατμισης συνηθως αν ειναι πολυ λεπτες σαν μολυβιά ή γκρι.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Hope91 είπε:

θα τα καταφερετε σιγουρα. Εφοσον εχετε ηδη ενα παιδακι θα ερθει και 2ο συντομα. Λυπαμαι πολυ για τις απωλειες σου αλλα σκεψου θεικα. Θα ερθει συντομα το σπορακι και θα ερθει για να μεινει!! να περασετε τελεια και να ξεκουρσεις το μυαλο απο τις σκεψεις. Την Κυριακη ευχομαι ενα μεγαλο +

Αυτο με τη hometest μου εχει τυχει και σε επικοινωνια που ειχα με την εταιρεια μου ειχαν πει μη κοιταω ποτε τεστ μετα απο 5-10 λεπτα. Ειναι γραμμες εξατμισης συνηθως αν ειναι πολυ λεπτες σαν μολυβιά ή γκρι.

Ναι έτσι είναι γραμμή εξάτμισης..Τώρα πάλι δε βλέπω κάτι...οπότε έρθει αρκεί να μείνει..με το καλό Κ σε σένα..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hope91 είπε:

Πότε περιμενεις κανονικα και ποιο τεστ εκανες? εγω επειδη εχω καει πιστευω ποτε τεστ πριν την καθυστερηση. Μπορει να εισαι εγγυος κοριτσι μου και να βιαστηκες.

Εγω εχω της hometest και ειναι πειρασμος γιατι τα εχω μπροστα μου. Εγω ειχα παθει κ το αλλο. Τον περασμενο Αυγουστο ποναγα αρκετα κοιλια,πρηξιμο και ειδα ροζ υγρα 7 μερες πριν την περιοδο. Υποψιαστηκα και εκανα τεστ επι 3 μερες αχνα θετικα.  Τα υγρά θυμαμαι συνεχιστηκαν ,εγιναν καφε πριν την περιοδο 1 μερα και μετα αδιαθετησα.Ποναγα θυμαμαι αρκετα μεχρι να αδιαθετησω κανονικα.  Μεχρι που αδιαθετησα. Δεν εμαθα ποτε τι ηταν αυτο. Μηπως ηταν και λαθος τα hometest. Δεν ξερω αν ειναι τελικα αξιοπιστα

Εγώ το έκανα σκέψου 10 μέρες μετά την ωορρηξία πολύυυυ νωρίς !! Στην προηγούμενη μου εγκυμοσύνη έδειξε 2 μέρες πριν την καθυστέρηση ενώ την προηγούμενη ήταν καραμπίνατο αρνητικό... πιστεύω είχες βιοχημική κύηση τα συγκεκριμένα τεστ είναι ευαίσθητα και δεν σου δίνουν το περιθώριο να αμφιβάλλεις το αρνητικό δηλ είναι τρελά καραμπίνατο αρνητικό!! 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Owl-1 είπε:

Καλημεεεεραααααα :x σε ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου!!! Άντε να περάσει η μέρα σήμερα να κάνεις την χοριακη σου και μακάρι να έχει πάρει μπρος!!! 

 

5 ώρες πρίν, Cupcake είπε:

Καλημέρα!!! Ευχαριστω παρα πολυ!! Εύχομαι σύντομα να δημιουργήσουμε νεο ποστ με μανουλες! Καλή επιτυχία στην χοριακη!!!

Καλημέρααα!! Έκανες τεστακι τελικα; Εγω λεω να κάνω ένα στις εκλογές, θα ναι η 14η μετά το θετικό της ωορρηξίας.Καλά δεν είναι; εχω ενα της clear blue και5 απο τη home test

Πλέον με έχει πιάσει τρελή ανυπομονησία! Άντε να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ocean14 είπε:

 

Πλέον με έχει πιάσει τρελή ανυπομονησία! Άντε να δούμε!

Κι εμένα!! Κι εκεί που ήμουν χαλαρή και περνούσε ο καιρος, τωρα μου φαίνεται βουνό ως την Κυριακή!! Αυτή η μερα πια ποσο σημαντική για πολλούς λόγους!! Αλλα Και πάλι θα είναι 28η μερα ενώ την προηγούμενη φορα ήρθε την 31η! Και γενικά ξεκινησα και μπάνια στη θάλασσα και φοβάμαι μην καθυστερήσει κι από κει κι εγώ χαίρομαι τζάμπα!Αλλα την Κυριακή θα κάνω ένα home test.Νιώθω πόνους σαν να πρόκειται να αδιαθετησω! Ελπιζω λιγο πριν τις διακοπές να μάθω και τα ευχάριστα!!

Link to comment
Share on other sites

@Hope91 μην απορήσεις αν οι εξετάσεις δεν δείξουν τίποτα και είναι απλά από το άγχος. Δυστυχώς το άτιμο μας τρώει σε όλα! Ελπίζω να σας προλάβουν τα ευχάριστα και μη χρειαστεί να κάνετε καν εξετάσεις! Και γενικώς πιστεύω ότι τόσο που εξελιχθεί η επιστήμη είναι πολύ δύσκολο να μη μπορέσει μια γυναίκα να κάνει παιδιά! Αυτό στο γράφω μόνο επειδή φοβάσαι μήπως υπάρχει κάτι που μπορεί να μη θεραπεύεται.

3 ώρες πρίν, Owl-1 είπε:

Ναι έκανα ένα τεστακι νωρίς μεν αλλά είπα μηηηπως αρνητικό βγήκε το σκασμενο!! Και τώρα περιμένω λίγες μέρες να επαναλάβω με καθυστερηση εκτός κι αν με προλάβει η περίοδος!! Άστα είναι πολύ δύσκολο όντως, ευτυχώς εγώ δουλεύω παρά πολύ αυτές τις μέρες και δεν προλαβαίνω να το σκεφτώ!

Ανυπομονη και συ εεεε;;;; νωρίς ήταν, ελπίζουμε στο επόμενο!

@ALEX210 σε μένα τα τεστ ωορρηξίας της hometest δεν έγιναν ποτέ τόσο έντονα όσο η γραμμή ελέγχου. Έχω πολύ σταθερό κύκλο και ήθελα τα ήθελα πιο πολύ για επιβεβαίωση. Την τελευταία φορά χρησιμοποίησα το ψηφιακό της clearblue. Έδειξε θετικό και επειδή είχα ακόμη τεστακια της hometest είπα κατευθείαν στο ίδιο δείγμα να το δοκιμάσω να δω πως θα έπρεπε να φαινόταν αν πετύχαινα θετικό και πάλι δεν έγινε τόσο έντονο όσο η γραμμή ελέγχου. Θα το περνούσα δηλαδή ενδεχομένως για αρνητικό

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...