Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Το 2020 θα γίνουμε μανουλες...!!


Guest

Recommended Posts

Just now, Owl-1 είπε:

Εγώ εγώ η δολια γαμουτ δεν ξέρω τι έπαθαν κι αυτά κι είναι όλο θετικά!! Βέβαια δεν ξαναέκανα δεν είχα αλλά!! Έκανα κι εγώ τα ίδια τεστ έχουμε !!! Την προηγούμενη μου βγήκε θετικό 2 μέρες πριν την περίοδο ενώ την προηγούμενη μέρα που είχα κάνει πάλι ήταν καραμπίνατο Άρνητικο!! Πφφφ μακάρι να τα καταφεραμε αλήθεια!!! Έχω ακούσει για τις θηλες ότι ήταν συμπτώμα σε πολλές κοπέλες !! Για να δούμε 

Στειλε μου οτι ειναι. Εχω αγωνια μαζι σου! Πιστευω μπορει να εισαι εγκυος! Πολυ παραξενο αυτο με τα τεστ ωορρηξιας!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Hope91 είπε:

Στειλε μου οτι ειναι. Εχω αγωνια μαζι σου! Πιστευω μπορει να εισαι εγκυος! Πολυ παραξενο αυτο με τα τεστ ωορρηξιας!

Θα ενημερώσω εννοείται!! Πφφφ μακάρι να ειμαι θα κάνω το πρωί ένα τεστακι ακόμη κι αν είναι αρνητικο θα ξανακάνω Πέμπτη αν δεν με προλάβει η κοκκινομουρα δηλαδή! 

Link to comment
Share on other sites

On 28/7/2019 at 6:16 ΜΜ, Owl-1 είπε:

Άσε ρε συ πόσο να περιμένουμε σε καταλαβαίνω κι εγώ νιώθω ότι θα μου έρθει η περίοδος και πέφτω κάπως το περιμενω πώς και πώς!! Πφφφ αχ πολύ χαίρομαι που είσαι αισιόδοξη γενικα!! Θα τα καταφέρουμε ρε κορίτσι μου κι εμείς...!! Αν πας στις διακοπές σε ένα νοσοκομείο όταν θα νιώσεις ότι έχεις ωορρηξία για να το δείτε? Μακάρι να ήταν απλά τυχαίο γεγονός και αυτό το μήνα να πιάσεις το σπορακι!! 

Θα είναι η τρίτη και τυχερή μας φορά, να το θυμάσαι!!! :x

Το σκέφτομαι και αυτό για τον υπέρηχο αλλά προβληματίζομαι που δεν θα είναι στον γιατρό μου. Σκέφτομαι αν υπάρχουν αποκλίσεις στα μηχανήματα και έχουμε εσφαλμένη εικόνα

@Owl-1 @Hope91 κορίτσια πολύ καλά τα σημάδια και στις δύο σας!!! Μάκαρι να έχουμε ευχάριστα!!!

@Hope91 σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!  Ναι πιστεύω ότι πλέον είμαστε σε καλό δρόμο!

Το τεστακι νομίζω πάντως ότι το έκανες νωρις. Κάνε υπομονή μέχρι την Παρασκευή!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ocean14 είπε:

Θα είναι η τρίτη και τυχερή μας φορά, να το θυμάσαι!!! :x

Το σκέφτομαι και αυτό για τον υπέρηχο αλλά προβληματίζομαι που δεν θα είναι στον γιατρό μου. Σκέφτομαι αν υπάρχουν αποκλίσεις στα μηχανήματα και έχουμε εσφαλμένη εικόνα

@Owl-1 @Hope91 κορίτσια πολύ καλά τα σημάδια και στις δύο σας!!! Μάκαρι να έχουμε ευχάριστα!!!

@Hope91 σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!  Ναι πιστεύω ότι πλέον είμαστε σε καλό δρόμο!

Το τεστακι νομίζω πάντως ότι το έκανες νωρις. Κάνε υπομονή μέχρι την Παρασκευή!

 

Δεν ξέρω καθόλου τι αποκλίσεις μπορεί να έχουν αλλά μπορείς να ρωτήσεις εκεί πως βλέπει τα πράγματα και πιο είναι το δικό σου θέμα για να σου πει κι αυτός την γνώμη του!! Σκέψου το και πραξε ανάλογα!!! 

Μακάρι μακάρι να είναι η τρίτη η τυχερή!! 

Link to comment
Share on other sites

On 28/7/2019 at 5:27 ΠΜ, Owl-1 είπε:

Οοοοο τι ωραία!! Καλά να περάσεις να γεμίσεις μπαταρίες και να ηρεμήσεις!!! Εγώ καλά είμαι! Σε 4 μέρες ΔΕΝ περιμένω την κοκκινομουρα!! 

Κορίτσια το σήμα είναι άθλιο εδώ!! Εύχομαι να μας πεις τα ευχάριστα κοπελα μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια εγω αδιαθετησα νωριτερα κι ολας. 12 μερες μετα το θετικοι τεστ ωορηξιας.

Μια ερωτηση! Τη Δευτερα εχω ραντεβου να παω τις εξετασεις μας στο γιατρο που σας ελεγα οτι μου συστησε μια γνωστη μου που εχει κι αυτη προβληματα αντιστοιχα με εμενα. Μου ειπε ειναι πολύ καλος αλλα πρεπει να εχω υπομονη γιατι εχει μεγαλη αναμονη επειδη εχει παρα πολυ κοσμο. 

Λεγεται Βαμβακαρης Γιαννης. Ειναι γνωστος απο οτι εψαξα στο Google. Κι εχει και εξειδικευση σε θεματα υπογονιμοτητας και κανει και υποβοηθουμενη αναπαραγωγη. Διαβασα καλα σχολια στο ιντερνετ που τον εψαξα. Μονο για την αναμονη διαβασα αρνητικα.

Η αναμονη δεν με νοιαζει αρκει να βρω λυση επιτελους και να βρω επιτελους ενα καλο γιατρο που να μπορει να μας βοηθησει.

Τον ξερει καμμια?

 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!είμαι 31 ετών προσπαθώ με τον άντρα μου να κάνουμε παιδάκι εδώ και δύο χρόνια.πηγα σε γυναικολόγο για να δω τι συμβαίνει και στις ορμονικές εξετάσεις έδειξε προλακτίνη 72 .μετά από θεραπεία με χάπια που μου έδωσε ο γιατρός έπεσε η τιμή στο 2 (λίγο πιο κάτω από το όριο).μέσα σε όλο αυτό έτυχε κι ο αντρας μου να κάνει θεραπεία με ιώδιο οπότε κρατήσαμε σπέρμα πριν τη θεραπεία.και αποφασίσαμε να προχωρήσουμε σε εξωσωματική.προχθες  πήγα για ωοληψια ,ο γιατρός μου μετά τη λήψη είδε ότι δεν υπήρχε κύτταρο μέσα στο ωοθυλάκιο.εχω αγχωθει πολύ φοβάμαι μήπως δεν θα καταφέρω ποτέ να γίνω μαμά.ξερω ότι αυτό συμβαίνει πιο συχνά σε γυναίκες μεγαλύτερης ηλικίας.και φοβάμαι μήπως τα ωάρια μου γέρασαν νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Vaou είπε:

Γεια σας!!είμαι 31 ετών προσπαθώ με τον άντρα μου να κάνουμε παιδάκι εδώ και δύο χρόνια.πηγα σε γυναικολόγο για να δω τι συμβαίνει και στις ορμονικές εξετάσεις έδειξε προλακτίνη 72 .μετά από θεραπεία με χάπια που μου έδωσε ο γιατρός έπεσε η τιμή στο 2 (λίγο πιο κάτω από το όριο).μέσα σε όλο αυτό έτυχε κι ο αντρας μου να κάνει θεραπεία με ιώδιο οπότε κρατήσαμε σπέρμα πριν τη θεραπεία.και αποφασίσαμε να προχωρήσουμε σε εξωσωματική.προχθες  πήγα για ωοληψια ,ο γιατρός μου μετά τη λήψη είδε ότι δεν υπήρχε κύτταρο μέσα στο ωοθυλάκιο.εχω αγχωθει πολύ φοβάμαι μήπως δεν θα καταφέρω ποτέ να γίνω μαμά.ξερω ότι αυτό συμβαίνει πιο συχνά σε γυναίκες μεγαλύτερης ηλικίας.και φοβάμαι μήπως τα ωάρια μου γέρασαν νωρίτερα.

Καλημέρα!!! Σου εξήγησε ο γιατρός τι σημαίνει αυτο;; Πιστεύω ότι είσαι πάρα πολυ μικρή για να συμβαίνει κάτι τετοιο!! Έχεις στην οικογένεια σου κοντινή συγγενή με κάτι αντίστοιχο, πρόωρη εμμηνοπαυση;;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια τι κάνετε? Εγώ εν τέλη αδιαθετησα κανονικα μετά τα θετικά τεστ ωορρηξίας που είχα συνεχόμενες μέρες!! Ο Γιάτρος είπε κάποια ορμονική διαταραχή θα ήταν λόγω καλοκαιριού τώρα λογικό!! Τώρα περιμένω την ωορρηξία μου πάλι και ελπίζω να μην δω πάλι συνεχόμενες μέρες θετικά τεστ γγκκκρρ!! 

Link to comment
Share on other sites

On 23/8/2019 at 4:28 ΠΜ, Owl-1 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Εγώ εν τέλη αδιαθετησα κανονικα μετά τα θετικά τεστ ωορρηξίας που είχα συνεχόμενες μέρες!! Ο Γιάτρος είπε κάποια ορμονική διαταραχή θα ήταν λόγω καλοκαιριού τώρα λογικό!! Τώρα περιμένω την ωορρηξία μου πάλι και ελπίζω να μην δω πάλι συνεχόμενες μέρες θετικά τεστ γγκκκρρ!! 

Kαλημέρα κορίτσι μου. Ειναι λογικο πολλες φορες καλοκαιρι το παθαινουμε. Δεν νομιζω να ξανασυμβει.

Εμενα μου ηρθε για ακομα ενα μηνα περιοδος σημερα κ Τεταρτη θα παμε στο γιατρο με ολες τις εξετασεις να δουμε πως θα προχωρήσουμε με τα προβληματα που υπαρχουν!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Hope91 είπε:

Kαλημέρα κορίτσι μου. Ειναι λογικο πολλες φορες καλοκαιρι το παθαινουμε. Δεν νομιζω να ξανασυμβει.

Εμενα μου ηρθε για ακομα ενα μηνα περιοδος σημερα κ Τεταρτη θα παμε στο γιατρο με ολες τις εξετασεις να δουμε πως θα προχωρήσουμε με τα προβληματα που υπαρχουν!

Καλημέραααα!!! Ελπίζω κι εγώ  αυτό το μήνα να τα καταφέρω!!! Μακάρι να σας βρει την λύση που θα φέρει το μωράκι σας!! Θετικές σκέψεις!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια....είμαι υπερβολικά αγχωμένη...μερικές φορές νομίζω θα σπάσει η καρδιά μου απ το άγχος.. προσπαθούμε με τον άντρα μου για μωράκι. Μου έχει κολλήσει η ιδέα όμως ότι δεν θα τα καταφέρουμε ποτέ.  Φοβάμαι επειδή είχα ενδομητριο θανατο και το μωρό ήταν αρκετές μέρες μέσα μου ότι τώρα έχω κάποιο πρόβλημα γιατί άκουσα ότι κάποιες κοπέλες έχουν πάθει και σηψαιμία. Πήγα σε τρεις γιατρούς να με δουν μετά την καισαρική και όλοι που είπαν ότι είμαι μια χαρά.  Είναι ο τρίτος μήνας προσπαθειών.  Θέλω όσο τίποτα άλλο να μείνω έγκυος και να περάσουν γρήγορα όλοι οι μήνες σαν να είναι η πρώτη φορά που θα μείνω έγκυος.  Έχω άστατο κύκλο, κάθε 2 μέρες όμως είχαμε επαφές όλο το μήνα,  σε 6 μέρες περιμένω να αδιαθετησω,  έχω όμως συμπτώματα περιόδου και απογοητεύομαι...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια....είμαι υπερβολικά αγχωμένη...μερικές φορές νομίζω θα σπάσει η καρδιά μου απ το άγχος.. προσπαθούμε με τον άντρα μου για μωράκι. Μου έχει κολλήσει η ιδέα όμως ότι δεν θα τα καταφέρουμε ποτέ.  Φοβάμαι επειδή είχα ενδομητριο θανατο και το μωρό ήταν αρκετές μέρες μέσα μου ότι τώρα έχω κάποιο πρόβλημα γιατί άκουσα ότι κάποιες κοπέλες έχουν πάθει και σηψαιμία. Πήγα σε τρεις γιατρούς να με δουν μετά την καισαρική και όλοι που είπαν ότι είμαι μια χαρά.  Είναι ο τρίτος μήνας προσπαθειών.  Θέλω όσο τίποτα άλλο να μείνω έγκυος και να περάσουν γρήγορα όλοι οι μήνες σαν να είναι η πρώτη φορά που θα μείνω έγκυος.  Έχω άστατο κύκλο, κάθε 2 μέρες όμως είχαμε επαφές όλο το μήνα,  σε 6 μέρες περιμένω να αδιαθετησω,  έχω όμως συμπτώματα περιόδου και απογοητεύομαι...

Γλυκό μου κορίτσι !!! Αυτό που πέρασες είναι πάρα πολύ λογικό να έχει φωλιάσει μέσα σου!! Καταλαβαίνω απόλυτα και το άγχος σου και το φόβο σου!! Όπως επίσης ότι θα ήθελες να κοιμηθείς και να ξυπνήσεις με μωράκι στην αγκαλιά, κι εγώ το ίδιο λέω !! Όμως πρέπει να σκεφτείς ότι αυτό επειδή συνέβει μια φορά δεν σημαίνει ότι θα συμβεί πάλι!! Θα είναι μια νέα εγκυμοσύνη μια διαφορετική εγκυμοσύνη που θα σε κάνει την πιο ευτυχισμένη γυναίκα του κόσμου!! Δεν έχεις κάτι μην φοβάσαι αν είχες πίστεψε με θα το καταλάβαινες όπως επισης και οι γιατροί θα το έβλεπαν! Ήταν μια άτυχη στιγμή ένας εφιάλτης που πέρασε και τώρα κοιτάμε μπροστά!!! Θα καταφέρεις να γίνεις μανουλα να το θυμάσαι!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι υπάρχουν και χειρότερα απλά όλοι οι  γύρω μου έχουν  τα παιδιά τους και είμαι συνέχεια με ένα γιατί στη σκέψη....νιώθω πληγωμένη. Από τότε που μου είπε ο γιατρός ότι μπορούμε να βάλουμε μπροστά για την επόμενη εγκυμοσύνη ένιωσα μια ευτυχία και τώρα κάθε μήνα απογοητεύομαι...κάθε μήνα λέω πρέπει να το βγάλω από το μυαλό μου και όποτε έρθει....Αλλά.....τεσπα τώρα περιμένω περίοδο και ξέρεις πως όταν περιμένεις περιοδος σε πιάνουν όλα τα ψυχολογικά . 

6 ώρες πρίν, Owl-1 είπε:

Γλυκό μου κορίτσι !!! Αυτό που πέρασες είναι πάρα πολύ λογικό να έχει φωλιάσει μέσα σου!! Καταλαβαίνω απόλυτα και το άγχος σου και το φόβο σου!! Όπως επίσης ότι θα ήθελες να κοιμηθείς και να ξυπνήσεις με μωράκι στην αγκαλιά, κι εγώ το ίδιο λέω !! Όμως πρέπει να σκεφτείς ότι αυτό επειδή συνέβει μια φορά δεν σημαίνει ότι θα συμβεί πάλι!! Θα είναι μια νέα εγκυμοσύνη μια διαφορετική εγκυμοσύνη που θα σε κάνει την πιο ευτυχισμένη γυναίκα του κόσμου!! Δεν έχεις κάτι μην φοβάσαι αν είχες πίστεψε με θα το καταλάβαινες όπως επισης και οι γιατροί θα το έβλεπαν! Ήταν μια άτυχη στιγμή ένας εφιάλτης που πέρασε και τώρα κοιτάμε μπροστά!!! Θα καταφέρεις να γίνεις μανουλα να το θυμάσαι!! 

 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Το ξέρω ότι υπάρχουν και χειρότερα απλά όλοι οι  γύρω μου έχουν  τα παιδιά τους και είμαι συνέχεια με ένα γιατί στη σκέψη....νιώθω πληγωμένη. Από τότε που μου είπε ο γιατρός ότι μπορούμε να βάλουμε μπροστά για την επόμενη εγκυμοσύνη ένιωσα μια ευτυχία και τώρα κάθε μήνα απογοητεύομαι...κάθε μήνα λέω πρέπει να το βγάλω από το μυαλό μου και όποτε έρθει....Αλλά.....τεσπα τώρα περιμένω περίοδο και ξέρεις πως όταν περιμένεις περιοδος σε πιάνουν όλα τα ψυχολογικά . 

 

Μην συγκρίνεις άλλες καταστάσεις αυτό που πέρασες δεν είναι λίγο ο καθένας σηκώνει το δικό του σταυρό και ο κάθε ένας έχει διαφορετικες αντοχές! Ήταν το χειρότερο σενάριο που φυσικά θα μείνει για πάντα μέσα σου!!!! Αχ άσε κάθε μήνας απελπισία με πιάνει κ εμένα!!! Πέρυσι που ήμουν έγκυος ταυτόχρονα ήταν και μια κουμπάρα μου εκείνη γέννησε κ τώρα τον Σεπτέμβρη ξεκινάει προσπάθεια για 2ο παιδί κι εγώ στα ίδια!!! Θα έρθει όμως και για εμάς η στιγμή!! Να μην το σκέφτεσαι δεν γίνεται απλώς πρέπει να προσπαθήσεις να μην σε γεμιζει άγχος!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...