Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Το 2020 θα γίνουμε μανουλες...!!


Guest

Recommended Posts

Just now, mpoukitsa είπε:

Λοιπον προσπαθουσαμε εδω κ πεντε μηνες(οχι πολυ) κ λογω ηλικιας καναμε απο νωρις εξετασεις,απο τον δευτερο μηνα προσπαθειων να φανταστεις κ ολα καλα και οι δυο μας! Τον προηγουμενο μηνα επειδη ψιλοαπογοητευτηκα οι επαφες μας ηταν ελαχιστες και τσουπ.. θετικη χοριακη πηρα χθες!! Ειναι νωρις να ενθουσιαστω ομως! Δευτερα εχω ραντεβου!! Εσεις προσπαθειται καιρο?

Αχ, μπράβο βρε κοπέλα μου!! Εύχομαι να πάνε ολα Καλά!!!Προσπαθούμε απο τον Ιανουάριοκαι τον Μάρτιο είχα μια παλλινδρομη στην 6η εβδομάδα, 2 μήνες δεν προσπαθήσαμε καν λόγω απόξεσης και τωρα από τον Μάιο κανονικα παλι. Πριν τον Ιανουάριο δεν προσπαθούσαμε γιατι είχα κάνει επέμβαση. Ασ τα! Τουλάχιστον κάνουμε τα πάντα και το θέλουμε πολυ! Από κει και πέρα ο Θεός ξερει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Cupcake είπε:

Αχ, μπράβο βρε κοπέλα μου!! Εύχομαι να πάνε ολα Καλά!!!Προσπαθούμε απο τον Ιανουάριοκαι τον Μάρτιο είχα μια παλλινδρομη στην 6η εβδομάδα, 2 μήνες δεν προσπαθήσαμε καν λόγω απόξεσης και τωρα από τον Μάιο κανονικα παλι. Πριν τον Ιανουάριο δεν προσπαθούσαμε γιατι είχα κάνει επέμβαση. Ασ τα! Τουλάχιστον κάνουμε τα πάντα και το θέλουμε πολυ! Από κει και πέρα ο Θεός ξερει

Σε ευχαριστω πολυ!! Μακαρι!! Κοιτα το οτι ειχες παλινδρομη σημαινει οτι μενεις και αυτο ειναι παρα πολυ θετικο!! Ο καιρος δεν ειναι πολυς οποτε πιστευω οι πιθανοτητες ειναι με το μερος σας!! Η αληθεια ειναι οτι την ωρα τις επαφης δεν πρεπει να σκεφτεσαι αυτο το σκοπο αλλα κακα τα ψεμματα καλα τα λογια, στην πραξη ομως?? Ολο τον προηγουμενο καιρο δεν ευχαριστηθηκα τις επαφες γι αυτο το λογο. Τον προηγουμενο μηνα ομως το εβγαλα απο το μυαλο μου και να τα αποτελεσματα! Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να σας ερθει συντομα!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpoukitsa είπε:

Σε ευχαριστω πολυ!! Μακαρι!! Κοιτα το οτι ειχες παλινδρομη σημαινει οτι μενεις και αυτο ειναι παρα πολυ θετικο!! Ο καιρος δεν ειναι πολυς οποτε πιστευω οι πιθανοτητες ειναι με το μερος σας!! Η αληθεια ειναι οτι την ωρα τις επαφης δεν πρεπει να σκεφτεσαι αυτο το σκοπο αλλα κακα τα ψεμματα καλα τα λογια, στην πραξη ομως?? Ολο τον προηγουμενο καιρο δεν ευχαριστηθηκα τις επαφες γι αυτο το λογο. Τον προηγουμενο μηνα ομως το εβγαλα απο το μυαλο μου και να τα αποτελεσματα! Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να σας ερθει συντομα!!!

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!Η αλήθεια είναι ότι το σκέφτομαι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου, είχα παρα πολύ καιρό να σας γράψω ειπα να μην μπαινω συχνα και το σκέφτομαι μπας και επηρεάζομαι...  θέλω την γνώμη σας αν κάποια είχε κάτι παρόμοιο, είμαι στην 2η μερα καθυστέρησης και εδω και 6 μέρες έχω διάφανα και λευκα υγρά όλη μερα.νομίζω συνέχεια οτι θέλω να παω στην τουαλέτα. πονάω 6 μέρες τωρα σαν να έχω περίοδο, μια έρχονται και μια φευγουν οι πόνοι. στην μέση αρκετά και κάτω χαμηλά αριστερα. επίσης είμαι και πολυ πρισμένη! τιποτα άλλο βρε κορίτσια. ουτε στήθος ουτε θερμοκρασίες ουτε ζαλάδες και αναγούλες.. κάθε στιγμή περιμένω να αδιαθετήσω αλλά...στον 1 χρόνο και κάτι παραπάνω που προσπαθούμε εφτασα πριν λιγες μέρες να πω οτι τα παρατάω, ελπίζω όμως αυτή τη φορά να τα καταφέρουμε...


kEWVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki_88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, είχα παρα πολύ καιρό να σας γράψω ειπα να μην μπαινω συχνα και το σκέφτομαι μπας και επηρεάζομαι...  θέλω την γνώμη σας αν κάποια είχε κάτι παρόμοιο, είμαι στην 2η μερα καθυστέρησης και εδω και 6 μέρες έχω διάφανα και λευκα υγρά όλη μερα.νομίζω συνέχεια οτι θέλω να παω στην τουαλέτα. πονάω 6 μέρες τωρα σαν να έχω περίοδο, μια έρχονται και μια φευγουν οι πόνοι. στην μέση αρκετά και κάτω χαμηλά αριστερα. επίσης είμαι και πολυ πρισμένη! τιποτα άλλο βρε κορίτσια. ουτε στήθος ουτε θερμοκρασίες ουτε ζαλάδες και αναγούλες.. κάθε στιγμή περιμένω να αδιαθετήσω αλλά...στον 1 χρόνο και κάτι παραπάνω που προσπαθούμε εφτασα πριν λιγες μέρες να πω οτι τα παρατάω, ελπίζω όμως αυτή τη φορά να τα καταφέρουμε...

Αααα κάνε ένα τεστακι να δεις μπορεί αυτή η φορά να ήταν η τυχερή...!! Αναγουλες είναι πάρα πολύ νωρίς για να έχεις έτσι κι αλλιώς!! Μην ψάχνεις τα συμπτώματα είναι ίδια με της περιόδου για κάνε ένα τεστακι άντε να μας πεις τα ευχαριστα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια μου.. Και εγώ έχω να γράψω καιρό. Λοιπόν εμείς προσπαθούμε από τον Ιανουάριο οχι πολύ πολύ σωστά βεβαια.. Τους πρώτους μήνες δεν μου έβγαινε από τκ μυαλό ρε κορίτσια. Τώρα τους τελευταίους μήνες είμαι πιο χαλαρή το σκέφτομαι αλλά νορμάλ.. Ειμαι2 μέρες πριν έρθει η  ακατανομαστη και εχθές είδα κάτι που με έκανε να παραξενευτω. Στο στήθος μου φαίνονται αρκετά οι φλεβες(πάντα φαίνονται γιατί είμαι αρκετά λευκή) αλλά αυτή τη φορά έχω και πάνω στην θυλη κάτι που νομίζω δεν έχω ξαναδεί.. Έχει συμβεί σε κάποια κάτι αντίστοιχο? Εντομεταξυ είναι η πρώτη φορά που αποφεύγω να κάνω τεστ γιατί κάτι με κρατάει. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cupcake είπε:

Κορίτσι μου, δεν πειραζει, να κάνεις ο τι χρειαστεί!! Τουλάχιστον να ξέρεις αν υπάρχει κάποιο θέμα!!Όλα λύνονται εξάλλου! Αφού σου το λένε, έτσι θα είναι!! Ίσως απλα θα πρέπει να παρακολουθείται Μήπως μεγαλώσει 

Το πιστεύω και γω πως πλέον μπορούμε να λύσουμε σχεδόν τα πάντα. Μου μίλησε όμως ο γιατρός μου για να δω τη Λευκού. Θεωρείται πολύ καλή αιματολογος εδώ στη Θεσσαλονίκη αλλά δεν σου κρύβω ότι μου έπεσε βαρύ.... Δεν ξέρω γιατί. Ίσως επειδή καμμία γυναίκα στον κύκλο μου δεν είχε τέτοια θέματα νιώθω σαν να μου έριξαν κοτρώνα στο κεφάλι τώρα.....

Πραγματικά απορώ και γω με τους ανθρώπους ορισμένες φορές. Πως ρωτάς τέτοια πράγματα; Ξέρεις αν ο άλλος προσπαθεί και δεν τα έχουν καταφέρει γιατί υπάρχει πρόβλημα; Και στη τελική γιατί πρέπει να θέλουν όλοι;

@mpoukitsa συγχαρητήρια κορίτσι μου! Να πάνε όλα καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ocean14 είπε:

Το πιστεύω και γω πως πλέον μπορούμε να λύσουμε σχεδόν τα πάντα. Μου μίλησε όμως ο γιατρός μου για να δω τη Λευκού. Θεωρείται πολύ καλή αιματολογος εδώ στη Θεσσαλονίκη αλλά δεν σου κρύβω ότι μου έπεσε βαρύ.... Δεν ξέρω γιατί. Ίσως επειδή καμμία γυναίκα στον κύκλο μου δεν είχε τέτοια θέματα νιώθω σαν να μου έριξαν κοτρώνα στο κεφάλι τώρα.....

Πραγματικά απορώ και γω με τους ανθρώπους ορισμένες φορές. Πως ρωτάς τέτοια πράγματα; Ξέρεις αν ο άλλος προσπαθεί και δεν τα έχουν καταφέρει γιατί υπάρχει πρόβλημα; Και στη τελική γιατί πρέπει να θέλουν όλοι;

@mpoukitsa συγχαρητήρια κορίτσι μου! Να πάνε όλα καλά!

Είχα να αντιμετωπίσω τέτοιου είδους ερωτήσεις την επόμενη μέρα που είχα κάνει απόξεση ειλικρινά δεν ξέρω πως κρατήθηκα!! Είναι απλά τραγικοί!! 

Η λευκου είναι η καλύτερη στο είδος της!! Αλλά γιατί να αρχίσεις από αιματολογο? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Είχα να αντιμετωπίσω τέτοιου είδους ερωτήσεις την επόμενη μέρα που είχα κάνει απόξεση ειλικρινά δεν ξέρω πως κρατήθηκα!! Είναι απλά τραγικοί!! 

Η λευκου είναι η καλύτερη στο είδος της!! Αλλά γιατί να αρχίσεις από αιματολογο? 

Χαρά στη ψυχραιμία σου!!! Δεν ρώτησα ποτέ ούτε κοντινούς μου ανθρώπους κάτι τέτοιο! Δεν μπορείς να ξέρεις τι αντιμετωπίζει ο άλλος και είναι κάτι πολύ προσωπικό που μπορεί να μη θέλει να το συζητήσει

Επειδή είναι οι δύο κυήσεις σε διάστημα πολύ μικρό, 3,5 μήνες, θεωρεί ότι χρειάζονται εξετάσεις από αιματολογο. Η Λευκού θα μου δώσει και για θυροειδή απ' ότι έμαθα. Την Παρασκευή θα τα συζητήσουμε με τον γιατρό μου από κοντά. Γιατί σου φάνηκε παράξενο; Εσείς ακολουθήσατε διαφορετικό δρόμο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Kangan είπε:

Γειά σας κορίτσια μου.. Και εγώ έχω να γράψω καιρό. Λοιπόν εμείς προσπαθούμε από τον Ιανουάριο οχι πολύ πολύ σωστά βεβαια.. Τους πρώτους μήνες δεν μου έβγαινε από τκ μυαλό ρε κορίτσια. Τώρα τους τελευταίους μήνες είμαι πιο χαλαρή το σκέφτομαι αλλά νορμάλ.. Ειμαι2 μέρες πριν έρθει η  ακατανομαστη και εχθές είδα κάτι που με έκανε να παραξενευτω. Στο στήθος μου φαίνονται αρκετά οι φλεβες(πάντα φαίνονται γιατί είμαι αρκετά λευκή) αλλά αυτή τη φορά έχω και πάνω στην θυλη κάτι που νομίζω δεν έχω ξαναδεί.. Έχει συμβεί σε κάποια κάτι αντίστοιχο? Εντομεταξυ είναι η πρώτη φορά που αποφεύγω να κάνω τεστ γιατί κάτι με κρατάει. 

Γεια σου!!! Είναικαι αυτο σύμπτωμα εγκυμοσύνης ειδικα αν το νιώθεις και πρησμένο. Όταν ήμουν εγώ ( Δυστυχώς για πολυ λιγο) είχα μια αίσθηση τραβήγματος στο στηθος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Ocean14 είπε:

Το πιστεύω και γω πως πλέον μπορούμε να λύσουμε σχεδόν τα πάντα. Μου μίλησε όμως ο γιατρός μου για να δω τη Λευκού. Θεωρείται πολύ καλή αιματολογος εδώ στη Θεσσαλονίκη αλλά δεν σου κρύβω ότι μου έπεσε βαρύ.... Δεν ξέρω γιατί. Ίσως επειδή καμμία γυναίκα στον κύκλο μου δεν είχε τέτοια θέματα νιώθω σαν να μου έριξαν κοτρώνα στο κεφάλι τώρα.....

Πραγματικά απορώ και γω με τους ανθρώπους ορισμένες φορές. Πως ρωτάς τέτοια πράγματα; Ξέρεις αν ο άλλος προσπαθεί και δεν τα έχουν καταφέρει γιατί υπάρχει πρόβλημα; Και στη τελική γιατί πρέπει να θέλουν όλοι;

@mpoukitsa συγχαρητήρια κορίτσι μου! Να πάνε όλα καλά!

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Ευχομαι και σε σενα συντομα και πανω απο ολα να ειναι υγιη τα μωρακια μας! Για την Λευκου εχω ακουσει και εγω τα καλυτερα. Δεν χρειαζεται να σου πεφτει βαρυ! Σκεψου θετικα, αν υπαρχει κατι θα το αντιμετωπισετε και θα ερθει το μωρακι με το καλο!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Sofaki_88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, είχα παρα πολύ καιρό να σας γράψω ειπα να μην μπαινω συχνα και το σκέφτομαι μπας και επηρεάζομαι...  θέλω την γνώμη σας αν κάποια είχε κάτι παρόμοιο, είμαι στην 2η μερα καθυστέρησης και εδω και 6 μέρες έχω διάφανα και λευκα υγρά όλη μερα.νομίζω συνέχεια οτι θέλω να παω στην τουαλέτα. πονάω 6 μέρες τωρα σαν να έχω περίοδο, μια έρχονται και μια φευγουν οι πόνοι. στην μέση αρκετά και κάτω χαμηλά αριστερα. επίσης είμαι και πολυ πρισμένη! τιποτα άλλο βρε κορίτσια. ουτε στήθος ουτε θερμοκρασίες ουτε ζαλάδες και αναγούλες.. κάθε στιγμή περιμένω να αδιαθετήσω αλλά...στον 1 χρόνο και κάτι παραπάνω που προσπαθούμε εφτασα πριν λιγες μέρες να πω οτι τα παρατάω, ελπίζω όμως αυτή τη φορά να τα καταφέρουμε...

Kαλημέρα κορίτσι μου. Όλα αυτά θα μπορούσαν να είναι εγκυμοσύνη. Γιατί δεν κάνεις ενα τεστ αφού έχεις και καθυστερηση? Καλη επιτυχια κοροτσι μου.Εχω καλο προαισθημα για σενα

Κι εμεις 1 χρονο προσπαθουμε. εγω και ο αντρας μου την αλλη βδομαδα παμε για εξετασεις. Εχω πολυ αγωνία και δεν είμαι καθόλου αισιόδοξη. Εχω απο χθες το πρωι καφε υγρα κ πονακια και οεριμενω να μου ερθει περιοδος για να κανω ορμονολογικες κ σαλπιγγογραφια.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope91 said:

Kαλημέρα κορίτσι μου. Όλα αυτά θα μπορούσαν να είναι εγκυμοσύνη. Γιατί δεν κάνεις ενα τεστ αφού έχεις και καθυστερηση? Καλη επιτυχια κοροτσι μου.Εχω καλο προαισθημα για σενα

Κι εμεις 1 χρονο προσπαθουμε. εγω και ο αντρας μου την αλλη βδομαδα παμε για εξετασεις. Εχω πολυ αγωνία και δεν είμαι καθόλου αισιόδοξη. Εχω απο χθες το πρωι καφε υγρα κ πονακια και οεριμενω να μου ερθει περιοδος για να κανω ορμονολογικες κ σαλπιγγογραφια.

Καλη σου μερα! :) εγω πάλι δεν ξέρω τι να πιστέψω... ειναι 3η μερα καθυστερησης πονάω οπως ακριβως στην περίοδο αλλά τιποτα...εκανα και ενα τεστάκι αλλά αρνητικό..θα περιμένω λίγο ακόμα και βλέπουμε...

Να μην φοβάσαι καθόλου, εφόσον πήρες την απόφαση να κάνεις το βημα να πας για εξετάσεις, να πιάσεις τον αντρούλη σου απο το χέρι και θα δεις όλα λύνονται τελικά! εν έτη 2019 πιστεύω όλες μπορούμε να γίνουμε μανούλες με πάνω απο 1 τρόπους.. :) εύχομαι όλες μας σύντομα να τα καταφέρουμε!!!


kEWVp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Sofaki_88Μακάρι τι να πω... Εχω απελπιστει...

Να μας πεις νεα σου , μπορει και να ειναι εγκυμοσυνη και να ειχες καθυστερημενη συλληψη και να μη δειχνει το τεστ. Κάνε αλλο ενα αν δεν αδιαθετησεις σε 3-4 μέρες


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope91 said:

Μακάρι τι να πω... Εχω απελπιστει...

Να μας πεις νεα σου , μπορει και να ειναι εγκυμοσυνη και να ειχες καθυστερημενη συλληψη και να μη δειχνει το τεστ. Κάνε αλλο ενα αν δεν αδιαθετησεις σε 3-4 μέρες

Το χω ξαναπει σ'αυτο το forum και παλαιότερα που μιλουσα με τα κορίτσια. εχω φίλες που με την 1η έμειναν κατευθειαν χωρίς καμία προσπάθεια, έχω όμως και φίλες που προσπάθουσαν κάποια χρόνια και τελικά εγινε το θαύμα..εγω αν και νιώθω οτι γεννήθηκα για να γίνω μάνα, ξέρω πως θα δυσκολευτώ λίγο παραπάνω αλλά εχει κι αυτό το ωραίο του...με έχει δέσει περισσότερο με τον άντρα μου, παλεύουμε σε εναν κοινό σκοπό και αυτό πιστεύω μας κάνει δυνατότερους.

ίσως πρέπει να ψάξεις να βρείς κατι θετικό σε όλο αυτό, έστω κάτι μικρό...θα σε βοηθήσει να συνεχίσεις χωρίς να στεναχωριέσαι και να απελπίζεσαι..

Θα σας πω αν και νομίζω πως απλά ειναι απο αυτές τις φορές που άλλαξε ο κύκλος. για να δουμε..


kEWVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...