Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Το 2020 θα γίνουμε μανουλες...!!


Guest

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Sofiast είπε:

Καλημέρα κορίτσια, γράφω πρώτη φορά και δεν ξέρω αν το κάνω σωστά.. Είμαι έγκυος στην 6 βδομαδα και τη Δευτέρα έχω το πρώτο ραντεβού στο γιατρό. Οι χοριακες μου ήταν

5/7  104 μονάδες

8/7  390 μονάδες

11/7  1400 μονάδες 

τελευταία περιοδος 7/6 

Ολες αυτές τις μέρες έχω πόνους περιόδου κανονικούς κάποιες ώρες μέσα στη μέρα, συνήθως το απόγευμα. Δεν έχω δει αιμα, παρόλα αυτά φοβάμαι παρά πολύ ότι δε θα πάει καλά. Είναι η πρώτη φορά που μένω έγκυος και έχω πολύ άγχος. Πείτε μου σας παρακαλώ μια γνώμη. Δεν περνάνε οι μέρες μέχρι τη Δευτέρα!!

 

 

Καλησπερα και απο μενα! Διανυω και εγω την 6 εβδομαδα οπως και εσυ! Οι χοριακες σου ειναι πολυ καλες! Επειδη χθες ημουν στον γιατρο μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο να εχω πονους περιοδου! Μαλιστα μου ειπε το θελουμε αυτο γιατι μας δειχνει οτι προχωραμε καλα! Αν και εγω 2-3 μερες τωρα μονο τραβηγματα εχω! Στην αρχη ειχα εντονους πονους και ημουν σιγουρη οτι θα αδιαθετησω! Επισης απιστευτα πρησμενο στηθος που ποναει πολυ! Ειναι φυσιολογικο ως ενα σημειο βεβαια! Αν ειναι δυνατοι οι πονοι παρε τον ενα τηλεφωνο να δεις τι θα σου πει κ τι μπορεις να κανεις ως την Δευτερα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Hope89σε έκανα tag καταλάθος και δεν μπορώ να το βγάλω!!! @Hope91 καλησπέρα! ! Συμφωνω ακριβώς με αυτά που σου είπε η @linaa. Θα έλεγα να κλείσεις ραντεβού και με ενδοκρινολογο αν γίνεται και πριν δεις τον νέο γυναικολόγο.  Εχω κι εγώ μια σαλπιγγα κλειστή, αλλά έχουμε και ολιγοασθενοσπερμια οπότε πάω για εξωσωματική από Σεπτέμβρη. Έκανα τις ορμόνες, ήταν καλές αλλά η ΑΜΗ μου ήταν χαμηλή οπότε μου είπαν ότι μας βιάζει ο χρόνος. Η εξέταση αυτή (ΑΜΗ) είναι ενδεικτικη αποθέματος ωαρίων, δεν γράφεται, γίνεται οποιαδήποτε μέρα του κύκλου και κάνει περίπου 35€, και μαζί με την fsh θα δώσεις στο γιατρό μια καλή εικόνα για την ποιότητα και την ποσότητα των ωαρίων σου. (Αφού έχεις και ανεβασμένη fsh λογικά θα στη ζητήσουν) Θα σου πρότεινα να κάνεις και αυτήν από μόνη σου και να πας στον ενδοκρινολογο με τις εξετάσεις μαζεμενες να σου πει τη γνώμη του. Ότι καλύτερο εύχομαι!

  • Μου αρέσει 2

aVbvp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Sofiast είπε:

Καλημέρα κορίτσια, γράφω πρώτη φορά και δεν ξέρω αν το κάνω σωστά.. Είμαι έγκυος στην 6 βδομαδα και τη Δευτέρα έχω το πρώτο ραντεβού στο γιατρό. Οι χοριακες μου ήταν

5/7  104 μονάδες

8/7  390 μονάδες

11/7  1400 μονάδες 

τελευταία περιοδος 7/6 

Ολες αυτές τις μέρες έχω πόνους περιόδου κανονικούς κάποιες ώρες μέσα στη μέρα, συνήθως το απόγευμα. Δεν έχω δει αιμα, παρόλα αυτά φοβάμαι παρά πολύ ότι δε θα πάει καλά. Είναι η πρώτη φορά που μένω έγκυος και έχω πολύ άγχος. Πείτε μου σας παρακαλώ μια γνώμη. Δεν περνάνε οι μέρες μέχρι τη Δευτέρα!!

 

 

Καλησπέρα κι από μενα!! Σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!! Οι πόνοι περιόδου είναι απόλυτα φυσιολογικοί!! 

Ξεκούραση και θετική σκέψη!!! Γιατί να μην πάει καλα;; Όλα καλά θα πάνε!!!

Link to comment
Share on other sites

On 19/7/2019 at 2:17 ΜΜ, Sofiast είπε:

Καλημέρα κορίτσια, γράφω πρώτη φορά και δεν ξέρω αν το κάνω σωστά.. Είμαι έγκυος στην 6 βδομαδα και τη Δευτέρα έχω το πρώτο ραντεβού στο γιατρό. Οι χοριακες μου ήταν

5/7  104 μονάδες

8/7  390 μονάδες

11/7  1400 μονάδες 

τελευταία περιοδος 7/6 

Ολες αυτές τις μέρες έχω πόνους περιόδου κανονικούς κάποιες ώρες μέσα στη μέρα, συνήθως το απόγευμα. Δεν έχω δει αιμα, παρόλα αυτά φοβάμαι παρά πολύ ότι δε θα πάει καλά. Είναι η πρώτη φορά που μένω έγκυος και έχω πολύ άγχος. Πείτε μου σας παρακαλώ μια γνώμη. Δεν περνάνε οι μέρες μέχρι τη Δευτέρα!!

 

 

@Sofiast καλησπέρα κορίτσι μου μην αγχώνεσαι.. Είναι φυσιολογικό να έχεις πόνους περιόδου.. ειδικά το πρώτο 2μηνο.. Οι τιμές σου είναι πολύ καλές κ εγώ περίπου τέτοιες τιμές είχα.. Τώρα είμαι στην 11 εβδομάδα κ τέλος του μήνα έχω αυχενική το 1ο κ εμένα..

Να ξέρεις ότι σε πολλές γυναίκες μας συμβαίνει αυτό ειδικά όταν είμαστε κοντά στις μέρες που θα είχαμε κανονικά περίοδο.. Αν οι πόνοι είναι υπερβολικοί κ ασυνίθηστα έντονοι τότε να επικοινωνίσεις με το γιατρό σου μήπως σου πεί να πάρεις κάτι.. Αν ομως οι πόνοι είναι σαν αυτους που είχες πρίν κ κατα τη διάρκεια της περιοδου σου τοτε ηρέμισε όσο μπορείς γιατι τη Δευτέρα που θα πας θα δείς ότι όλα είναι καλά κ πολύ πιθανό να ακούσεις κ αχνα την καρδούλα του..Εγω περιπου 6-7 εβδομαδα την άκουσα..

Δεν έχουν όλες οι γυναίκες τα ίδια συμπτώματα.. Άλλες το 1ο 3μηνο έχουν ναυτίες, αναγούλες, εμετούς ακόμα κ νερό να πιούν.. Κ άλλες έχουν μόνο πόνους περιόδου, τραβίγματα στη μέση, υπερβολικό πρίξιμο στο στήθος, υπνηλία ή και όλα αυτά μαζί..

Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική κ κάθε σώμα επίσης.. Δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι.. Να σκέφτεσαι μόνο θετικά.. Να είσαι ήρεμη κ να μη στρεσαρεσαι με κάθε τι άγνωστο για σένα.. Να θυμάσαι ότι είσαι διαφορετική από την κάθε μία μας.. Να είσαι χαρούμενη κ να χαιδευεις καθε μερα την κοιλίτσα σου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Cupcake είπε:

Γεια σου owl!! Εγω ειμαι διακοπες!! Εσυ;

Οοοοο τι ωραία!! Καλά να περάσεις να γεμίσεις μπαταρίες και να ηρεμήσεις!!! Εγώ καλά είμαι! Σε 4 μέρες ΔΕΝ περιμένω την κοκκινομουρα!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πολυ ησυχασαμε εδω! 

@Cupcake καλά να περάσεις!!! Να ξεκουραστείτε και να γυρίσετε ανανεωμένοι!

@Owl-1 χαχαχαχαχαχα κλαιω με το κοκκινομουρα! Θύμισε μου, έχεις κάνει υστεροσκοπηση;

 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ocean14 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πολυ ησυχασαμε εδω! 

@Cupcake καλά να περάσεις!!! Να ξεκουραστείτε και να γυρίσετε ανανεωμένοι!

@Owl-1 χαχαχαχαχαχα κλαιω με το κοκκινομουρα! Θύμισε μου, έχεις κάνει υστεροσκοπηση;

 

Μαααα τιιιιι να πωωω!!! Αχ αχ!! Όχι εγώ έχω κάνει μόνο ορμονολογικες και θρομβοφιλιας (είχα 2 αποβολες μια παλινδρομη και μια βιοχημική) και τώρα είναι ο πρώτος μήνας προσπαθειών μετά από οοοολα αυτά!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Μαααα τιιιιι να πωωω!!! Αχ αχ!! Όχι εγώ έχω κάνει μόνο ορμονολογικες και θρομβοφιλιας (είχα 2 αποβολες μια παλινδρομη και μια βιοχημική) και τώρα είναι ο πρώτος μήνας προσπαθειών μετά από οοοολα αυτά!! 

Ναι τα θυμόμουν αυτά! Καλή δύναμη και ελπίζω να είναι ο πρώτος και τυχερός! 

Δεν ξέρω αν θυμάσαι που συζητούσαμε μετα τη δεύτερη βιοχημική που είχα εγώ ότι ο γιατρός μου αμφισβητούσε τις εξετάσεις τις χοριακης επειδή ήταν πολύ λεπτό το ενδομήτριο.

Είχα επικοινωνησει με δύο γιατρούς οι οποίοι απέκλειαν να είναι λάθος 3 αιματολογικές. Πήγα  λοιπόν σε έναν που μου σύστησαν ο οποίος μου έκανε υπέρηχο και ειδε ότι όντως το ενδομήτριο για τη μερα του κύκλου που πήγα ήταν πιο λεπτό από όσο θα θέλαμε. Θέλει να με δει ξανά μια δυο μέρες πριν την ωορρηξία και αν είναι ίδια η εικόνα να κάνουμε μια υστεροσκοπηση μήπως υπάρχουν συμφυσεις στο ενδομήτριο. Αν και οι υστεροσκοπηση είναι καλή τότε θα πάμε σε αγωγή για να ενισχύσουμε το ενδομήτριο

Οι ορμονολογικες μου βγήκαν πολύ καλές και θα κάνω και το ραντεβού με την αιματολογο για να τσεκαρουμε ότι είναι και από κει όλα καλά. 

Και όπως και σε σένα δεν μου απέκλεισαν ότι μπορεί και οι δύο να ήταν λόγω τυχαίων χρωμοσωμικων ανωμαλιων

Είμαι γενικώς πολύ αισιόδοξη πλέον και δεν αγχώνομαι αν θα καταφέρουμε αλλά με έχει πιάσει και μια ανυπομονησία που δεν περιγράφεται. Μάλλον αυτό τον κύκλο θα το χάσουμε και δε θα κάνω υπερηχο λόγω διακοπών και μου δημιουργεί εκνευρισμό γιατί με πάει ένα μήνα αργότερα

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ocean14 είπε:

Ναι τα θυμόμουν αυτά! Καλή δύναμη και ελπίζω να είναι ο πρώτος και τυχερός! 

Δεν ξέρω αν θυμάσαι που συζητούσαμε μετα τη δεύτερη βιοχημική που είχα εγώ ότι ο γιατρός μου αμφισβητούσε τις εξετάσεις τις χοριακης επειδή ήταν πολύ λεπτό το ενδομήτριο.

Είχα επικοινωνησει με δύο γιατρούς οι οποίοι απέκλειαν να είναι λάθος 3 αιματολογικές. Πήγα  λοιπόν σε έναν που μου σύστησαν ο οποίος μου έκανε υπέρηχο και ειδε ότι όντως το ενδομήτριο για τη μερα του κύκλου που πήγα ήταν πιο λεπτό από όσο θα θέλαμε. Θέλει να με δει ξανά μια δυο μέρες πριν την ωορρηξία και αν είναι ίδια η εικόνα να κάνουμε μια υστεροσκοπηση μήπως υπάρχουν συμφυσεις στο ενδομήτριο. Αν και οι υστεροσκοπηση είναι καλή τότε θα πάμε σε αγωγή για να ενισχύσουμε το ενδομήτριο

Οι ορμονολογικες μου βγήκαν πολύ καλές και θα κάνω και το ραντεβού με την αιματολογο για να τσεκαρουμε ότι είναι και από κει όλα καλά. 

Και όπως και σε σένα δεν μου απέκλεισαν ότι μπορεί και οι δύο να ήταν λόγω τυχαίων χρωμοσωμικων ανωμαλιων

Είμαι γενικώς πολύ αισιόδοξη πλέον και δεν αγχώνομαι αν θα καταφέρουμε αλλά με έχει πιάσει και μια ανυπομονησία που δεν περιγράφεται. Μάλλον αυτό τον κύκλο θα το χάσουμε και δε θα κάνω υπερηχο λόγω διακοπών και μου δημιουργεί εκνευρισμό γιατί με πάει ένα μήνα αργότερα

 

Άσε ρε συ πόσο να περιμένουμε σε καταλαβαίνω κι εγώ νιώθω ότι θα μου έρθει η περίοδος και πέφτω κάπως το περιμενω πώς και πώς!! Πφφφ αχ πολύ χαίρομαι που είσαι αισιόδοξη γενικα!! Θα τα καταφέρουμε ρε κορίτσι μου κι εμείς...!! Αν πας στις διακοπές σε ένα νοσοκομείο όταν θα νιώσεις ότι έχεις ωορρηξία για να το δείτε? Μακάρι να ήταν απλά τυχαίο γεγονός και αυτό το μήνα να πιάσεις το σπορακι!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα κοριτσια.

@Cupcakeκαλα να περασεις!

@Ocean14 κοριτσι μου θυμαμαι την περιπτωση σου.Ευχομαι και πιστευω τωρα οπου εισαι σε καλο γιατρο να λυθει το προβλημα οποιο και να ειναι και μεινεις συντομα εγκυουλα πάλι. Είμαι σίγουρη ότι όλα θα πανε καλά. Αφού θα βρείτε το πρόβλημα και θα λυθει όλα θα πάνε καλά

@Owl-1 κι εγω αναμονη. Εχεις κανενα συμπτωμα?

Εγώ είμαι σε φάση αναμονής.Οπως σας είχα πει σε λιγες μερες θα δω ενα καινουριο γιατρο γτ ο δικος μου δεν βρηκα ακρη. Εχω μια βουλωμενη σαλπιγγα και λιγο αυξημενη FSH και προλακτινη. 

ΑΥτο το μηνα παντως σε εμενα κοριτσια συνεβησαν καποια πρωτογνωρα πραγματα, αλλα δεν δινω και πολυ σημασια γτ δεν νομιζω να σημαινουν και κατι.

Αυτος ηταν και ο μηνας που εκανα κ τη σαλπιγγογραφια. Ειχα θετικο τεστ ωορρηξιας 14η μερα κυκλου. Μετα απο 4-5 μερες ειχα απειροελαχιστα μπεζ-ανοιχτοκαφε υγρα(ελαχιστα τυπου μια γραμμη μια δυο φορες μεσα στη μερα) . Κρατησαν 1-2 μερες και ειχα και ενα τραβηγμα ελαφρυ για 2 βραδια εκεινες τις μερες. Μηπως ηταν απο τη σαλπιγγογραφια? Επισης πριστηκε το στηθος οπως παντα παρα πολυ απο την ωορρηξια κ μετα αλλα αυτη τη φορα ετσουζαν-εκαιγαν οι θηλες μια βδομαδα πριν την περιοδο ανυποφορα. Εβαλα ενυδατικη και νοιωθω καλυτερα τωρα.

Πολυ παραξενα ολα αυτα αν και ειμαι σιγουρη οτι παλι θα αδιαθετησω γιατι εκανα ενα τεστ δεν κρατηθηκα 5 μερες πριν την περιοδο αλλα ηταν One step στικακι που λενε οτι ειναι πολυ ευαισθητα.

Τι να πω μεχρι Παρασκευη θα δειξει.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope91 είπε:

Γεια σας κι απο μενα κοριτσια.

@Cupcakeκαλα να περασεις!

@Ocean14 κοριτσι μου θυμαμαι την περιπτωση σου.Ευχομαι και πιστευω τωρα οπου εισαι σε καλο γιατρο να λυθει το προβλημα οποιο και να ειναι και μεινεις συντομα εγκυουλα πάλι. Είμαι σίγουρη ότι όλα θα πανε καλά. Αφού θα βρείτε το πρόβλημα και θα λυθει όλα θα πάνε καλά

@Owl-1 κι εγω αναμονη. Εχεις κανενα συμπτωμα?

Εγώ είμαι σε φάση αναμονής.Οπως σας είχα πει σε λιγες μερες θα δω ενα καινουριο γιατρο γτ ο δικος μου δεν βρηκα ακρη. Εχω μια βουλωμενη σαλπιγγα και λιγο αυξημενη FSH και προλακτινη. 

ΑΥτο το μηνα παντως σε εμενα κοριτσια συνεβησαν καποια πρωτογνωρα πραγματα, αλλα δεν δινω και πολυ σημασια γτ δεν νομιζω να σημαινουν και κατι.

Αυτος ηταν και ο μηνας που εκανα κ τη σαλπιγγογραφια. Ειχα θετικο τεστ ωορρηξιας 14η μερα κυκλου. Μετα απο 4-5 μερες ειχα απειροελαχιστα μπεζ-ανοιχτοκαφε υγρα(ελαχιστα τυπου μια γραμμη μια δυο φορες μεσα στη μερα) . Κρατησαν 1-2 μερες και ειχα και ενα τραβηγμα ελαφρυ για 2 βραδια εκεινες τις μερες. Μηπως ηταν απο τη σαλπιγγογραφια? Επισης πριστηκε το στηθος οπως παντα παρα πολυ απο την ωορρηξια κ μετα αλλα αυτη τη φορα ετσουζαν-εκαιγαν οι θηλες μια βδομαδα πριν την περιοδο ανυποφορα. Εβαλα ενυδατικη και νοιωθω καλυτερα τωρα.

Πολυ παραξενα ολα αυτα αν και ειμαι σιγουρη οτι παλι θα αδιαθετησω γιατι εκανα ενα τεστ δεν κρατηθηκα 5 μερες πριν την περιοδο αλλα ηταν One step στικακι που λενε οτι ειναι πολυ ευαισθητα.

Τι να πω μεχρι Παρασκευη θα δειξει.

Κορίτσι μου αύριο περιμενεις περίοδο? Εγώ περιμένω την Τετάρτη!! Έχω μόνο τραβήγματα χαμηλά όπου τα εχω έτσι κι αλλιώς όταν περιμένω περίοδο!! Ναι καλά δεν δίνω βάση στο τεστ που έκανες τοοοσο νωρίς να ξέρεις ...καλά εννοείται κι εγώ κάνω κάθε μέρα χαχαχαχ!!! Μέχρι να δω αίμα και να φάω ήττα!! Ωχ παναγια μου!! Κάνε ένα τεστ με καθυστέρηση γιατί θα συμπτώματα σου μου ακούγονται πολύ ωραία !!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Κορίτσι μου αύριο περιμενεις περίοδο? Εγώ περιμένω την Τετάρτη!! Έχω μόνο τραβήγματα χαμηλά όπου τα εχω έτσι κι αλλιώς όταν περιμένω περίοδο!! Ναι καλά δεν δίνω βάση στο τεστ που έκανες τοοοσο νωρίς να ξέρεις ...καλά εννοείται κι εγώ κάνω κάθε μέρα χαχαχαχ!!! Μέχρι να δω αίμα και να φάω ήττα!! Ωχ παναγια μου!! Κάνε ένα τεστ με καθυστέρηση γιατί θα συμπτώματα σου μου ακούγονται πολύ ωραία !!! 

Εκανα test χθες. περιμενω μεχρι Πεμπτη-Παρασκευη..

Βιαστηκα αλλα ελεγαν ευαισθησια 10 μοναδες. Βεβαια τα one step πρωτη φορα τα παιρνω (απο Mother2be) Μακαρι να τα καταφεραμε και οι δυο!! μακαρι Παναγια μου να εγινε θαυμα.. Γιατι στην περιπτωση μ θαυμα θα ειναι!

Το τσουξιμο στις θηλες το ειχα παρα πολυ εντονα χθες και προχθες δλδ 1 βδομαδα προ περιοδου,εβαλα αλοιφη bepanthol κ νοιωθω καλυτερα. Ενιωθα σαν να με καινε με αναπτηρα χωρις καν να τις αγγιζω

Μακαρι επιτελους να τα εχουμε καταφερει!

Kαπου διαβασα σε μια αλλη σ αναρτηση οτι εχεις συνεχεια τεστ ωορρηξιας θετικα? ή σε μπερδεψα? Εχω ακουσει οτι γινονται θετικα σε εγκυμοσυνη γτ ειναι αδελφες ορμονες.. Μακαρι. Πες μας νεα σου


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope91 είπε:

Εκανα test χθες. περιμενω μεχρι Πεμπτη-Παρασκευη..

Βιαστηκα αλλα ελεγαν ευαισθησια 10 μοναδες. Βεβαια τα one step πρωτη φορα τα παιρνω (απο Mother2be) Μακαρι να τα καταφεραμε και οι δυο!! μακαρι Παναγια μου να εγινε θαυμα.. Γιατι στην περιπτωση μ θαυμα θα ειναι!

Το τσουξιμο στις θηλες το ειχα παρα πολυ εντονα χθες και προχθες δλδ 1 βδομαδα προ περιοδου,εβαλα αλοιφη bepanthol κ νοιωθω καλυτερα. Ενιωθα σαν να με καινε με αναπτηρα χωρις καν να τις αγγιζω

Μακαρι επιτελους να τα εχουμε καταφερει!

Kαπου διαβασα σε μια αλλη σ αναρτηση οτι εχεις συνεχεια τεστ ωορρηξιας θετικα? ή σε μπερδεψα? Εχω ακουσει οτι γινονται θετικα σε εγκυμοσυνη γτ ειναι αδελφες ορμονες.. Μακαρι. Πες μας νεα σου

Εγώ εγώ η δολια γαμουτ δεν ξέρω τι έπαθαν κι αυτά κι είναι όλο θετικά!! Βέβαια δεν ξαναέκανα δεν είχα αλλά!! Έκανα κι εγώ τα ίδια τεστ έχουμε !!! Την προηγούμενη μου βγήκε θετικό 2 μέρες πριν την περίοδο ενώ την προηγούμενη μέρα που είχα κάνει πάλι ήταν καραμπίνατο Άρνητικο!! Πφφφ μακάρι να τα καταφεραμε αλήθεια!!! Έχω ακούσει για τις θηλες ότι ήταν συμπτώμα σε πολλές κοπέλες !! Για να δούμε 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...