Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια,

      Επειδή στις προηγούμενες εμβρυομεταφορες έκανα μόνο εξέταση χοριακης,αυτή τη φορά σκέφτομαι να κάνω και  κάποιο τεστ από το φαρμακείο.Ποιο προτείνετε? Λέγατε κάτι για κάποια early,αλλά δε θυμάμαι λεπτομέρειες. Να πω ότι βάλαμε βλαστοκυστες πέντε ημερών χθες και μου είπε ο γιατρός να κάνω χοριακη την άλλη Παρασκευή 

Το 2020 θα γίνουμε μανουλες...!!


Guest

Recommended Posts

Just now, EleniKel είπε:

Bloumblou μου, όμως, είμαι ήδη 12 μέρες μετά την ωορρηξία κ αυτά ανιχνεύουν την ορμόνη από 10 μονάδες κ πάνω... Δεν είναι λίγο περίεργο που δε βγήκε ούτε καν άχνη η γραμμη;; 

Και εγώ 12η μέρα το έκανα αλλά η δεύτερη γραμμή βγήκε μετά αποο αρκετή ώρα σκέψου ότι είχα αφήσει και έφυγα γιατί ήμουν σίγουρη ότι δεν θα είμαι αφού την προηγούμενη έδειξε αρνητικο ...! Για να δούμε όμως με εσένα τι θα γίνει!! Ωραία μετράμε στοχευμένα αυτόν τον μήνα που έχουμε επιβεβαιωμένη ωορρηξία!! Θα έρθει σύντομα το μωρακιιιι!

Just now, Sofaki_88 είπε:

Άντε κορίτσια γουρλίδικο να ειναι το νεο μας θεματακι!!!! :):)

Θα είναι θα ειναι!! Τον Γενάρη θα φύγουμε όλες από εδώ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, EleniKel είπε:

Γιατί pagor μου;;; δε με θέλετε;;;; σνιφ σνιφ!! Ούτε το μωράκι με θέλει, ούτε εσείς;;;; να ανοίξω άλλο θέματακι με θέμα μόνη κ έρημη;;; εδώ θα κάτσω! Δεν φεύγω! 

@farmakotriftena ωορρηξία με βάση τις ταινίες, είχα ή 16 ή 17.3. Σάββατο μεσημέρι ήταν έντονη η γραμμή, άρα ωορρηξία είτε εκείνο το βράδυ, είτε Κυριακή πρωί. Σήμερα έκανα τεστακι. 12η μέρα μετά την ωορρηξία. Έστω αχνό δε θα ήταν;;; εμένα ήταν αρνητικό τατο. Ούτε κατά διάνοια δε φαινόταν δεύτερη γράμμη. Α, κ επαφές είχα Σάββατο βράδυ, Κυριακή βράδυ, Δευτέρα βράδυ. 

Όχι Ελένη μου, αν είδες θετικό τεστ Σάββατο μεσημέρι ωορρηξία κάνεις περίπου μια με δύο ημέρες μετά. Για να βγήκε θετικό και Κυριακή μιλάμε τότε πως η ωορρηξία μάλλον έγινε Δευτέρα. Διορθώστε με αν λέω κάτι λάθος. Σε αυτά που είχα εγώ έδινε περίπου από 12 εως 48 ώρες μετά ότι γίνεται η ωορρηξία(εννοώ από το θετικό τεστ) ή απόκλιση είναι μεγάλη. αλλά μάλλον έκανες νωρίς.

Επίσης 2ος και σημαντικός παράγοντας. Η οχρινικη σου φάση, πως εισαι σίγουρη ότι κρατάει 12 ημέρες; είναι από 12 έως 16 ημέρες. Μπορεί σε σένα να γίνετε πχ στις 15 ήμερες. Άρα πάλι το έκανες νωρίς...

Επίσης τουλάχιστον από προσωπική μου εμπειρία είδες πως δεν είναι και τόσο ευαίσθητα αυτα τα τεστ. Στον γιο το predictor βγήκε θετικό με χοριακη 36 μονάδες μόλις! Της hometest όπως σου έγραψα και παραπάνω πήγε 3ψηφιο++ νούμερο για να φανεί κάτι. 

εύχομαι να έχω πέσει μέσα. Και να είσαι έγκυος. Αλλά κι αν αυτός ο μηνας σου δεν σταθεί τυχερός μη σε παίρνει από κάτω... θα έρθει σύντομα στο υπόσχομαι. Το ξερω!! 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Myrtoulita είπε:

Καλησπερα κοριτσια κι απο εμενα!Μπαινω με τη σειρα μου κι εγω στο γκρουπακι γιατι θα θελαμε κι εμεις ενα ακομα μωρακι το 2020 καθως εχουμε ενα κοριτσακι 17 μηνων! Προσπαθειες στοχευμενες λεμε να ξεκινησουμε μετα το καλοκαιρι λογω καποιων υποχρεωσεων! 

 

Καλώς ήρθες κορίτσι μου!! Μόλις ξεμπερδεψεις με τις υποχρεώσεις βούρ για μωρακιιιιιι!!!

Link to comment
Share on other sites

@FarmakotriftenaΚυριακή ήταν άχνη η γραμμη. Σάββατο ήταν μόνο έντονη κ μάλιστα φουλ. Παρασκευή ήταν σχεδόν ανύπαρκτη να φανταστείς. Ναι, ίσως τα έκανα νωρίς, αλλά κ πάλι θεωρώ ότι κάτι θα έπρεπε να αχνοφαίνεται. Εγώ παρήγγειλα από το mother2be, όχι της hometest. Δεν είναι λίγο καλύτερα;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, EleniKel είπε:

@FarmakotriftenaΚυριακή ήταν άχνη η γραμμη. Σάββατο ήταν μόνο έντονη κ μάλιστα φουλ. Παρασκευή ήταν σχεδόν ανύπαρκτη να φανταστείς. Ναι, ίσως τα έκανα νωρίς, αλλά κ πάλι θεωρώ ότι κάτι θα έπρεπε να αχνοφαίνεται. Εγώ παρήγγειλα από το mother2be, όχι της hometest. Δεν είναι λίγο καλύτερα;; 

Δεν τα ξέρω. Πάντως μην απογοητεύεσαι. Θεωρώ πως έκανες νωρίς είτε είσαι είτε όχι. Καλύτερα κανε Δευτέρα ένα.

@EleniKel Επίσης αν είδες στις 16/3 μπορεί να έγινε η ωορρηξία στις 17/3 το βράδυ ή στις 18/3. Άρα είσαι στις 11 ημέρες περίπου..(νωρις)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofaki_88 είπε:

Άντε κορίτσια γουρλίδικο να ειναι το νεο μας θεματακι!!!! :):)

Εσυ τι κανεις εδω????εχεις ακομα ελπιδες για το  2019...να φυγεται κυρια μου....χαχαχαχαχαχαχα....ευχομαι να εισαι εδω αλλα με γεματη κοιλιτσα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, EleniKel είπε:

@FarmakotriftenaΚυριακή ήταν άχνη η γραμμη. Σάββατο ήταν μόνο έντονη κ μάλιστα φουλ. Παρασκευή ήταν σχεδόν ανύπαρκτη να φανταστείς. Ναι, ίσως τα έκανα νωρίς, αλλά κ πάλι θεωρώ ότι κάτι θα έπρεπε να αχνοφαίνεται. Εγώ παρήγγειλα από το mother2be, όχι της hometest. Δεν είναι λίγο καλύτερα;; 

Τα τεστ ωορρηξίας της mother2be είναι καλύτερα ναι ,είναι πιο ευαίσθητα από της hometest!! Τα τεστ εγκυμοσύνης όμως είναι ίδια!! Θα συμφωνήσω ότι το έκανες νωρίς!! Περιμένουμε λίγο ακόμη και ξανά κάνε άλλο ένα!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, αν ειμαι έγκυος, θα, θα, θα, δεν ξέρω τι θα, αλλά θα πεθάνω από χαραααααααααααααααα. Απλά σήμερα ξεκίνησαν τα συμπτώματα περιόδου. Υπό άλλες συνθήκες, όσο με ξέρω, 7α λεγα ότι θα αδιαθετησω σε 3 μέρες περίπου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, EleniKel είπε:

Κορίτσια, αν ειμαι έγκυος, θα, θα, θα, δεν ξέρω τι θα, αλλά θα πεθάνω από χαραααααααααααααααα. Απλά σήμερα ξεκίνησαν τα συμπτώματα περιόδου. Υπό άλλες συνθήκες, όσο με ξέρω, 7α λεγα ότι θα αδιαθετησω σε 3 μέρες περίπου. 

Χαχχαχαχαχαχ μακάρι ρε κοριτσάκι μου μακάρι!!! Υπομονή λίγες μέρες ακόμη να ξανακάνεις άλλο ένα!! Από συμπτώματα δεν δίνω μεγάλη βάση γιατί είναι ίδια !!

Link to comment
Share on other sites

Ααααααααα κ κάτι ακόμα. Πριν δύο χρόνια, τέτοιες μέρες, ήρθε στην κοιλίτσα μου ένα σπορακι... Που το αγάπησα τοοοοοσο πολύ κ θέλω να του χαρίσω αδερφάκι! Να, αν εμενα έγκυος τώρα, θα είχαν δύο χρόνια διαφορά, ακριβώς!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, EleniKel είπε:

Ααααααααα κ κάτι ακόμα. Πριν δύο χρόνια, τέτοιες μέρες, ήρθε στην κοιλίτσα μου ένα σπορακι... Που το αγάπησα τοοοοοσο πολύ κ θέλω να του χαρίσω αδερφάκι! Να, αν εμενα έγκυος τώρα, θα είχαν δύο χρόνια διαφορά, ακριβώς!

Μακάρι να είσαι κορίτσι μου!!! Αααχ κι εγώ τέτοιες μέρες πέρυσι ήμουν έγκυος!!!μάθαμε ότι  Παλινδρομησε στις 16 Απριλίου και στις 19 έκανα απόξεση!! Σνιφ σνιφ!! 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τα δύο μου πρώτα παιδιά ίδιο μήνα έμαθα ότι ειμαι έγκυος. Και είναι ίδιο μήνα γεννημένα (3χρ διαφορά) Σε κάποιες γυναίκες πάντως κάποιους μήνες το χρόνο ειναι πιο γόνιμες από άλλους. Δεν ξέρω εγώ έτσι είχα παρατηρήσει σε μένα. Δηλαδή κάποιους μήνες είχα πιο έντονες ωορρηξίες (περισσότερα υγρά κτλ) και με 2 φίλες μου που έχουν παιδιά γεννημένα ίδιο μήνα το ίδιο παρατηρούσαν.

Just now, Bloumblou είπε:

Όχι κορίτσι μου δεν έχω !! Είχα άλλη μια βιοχημική κύηση τον Γενάρη!!! Ας ελπίσουμε ότι η τρίτη εγκυμοσύνη θα είναι τελειομηνη!!

Θα είναι το τρία το καλό! 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagor said:

Εσυ τι κανεις εδω????εχεις ακομα ελπιδες για το  2019...να φυγεται κυρια μου....χαχαχαχαχαχαχα....ευχομαι να εισαι εδω αλλα με γεματη κοιλιτσα!!!!!

κοριτσάκι μου εχθές μου τελείωσε η περίοδος...αρχίζουν σε λίγες μέρες οι γόνιμες! άρα δεν φεύγω, εδω θα με έχετε παρέα σας!!! χααχαχα!!!


kEWVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...