Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Το 2020 θα γίνουμε μανουλες...!!


Guest

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, ALEX210 είπε:

Καλημέρα...την Κυριακή θα είμαι 12 ημέρα απο το θετικό τεστ ωορρηξίας (αν έκανα,διότι δεν έγινε το θετικό που πρέπει έντονο αλλα όχι όσο η γραμμή ελέγχου)Από έτσι απο χαζομάρα από τα γνωστά που μας πιάνουν έκανα ένα τεστ της hometest πιο αρνητικό πεθαίνεις...8 μερες απο το τεστ ωορρηξίας..

Την Κυριακή λοιπόν!! Μαζι!! 14η θα ναι για μενα! 

Άλλος για Κυριακη;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Cupcake είπε:

Κι εμένα!! Κι εκεί που ήμουν χαλαρή και περνούσε ο καιρος, τωρα μου φαίνεται βουνό ως την Κυριακή!! Αυτή η μερα πια ποσο σημαντική για πολλούς λόγους!! Αλλα Και πάλι θα είναι 28η μερα ενώ την προηγούμενη φορα ήρθε την 31η! Και γενικά ξεκινησα και μπάνια στη θάλασσα και φοβάμαι μην καθυστερήσει κι από κει κι εγώ χαίρομαι τζάμπα!Αλλα την Κυριακή θα κάνω ένα home test.Νιώθω πόνους σαν να πρόκειται να αδιαθετησω! Ελπιζω λιγο πριν τις διακοπές να μάθω και τα ευχάριστα!!

Πάντα ο μήνας προς το τέλος του κρατάει περισσότερο!!! Πάντα όμως!!!

Να κάνεις το τεστακι αν είναι να είσαι σε αναμμένα κάρβουνα και να έχεις ένα τέλειο αποτέλεσμα!

Εγώ μόνο μια φορά πήγα μέχρι τώρα για μπάνιο! Ελπίζω από βδομάδα και σε δεύτερη βουτιά!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ocean14 είπε:

Πάντα ο μήνας προς το τέλος του κρατάει περισσότερο!!! Πάντα όμως!!!

Να κάνεις το τεστακι αν είναι να είσαι σε αναμμένα κάρβουνα και να έχεις ένα τέλειο αποτέλεσμα!

Εγώ μόνο μια φορά πήγα μέχρι τώρα για μπάνιο! Ελπίζω από βδομάδα και σε δεύτερη βουτιά!

 

Εγώ 2 μπάνια μέχρι τωρα! Να έχουμε ένα υπέροχο καλοκαίρι με πολλές θετικές εκπλήξεις!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ocean14 είπε:

@Hope91 μην απορήσεις αν οι εξετάσεις δεν δείξουν τίποτα και είναι απλά από το άγχος. Δυστυχώς το άτιμο μας τρώει σε όλα! Ελπίζω να σας προλάβουν τα ευχάριστα και μη χρειαστεί να κάνετε καν εξετάσεις! Και γενικώς πιστεύω ότι τόσο που εξελιχθεί η επιστήμη είναι πολύ δύσκολο να μη μπορέσει μια γυναίκα να κάνει παιδιά! Αυτό στο γράφω μόνο επειδή φοβάσαι μήπως υπάρχει κάτι που μπορεί να μη θεραπεύεται.

Ανυπομονη και συ εεεε;;;; νωρίς ήταν, ελπίζουμε στο επόμενο!

@ALEX210 σε μένα τα τεστ ωορρηξίας της hometest δεν έγιναν ποτέ τόσο έντονα όσο η γραμμή ελέγχου. Έχω πολύ σταθερό κύκλο και ήθελα τα ήθελα πιο πολύ για επιβεβαίωση. Την τελευταία φορά χρησιμοποίησα το ψηφιακό της clearblue. Έδειξε θετικό και επειδή είχα ακόμη τεστακια της hometest είπα κατευθείαν στο ίδιο δείγμα να το δοκιμάσω να δω πως θα έπρεπε να φαινόταν αν πετύχαινα θετικό και πάλι δεν έγινε τόσο έντονο όσο η γραμμή ελέγχου. Θα το περνούσα δηλαδή ενδεχομένως για αρνητικό

Ενδιαφέρον αυτό που μ λες..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια από το απόγευμα και μετά νιώθω έντονα ότι θα αδιαθετησω,πφφφφ!

3 ώρες πρίν, Ocean14 είπε:

Πάντα ο μήνας προς το τέλος του κρατάει περισσότερο!!! Πάντα όμως!!!

Να κάνεις το τεστακι αν είναι να είσαι σε αναμμένα κάρβουνα και να έχεις ένα τέλειο αποτέλεσμα!

Εγώ μόνο μια φορά πήγα μέχρι τώρα για μπάνιο! Ελπίζω από βδομάδα και σε δεύτερη 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Cupcake είπε:

Κορίτσια από το απόγευμα και μετά νιώθω έντονα ότι θα αδιαθετησω,πφφφφ!

 

Καλα μην το λες και σε μια εγκυμοσύνη υπάρχουν αυτοί οι πόνοι....εύχομαι να μην έχεις αδιαθετηση και να μην γίνει έτσι και αλλιώς...θετική σκέψη καρδιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια. Εγώ σήμερα είμαι κανονικά 2-3 μέρες πριν την περίοδο. Αλλά είχα έντονη ενόχληση υτές τις μέρες. Σήμερα το πρωί είχα λίγο αλιμα στο χαρτί και τώρα έχω καφέ υγρά. Μάλλον προεόρτια. Ξεκινά νωρλιτερα η πείοδος. Πφφφφ

Δεν πειράζει την άλλη βδομάδα πάμε για εξετάσεις. Κορίτσια την άλλη βδομάδα πάω για σαλπιγγορραφία και ο αντρας μου σπερμοδιαγραμμα και καλλιεργεια σπερματος. Φοβαμαι πολύ.

 

Just now, Hope91 είπε:

Kαλημέρα κορίτσια. Εγώ σήμερα είμαι κανονικά 2-3 μέρες πριν την περίοδο. Αλλά είχα έντονη ενόχληση αυτές τις μέρες. Σήμερα το πρωί είχα λίγο αιμα στο χαρτί και τώρα έχω καφέ υγρά. Μάλλον προεόρτια. Ξεκινά νωρλιτερα η πείοδος. Πφφφφ

Δεν πειράζει την άλλη βδομάδα πάμε για εξετάσεις. Κορίτσια την άλλη βδομάδα πάω για σαλπιγγορραφία και ο αντρας μου σπερμοδιαγραμμα και καλλιεργεια σπερματος. Φοβαμαι πολύ.

 

 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Cupcake συμφωνώ και γω με την Pagor και σου εύχομαι να μην έρθει!

Έκανα επανάληψη της χοριακης σήμερα και έπεσε στο 8. Οπότε λογικά δεν θα αργήσει και η περίοδος εεε;;;

Δεύτερη βιοχημική αυτό το χρόνο οπότε λογικά θα μου πει και ο γιατρός μου ότι ήρθε η ώρα για εξετάσεις.

Γνωρίζει καμμιά από προσωπική εμπειρία τι εξετάσεις θα είναι καλό να γίνουν;

Επίσης ρε κορίτσια έχω ένα πολύ μικρό ινομυωμα στη μήτρα αλλά είναι σε τέτοιο σημείο που 3 διαφορετικοί γυναικολόγοι μου είπαν ότι δεν ενοχλεί ούτε στη σύλληψη ούτε στην πορεία της εγκυμοσύνης. Μήπως τελικά όμως ενοχλεί;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ocean14 είπε:

@Cupcake συμφωνώ και γω με την Pagor και σου εύχομαι να μην έρθει!

Έκανα επανάληψη της χοριακης σήμερα και έπεσε στο 8. Οπότε λογικά δεν θα αργήσει και η περίοδος εεε;;;

Δεύτερη βιοχημική αυτό το χρόνο οπότε λογικά θα μου πει και ο γιατρός μου ότι ήρθε η ώρα για εξετάσεις.

Γνωρίζει καμμιά από προσωπική εμπειρία τι εξετάσεις θα είναι καλό να γίνουν;

Επίσης ρε κορίτσια έχω ένα πολύ μικρό ινομυωμα στη μήτρα αλλά είναι σε τέτοιο σημείο που 3 διαφορετικοί γυναικολόγοι μου είπαν ότι δεν ενοχλεί ούτε στη σύλληψη ούτε στην πορεία της εγκυμοσύνης. Μήπως τελικά όμως ενοχλεί;

Κορίτσι μου, δεν πειραζει, να κάνεις ο τι χρειαστεί!! Τουλάχιστον να ξέρεις αν υπάρχει κάποιο θέμα!!Όλα λύνονται εξάλλου! Αφού σου το λένε, έτσι θα είναι!! Ίσως απλα θα πρέπει να παρακολουθείται Μήπως μεγαλώσει 

2 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Καλα μην το λες και σε μια εγκυμοσύνη υπάρχουν αυτοί οι πόνοι....εύχομαι να μην έχεις αδιαθετηση και να μην γίνει έτσι και αλλιώς...θετική σκέψη καρδιά μου!!!

Για να δούμε!!! Σε 2 βδομάδες κλείνω τα 34 Και σημερα μου είπε γνωστή μου να βάλω μπρος για μωρο! Ε, ενιωσα Κάπως! Το ξέρω ότι ειμαι μεγάληγια 1ο μωρο αλλα δεν ήρθαν εύκολα τα πράγματα Ούτε στην προσωπική μου ζωή Ούτε στην υγεία μου

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cupcake είπε:

Κορίτσι μου, δεν πειραζει, να κάνεις ο τι χρειαστεί!! Τουλάχιστον να ξέρεις αν υπάρχει κάποιο θέμα!!Όλα λύνονται εξάλλου! Αφού σου το λένε, έτσι θα είναι!! Ίσως απλα θα πρέπει να παρακολουθείται Μήπως μεγαλώσει 

Για να δούμε!!! Σε 2 βδομάδες κλείνω τα 34 Και σημερα μου είπε γνωστή μου να βάλω μπρος για μωρο! Ε, ενιωσα Κάπως! Το ξέρω ότι ειμαι μεγάληγια 1ο μωρο αλλα δεν ήρθαν εύκολα τα πράγματα Ούτε στην προσωπική μου ζωή Ούτε στην υγεία μου

Η κολλητή μου έγινε πρώτη φορά μαμά στα 40 της πριν 9 μήνες !! :) αυτό που ρωτάνε είναι πολύ εκνευριστικο και άκρως αδιάκριτο οποιος κι αν είναι αυτός που το λέει!!! Δεν μπορείς να ξέρεις τι γίνεται σε ενα σπίτι όταν κλείνει η πόρτα!! Αχ υπομονή και θα γινουμε κι εμείς μανουυυλες γλυκές!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Owl-1 είπε:

Η κολλητή μου έγινε πρώτη φορά μαμά στα 40 της πριν 9 μήνες !! :) αυτό που ρωτάνε είναι πολύ εκνευριστικο και άκρως αδιάκριτο οποιος κι αν είναι αυτός που το λέει!!! Δεν μπορείς να ξέρεις τι γίνεται σε ενα σπίτι όταν κλείνει η πόρτα!! Αχ υπομονή και θα γινουμε κι εμείς μανουυυλες γλυκές!! 

Πραγματικά, Δεν μπορώ να καταλάβω τι απάντηση περιμένουν όταν ρωτάνε κατι τετοιο! Ότι δε Θέλουμε (ακομη)παιδί; Ότι δεν είμαστε καλά οικονομικά; Ότι δεν είμαστε καλά μεταξύ μας; Ότι υπάρχει πρόβλημα υγειας; Και γιατι καποιος να ειναι υποχρεωμένος να απαντήσει στον κάθε άσχετο για κάτι τόσο προσωπικό και ευαίσθητο όπως τα παραπάνω; Τους αγνοώ επιδεικτικά, αλλά είναι εκνευριστικό! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Cupcake είπε:

Πραγματικά, Δεν μπορώ να καταλάβω τι απάντηση περιμένουν όταν ρωτάνε κατι τετοιο! Ότι δε Θέλουμε (ακομη)παιδί; Ότι δεν είμαστε καλά οικονομικά; Ότι δεν είμαστε καλά μεταξύ μας; Ότι υπάρχει πρόβλημα υγειας; Και γιατι καποιος να ειναι υποχρεωμένος να απαντήσει στον κάθε άσχετο για κάτι τόσο προσωπικό και ευαίσθητο όπως τα παραπάνω; Τους αγνοώ επιδεικτικά, αλλά είναι εκνευριστικό! 

Καλησπερα και απο εμενα! Εχω καιρο στο φορουμ αλλα δεν γραφω συχνα οποτε δεν ξερω αν το κανω σωστα! Ειμαι 1 χρονο περιπου παντρεμενη και ακουω πολυ συχνα την ερωτηση ποτε θα κανουμε παιδι(ειμαι 33 ετων) cupcake καταλαβαινω απολυτα πως νιωθεις. Ειναι πολυ εκνευριστικο οσο και αν αδιαφορεις οταν το ακους συνεχεια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Cupcake είπε:

Πραγματικά, Δεν μπορώ να καταλάβω τι απάντηση περιμένουν όταν ρωτάνε κατι τετοιο! Ότι δε Θέλουμε (ακομη)παιδί; Ότι δεν είμαστε καλά οικονομικά; Ότι δεν είμαστε καλά μεταξύ μας; Ότι υπάρχει πρόβλημα υγειας; Και γιατι καποιος να ειναι υποχρεωμένος να απαντήσει στον κάθε άσχετο για κάτι τόσο προσωπικό και ευαίσθητο όπως τα παραπάνω; Τους αγνοώ επιδεικτικά, αλλά είναι εκνευριστικό! 

Ax κοριτσια ακριβως το ιδιο σκεφτομαι.. τι αδιακριτες ερωτησεις και ποσο πιεση απο τον περιγυρο. εμεις 1 χρονο παντρεμενοι και ειχαν ξεκινησει απο την πρωτη μερα. Ειναι πιεστικο ψυχολογικα ολο αυτο για εμας. Ενώ εμείς προσπαθούμε και ουτε ξερει ο καθενας τι περναμε!! τουλαχιστον αγενες και ακομψο.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpoukitsa είπε:

Καλησπερα και απο εμενα! Εχω καιρο στο φορουμ αλλα δεν γραφω συχνα οποτε δεν ξερω αν το κανω σωστα! Ειμαι 1 χρονο περιπου παντρεμενη και ακουω πολυ συχνα την ερωτηση ποτε θα κανουμε παιδι(ειμαι 33 ετων) cupcake καταλαβαινω απολυτα πως νιωθεις. Ειναι πολυ εκνευριστικο οσο και αν αδιαφορεις οταν το ακους συνεχεια!

Καλώς ήρθες!!! Ναι, οντως!! Τέλος πάντων, ας έρθει με το καλο και όλους αυτούς τους έχουμε γραμμένους!

Εσυ σε τι φάση εισαι; Προσπαθείς ή εισαι ήδη εγκυος;

Just now, Hope91 είπε:

Ax κοριτσια ακριβως το ιδιο σκεφτομαι.. τι αδιακριτες ερωτησεις και ποσο πιεση απο τον περιγυρο. εμεις 1 χρονο παντρεμενοι και ειχαν ξεκινησει απο την πρωτη μερα. Ειναι πιεστικο ψυχολογικα ολο αυτο για εμας. Ενώ εμείς προσπαθούμε και ουτε ξερει ο καθενας τι περναμε!! τουλαχιστον αγενες και ακομψο.

Και φυσικά εκ του ασφαλούς πάντα!! Από αυτούς που έχουν ήδη παιδια αυτες οι ερωτήσεις!! Και όταν δείχνεις ενόχληση το μαζεύουν λεγοντας" εεε, το λέω γιατί τα παιδια δεν έρχονται οποτε τα θες"! Ουαουυυ!!! Κι εγώ στη σπηλιά που μένω νόμιζα ότι έρχονται κατά παραγγελία!! Ο τι να Ναι Ο καθένας!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Cupcake είπε:

Καλώς ήρθες!!! Ναι, οντως!! Τέλος πάντων, ας έρθει με το καλο και όλους αυτούς τους έχουμε γραμμένους!

Εσυ σε τι φάση εισαι; Προσπαθείς ή εισαι ήδη εγκυος;

Λοιπον προσπαθουσαμε εδω κ πεντε μηνες(οχι πολυ) κ λογω ηλικιας καναμε απο νωρις εξετασεις,απο τον δευτερο μηνα προσπαθειων να φανταστεις κ ολα καλα και οι δυο μας! Τον προηγουμενο μηνα επειδη ψιλοαπογοητευτηκα οι επαφες μας ηταν ελαχιστες και τσουπ.. θετικη χοριακη πηρα χθες!! Ειναι νωρις να ενθουσιαστω ομως! Δευτερα εχω ραντεβου!! Εσεις προσπαθειται καιρο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...