Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια,

      Έκανα τεστ από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό..ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς,την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά,όμως περίμενα έστω και λίγο αχνή γραμμουλα.Υπαρχει περίπτωση λέτε να βγει θετικό τη Δευτέρα που θα ξανακάνω?

      @Angot Έπρεπε να σε ακούσω και να μην κάνω σήμερα,αλλά δεν κρατήθηκα η τρελή ☹️

      Τέσσερις ημέρες μετά τεστ?? πολλή βιασύνη μάνα μου! Τρίτη κι αν..

Το 2020 θα γίνουμε μανουλες...!!


Guest

Recommended Posts

Just now, Kangan είπε:

Η αλήθεια είναι ότι προσπαθούμε πολύ λίγο..μονο 2 μήνες αλλά πήρα τεστακια για να είμαι σίγουρη για της μέρες μου και ας έχω πολύ σταθερό κύκλο.. Πήρα τα ψηφιακά και θα τα ξεκινήσω την Δευτέρα. Α ωραία θα τα κάνω και εγώ μέρα παρά μέρα τότε. Εσείς προσπαθείτε καιρό? Γενικά πονάς όμως στην ωορρηξία? 

3 μήνες και μεις... αλλά από ότι φαίνεται ποτέ δεν έπιασα την ωορρηξία μου... :( αυτό το μήνα δεν θα προσπαθήσουμε γιατί πέφτει Μεγάλη Εβδομάσα απλά ξεκίνησα τα τεστ για να τα μάθω κ να δω πότε στο περίπου γίνεται... όχι δεν πονάω... δηλ δεν νομίζω πως την καταλαβαίνω .... πόσο χρονών είσαι;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Eva_Lou είπε:

3 μήνες και μεις... αλλά από ότι φαίνεται ποτέ δεν έπιασα την ωορρηξία μου... :( αυτό το μήνα δεν θα προσπαθήσουμε γιατί πέφτει Μεγάλη Εβδομάσα απλά ξεκίνησα τα τεστ για να τα μάθω κ να δω πότε στο περίπου γίνεται... όχι δεν πονάω... δηλ δεν νομίζω πως την καταλαβαίνω .... πόσο χρονών είσαι;;;;

Εγω την καταλαβαίνω.. Πονάω αρκετές φορές αλλά δεν ξέρω ποια μέρα από όλες του πόνου είναι "οι καλές". Και εγώ έχω περιέργεια παντως να δω. Είμαι 30.εσυ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kangan είπε:

Εγω την καταλαβαίνω.. Πονάω αρκετές φορές αλλά δεν ξέρω ποια μέρα από όλες του πόνου είναι "οι καλές". Και εγώ έχω περιέργεια παντως να δω. Είμαι 30.εσυ?

Εγώ σε λίγο καιρό κλείνω τα 29 

Να κάνεις πάντως τις μέρες που πονάς στο λέω κ γω που με τόση κούραση κ αντίθετο πρόγραμμα δεν είναι πάντα εφικτό δυστυχώς κ έχω τύψεις.... :( 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva_Lou είπε:

Ναι καλή μου... τα ψηφιακά έχω πάρει... 2 δοκιμές έχω κάνει έχει βγάλει κυκλάκι... επειδή τα κάνω μέρα παρά μέρα θα κάνω πάλι αύριο... λογικά την άλλη εβδομάδα θα κάνω ωορρηξία γιατί από ότι κατάλαβα αργώ τελικά να κάνω... εσύ πόσο καιρό προσπαθείς; Ποια τεστάκια έχεις; Πότε θα ξεκινήσεις; 

Κορίτσι μου γιατί τα κάνεις μέρα παρά μέρα??στο λέω γιατί μπορεί να χάσεις την ωορρηξία σου..εγώ όταν τα χρησιμοποιούσα την 19 μέρα το πρωί μου έβγαλε χαμογελακι και την επόμενη τπτ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Katriniki είπε:

Κορίτσι μου γιατί τα κάνεις μέρα παρά μέρα??στο λέω γιατί μπορεί να χάσεις την ωορρηξία σου..εγώ όταν τα χρησιμοποιούσα την 19 μέρα το πρωί μου έβγαλε χαμογελακι και την επόμενη τπτ

Sorry που μπαίνω σφήνα... χαχχάχαχα...αλλα ναι θα την πιάσει γιατί δείχνει της δύο πιο γόνιμες μέρες...άρα το μέρα παρά μέρα είναι άι τέλειο...εγώ πχ καθε μήνα πονάω και έκανα το τεστ κ έβγαινε θετικό την μέρα που πονούσαν..την επόμενη παν τα κύκλος δηλαδή αρνητιμο...τον προηγούμενο μήνα κάνω...βγαίνει φατσούλα αλλά δεν είχα πόνους...λέω τι εγινε...τεσπά την επόμενη μέρα είχα τους κλασσικούς φριχτούς πόνους...ξανά κάνω και βγαίνει πάλι θετικό...κάνω και την επόμενη και ήταν αρνητικο...άρα...όταν έχω τους πόνους είναι η δεύτερη μου μέρα που θα βγει θετικό το υψηλότερο δηλαδή...επόμενος αν κάνει μέρα παρά μέρα θα βρει το θετικό σίγουρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pagor είπε:

Sorry που μπαίνω σφήνα... χαχχάχαχα...αλλα ναι θα την πιάσει γιατί δείχνει της δύο πιο γόνιμες μέρες...άρα το μέρα παρά μέρα είναι άι τέλειο...εγώ πχ καθε μήνα πονάω και έκανα το τεστ κ έβγαινε θετικό την μέρα που πονούσαν..την επόμενη παν τα κύκλος δηλαδή αρνητιμο...τον προηγούμενο μήνα κάνω...βγαίνει φατσούλα αλλά δεν είχα πόνους...λέω τι εγινε...τεσπά την επόμενη μέρα είχα τους κλασσικούς φριχτούς πόνους...ξανά κάνω και βγαίνει πάλι θετικό...κάνω και την επόμενη και ήταν αρνητικο...άρα...όταν έχω τους πόνους είναι η δεύτερη μου μέρα που θα βγει θετικό το υψηλότερο δηλαδή...επόμενος αν κάνει μέρα παρά μέρα θα βρει το θετικό σίγουρα...

Καλά κάνεις κορίτσι μου και εγώ μπήκα αχαχαχαχαχα...

Εγώ πάντως μπορεί να ποναγα και έβγαινε αρνητικο και την επόμενη θετικό και μετά πάλι αρνητικο... Δεν ξέρω...

Μετά πήρα της hometest όπου έκανα 2 την ημέρα ένα γύρω στις 12 και ένα 8 το βράδυ,κ είχε τύχει να βγει θετικό το πρωί κ αρνητικο το βράδυ???

Αχαχαχαχαχα μήπως εγώ ήμουν η  αλοπροσαλη?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kaity8 είπε:

Ήθελα να ρωτήσω όσα κορίτσια έχουν κάνει υστεροσκόπηση, πόσες μέρες είχατε αιμα μετα την επέμβαση; και σε πόσες μέρες σας ήρθε η επόμενη περίοδος; 

Εγώ την έκανα το καλοκαίρι..είχα για 7 μέρες ..όχι αίμα κανονικά...από την επέμβαση βλενα ροζ με λίγο αίμα...και μου ήρθε κανονικά η περίοδος στις 25 μέρες...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagor είπε:

Εγώ την έκανα το καλοκαίρι..είχα για 7 μέρες ..όχι αίμα κανονικά...από την επέμβαση βλενα ροζ με λίγο αίμα...και μου ήρθε κανονικά η περίοδος στις 25 μέρες...

Μου είπε ο γιατρός μου ότι θα μου έρθει σε ένα μήνα, στην ουσία "μηδενισαμε" την περίοδο. Δλδ από την επέμβαση είναι η πρώτη μέρα περιόδου αν κατάλαβα. Ρε γαμωτο σε ένα μήνα θα πάμε ταξιδι... ουφφφφφ...  


Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kaity8 είπε:

Μου είπε ο γιατρός μου ότι θα μου έρθει σε ένα μήνα, στην ουσία "μηδενισαμε" την περίοδο. Δλδ από την επέμβαση είναι η πρώτη μέρα περιόδου αν κατάλαβα. Ρε γαμωτο σε ένα μήνα θα πάμε ταξιδι... ουφφφφφ...  

Εμένα πάντως μου είπε ότι θα περιμένουμε να δούμε αν θα έρθει κανονικά γιατί με την επέμβαση τρελενεται ο κύκλος μας και μπορεί να αργήσει...αλλά εγώ πήρα χάπια αντισυλληπτικά μου έδωσε για να φταίξει το ενδομήτριο πιο γρήγορα...αλλά σε εμένα στις 10 μέρες μου εκαναν παρενέργειες και τα έκοψα...και λόγο των χαπιών έκανα άλλους 3 μήνες off γιατί από τις παρενεργιεςς τρελάθηκε ο κύκλος μου και χτύπαγε κάτι 35 σε μέρες χωρίς να κάνω ποτέ ωορρηξία... βέβαια μην πανικοβληθεις αυτό απλά έτυχε σε εμένα λόγο από τα χάπια επειδή με πείραξαν...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Katriniki είπε:

Κορίτσι μου γιατί τα κάνεις μέρα παρά μέρα??στο λέω γιατί μπορεί να χάσεις την ωορρηξία σου..εγώ όταν τα χρησιμοποιούσα την 19 μέρα το πρωί μου έβγαλε χαμογελακι και την επόμενη τπτ

Κοίτα κ εγώ το φοβάμαι αυτό που λες... αλλά λέω να το ξεκινήσω έτσι αυτό το μήνα που δεν με νοιάζει κ βλέποντας κ κάνοντας.. αύριο θα κάνω ένα πάλι το πρωί.. αλλά υποπτεύομαι πως ωορρηξία θα κάνω Μ Εβδομάδα γιατί έχουν μεγαλώσει οι κύκλοι μου τελευταία... εσύ έχεις παιδάκι κορίτσι μου;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagor είπε:

Εμένα πάντως μου είπε ότι θα περιμένουμε να δούμε αν θα έρθει κανονικά γιατί με την επέμβαση τρελενεται ο κύκλος μας και μπορεί να αργήσει...αλλά εγώ πήρα χάπια αντισυλληπτικά μου έδωσε για να φταίξει το ενδομήτριο πιο γρήγορα...αλλά σε εμένα στις 10 μέρες μου εκαναν παρενέργειες και τα έκοψα...και λόγο των χαπιών έκανα άλλους 3 μήνες off γιατί από τις παρενεργιεςς τρελάθηκε ο κύκλος μου και χτύπαγε κάτι 35 σε μέρες χωρίς να κάνω ποτέ ωορρηξία... βέβαια μην πανικοβληθεις αυτό απλά έτυχε σε εμένα λόγο από τα χάπια επειδή με πείραξαν...

Θα δείξει... πάντως πήρα παλι τεστακι ωορρηξίας, τουλάχιστον να δω πότε (και αν) θα κάνω ωορρηξία, θα ξέρω και πότε θα έχω περίοδο. Εμένα δεν μου ανέφερε τίποτα για αντισυλληπτικά. Μου είπε ότι αυξάνονται οι πιθανότητες εγκυμοσύνης, εγώ του είπα ότι αν δεν, θα κάνουμε τη σπερματέγχυση. 


Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva_Lou είπε:

Κοίτα κ εγώ το φοβάμαι αυτό που λες... αλλά λέω να το ξεκινήσω έτσι αυτό το μήνα που δεν με νοιάζει κ βλέποντας κ κάνοντας.. αύριο θα κάνω ένα πάλι το πρωί.. αλλά υποπτεύομαι πως ωορρηξία θα κάνω Μ Εβδομάδα γιατί έχουν μεγαλώσει οι κύκλοι μου τελευταία... εσύ έχεις παιδάκι κορίτσι μου;;;

Δυστυχώς όχι...ήδη είχα μια αποτυχημένη προσπάθεια εξωσωματικής κόντρα στα προγνωστικά του γιατρού και τώρα θα βάλω τα παγωτινια μου χιχι!! (Τα κατεψυγμένα εμβρυακια μου εννοώ)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kaity8 είπε:

Ήθελα να ρωτήσω όσα κορίτσια έχουν κάνει υστεροσκόπηση, πόσες μέρες είχατε αιμα μετα την επέμβαση; και σε πόσες μέρες σας ήρθε η επόμενη περίοδος; 

2 μερες αιμα κανονικα μετα μου ηρθε

  • Μου αρέσει 1

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...