Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      Εννοείτε ότι πρέπει να τους το πεις ότι έκανες την εξέταση Κ το αποτέλεσμα. Γενικά κορίτσι μου μην ντρέπεσε τους γιατρούς εσύ πρέπει να τους τρέχεις για να σε προσέξουν . Αν δεν μιλάς δεν δίνουν σημασία. Πάντως μην ανχωνεσε συμβαίνει πολλές φορές να είναι χαμηλή η προγεστερόνη στις εξωσωματικές γιατί ο οργανισμός δεν προλαβαίνει να παράξει την δική του επειδή γίνετε με τεχνητό τρόπο Κ η απορρόφηση των φαρμάκων δεν είναι πάντα επιτυχημένη γρήγορα από όλους τους οργανισμούς.

Το 2020 θα γίνουμε μανουλες...!!


Guest

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου επιτέλους μια μέρα με ήλιο.... τουλάχιστον εδώ στον Πειραιά που είμαι έχει μπόλικο...έχω ανοίξει διάπλατα όλο το σπίτι...έβγαλα και τα ρούχα μου στον ήλιο έφτιαξα και τα γεμιστά (όχι να το παινευτω αλλά τα κάνω τέλεια)..έχω βάλει και τραγούδια και κάθομαι έξω στο μπαλκόνι....να ήταν εδώ και ο αντρουλης μου και δεν θα ήθελα τίποτα άλλο ...όταν έχει ήλιο μου φτιάχνει τοοοοοοοοοσοοοο η διάθεση....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagor είπε:

Κορίτσια μου επιτέλους μια μέρα με ήλιο.... τουλάχιστον εδώ στον Πειραιά που είμαι έχει μπόλικο...έχω ανοίξει διάπλατα όλο το σπίτι...έβγαλα και τα ρούχα μου στον ήλιο έφτιαξα και τα γεμιστά (όχι να το παινευτω αλλά τα κάνω τέλεια)..έχω βάλει και τραγούδια και κάθομαι έξω στο μπαλκόνι....να ήταν εδώ και ο αντρουλης μου και δεν θα ήθελα τίποτα άλλο ...όταν έχει ήλιο μου φτιάχνει τοοοοοοοοοσοοοο η διάθεση....

Αχ τι ωραιααα... εδω παλι τιποτα.. Εχει σύννεφα και μενω δυτικα προαστια..  Τι να πω... Εγω ειμαι ξαπλα πιο πολυ σημερα γιατι εχω πολυ μεγαλη ροη... Δεν ποναω αλλα νιωθω οτι τρεχει πλημμυρα. Ειδη εχω αλλαξει 2 φορες και παω για 3η..:P

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagor είπε:

Κορίτσια μου επιτέλους μια μέρα με ήλιο.... τουλάχιστον εδώ στον Πειραιά που είμαι έχει μπόλικο...έχω ανοίξει διάπλατα όλο το σπίτι...έβγαλα και τα ρούχα μου στον ήλιο έφτιαξα και τα γεμιστά (όχι να το παινευτω αλλά τα κάνω τέλεια)..έχω βάλει και τραγούδια και κάθομαι έξω στο μπαλκόνι....να ήταν εδώ και ο αντρουλης μου και δεν θα ήθελα τίποτα άλλο ...όταν έχει ήλιο μου φτιάχνει τοοοοοοοοοσοοοο η διάθεση....

Κι εγω προς Πειραια παω γτ εδω εχει συννεφια! Οντως αλλαζει η διαθεση!

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Αχ τι ωραιααα... εδω παλι τιποτα.. Εχει σύννεφα και μενω δυτικα προαστια..  Τι να πω... Εγω ειμαι ξαπλα πιο πολυ σημερα γιατι εχω πολυ μεγαλη ροη... Δεν ποναω αλλα νιωθω οτι τρεχει πλημμυρα. Ειδη εχω αλλαξει 2 φορες και παω για 3η..:P

Αχ υπομονη εμενα μου χει κατσει παντως οτι εκανες νωριτερα ωορρηξια κ μπερδευτηκες με τις μερες. Δεν δεχομαι λανθασμενα τεστ χαχα!

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλησπέρα σας! Σήμερα εδώ Πειραιά όντως έχει υπέροχο καιρό! Κ γω ξεκινάψ δουλειά τώρα!!!!! :( φιλιά κοριτσάρες!!! Να στε καλά κ να έχουμε μία όμορφη εβδομάδα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Αχ τι ωραιααα... εδω παλι τιποτα.. Εχει σύννεφα και μενω δυτικα προαστια..  Τι να πω... Εγω ειμαι ξαπλα πιο πολυ σημερα γιατι εχω πολυ μεγαλη ροη... Δεν ποναω αλλα νιωθω οτι τρεχει πλημμυρα. Ειδη εχω αλλαξει 2 φορες και παω για 3η..:P

Ξάπλωσε τότε να είσαι ήρεμη...και να πιεις χυμουλη..κάνει καλό όταν έχουμε περίοδο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Κι εγω προς Πειραια παω γτ εδω εχει συννεφια! Οντως αλλαζει η διαθεση!

Αχ υπομονη εμενα μου χει κατσει παντως οτι εκανες νωριτερα ωορρηξια κ μπερδευτηκες με τις μερες. Δεν δεχομαι λανθασμενα τεστ χαχα!

Χαχαχα αφου μου εδειξε φατσουλα την 23η μερα... Δεν γινεται να μην ειχα τοτε ωορρηξιααα... Τι να πω... Δεν ξερω....

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Χαχαχα αφου μου εδειξε φατσουλα την 23η μερα... Δεν γινεται να μην ειχα τοτε ωορρηξιααα... Τι να πω... Δεν ξερω....

Καλέ ναι...δεν παίζει να μην είχες τότε ωορρηξια...αν ήταν  το τέστ χαλασμένο η να εδιχνε κάτι λάθος θα εδειχνε κύκλο όχι χαμόγελο...για να έδειξε χαμόγελο σημαίνει ότι σίγουρα ειχες...μίλησα κ με τον αδερφό μου..είχε διάλειμμα με πήρε και λέω κάτσε να τον ρωτήσω..Μου είπε ακριβώς αυτά που σου είπε κ ο γυναικολόγος...πιθανόν μια ανωμαλία στον κύκλο σου αλλά για να σου φύγει η ιδέα μήπως έκανες μια χωριακη...του είπα ότι είναι πρώτη φορά που είχες περίοδο μετά από την γέννα και μου είπε οτι θέλεις καποιους κύκλους για να σταθεροποιηθεί πάλι κάπου η περοδιος από την στιγμή που είναι η πρώτη μετά από καιρό...και μόνο σήμερα το πρωί αν είχες κάνει χωριακη ίσα ίσα να σου φύγει η ιδεα...αν και αυτή στο εξωτερικό δεν είναι πολύ θερμοι με τις χωριακες....είδες αίμα τέλος...δεν μπαίνουν στην διαδικασία να το μετρήσουν καν...σκέψου αφού μεινεις γυναίκα έγκυος δεν κανουν καν χωριακη ...την βλέπει ο γιατρός την 7 εβδομάδα....τι να πω και εγώ... Ιρλανδία....εμείς εδώ κάνουμε για το παραμικρό...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά...σκέφτηκα κάτι και το είπα στο άλλο θέμα του 2019 και είπα να το γράψω και εδώ....σήμερα είμαστε εδώ και μιλαμε για πότε θα δούμε το πολυπόθητο...σε λίγο όμως ...σε λίγο καιρό θα μιλάμε μόνο για τις φουσκωμένες μας κοιλίτσες...για πιπίλες κα μπιμπερο.....αχχχχχ δεν ξέρω αν φταις η άνοιξη η ο ήλιος σήμερα αλλά έρχονται τα καλύτερα κορίτσια μου... έρχονται και τα νοιώθω σας λέω.....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagor είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά...σκέφτηκα κάτι και το είπα στο άλλο θέμα του 2019 και είπα να το γράψω και εδώ....σήμερα είμαστε εδώ και μιλαμε για πότε θα δούμε το πολυπόθητο...σε λίγο όμως ...σε λίγο καιρό θα μιλάμε μόνο για τις φουσκωμένες μας κοιλίτσες...για πιπίλες κα μπιμπερο.....αχχχχχ δεν ξέρω αν φταις η άνοιξη η ο ήλιος σήμερα αλλά έρχονται τα καλύτερα κορίτσια μου... έρχονται και τα νοιώθω σας λέω.....

Περιμένω πως και πως αυτή τη στιγμή πράγματικα!!! Να αρχίσουμε κι εμείς τα ψωνια μας για τα μωράκια μας!!! Να ακούσουμε την καρδούλα του να χτυπάει σαν τρελή!! Είναι πραγματικά μαγεία αυτός ο ήχος και ειδικά όταν συνειδητοποιεις ότι χτυπάει μέσα σου!! Αχ! Αχ!! Κλαψ κλαψ συγκίνηση!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pagor είπε:

Καλέ ναι...δεν παίζει να μην είχες τότε ωορρηξια...αν ήταν  το τέστ χαλασμένο η να εδιχνε κάτι λάθος θα εδειχνε κύκλο όχι χαμόγελο...για να έδειξε χαμόγελο σημαίνει ότι σίγουρα ειχες...μίλησα κ με τον αδερφό μου..είχε διάλειμμα με πήρε και λέω κάτσε να τον ρωτήσω..Μου είπε ακριβώς αυτά που σου είπε κ ο γυναικολόγος...πιθανόν μια ανωμαλία στον κύκλο σου αλλά για να σου φύγει η ιδέα μήπως έκανες μια χωριακη...του είπα ότι είναι πρώτη φορά που είχες περίοδο μετά από την γέννα και μου είπε οτι θέλεις καποιους κύκλους για να σταθεροποιηθεί πάλι κάπου η περοδιος από την στιγμή που είναι η πρώτη μετά από καιρό...και μόνο σήμερα το πρωί αν είχες κάνει χωριακη ίσα ίσα να σου φύγει η ιδεα...αν και αυτή στο εξωτερικό δεν είναι πολύ θερμοι με τις χωριακες....είδες αίμα τέλος...δεν μπαίνουν στην διαδικασία να το μετρήσουν καν...σκέψου αφού μεινεις γυναίκα έγκυος δεν κανουν καν χωριακη ...την βλέπει ο γιατρός την 7 εβδομάδα....τι να πω και εγώ... Ιρλανδία....εμείς εδώ κάνουμε για το παραμικρό...

Οκ αγαπη ευχαριστω πολυ.. Αρα λογικα δεν ηταν αποβολη απλα μαλλον ανωμαλια...τωρα αυτον τον μην εχω σταμτησει και τον θηλασμο.. Δεν εχω αλλο γαλα γιατι δεν ηθελε και η μικρη, μπορει να ειναι αλλιως τωρα.. Παμε τωρα για τον δυτερο κυκλο να δουμε!!!

Για πειτε τωρα  ποιες εχουν κανει ωορρηξια και περιμενουμε να μας πειτε τα ευχαριστααα?????

Αχ κοριτσια μου πραγματικα ένιωσα οτι συνηλθα αμεσως μετα το χθεσινο και να ξερετε οτι εσεις ειστε η αιτια για αυτο!!! Εναταξει και ο αντρας μου!!! Τα λογια σας, το οτι με καταλαβαίνετε , γενικα ολο αυτο που συμβαινει εδω μεσα, μεσα σε μια σελιδα του ιντερνετ ειναι μοναδικο!!!Δεν το περιμενα ποτε!! και ελπιζω να μην χαθουμε ποτε!!! Θα φτιαχνουμε θεματακια αναλογα με την χρονικη περιοδο που βρισκομαστε... Εγκουλες, μετα με τα μωρακια..  Ολα θα γινουνε!!!! Φιλακια στα μαγουλακια!!!


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Οκ αγαπη ευχαριστω πολυ.. Αρα λογικα δεν ηταν αποβολη απλα μαλλον ανωμαλια...τωρα αυτον τον μην εχω σταμτησει και τον θηλασμο.. Δεν εχω αλλο γαλα γιατι δεν ηθελε και η μικρη, μπορει να ειναι αλλιως τωρα.. Παμε τωρα για τον δυτερο κυκλο να δουμε!!!

Για πειτε τωρα  ποιες εχουν κανει ωορρηξια και περιμενουμε να μας πειτε τα ευχαριστααα?????

Αχ κοριτσια μου πραγματικα ένιωσα οτι συνηλθα αμεσως μετα το χθεσινο και να ξερετε οτι εσεις ειστε η αιτια για αυτο!!! Εναταξει και ο αντρας μου!!! Τα λογια σας, το οτι με καταλαβαίνετε , γενικα ολο αυτο που συμβαινει εδω μεσα, μεσα σε μια σελιδα του ιντερνετ ειναι μοναδικο!!!Δεν το περιμενα ποτε!! και ελπιζω να μην χαθουμε ποτε!!! Θα φτιαχνουμε θεματακια αναλογα με την χρονικη περιοδο που βρισκομαστε... Εγκουλες, μετα με τα μωρακια..  Ολα θα γινουνε!!!! Φιλακια στα μαγουλακια!!!

Γειά σου κορίτσι μου....εγώ περιμένω 22-24/4.

Αλλά δεν το πιστευω η αληθεια ειναι...

Κι εμενα με κανει πολυ χαρουμενη η γνωριμία μας εδώ, πραγματικα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Οκ αγαπη ευχαριστω πολυ.. Αρα λογικα δεν ηταν αποβολη απλα μαλλον ανωμαλια...τωρα αυτον τον μην εχω σταμτησει και τον θηλασμο.. Δεν εχω αλλο γαλα γιατι δεν ηθελε και η μικρη, μπορει να ειναι αλλιως τωρα.. Παμε τωρα για τον δυτερο κυκλο να δουμε!!!

Για πειτε τωρα  ποιες εχουν κανει ωορρηξια και περιμενουμε να μας πειτε τα ευχαριστααα?????

Αχ κοριτσια μου πραγματικα ένιωσα οτι συνηλθα αμεσως μετα το χθεσινο και να ξερετε οτι εσεις ειστε η αιτια για αυτο!!! Εναταξει και ο αντρας μου!!! Τα λογια σας, το οτι με καταλαβαίνετε , γενικα ολο αυτο που συμβαινει εδω μεσα, μεσα σε μια σελιδα του ιντερνετ ειναι μοναδικο!!!Δεν το περιμενα ποτε!! και ελπιζω να μην χαθουμε ποτε!!! Θα φτιαχνουμε θεματακια αναλογα με την χρονικη περιοδο που βρισκομαστε... Εγκουλες, μετα με τα μωρακια..  Ολα θα γινουνε!!!! Φιλακια στα μαγουλακια!!!

Καλέ τι να χαθούμε....αν δεν πω με εσας πως νοιώθω με το μωρό και το κάνω δεν θα μπορώ θα σκάσω... χαχχάχαχα..όλες μαζί κοριτσάκια μου....και εγώ ανυπομωνω ειδικά για την ώρα που θα πάμε για τα πρώτα του ψώνια...που θα κοιτάμε κούνιες και πραγματακια....αχχχχ έτσι να λέμε ευχαριστα πράγματα...λένε όσο λες τα ευχάριστα αυτά έρχονται...ποτέ να μην ξαναπούμε κάτι άσχημο....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagor είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά...σκέφτηκα κάτι και το είπα στο άλλο θέμα του 2019 και είπα να το γράψω και εδώ....σήμερα είμαστε εδώ και μιλαμε για πότε θα δούμε το πολυπόθητο...σε λίγο όμως ...σε λίγο καιρό θα μιλάμε μόνο για τις φουσκωμένες μας κοιλίτσες...για πιπίλες κα μπιμπερο.....αχχχχχ δεν ξέρω αν φταις η άνοιξη η ο ήλιος σήμερα αλλά έρχονται τα καλύτερα κορίτσια μου... έρχονται και τα νοιώθω σας λέω.....

Έτσιιιι!!!! Όλα θα αλλάξουν σύντομα :-)

 και που βρεχει εδω αισιοδοξη ειμαι για ολες...λίγους μήνες δίνω, δε θα μας παρει παραπανω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...