Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Το 2020 θα γίνουμε μανουλες...!!


Guest

Recommended Posts

Just now, Pagor είπε:

Όντως μικρός που είναι ο κόσμος...όταν μου είπε κάνει την υστεροσκοπιση το καλοκαίρι στο Μητέρα είχε έρθει μια νοσοκόμα νωρίτερα να μου βάλει την βελόνα για την νάρκωση και η ηλίθια μου έσπασε όλες τις φλέβες...αφού μετά δεν εβρισκαν...τεσπά και έρχεται η Ελένη την κοίταει και τις λέει τι έχεις κάνει εδώ...και απαντάει η άλλη ε αφού φοβάται σπάνε οι φλέβες πως τα γίνει μάνα... γυρνάει η Έλενη την κοιτάει με υφος και τις λέει αφού έχει εμένα θα γίνει τέλεια μάνα...μπορείς να φύγεις τώρα....και τις την είπε και την έδιωξε...μα την βλαμμενη...και όταν τις λέω εγώ ποτέ θα κάνω παιδάκι με κοιτάει και μου λέει αφού σου λέω εγώ ότι θα κάνεις θα κάνεις τέρμα...είναι καλή γιατρος...

Καλα ποσο χαζη ηταν η αλλη??? Καλα της ειπε η γιατρος σου!!!και εγω λιστευω κοριτσι μου συντομα θα γινεις μανουλα,η καλυτερη μανουλα του κοσμου!!!! Ασε με μωρε ειναι καποιες που νομιζουν οτι ξερουν την δουλεια και δεν μπορουν να βαλουν μια βελονα... Επειδη η μανα μου ειχε σπουδασει νοσηλευτικη κατι ξερει και θυμαμαι οταν με ειχε παει παιδακι για να μου παρουνε αιμα λεει στην κοπελα αυτη οτι εχω καλυτερη φλεβα απο το αλλο χερι οχι απο αυτο που πηγε να μου παρει και της ειπε δεν θα μου πεις εσυ πως θα κανω την δουλεια μου και μου εβαζε εβγαζε την βελονα γιατι δεν μπορουσε βρει την φλεβα εγω ειχα ξεκηνησει να κλαιω και να φοβαμαι και στο τελος πηρε αιμα απο το αλλο χερι!!!  Οτι να ναι!!! 


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Καλα ποσο χαζη ηταν η αλλη??? Καλα της ειπε η γιατρος σου!!!και εγω λιστευω κοριτσι μου συντομα θα γινεις μανουλα,η καλυτερη μανουλα του κοσμου!!!! Ασε με μωρε ειναι καποιες που νομιζουν οτι ξερουν την δουλεια και δεν μπορουν να βαλουν μια βελονα... Επειδη η μανα μου ειχε σπουδασει νοσηλευτικη κατι ξερει και θυμαμαι οταν με ειχε παει παιδακι για να μου παρουνε αιμα λεει στην κοπελα αυτη οτι εχω καλυτερη φλεβα απο το αλλο χερι οχι απο αυτο που πηγε να μου παρει και της ειπε δεν θα μου πεις εσυ πως θα κανω την δουλεια μου και μου εβαζε εβγαζε την βελονα γιατι δεν μπορουσε βρει την φλεβα εγω ειχα ξεκηνησει να κλαιω και να φοβαμαι και στο τελος πηρε αιμα απο το αλλο χερι!!!  Οτι να ναι!!! 

Καλέ σου λέω μου έσπασε και από τα δύο χέρια τις φλέβες σε 7 σημεία σύνολο...και ήρθε και μου έβαλε την βελόνα ο αναισθησιολογος...αφού είχα αρχίσει να τρέμω από την ένταση μου τόσες φορές που με τρύπησε και μου την έσπαγε....και μου έλεγε κιόλας αφού τρέμεις...εεε αφού μου έχεις σπάσει ότι έχω και έχω πως να μην τρέμω... έκανα 2 μήνες να μου φύγουν τα αίματοματα από τα χέρια...άστα ήταν και καλοκαίρι και ντρεπόμουν τόσο πολύ όταν έβγαινα μετά έξω....χάλια σας λέω χάλια με την την άχρηστη...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Konsta είπε:

Γεια σας κορίτσια... σχόλασα πριν λίγο και μπήκα να δω τα νέα σας. Σήμερα πήρα το γιατρό μου τηλ γιατί η περίοδος μου έχει αργήσει και δεν είχα ωορρηξία αυτό το μήνα. Μου είπε να κάνω τεστ και να πάρω primolut για να έρθει.Αλήθεια πόσο καιρό προσπαθείτε για μπεμπέ; 

Εγώ ειμαι λιγάκι περίεργη υπόθεση χαχαχ!! Στην πρώτη εγκυμοσύνη έμεινα χωρίς να το περιμένω με την 1η προσπάθεια το έχασα όμως...μετά από 8 μήνες ξανά έμεινα έγκυος με την 1η πάλι το οποίο έχασα και παλι (5 μήνες προσπαθούσα σε λάθος μέρα μετά εφοδιαστηκα τεστ ωορρηξίας) και τώρα για την ώρα έχουμε σταμάτησει τις προσπάθειες!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Να σας πω εχω μια απορια.. Οταν περιμενετε την κοκκινομουρα σε αυτες που νιωθουν το στηθος τους πρησμενο και ποναει το νιωθετε και οταν εχετε περιοδο?? Ή σταματαει??

Στην περίοδο εμένα μου σταματάει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια, εφτιαξε κ ο καιρος! Πω βρε @Pagor τι τραβηξες κ συ με τη νοσοκομα. Χοντρο αυτο που σου ειπε! Εγω μπορει κ να το εκανα θεμα. 

Εγω δεν καταλαβαινω πολλα με το στηθος, ισως να πρηζεται λιγο αλλα τπτ ιδιαιτερο. Εδω κ μερες εντωμεταξυ εχω βηχα κ ποναει το διαφραγμα λες κ μου εχουν δωσει μπουνια. Αφου σφιξανε οι κοιλιακοι εκει περα :-D


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεμραααα.... Και εδω εχει ηλιο αλλα εχει λιγο κρυο... Ελεγα να παμε στις κουνιες αλλα μαλλον δεν θα την παω... Εχω να βαλω πλυντιρια να σιδερωσ. Και να οργανωσω σιγα σιγα τις βαλιτσες γιατι το Σαββατο θα φυγουμε!!!!!!!!!!!!

Just now, Moomin είπε:

Καλημερα κοριτσια, εφτιαξε κ ο καιρος! Πω βρε @Pagor τι τραβηξες κ συ με τη νοσοκομα. Χοντρο αυτο που σου ειπε! Εγω μπορει κ να το εκανα θεμα. 

Εγω δεν καταλαβαινω πολλα με το στηθος, ισως να πρηζεται λιγο αλλα τπτ ιδιαιτερο. Εδω κ μερες εντωμεταξυ εχω βηχα κ ποναει το διαφραγμα λες κ μου εχουν δωσει μπουνια. Αφου σφιξανε οι κοιλιακοι εκει περα :-D

Χαχαχα κανει δουλεια ο βηχας... Ουτε γυμναστήριο ούτε τίποτα!!!

  • Χαχα 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Χαχαχαχαχα....ναι υσχιει....συνήθως μιλάς με την γραμματεας της....είναι συγγενείς του άντρα μου βασικά...θεία μας...και έτσι πηγα σε αυτή....είναι πάντα πνιγμένη στην δουλειά...σκέψου έχει 2 ιατρεία και είναι κ στο Μητερα και στο Ρεα...αλλά ότι πει η Ελένη (Κα Αλτανη) αυτό θα είναι...αφού έχει την Ελένη να μην φοβάται...είναι πολύ καλή γιατρος...όχι επειδή είναι συγγενείς μας...και εγώ αρχικά σε άλλο ήμουν πολλά χρόνια αλλά μου έλεγε διαφορα περίεργα και έφυγα ...είναι όντως πολύ καλή...

Εμένα πρήζεται πάντα μια εβδομάδα πριν και ποναει...και μια μέρα πριν μου έρθει ξεπρηζετε και σταματάει να πονάει...

Στην Αλτάνη πήγαινα κι εγώ αλλά έχω αλλάξει. Όχι ότι μου κανε τίποτα η γυνάίκα, απλά έτυχε να βρω μια που μιλούσε στην καρδιά μου, σα μαμα μου τη νιώθω και για μένα αυτό είναι σημαντικό. Φυσικά και έίναι καλή γιατρός η Αλτάνη, όπως κι αυτή που πηγαίνω, η αδερφή μου πηγαινε εκει κι ετσι την βρηκα.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Annie4 είπε:

Στην Αλτάνη πήγαινα κι εγώ αλλά έχω αλλάξει. Όχι ότι μου κανε τίποτα η γυνάίκα, απλά έτυχε να βρω μια που μιλούσε στην καρδιά μου, σα μαμα μου τη νιώθω και για μένα αυτό είναι σημαντικό. Φυσικά και έίναι καλή γιατρός η Αλτάνη, όπως κι αυτή που πηγαίνω, η αδερφή μου πηγαινε εκει κι ετσι την βρηκα.

 

Και φυσικά πρέπει να βρεις μια γιατρό που να σου μιλάει μέσα σου...και καλά έκανες και πήγε αλλού ..είναι ότι πιο σημαντικό. ..εγώ δεν κοιτάω συγγένειες και τέτοια ..δεν πήγα εκεί για αυτό ...ούτε καν ...απλά ήμουν αλλού σε άλλον γιατρο...έμεινα πολύ δυσαρεστημένη και μου την πρωτεινε ο άντρας μου επειδή ξέραμε από ξαδέρφια του το πόσο καλή ήταν...και έτσι πήγα πριν 2 χρόνια πρώτη φορά... ευχαριστημένη είμαι μαζί της πολύ... μου εμπνέει πολύ εμπιστοσύνη..Εγω την αγαπάω πολυ....να είμαστε καλά και γρήγορα να έχουμε ένα παιδικό από τα χέρια τους...σε όποιον και αν είμαστε...

Άσχετο κορίτσια μου αλλά σήμερα με έχει πιάσει ενας πόνος στο στομάχι άλλο πράγμα....σαν κράμπα και δεν λέει να περάσει. Τώρα πίνω λίγο ζεστό νερό με λεμόνι..δεν μπορώ να κάνω τίποτα γιατί με πονάει αρκετά....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagor είπε:

Και φυσικά πρέπει να βρεις μια γιατρό που να σου μιλάει μέσα σου...και καλά έκανες και πήγε αλλού ..είναι ότι πιο σημαντικό. ..εγώ δεν κοιτάω συγγένειες και τέτοια ..δεν πήγα εκεί για αυτό ...ούτε καν ...απλά ήμουν αλλού σε άλλον γιατρο...έμεινα πολύ δυσαρεστημένη και μου την πρωτεινε ο άντρας μου επειδή ξέραμε από ξαδέρφια του το πόσο καλή ήταν...και έτσι πήγα πριν 2 χρόνια πρώτη φορά... ευχαριστημένη είμαι μαζί της πολύ... μου εμπνέει πολύ εμπιστοσύνη..Εγω την αγαπάω πολυ....να είμαστε καλά και γρήγορα να έχουμε ένα παιδικό από τα χέρια τους...σε όποιον και αν είμαστε...

Άσχετο κορίτσια μου αλλά σήμερα με έχει πιάσει ενας πόνος στο στομάχι άλλο πράγμα....σαν κράμπα και δεν λέει να περάσει. Τώρα πίνω λίγο ζεστό νερό με λεμόνι..δεν μπορώ να κάνω τίποτα γιατί με πονάει αρκετά....

Ωχ περαστικούλια σου κοριτσάκι μου!!!! Καλημέρα καλή δουλίτσα να έχουμε! Αν μπορείς να κάτσεις να ξαπλώσεις κ να ξεκουραστείς λιγάκι να χαλαρώσει το στομαχάκι σου... 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagor είπε:

Και φυσικά πρέπει να βρεις μια γιατρό που να σου μιλάει μέσα σου...και καλά έκανες και πήγε αλλού ..είναι ότι πιο σημαντικό. ..εγώ δεν κοιτάω συγγένειες και τέτοια ..δεν πήγα εκεί για αυτό ...ούτε καν ...απλά ήμουν αλλού σε άλλον γιατρο...έμεινα πολύ δυσαρεστημένη και μου την πρωτεινε ο άντρας μου επειδή ξέραμε από ξαδέρφια του το πόσο καλή ήταν...και έτσι πήγα πριν 2 χρόνια πρώτη φορά... ευχαριστημένη είμαι μαζί της πολύ... μου εμπνέει πολύ εμπιστοσύνη..Εγω την αγαπάω πολυ....να είμαστε καλά και γρήγορα να έχουμε ένα παιδικό από τα χέρια τους...σε όποιον και αν είμαστε...

Άσχετο κορίτσια μου αλλά σήμερα με έχει πιάσει ενας πόνος στο στομάχι άλλο πράγμα....σαν κράμπα και δεν λέει να περάσει. Τώρα πίνω λίγο ζεστό νερό με λεμόνι..δεν μπορώ να κάνω τίποτα γιατί με πονάει αρκετά....

Όντως,είναι πολύ σημαντικό!

Το στομάχι γιατί; Έφαγες τιποτα περιεργο;

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annie4 είπε:

Όντως,είναι πολύ σημαντικό!

Το στομάχι γιατί; Έφαγες τιποτα περιεργο;

 

Μπα τίποτα περίεργο...καφέ με κάτι σπιτικά κουλουράκια...μας τα έδωσε η πεθερά μου....λες για αυτό??? φυσικά κάνω πλάκα...μας λατρεύει κ δόξα το θεό είναι πολύ καλή...αλλά δεν ξέρω ..νοιώθω σαν κράμπες μέσα ...θα μου περάσει...

Just now, Moomin είπε:

Pagor περαστικα ελπιζω να περασει συντομα! Το χεις ξαναπαθει; 

Ναι μωρέ δεν είναι τίποτα το έχω ξαναπάθει πιο παλιά βέβαια...σαν κράμπες νοιώθω μέσα...θα μου πέρασει....σας ευχαριστώ πολύ όλες όμως αγάπες μου!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...