Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Το 2020 θα γίνουμε μανουλες...!!


Guest

Recommended Posts

Just now, Owl-1 είπε:

Μην συγκρίνεις άλλες καταστάσεις αυτό που πέρασες δεν είναι λίγο ο καθένας σηκώνει το δικό του σταυρό και ο κάθε ένας έχει διαφορετικες αντοχές! Ήταν το χειρότερο σενάριο που φυσικά θα μείνει για πάντα μέσα σου!!!! Αχ άσε κάθε μήνας απελπισία με πιάνει κ εμένα!!! Πέρυσι που ήμουν έγκυος ταυτόχρονα ήταν και μια κουμπάρα μου εκείνη γέννησε κ τώρα τον Σεπτέμβρη ξεκινάει προσπάθεια για 2ο παιδί κι εγώ στα ίδια!!! Θα έρθει όμως και για εμάς η στιγμή!! Να μην το σκέφτεσαι δεν γίνεται απλώς πρέπει να προσπαθήσεις να μην σε γεμιζει άγχος!!

Προσπαθω...λέω όχι δεν θα αγχωθω,  όποτε έρθει Αλλά μετά που δεν έρχεται πάλι αγχώνομαι και λέω γιατί δεν ήρθε. Βλέπω παιδάκια γύρω μου και λέω θα ήταν και το δικό μου τόσο τώρα, θα έτρωγε φαγητό τώρα, το ξέρω δεν είναι σωστά αυτά που σκέφτομαι Αλλά έτσι είναι η μάνα,  με τον άντρα μου που το συζήτησα ότι κάνω αυτές τις σκέψεις μου είπε ότι πρέπει να σταματήσουμε να το συζητάμε και να προχωρήσουμε Αλλά δεν μπορώ, θα προχωρήσω μόνο όταν πιάσω μωρό στα χέρια μου. Και εσύ τα ίδια πιστεύω θα σκέφτεσαι και θα με καταλαβαίνεις...Έχω κάποιες καλές και κάποιες κακές μέρες μες στο μήνα. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 33 λεπτά , Ξένη είπε:

Προσπαθω...λέω όχι δεν θα αγχωθω,  όποτε έρθει Αλλά μετά που δεν έρχεται πάλι αγχώνομαι και λέω γιατί δεν ήρθε. Βλέπω παιδάκια γύρω μου και λέω θα ήταν και το δικό μου τόσο τώρα, θα έτρωγε φαγητό τώρα, το ξέρω δεν είναι σωστά αυτά που σκέφτομαι Αλλά έτσι είναι η μάνα,  με τον άντρα μου που το συζήτησα ότι κάνω αυτές τις σκέψεις μου είπε ότι πρέπει να σταματήσουμε να το συζητάμε και να προχωρήσουμε Αλλά δεν μπορώ, θα προχωρήσω μόνο όταν πιάσω μωρό στα χέρια μου. Και εσύ τα ίδια πιστεύω θα σκέφτεσαι και θα με καταλαβαίνεις...Έχω κάποιες καλές και κάποιες κακές μέρες μες στο μήνα. 

Ναι ακριβώς τα ίδια νιώθω κι εγώ!!! Δουλεύω και σε κατάστημα με παιδικά και τα βλέπω όλα τόσο όμορφα και μικρουλικα και είναι φορές που τα κοιτάω με πολύ μελαγχολία!!! Αν νιώθεις ότι θέλεις να μιλάς για το μωρό σου να το κάνεις οπότε θέλεις είναι χειρότερο να έχεις μέσα σου όλη αυτή τη λύπη!! Εγώ ακόμη και τώρα μετά από 1.5 χρόνο το σκέφτομαι ώρες ώρες και κλαίω θέλω τα μωρα μου αλλά δεν γίνεται!!! Μέσα από όλο αυτό που περάσαμε θα γίνουνε ακόμη πιο δυνατές και θα καταφέρουμε κι εμείς να γίνουνε μανούλες που θα κρατήσουμε το θαύμα μας στα χέρια μας!!! Μόνο τότε θα ηρεμήσουμε!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Ναι ακριβώς τα ίδια νιώθω κι εγώ!!! Δουλεύω και σε κατάστημα με παιδικά και τα βλέπω όλα τόσο όμορφα και μικρουλικα και είναι φορές που τα κοιτάω με πολύ μελαγχολία!!! Αν νιώθεις ότι θέλεις να μιλάς για το μωρό σου να το κάνεις οπότε θέλεις είναι χειρότερο να έχεις μέσα σου όλη αυτή τη λύπη!! Εγώ ακόμη και τώρα μετά από 1.5 χρόνο το σκέφτομαι ώρες ώρες και κλαίω θέλω τα μωρα μου αλλά δεν γίνεται!!! Μέσα από όλο αυτό που περάσαμε θα γίνουνε ακόμη πιο δυνατές και θα καταφέρουμε κι εμείς να γίνουνε μανούλες που θα κρατήσουμε το θαύμα μας στα χέρια μας!!! Μόνο τότε θα ηρεμήσουμε!!! 

Ξέρεις ότι σε θαυμάζω....Εγώ όταν βλέπω μαγαζί με παιδικα στρίβω..Δεν μπορώ να τα αντικρίσω.. ελπίζω σύντομα να μείνουμε εγκυουλες και να πάνε όλα καλά...μπας και ηρεμήσουν οι ψυχές μας.


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Ξέρεις ότι σε θαυμάζω....Εγώ όταν βλέπω μαγαζί με παιδικα στρίβω..Δεν μπορώ να τα αντικρίσω.. ελπίζω σύντομα να μείνουμε εγκυουλες και να πάνε όλα καλά...μπας και ηρεμήσουν οι ψυχές μας.

Αμήν!! Αυτό είναι που θέλουμε μωράκι που θα έρθει για να μείνει!!!και θα γίνει αυτό σύντομα!! Προσευχουλες ηρεμία και θα γίνει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια καλημέρα!!! Είμαι 26 χρονών και ο άντρας μου 28 !!! Είμαστε μαζί 6,5 χρόνια και τους τελευταίους 8 μήνες προσπαθούμε για μωράκι!!! Στοχευμένα , ανά 2 μέρες , την ωορρηξία  μου την καταλαβαίνω γιατί πονάω(αλλά για σιγουριά είχα πάρει για 2 μήνες και τα τεστ ωορρηξίας και είχα πέσει μέσα).Να προσθέσω ότι έχω σταθερό κύκλο περίπου 30 ημερών .Προς το παρόν καθώς είμαι τακτική κάθε χρόνο στα τεστ παπ από τα 20 μου όλα είναι άριστα χωρίς κανένα πρόβλημα !! Δεν χρειάστηκε πότε να κάνω κάποια άλλη εξέταση ούτε είχε δείξει κάτι ποτέ το τεστ παπ.Δεν πίνουμε, δεν καπνίζουμε και είμαστε στα κιλά κανονικοί προς αδύνατοι.Όπως καταλαβαίνετε έχω αγχωθεί πλέον πάρα πολύ γιατί πίστευα πως η απόκτηση παιδιού είναι εύκολη υπόθεση σε τόσο νεαρή ηλικία.Θα το παλέψω μέχρι τον Φεβρουάριο που πρέπει να κάνω τεστ παπ ώστε να εκφράσω τις ανησυχίες μου στον γυναικολόγο μου χωρίς να τον ενοχλήσω πρωτύτερα(εξάλλου τότε θα έχω κλείσει 14 μήνες προσπαθειών αν δεν έχει γίνει κάτι )!!!! Εύχομαι σε όλες μας να γίνουμε σύντομα μανούλες !!! 

Just now, Ειρήνη Ρηγ. είπε:

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ειρήνη Ρηγ. είπε:

Kορίτσια καλημέρα!!! Είμαι 26 χρονών και ο άντρας μου 28 !!! Είμαστε μαζί 6,5 χρόνια και τους τελευταίους 8 μήνες προσπαθούμε για μωράκι!!! Στοχευμένα , ανά 2 μέρες , την ωορρηξία  μου την καταλαβαίνω γιατί πονάω(αλλά για σιγουριά είχα πάρει για 2 μήνες και τα τεστ ωορρηξίας και είχα πέσει μέσα).Να προσθέσω ότι έχω σταθερό κύκλο περίπου 30 ημερών .Προς το παρόν καθώς είμαι τακτική κάθε χρόνο στα τεστ παπ από τα 20 μου όλα είναι άριστα χωρίς κανένα πρόβλημα !! Δεν χρειάστηκε πότε να κάνω κάποια άλλη εξέταση ούτε είχε δείξει κάτι ποτέ το τεστ παπ.Δεν πίνουμε, δεν καπνίζουμε και είμαστε στα κιλά κανονικοί προς αδύνατοι.Όπως καταλαβαίνετε έχω αγχωθεί πλέον πάρα πολύ γιατί πίστευα πως η απόκτηση παιδιού είναι εύκολη υπόθεση σε τόσο νεαρή ηλικία.Θα το παλέψω μέχρι τον Φεβρουάριο που πρέπει να κάνω τεστ παπ ώστε να εκφράσω τις ανησυχίες μου στον γυναικολόγο μου χωρίς να τον ενοχλήσω πρωτύτερα(εξάλλου τότε θα έχω κλείσει 14 μήνες προσπαθειών αν δεν έχει γίνει κάτι )!!!! Εύχομαι σε όλες μας να γίνουμε σύντομα μανούλες !!! 

 

Καλημέρα!!! Δοκίμασε και το καθημερινό 1 μέρα πριν το θετικό τεστ την ίδια μέρα του θετικου τεστ και 2 επόμενες μέρες!! Πότε δεν ξέρεις!! Αν και 8 μήνες θεωρώ ότι είναι ένα καλό σημείο να επισκεφτείτε τον γυναικολόγο σου!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Καλημέρα!!! Δοκίμασε και το καθημερινό 1 μέρα πριν το θετικό τεστ την ίδια μέρα του θετικου τεστ και 2 επόμενες μέρες!! Πότε δεν ξέρεις!! Αν και 8 μήνες θεωρώ ότι είναι ένα καλό σημείο να επισκεφτείτε τον γυναικολόγο σου!! 

Θα το δοκιμάσω και αυτό !!! Σε ευχαριστώ πολύ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια σας διαβάζω καιρό. Έκανα τεστ και βγήκε αχνό θετικό! Βέβαια είμαι συγκρατημένη γιατί πολλά γίνονται. Σας εύχομαι όλες ολόψυχα να δείτε σύντομα ένα θετικό τεστ και να έχετε μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ❤️ τώρα εγώ πιο είναι το θέμα μου είχα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου ανεπάρκεια τραχήλου και ψάχνω γιατρό έμπειρο με τέτοια θέματα εδώ στην Θεσσαλονίκη. Αν έχετε κάποιον να μου προτείνετε θα σας ήμουν ευγνώμων ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Sugarbaby1985 είπε:

Γειά σας κορίτσια σας διαβάζω καιρό. Έκανα τεστ και βγήκε αχνό θετικό! Βέβαια είμαι συγκρατημένη γιατί πολλά γίνονται. Σας εύχομαι όλες ολόψυχα να δείτε σύντομα ένα θετικό τεστ και να έχετε μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ❤️ τώρα εγώ πιο είναι το θέμα μου είχα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου ανεπάρκεια τραχήλου και ψάχνω γιατρό έμπειρο με τέτοια θέματα εδώ στην Θεσσαλονίκη. Αν έχετε κάποιον να μου προτείνετε θα σας ήμουν ευγνώμων ❤️

Κάνε και χοριακη κορίτσι μου και επανέλαβε την μετά από ένα 48ωρο!! Να δεις την αύξηση της!! Τώρα για γιατρο σε ενδιαφέρει δημόσιο η ιδιωτικό? 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Owl-1 είπε:

Κάνε και χοριακη κορίτσι μου και επανέλαβε την μετά από ένα 48ωρο!! Να δεις την αύξηση της!! Τώρα για γιατρο σε ενδιαφέρει δημόσιο η ιδιωτικό? 

Για την περιδεση? Ιδιωτικό. Για παρακολούθηση δημόσιο ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...
Just now, Owl-1 είπε:

Κοριτσαρες τι κάνετε? 

Kαλησπέρα κορίτσι μου τι κανεις?

Εγω ειχα καιρο να μπω και εγραψα σε ενα αλλο θεμα τον πονο μου χαχα.

Εγω κανω 2ο μηνα παρακολουθηση ωορηξιας με υπερηχο γτ εχω μια σαλπιγγα ανοιχτη, βρηκαμε χθες ωορρηξια 24χιλ ωοθηλακιο  αλλα απο Παρασκευη ξεκινω utrogestan και salospir γιατι εχω καθε μηνα μικρη ωχρινικη φαση 10-11 μερες και παμε να δουμε μηπως το φτιαξουμε κι αυτο. Επλίζω να φτιαξει και να μεινω εγκυος. Α, παιρνω και τα profertil τα οποια με βοηθησαν νομιζω γτ τα παιρνω ουτε μηνα και βλεπω εκανα πιο νωρις ωορρηξια 15η μερα κυκλου. Ενω μπορει να εκανα 18-19η μερα και να ειχα κυκλο 29-30 ημερων. Αστα.

Αν δεν φτιαξει παω για προκληση ωορρηξιας μετα.

Δεν υπαρχει αλλος προφανης λογος κανω οωρηξια απλα μαλλον ειναι αδυναμη και δεν  παραγω αρκετη προγεστερονη.

Ευτυχως εχω βρει εναν εξαιρετικο γιατρο τωρα πια και νοιωθω ασφαλεια.

 

ΘΑ τη βρουμε τη λυση.

 

Εσυ σε τι φαση εισαι?

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 8/28/2019 at 12:19 PM, Ειρήνη Ρηγ. said:

Kορίτσια καλημέρα!!! Είμαι 26 χρονών και ο άντρας μου 28 !!! Είμαστε μαζί 6,5 χρόνια και τους τελευταίους 8 μήνες προσπαθούμε για μωράκι!!! Στοχευμένα , ανά 2 μέρες , την ωορρηξία  μου την καταλαβαίνω γιατί πονάω(αλλά για σιγουριά είχα πάρει για 2 μήνες και τα τεστ ωορρηξίας και είχα πέσει μέσα).Να προσθέσω ότι έχω σταθερό κύκλο περίπου 30 ημερών .Προς το παρόν καθώς είμαι τακτική κάθε χρόνο στα τεστ παπ από τα 20 μου όλα είναι άριστα χωρίς κανένα πρόβλημα !! Δεν χρειάστηκε πότε να κάνω κάποια άλλη εξέταση ούτε είχε δείξει κάτι ποτέ το τεστ παπ.Δεν πίνουμε, δεν καπνίζουμε και είμαστε στα κιλά κανονικοί προς αδύνατοι.Όπως καταλαβαίνετε έχω αγχωθεί πλέον πάρα πολύ γιατί πίστευα πως η απόκτηση παιδιού είναι εύκολη υπόθεση σε τόσο νεαρή ηλικία.Θα το παλέψω μέχρι τον Φεβρουάριο που πρέπει να κάνω τεστ παπ ώστε να εκφράσω τις ανησυχίες μου στον γυναικολόγο μου χωρίς να τον ενοχλήσω πρωτύτερα(εξάλλου τότε θα έχω κλείσει 14 μήνες προσπαθειών αν δεν έχει γίνει κάτι )!!!! Εύχομαι σε όλες μας να γίνουμε σύντομα μανούλες !!! 

 

Ειμαι 22 και εμεις προσπαθουσαμε 7 μηνες για μωρακι και ο αντρας μου ειναι 25... ενα θα σου πω...τον Αυγουστο ειχαμε φτασει σε σημειο να τσακωνομαστε γιατι, αφου εγω ημουν σιγουρα γυναικολογικα γονιμη και  ο ιδιος ειχε αρχισει να εχει ανησυχιες για τον αν μπορει να κανει παιδια...του ελεγα πως πρεπει να προσεχει περισσοτερο την διατροφη του και τετοια...οταν τσακωνομασταν για αυτο ημουν εγκυος...ειρωνια;; μολις χαλαρωσεις και δεν το σκεφτεσαι καθολου , θα μεινεις!! ειναι πολυ νωρις για να πας σε γιατρο... οι γυναικολογοι λενε μετα απο εναν χρονο προσπαθειων...απλα χαλαρωστε και μην το σκεφτεστε καθολου. Σκεψου προσπαθουσαμε ανα δυο μερες...τον Αυγουστο που εμεινα εγκυος ειχαμε συνεχεια κοσμο στο σπιτι και συνολικα η πραξη ειχε γινει το πολυ 9 φορες συν οτι ειχαμε παει 5 μερες διακοπες, αλλα ηταν μολις μου ειχε τελειωσει η περιοδος τοτε.... δεν θελει καθολου αγχος :D

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope91 είπε:

Kαλησπέρα κορίτσι μου τι κανεις?

Εγω ειχα καιρο να μπω και εγραψα σε ενα αλλο θεμα τον πονο μου χαχα.

Εγω κανω 2ο μηνα παρακολουθηση ωορηξιας με υπερηχο γτ εχω μια σαλπιγγα ανοιχτη, βρηκαμε χθες ωορρηξια 24χιλ ωοθηλακιο  αλλα απο Παρασκευη ξεκινω utrogestan και salospir γιατι εχω καθε μηνα μικρη ωχρινικη φαση 10-11 μερες και παμε να δουμε μηπως το φτιαξουμε κι αυτο. Επλίζω να φτιαξει και να μεινω εγκυος. Α, παιρνω και τα profertil τα οποια με βοηθησαν νομιζω γτ τα παιρνω ουτε μηνα και βλεπω εκανα πιο νωρις ωορρηξια 15η μερα κυκλου. Ενω μπορει να εκανα 18-19η μερα και να ειχα κυκλο 29-30 ημερων. Αστα.

Αν δεν φτιαξει παω για προκληση ωορρηξιας μετα.

Δεν υπαρχει αλλος προφανης λογος κανω οωρηξια απλα μαλλον ειναι αδυναμη και δεν  παραγω αρκετη προγεστερονη.

Ευτυχως εχω βρει εναν εξαιρετικο γιατρο τωρα πια και νοιωθω ασφαλεια.

 

ΘΑ τη βρουμε τη λυση.

 

Εσυ σε τι φαση εισαι?

Κοριτσάκι μου ούτε εγώ μπαίνω συχνα!! Ευτυχώς που βρήκες τον Γιατρό σου και νιώθεις πλέον ασφαλεια είναι πολύ σημαντικό αυτό!! Εύχομαι τώρα που βρήκε τι φταίει να μείνεις έγκυουλα ♥️ περιμένουμε 15 μερουλες να δούμε!!! 

Εγώ αυτό το μήνα το πήγα πολύ χαλαρά δεν κοίταξα ωορρηξία κλπ κλπ οπότε θα δείξει σε λίγες μέρες αν κάναμε τίποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Κοριτσάκι μου ούτε εγώ μπαίνω συχνα!! Ευτυχώς που βρήκες τον Γιατρό σου και νιώθεις πλέον ασφαλεια είναι πολύ σημαντικό αυτό!! Εύχομαι τώρα που βρήκε τι φταίει να μείνεις έγκυουλα ♥️ περιμένουμε 15 μερουλες να δούμε!!! 

Εγώ αυτό το μήνα το πήγα πολύ χαλαρά δεν κοίταξα ωορρηξία κλπ κλπ οπότε θα δείξει σε λίγες μέρες αν κάναμε τίποτα!!!

Μακαρι κοριτσι μου να τα καταφερουμε αυτο το μηνα.

Εγω η αληθεια ειναι ενας λογος που δεν μπαινω οτι το σκεφτομαι πιο πολυ και αγχωνομαι συζητωντας συνεχεια για αυτο. Αλλα τωρα που εγινε κ αυτο με την προγεστερονη ηθελα να παρω καμια εμπειρια γιατι δεν το ακουω συχνα, βασικα δεν το εχω ξανα ακουσει και δεν ξερω αν ειναι σοβαρος λογος για να φταιει αυτο.

 

Μακαρι τουλαχιστον η προγεστερονη που θα παρω να μου μεγαλωσει το 2ο μισο του κυκλου γιατι σκεφτομαι ολο αυτο με τις ενεσεις και δεν ξερω. Ειναι και τα χρηματα περιορισμενα και απο οτι ειδα ειναι πανακριβες.

Μακαρι να μη χρειαστει.

ΚΑλη επιτυχια κοριτσι μου , μεσα απο την καρδιά μου. Να μη παρουμε αλλο αρνητικο αποτελεσμα..


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...