Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Το 2020 θα γίνουμε μανουλες...!!


Guest

Recommended Posts

Just now, Owl-1 είπε:

Μήπως σου είπε λόγω ηλικίας να προσπαθήσετε ένα 6μηνο? Επειδή είστε και οι δύο πολύ μικροί? Αλλά και πάλι δεν μου κάθεται και εμένα καλά όταν ο γιατρός σου ξέρει ότι θέλεις άμεσα να μείνεις έγκυος!! Ούτε και εγώ ξέρω περιπτώσεις με μια σάλπιγγα να πάνε για εξωσωματική και έχω και στον περίγυρο μου δηλαδή κοπέλες με μια σάλπιγγα που έκαναν τα παιδάκια τους με φυσική σύλληψη!! Γενικά οι ορμόνες επηρεάζονται από παντού μπορεί δηλαδή και μόνο από το άγχος σου να έχει ανέβει αλλά θα ήθελα να το συζητήσει περισσότερο ρε παιδί μου!! Αν θέλεις πήγαινε πάλι μιλήσεις μαζί του αλλιώς πάρε και μια δεύτερη γνώμη να δει λίγο το ιστορικό σου και να σου πει τι προτείνει!

Κι εγώ έτσι λέω.. Σκέφτομαι να αφήσω το καλοκαίρι να περάσει ώστε να ηρεμήσουμε κ λίγο σα ζευγάρι γιατί είμαστε 1 χρόνο παντρεμένοι και πραγματικά έχουμε τρελαθεί. Να το πάμε με ότι βγεί το καλοκαίρι να συνεχίσω κι εγώ κάτι βιταμίνες inofert που παίρνω κ αν δεν κρατσει το Σεπτέμβριο έτσι κ αλλιώς μου είπε να επαναλάβω ορμονολογικες. Θα ξεκινήσω και έλεγχο οωρηξιας ίσως και πρόκληση αν χρειαστεί. Αλλά σίγουρα θα πάρω και μια άλλη γνώμη. Απλά θέλω ότι κάνω από Σεπτέμβριο γιατί πραγματικά ψυχολογικά είμαι κουρέλι πια..

Μου έδωσες πολύ κουράγιο να ξέρεις!!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια μου εγραψα ενα κατεβατο αλλα δεν δημοσιευεται... τελως παντων cupcake μου σε ευχαριστω πολυ!! Μπαινω αυριο στην 6η εβδομαδα! Ευχομαι να ειναι ολα καλα! 

Hope91 μου φαινεται χαζο να σε απογοητευει τοσο πολυ! Η προλακτινη λογικα μπορει να "φτιαξει" τοσες γυναικες εχουν καποιο θεμα με ορμονες και κανανε παιδακια! Οσο για την σαλπιγγα ειναι 50-50 οι πιθανοτητες και αν δεν κανω λαθος λειτουργουν εναλλαξ! Επισης τοσες κ τοσες γυναικες που εχουν μονο μια συλλαβανε φυσικα! Καλυτερα παρε δευτερη γνωμη μην στενοχωριεσαι αδικα!! Χαλαρωσε λοιπον και απολαυσε τις επαφες σου το καλοκαιρακι και να δεις πως θα γινει!! Σου στελνω ολη τη θετικη μου ενεργεια!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope91 είπε:

Κι εγώ έτσι λέω.. Σκέφτομαι να αφήσω το καλοκαίρι να περάσει ώστε να ηρεμήσουμε κ λίγο σα ζευγάρι γιατί είμαστε 1 χρόνο παντρεμένοι και πραγματικά έχουμε τρελαθεί. Να το πάμε με ότι βγεί το καλοκαίρι να συνεχίσω κι εγώ κάτι βιταμίνες inofert που παίρνω κ αν δεν κρατσει το Σεπτέμβριο έτσι κ αλλιώς μου είπε να επαναλάβω ορμονολογικες. Θα ξεκινήσω και έλεγχο οωρηξιας ίσως και πρόκληση αν χρειαστεί. Αλλά σίγουρα θα πάρω και μια άλλη γνώμη. Απλά θέλω ότι κάνω από Σεπτέμβριο γιατί πραγματικά ψυχολογικά είμαι κουρέλι πια..

Μου έδωσες πολύ κουράγιο να ξέρεις!!

Ναι βρε κορίτσι μου μην απογοητευεσαι χαλαρωσε και απόλαυσε τον άντρα σου και το καλοκαίρι και να δεις που θα έρθει μόνο του!!! Προσπαθήσε να το βγάλεις από το μυαλό σου τελείως να ηρεμήσεις γιατί το άγχος όντως επηρεάζει τις ορμόνες!!! Άσε σε κατάλαβαινω κι εγώ ένα χρόνο παντρεμένη είμαι και είμαι κι εγώ κάπως δεν μπορώ να απολαύσω κάτι αφού το μυαλό μου πάει στην εγκυμοσύνη δεν έχω άγχος αλλά το σκέφτομαι!! Λοιπόν ηρεμία διακοπουλες,βόλτες ξεγνοιασιά και θα έρθει!! :x

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Ναι βρε κορίτσι μου μην απογοητευεσαι χαλαρωσε και απόλαυσε τον άντρα σου και το καλοκαίρι και να δεις που θα έρθει μόνο του!!! Προσπαθήσε να το βγάλεις από το μυαλό σου τελείως να ηρεμήσεις γιατί το άγχος όντως επηρεάζει τις ορμόνες!!! Άσε σε κατάλαβαινω κι εγώ ένα χρόνο παντρεμένη είμαι και είμαι κι εγώ κάπως δεν μπορώ να απολαύσω κάτι αφού το μυαλό μου πάει στην εγκυμοσύνη δεν έχω άγχος αλλά το σκέφτομαι!! Λοιπόν ηρεμία διακοπουλες,βόλτες ξεγνοιασιά και θα έρθει!! :x

 

Μακάρι κορίτσι μου. Μακάρι να γίνουμε όλες μας και σύντομα μανουλες.. 

@mpoukitsa ναι και με έκανα και έκλαιγα γιατί δεν περίμενα να είναι τόσο τραγική η κατάσταση επειδή δεν λειτουργεί μια σαλπιγγα.  Βέβαια γενικά ενοιωθα μια αδιαφορία από τον τρόπο που μίλαγε. Α και με το καλό το μωράκι σου..


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope91 είπε:

@mpoukitsa ναι και με έκανα και έκλαιγα γιατί δεν περίμενα να είναι τόσο τραγική η κατάσταση επειδή δεν λειτουργεί μια σαλπιγγα.  Βέβαια γενικά ενοιωθα μια αδιαφορία από τον τρόπο που μίλαγε. Α και με το καλό το μωράκι σου..

Σε ευχαριστω παρα πολυ!! Μερικοι γιατροι ειναι λιγο "καπως". Και φυσικα αυτο που μου εχει πει ο δικος μου ειναι να ταιριαξεις με τον γυναικολογο σου! Θα πρεπει να τον εμπιστευεσαι και να νιωθεις ανετα μαζι του! Οχι να σε κανει κ κλαις!! Πηγαινε λοιπον κ σε αλλον και θα δεις!! Επισης να σου πω πως εγω εμεινα εγκυος τον τριτο μηνα μετα την σαλπιγγογραφια και μαλιστα αυτον τον μηνα ειχαμε μονο 1 επαφη στις γονιμες!! Οι αλλες ηταν σε ακυρες μερες!! Ενω τους προηγουμενους μηνες προσπαθουσαμε πυρετωδως!! Ολα θα πανε καλα και θα σας ερθει το μωρακι!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Hope91 είπε:

Μακάρι κορίτσι μου. Μακάρι να γίνουμε όλες μας και σύντομα μανουλες.. 

@mpoukitsa ναι και με έκανα και έκλαιγα γιατί δεν περίμενα να είναι τόσο τραγική η κατάσταση επειδή δεν λειτουργεί μια σαλπιγγα.  Βέβαια γενικά ενοιωθα μια αδιαφορία από τον τρόπο που μίλαγε. Α και με το καλό το μωράκι σου..

@Hope91 Η γνώμη μου να αλλάξεις γιατρό..Το λιγότερο αποράδεκτος.. Οι όρμόνες δεν ρυθμίζονται με μιάς θέλει βιταμίνες κ χάπια.. Επίσης έτσι που σε έκανε να νοιώθεις ακόμα κ υποσεινίδειτα σε επιρεάζει τις ορμόνες.. Στο λέω γιατί εγώ έτσι την πάτησα με προλακτίνη κ θυροειδή.. Δεν το καταλάβαινα, έλεγα ελα μωρέ χαλαρά κ αυτό με έτρωγε γιατί με είπε ο γιατρός να περιμένω μέχρι τον Απρίλιο κ μετά να πάω για πρόκληση ωορηξίας κτλ. και καθε μηνα έκανα έλενχο ωορηξίας κ μετά σκεφτόμουν να μη μου έρθει περίοδος.. Αυτό όμως με έτρωγε κ ας έλεγα εγώ ότι δεν με επιρεάζει κ τρέλενα τις ορμόνες μου.. Οταν πήγα στον ενδοκρινολόγο κ μου είπε θα τα ρυθμίσουμε όλα κ κάναμε μία πολύ ωραία συζήτηση σαν να ξεμπλόκαρα.. Επαιρνα τα χάπια μου έλεγα θα τα ρυθμίσω όλα κ μέτα έχει ο θεός κ δεν πήγα τον Απρίλιο στο γιατρό σκεφτόμουν να πάω Σεπτεμβριο αλλά τσούπ μέσα σε 2 μηνες που ρυθμίστηκαν όλα ήρθε το μωράκι.. 

Να ξέρεις πως κ με μιά σαλπιγκα μπορείς να έχεις φυσιολογική σύλληψη.. εμένα η ξαδέρφη μου με μια σαλπιγκα κ μια ωοθήκη έχει 2 παιδιά με φυσιολογική συλληψη..

Συμβουλή μου να πας για 2η γνώμη σε γυναικολογο, να πας σε ενδοκρινολόγο άσχετα με το τι σου λέει ο γυναικολόγος, να απολαύσεις το καλοκαίρι σου με τον άντρα σου κ να μην απογοητεύεσαι.. Όλα καλά θα πάνε θα το δεις :)

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Hope91 είπε:

Είμαι 28 χρόνων κ ο άντρας μου 30. Ο άντρας μου μια χαρά οι εξετάσεις του.

Είχα 11.5 με όριο 10 fsh και προλακτίνη 25

Μου είπε φαίνεται ότι δεν λειτουργούν όπως θα έπρεπε οι ωοθήκες αλλά το βασικό πρόβλημα είναι η αριστερή σάλπιγγα.

Φαντάσου τον ρώτησα εγώ να μπορώ από Σεπτέμβριο τουλάχιστον να κάνω παρακολούθηση ωορρηξίας και μου λέει ναι και μπορούμε να κάνουμε και πρόκληση. Αν κ τόσο καιρό φαινόταν ότι κάνω αλλά μάλλον δεν ήταν ποιοτική. Τι να πω δεν έπρεπε να μου πρότεινει μια βοήθεια; Κατευθείαν μου λέει εγώ κάνω σπεεματεγχυση αλλά στην περίπτωση που έχεις μια λειτουργική σάλπιγγα η πιθανότητα είναι πάρα πολύ μικρή επιτυχίας. Μου είπε επίσης ότι έχω πολύ λίγες πιθανότητες λόγο της σάλπιγγας για φυσική σύλληψη και μου λέει μετά το 6μηνο να πάω κατευθείαν σε κάποιον εξωσωματικο. 

Εγώ πάντως έχω ακούσει περιπτώσει ς με μια σαλπιγγα ρε κορίτσια που δεν πήγαν κατευθείαν για εξωσωματική.

 

Από τη στιγμή που έχεις αμφιβολίες γι αυτόν, να τον αλλάξεις άμεσα!! Ετσι απλα εξωσωματική; και σε τόσο μικρη ηλικια; Σε μενα τι τα λεγε δηλαδη που ειμαι 34; Στον κύκλο μου έχω κι εγω  περιπτώσεις που τα κατάφεραν φυσιολογικά!! Κι εγώ ένα χρόνο παντρεμένη κι έχω κάνει 2 γυναικολογικές επεμβάσεις σ ένα εξάμηνο!! Θέλουμε διακοπες όσο τιποτα!! Ας χαλαρώσουμε λοιπόν να ξεθολωσει το μυαλό και όλα θα τα σκεφτούμε και θα τα κάνουμε πιο Φυσικά!!!

 

Link to comment
Share on other sites

On 11/7/2019 at 10:07 ΜΜ, Hope91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Εγώ χάθηκα λίγο γιατί έχω αρκετό άγχος. Πήρα την τα αποτελέσματα των ορμονολογικων δεν ήταν ιδιαίτερα καλά. είχα υψηλή fsh 11,5 με όριο 10 και λίγο υψηλή προλακτίνη 25.5. 

Προς το παρόν καταλάβα ότι κ μόνο με αυτές τις τιμές δύσκολο να είχε πετύχει σύλληψη αυτό τον 1 χρόνο.

Αύριο έχω σαλπιγγογραφια και παίρνουμε κ αποτελέσματα σπερμοδιαγραμματος. Έχω πολύ αγωνια αν είναι κι αυτά άσχημα.

Ευτυχώς Σάββατο έχω ραντεβού με το γιατρό κ θα τα δούμε όλα.

κοριτσι γεια σου . εγω θα σου πω τι ξερω βαση της εμπειριας μου. καταρχας πρεπει αμεσα να επαναλαβεις ορμονολογικες fsh lh e2 κ να κανεις μια ΑΜΗ για να δεις το αποθεμα των ωαριων σου. το προβλημα δεν ειναι η σαλπιγγα κ με μια σαλπιγγα μενεις εγκυος αρκει να παρακολουθησεις απο πια μερια κανεις ωορηξια με υπερηχο. 

αυτο που πρεπει αμεσα να κοιταξεις ειναι το αποθεμα των ωαριων σου κ αν οντως η τιμη της fsh ισχυει. h fsh σε καθε κυκλο αλλαζει αλλα αν εστω για ενα κυκλο ειναι μεγαλη πρεπει να κανεις οπωσδηποτε επαναληψη να δεις τι γινετε . αν την ξαναβρεις στην επαναληψη παλι ανεβασμενη υπαρχει προβλημα που πρεπει να σε κανει να βιαστεις . 

δεν στα λεω για να σε τρομαξω απλα δεν πρεπει να εφισυχαστεις . μεγαλη fsh σε παραπανω απο ενα κυκλο σημαινει δεν χανω χρονο. η ηλικια δεν παιζει ρολο  το θεμα ειναι το αποθεμα σου κ η ποιοτητα των ωαριων σου. κανε επαναληψη ορμονολογικων. 

μην σε τρομαζουν οι αμεσες λυσεις καμια φορα οι γιατροι μπορει να μην σου εξηγουν γιατι σου λενε να βιαστεις κ να μοιαζουν αδιαφοροι αλλα στην υποθεση της γονιμοτητας σε πολλες γυναικες ο χρονος ειναι η λυση. ψαξτω σε παρακαλω περισσοτερο επαναληψη εξετασεων αμεσα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε; 

@Hope91 λυπάμαι κορίτσι μου που οι εξετάσεις δεν ήταν όπως θα ήθελες. Το είπαν ήδη τα κορίτσια αλλά θα το πω και γω. Πάρε και μια δεύτερη γνώμη οπωσδήποτε. Για τις ορμόνες δεν γνωρίζω να σου αλλά έχω διαβάσει εδώ αρκετά περιστατικά που συλλαβαν φυσιολογικά με μια σάλπιγγα.

Μην απογοητευεσε. Καταλαβαίνω νιώθεις ότι σου ήρθε κεραμίδα αλλά δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου να το 'καταπιεις' και θα κάνεις πιο ξεκάθαρες σκέψεις χωρίς πανικό

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Cupcake είπε:

Από τη στιγμή που έχεις αμφιβολίες γι αυτόν, να τον αλλάξεις άμεσα!! Ετσι απλα εξωσωματική; και σε τόσο μικρη ηλικια; Σε μενα τι τα λεγε δηλαδη που ειμαι 34; Στον κύκλο μου έχω κι εγω  περιπτώσεις που τα κατάφεραν φυσιολογικά!! Κι εγώ ένα χρόνο παντρεμένη κι έχω κάνει 2 γυναικολογικές επεμβάσεις σ ένα εξάμηνο!! Θέλουμε διακοπες όσο τιποτα!! Ας χαλαρώσουμε λοιπόν να ξεθολωσει το μυαλό και όλα θα τα σκεφτούμε και θα τα κάνουμε πιο Φυσικά!!!

 

Συγνώμη;; εννοείται οτι με μια  σαλπιγγα μένεις έγκυος και δεν χρειάζεται εξωσωματική αν είναι δυνατόν να πας αλλου για δεύτερη γνώμη 

Επεξεργάστηκαν by Giotitsa

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες που μου γράψατε.  

Μετά από σκέψη, στεναχώρια κ συζήτηση με τον άντρα μου αποφάσισαμε να πάρουμε κι άλλη γνώμη. Μίλησα με μια γνωστή και μου είπε ότι έχει ακριβώς το ίδιο θέμα με εμένα. Μου σύστησε ένα γιατρό και θα πάω κι από αυτόν με τις εξετάσεις να δω τι θα μου πει να κάνουμε.. 

ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί έχω απογοητευτεί παρα πολύ.. έχω κ τις ορμονολογικες που κάποιες τιμές δεν ήταν καλές εκτός από τη σάλπιγγα.. εύχομαι αυτό λύνεται με κάποια αγωγή. Αρκεί να ανέβω γιατρό να ασχοληθεί σοβαρά μαζί μου γιατί ο ως τώρα γιατρός μου με απογοήτευσε..

εύχομαι αυτός που μου σύστησε η γνωστή να είναι καλός. Αυτό που ξέρω είναι ότι έχει μεγάλη αναμονή επειδή έχει κόσμο και είναι ειδικευμένος σε θέματα υπογονιμότητας..

Καλό βράδυ κορίτσια μου και σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις όλες σας..

  • Μου αρέσει 3

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope91 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες που μου γράψατε.  

Μετά από σκέψη, στεναχώρια κ συζήτηση με τον άντρα μου αποφάσισαμε να πάρουμε κι άλλη γνώμη. Μίλησα με μια γνωστή και μου είπε ότι έχει ακριβώς το ίδιο θέμα με εμένα. Μου σύστησε ένα γιατρό και θα πάω κι από αυτόν με τις εξετάσεις να δω τι θα μου πει να κάνουμε.. 

ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί έχω απογοητευτεί παρα πολύ.. έχω κ τις ορμονολογικες που κάποιες τιμές δεν ήταν καλές εκτός από τη σάλπιγγα.. εύχομαι αυτό λύνεται με κάποια αγωγή. Αρκεί να ανέβω γιατρό να ασχοληθεί σοβαρά μαζί μου γιατί ο ως τώρα γιατρός μου με απογοήτευσε..

εύχομαι αυτός που μου σύστησε η γνωστή να είναι καλός. Αυτό που ξέρω είναι ότι έχει μεγάλη αναμονή επειδή έχει κόσμο και είναι ειδικευμένος σε θέματα υπογονιμότητας..

Καλό βράδυ κορίτσια μου και σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις όλες σας..

Όλα καλά θα πάνε κορίτσακι μου!! Μην απογοητευεσαι και μην απελπίζεσαι λύσεις υπάρχουν!!! Πήγαινε και ρώτησε τον ότι μα ότι απορία έχεις!!! Εύχομαι αυτός ο γιατρός να σε κατευθύνει σωστά και να σε κάνει να νιώσεις ασφάλεια!!! Καλό βράδυ να κάνεις σκέψεις θετικές!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, γράφω πρώτη φορά και δεν ξέρω αν το κάνω σωστά.. Είμαι έγκυος στην 6 βδομαδα και τη Δευτέρα έχω το πρώτο ραντεβού στο γιατρό. Οι χοριακες μου ήταν

5/7  104 μονάδες

8/7  390 μονάδες

11/7  1400 μονάδες 

τελευταία περιοδος 7/6 

Ολες αυτές τις μέρες έχω πόνους περιόδου κανονικούς κάποιες ώρες μέσα στη μέρα, συνήθως το απόγευμα. Δεν έχω δει αιμα, παρόλα αυτά φοβάμαι παρά πολύ ότι δε θα πάει καλά. Είναι η πρώτη φορά που μένω έγκυος και έχω πολύ άγχος. Πείτε μου σας παρακαλώ μια γνώμη. Δεν περνάνε οι μέρες μέχρι τη Δευτέρα!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiast είπε:

Καλημέρα κορίτσια, γράφω πρώτη φορά και δεν ξέρω αν το κάνω σωστά.. Είμαι έγκυος στην 6 βδομαδα και τη Δευτέρα έχω το πρώτο ραντεβού στο γιατρό. Οι χοριακες μου ήταν

5/7  104 μονάδες

8/7  390 μονάδες

11/7  1400 μονάδες 

τελευταία περιοδος 7/6 

Ολες αυτές τις μέρες έχω πόνους περιόδου κανονικούς κάποιες ώρες μέσα στη μέρα, συνήθως το απόγευμα. Δεν έχω δει αιμα, παρόλα αυτά φοβάμαι παρά πολύ ότι δε θα πάει καλά. Είναι η πρώτη φορά που μένω έγκυος και έχω πολύ άγχος. Πείτε μου σας παρακαλώ μια γνώμη. Δεν περνάνε οι μέρες μέχρι τη Δευτέρα!!

 

 

Καλημερα κοριτσι μου! Ειναι πολυ καλες οι χοριακες σου διπλασιαζονται οπως πρεπει....πονους περιοδου ειχα κ εγω το πρωτο τριμηνο κ μ ειχε δωσει μαγνησιο ο γιατρος για να χαλαρωνει την μητρα ειναι λογικα τα πονακια γτ μεγαλωνει για να φιλοξενησει το μπεμπακι! Χαλαρωσε οσο μπορεις κ απολαυσε την εγκυμοσυνη σου! Σ ευχομαι μια υγιεις κ τελειομηνη εγκυμοσυνη!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiast είπε:

Καλημέρα κορίτσια, γράφω πρώτη φορά και δεν ξέρω αν το κάνω σωστά.. Είμαι έγκυος στην 6 βδομαδα και τη Δευτέρα έχω το πρώτο ραντεβού στο γιατρό. Οι χοριακες μου ήταν

5/7  104 μονάδες

8/7  390 μονάδες

11/7  1400 μονάδες 

τελευταία περιοδος 7/6 

Ολες αυτές τις μέρες έχω πόνους περιόδου κανονικούς κάποιες ώρες μέσα στη μέρα, συνήθως το απόγευμα. Δεν έχω δει αιμα, παρόλα αυτά φοβάμαι παρά πολύ ότι δε θα πάει καλά. Είναι η πρώτη φορά που μένω έγκυος και έχω πολύ άγχος. Πείτε μου σας παρακαλώ μια γνώμη. Δεν περνάνε οι μέρες μέχρι τη Δευτέρα!!

 

 

οι χοριακες σου ειναι πολυ καλες κ.ολα θα πανε μια χαρα. για τους πονους περιοδου μιλα με τον γιατρο σου να σου δωσει ή προγεστερονη ή μαγνησιο κ ξεκουραση ειναι το καλητερο φαρμακο. οι πονοι ειναι φυσιολογικοι μεχρι ενα σημειο αλλα πρεπει να μην κουραζεσε γιατι η μητρα συσπατε πιο εντονα κ δεν κανει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...