Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Το 2020 θα γίνουμε μανουλες...!!


Guest

Recommended Posts

Just now, Muffin είπε:

Μπουμπουκες τι κανετε? Εγω ειμαι καλα πλεον, εκανα φοκους στη δουλεια και ετοιμαζω επαγγελματικο ταξιδακι..Βεβαια εχω το ελευθερο να ξεκιινησω αμεσως προσπαθειες απο τη γιατρο μου οποτε ελπιζω σε ενα θαυμα παλι..Σου ηρθε ε? Μη σε χασει..Τι αποφασισες τελικα με την σπερματενχυση? Θα πας καλοκαιρι ή αν δεν ερθει νινι μεχρι τοτε(μακαρι Παναγια μου), μετα?

Ελπιζω να ειστε ολες καλα, και γρηγορα φουσκιτσες!!!

Ναι θα πάω τον Σεπτέμβριο....εμένα αυτός ο μήνας δυστηχως θα πάει έτσι...δεν έκανα ωορρηξια μάλλον... ασεμε...ξέχασα να πάρω τα τεστακια μου και δεν ξέρω τίποτα ..αλλά ούτε πόνο είχα όπως καααααθε φορά ..άρα...δεν θα έκανα...δεν πειράζει ..πάμε για τον επόμενο εμεις....πάντως αν θες να στείλε μνμ στην @Eva_Lou κάναμε ομαδουλα και μιλάμε και εκεί με τα κορίτσια... χαιρόμαι πάντως κοριτσακι μου που είσαι καλύτερα...έτσι πρέπει κοιτάμε μπροστά...ήταν δύσκολο αυτό που σου έτυχε πολύ...αλλά γρήγορα θα έχεις μια πανέμορφη φουσκωτή κοιλίτσα και όλα θα πάνε τέλεια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Pagor είπε:

Ναι θα πάω τον Σεπτέμβριο....εμένα αυτός ο μήνας δυστηχως θα πάει έτσι...δεν έκανα ωορρηξια μάλλον... ασεμε...ξέχασα να πάρω τα τεστακια μου και δεν ξέρω τίποτα ..αλλά ούτε πόνο είχα όπως καααααθε φορά ..άρα...δεν θα έκανα...δεν πειράζει ..πάμε για τον επόμενο εμεις....πάντως αν θες να στείλε μνμ στην @Eva_Lou κάναμε ομαδουλα και μιλάμε και εκεί με τα κορίτσια... χαιρόμαι πάντως κοριτσακι μου που είσαι καλύτερα...έτσι πρέπει κοιτάμε μπροστά...ήταν δύσκολο αυτό που σου έτυχε πολύ...αλλά γρήγορα θα έχεις μια πανέμορφη φουσκωτή κοιλίτσα και όλα θα πάνε τέλεια...

Ε αφου μας λενε οτι εχουμε καποιους ανορεκτικους μηνες το χρονο, μη στεναχωριεσαι, κ αυτο μεσα στο προγραμμα ειναι :). Σας πεθυμησα! Εστειλα μηνυμα στην Ευα. Επειδη εχασα σιγουρα καποιες σελιδες, ειχαμε κανενα ευχαριστο? Η @ΚατεριναΣκ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Muffin είπε:

Ε αφου μας λενε οτι εχουμε καποιους ανορεκτικους μηνες το χρονο, μη στεναχωριεσαι, κ αυτο μεσα στο προγραμμα ειναι :). Σας πεθυμησα! Εστειλα μηνυμα στην Ευα. Επειδη εχασα σιγουρα καποιες σελιδες, ειχαμε κανενα ευχαριστο? Η @ΚατεριναΣκ?

Θα τις δεις στο Viber...όλες εκεί είμαστε...κ η Κατερίνα μια χαρά ...ακόμα δεν έχουμε νέο για καμιά ... περιμένουμε...μπαίνει και εδώ συχνά ειδικά στο θέμα για το δεύτερο παιδάκι...

Link to comment
Share on other sites

@Muffin τελεια αφου σου εδωσε το οκ ευχομαι τα καλυτερα!!!

@Pagor καλε μην απογοητευεσαι με τα τεστ κ τα πονακια. Κ γω δεν εχω καθε μηνα ενοχληση τι δηλ δννκανω σχεδον ποτε ωορρηξια σωστη; τη παρασκευη ειχα πχ μια σουβλιτσα μετα απο καιρο. Μ τελειωσαν κ τα τεστ κ γονιμες με 3 π ειχα δεν βρηκα. Τη προλαβα ή οχι δεν ξερω. Ορεξη για αγκαλιτσες να έχουμε κ θα δουμε τι θα γινει.

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Muffin είπε:

Ε αφου μας λενε οτι εχουμε καποιους ανορεκτικους μηνες το χρονο, μη στεναχωριεσαι, κ αυτο μεσα στο προγραμμα ειναι :). Σας πεθυμησα! Εστειλα μηνυμα στην Ευα. Επειδη εχασα σιγουρα καποιες σελιδες, ειχαμε κανενα ευχαριστο? Η @ΚατεριναΣκ?

Κοριτσι μουυυυυ τι κανεις?????? Πως εισαι??? Διαβασα οτι θα ξεκηνησεις παλι προσπαθιες σιγα σιγα.. Μπραβο ετσι παμε γερα και θα τα καταφερεις...Σε σκεφτομουνα αυτες τις μερεςςς!!!!  Εγω τιποτα ακομα.. Ειχα πολυ περιεργους κυκλους.. Οι 2 δηλαφη προηγουμενη..μου ηρθε η κοκκινομουρα στις 9 μερες μετα την ωορρηξια.. Μαλλον εχω ακομα διαταραχες.. Τωρα αυτος ειναι ο τριτος κυκλος... Θα δουμε.. Περιμενω νεχρι 14/5... 

Ναι  να μπεις στην ομαδαααα...τελεια θα τα λεμε και απο εκει....


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Moomin είπε:

@Muffin τελεια αφου σου εδωσε το οκ ευχομαι τα καλυτερα!!!

@Pagor καλε μην απογοητευεσαι με τα τεστ κ τα πονακια. Κ γω δεν εχω καθε μηνα ενοχληση τι δηλ δννκανω σχεδον ποτε ωορρηξια σωστη; τη παρασκευη ειχα πχ μια σουβλιτσα μετα απο καιρο. Μ τελειωσαν κ τα τεστ κ γονιμες με 3 π ειχα δεν βρηκα. Τη προλαβα ή οχι δεν ξερω. Ορεξη για αγκαλιτσες να έχουμε κ θα δουμε τι θα γινει.

Ναι μωρέ θα δείξει...αλλά εγώ έχω πόνους πάντα από μικρή..όσες φορές έτυχε και δεν είχα ...για οποιαδήποτε λόγο απλά δεν είχα κα ει ωορρηξια....και όταν λέμε πάντα πόνους...πιο πόνους δεν γίνεται...πιο πολύ από την περίοδο...για αυτό λέω ότι μάλλον δεν έκανα...αλλά δεν ανχονομαι πια με αυτα γιατί θα πάμε Σεπτεμβρίο για την σπερματηγχυση και έτσι δεν ανχονομαι ιδιετερα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Κοριτσι μουυυυυ τι κανεις?????? Πως εισαι??? Διαβασα οτι θα ξεκηνησεις παλι προσπαθιες σιγα σιγα.. Μπραβο ετσι παμε γερα και θα τα καταφερεις...Σε σκεφτομουνα αυτες τις μερεςςς!!!!  Εγω τιποτα ακομα.. Ειχα πολυ περιεργους κυκλους.. Οι 2 δηλαφη προηγουμενη..μου ηρθε η κοκκινομουρα στις 9 μερες μετα την ωορρηξια.. Μαλλον εχω ακομα διαταραχες.. Τωρα αυτος ειναι ο τριτος κυκλος... Θα δουμε.. Περιμενω νεχρι 14/5... 

Ναι  να μπεις στην ομαδαααα...τελεια θα τα λεμε και απο εκει....

Θα σας πω...ΑΚομη περιοδος μετα την επεμβαση δεν εχει ερθει, ειναι νωρις ακομη αλλα το Σαββατο εκανα τεστ ωορρηξιας και βγηκε θετικο οποτε 1) θα ερθει με λιγες μερες καθυστερηση (3-4) και  2) σκεφτομουν να προσπαθησω και τωρα (!!!) αλλα το μετανιωσα..Και αφου δεν ημουν σιγουρη ειπα, αστο τωρα και βλεπεις μετα. Σου ηρθε μετα απο 9 μερες? Ε σιγουρα ακομη προσπαθει να βρει ισσοροπιες ο κυκλος σου, δωσε λιγο χρονο.. Μολις μου απαντησει η @Eva_Lou θα σας κατσικωθω κ εγω!!

Just now, Pagor είπε:

Ναι μωρέ θα δείξει...αλλά εγώ έχω πόνους πάντα από μικρή..όσες φορές έτυχε και δεν είχα ...για οποιαδήποτε λόγο απλά δεν είχα κα ει ωορρηξια....και όταν λέμε πάντα πόνους...πιο πόνους δεν γίνεται...πιο πολύ από την περίοδο...για αυτό λέω ότι μάλλον δεν έκανα...αλλά δεν ανχονομαι πια με αυτα γιατί θα πάμε Σεπτεμβρίο για την σπερματηγχυση και έτσι δεν ανχονομαι ιδιετερα...

Μπουμπουκα πριν την σπερματενχυση πρεπει να κανεις παραπανω εξετασεις ή δεν εχει σημασια? Ξερετε γιατι εχουμε πολλες γεννες την ανοιξη ε? Γιατι ολοι το καλοκαιρι που χαλαρωνουν πιανουν παιδι!!! Μια απο αυτες θα εισαι και θα εχεις ανοιξιατικο νινι!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagor είπε:

Άστα εγώ αυτό το μήνα ξεχάστηκα με τις ημερομηνίες και δεν πήρα τέστ ωορρηξια...μου λέει και ο άντρας μου "εεεε δεν πειράζει εσύ έχει πόνο δυνατό κάθε μήνα ...θα το καταλάβουμε από εκεί" τι ήθελε και μίλησε .... κανέναν πόνο...καμία μέρα. . τίποτα...πρώτος μήνας μετά απο όλα μου τα χρόνια που με θύμαμαι...που δεν έχω ούτε ένα πόνο...αυτό ξέρεις τι σημαίνει εεε ??? Ωορρηξια γιοκ....δεν θα έκανα αυτό το μήνα...το είχα ξαναπάει το ίδιο και το καλοκαίρι μετά από την υστεροσκοπιση δεν είχα κα ει 3 μήνες ωορρηξια με τα χαπια που επερνα και είχε χαλάσει ο κύκλος μου....άρα μάντεψε...πάει αυτός ο μήνας....άστα....να σκάσω είμαι...τι να κάνω όμως...δεν μπορώ να κάνω πολλά ..πάω για τον επόμενο εγώ... Κορίτσακι μου γλυκό σου εύχομαι να μην την δεις την σιχαμενη....

Όχι καλέ δεν είναι απαραίτητο ...εμένα 4 φίλες μου έγκυες...οι δύο είχαν αίμα τόσο που νόμιζαν ότι ήταν περίοδο...μιλάμε για αίμα κανονικό 5 μέρες... Όχι απλά καφέ....και η άλλες δύο δεν είχαν κανένα μα κανένα σύμπτωμα...το κατάλαβαν στην 6εβδομαδα...λόγο μεγάλης καθυστέρησης...ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός...άσε που λένε ότι και στην ίδια γυναικα τα συμπτώματα διαφέρουν από έγκυμοσυνη σε έγκυμοσυνη...για εμένα μόνο αν δω θετική χωριακη θα χαρώ...γιατί όλα τα άλλα τα έχουμε πάντα...

@Pagor Κοριτσάκι μου μόλις γύρισα από τον γιατρό είχα εξετάσεις για παπ σήμερα ! Το καλό είναι ότι ο τράχηλος μου έκλεισε πλήρως και είναι σαν «καινούργιος» όπως ειπε... είδαμε αυγούλακι το οποίο πάει για «σπάσιμο» την Πέμπτη , 29αρη κύκλο ! Μου είπε πτι από εδώ και πέρα και με πράσινο φως πάμε γιούργια ! Να μην κάνω τεστ ωορυξιας μου είπε να πηγαίνω από εκεί γύρω στην 12-13 μέρα κύκλου να μου λέει ! Πολύ χάρηκα! Αφού είναι όλα καλά και όλα επουλώθηκαν και αφού και εμείς είμαστε καλά θα έρθει ! Το θετικό είναι ότι κατεβάζω ωάρια κανονικότατα ... μου είπε να έχουμε πάντα στα υπόψην μας ότι τα τεστ ωορρυξιας έχουν μια απόκλιση 10%  :(

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mummyofanangel είπε:

Καλέ κορίτσια μου καλησπέρα ! Με το να μην μπορώ συχνά τώρα συνηδιτοποιησα ! Έχετε κάνει ομάδα στο viber ? Πως μπαίνουμε ;;

Στειλε μηνυμα στην @Eva_Lou


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Katriniki είπε:

Ήρθα και εγώ!!!άντε κορίτσια μου ποια θα κάνει την αρχή να μας πάει γούρι το καλοκαιράκι???

Αντε να δούμε... Πάντως πρέπει για το γούρι του Μαΐου να κάνει κάποια την αρχη.. Κορίτσια μου τώρα το καλοκαιράκι όλες μας σιγά σιγά θα φεύγουμε μια μια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Kangan είπε:

Αντε να δούμε... Πάντως πρέπει για το γούρι του Μαΐου να κάνει κάποια την αρχη.. Κορίτσια μου τώρα το καλοκαιράκι όλες μας σιγά σιγά θα φεύγουμε μια μια

Μακάρι να γεμίσουν όλων μας οι κοιλιτσες!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Mummyofanangel είπε:

@Pagor Κοριτσάκι μου μόλις γύρισα από τον γιατρό είχα εξετάσεις για παπ σήμερα ! Το καλό είναι ότι ο τράχηλος μου έκλεισε πλήρως και είναι σαν «καινούργιος» όπως ειπε... είδαμε αυγούλακι το οποίο πάει για «σπάσιμο» την Πέμπτη , 29αρη κύκλο ! Μου είπε πτι από εδώ και πέρα και με πράσινο φως πάμε γιούργια ! Να μην κάνω τεστ ωορυξιας μου είπε να πηγαίνω από εκεί γύρω στην 12-13 μέρα κύκλου να μου λέει ! Πολύ χάρηκα! Αφού είναι όλα καλά και όλα επουλώθηκαν και αφού και εμείς είμαστε καλά θα έρθει ! Το θετικό είναι ότι κατεβάζω ωάρια κανονικότατα ... μου είπε να έχουμε πάντα στα υπόψην μας ότι τα τεστ ωορρυξιας έχουν μια απόκλιση 10%  :(

Καλησπέρα!!! Ειχες κάνει κάποια επέμβαση στον τραχηλο;; Σου εύχομαι τα καλύτερα 

8 ώρες πρίν, Muffin είπε:

Θα σας πω...ΑΚομη περιοδος μετα την επεμβαση δεν εχει ερθει, ειναι νωρις ακομη αλλα το Σαββατο εκανα τεστ ωορρηξιας και βγηκε θετικο οποτε 1) θα ερθει με λιγες μερες καθυστερηση (3-4) και  2) σκεφτομουν να προσπαθησω και τωρα (!!!) αλλα το μετανιωσα..Και αφου δεν ημουν σιγουρη ειπα, αστο τωρα και βλεπεις μετα. Σου ηρθε μετα απο 9 μερες? Ε σιγουρα ακομη προσπαθει να βρει ισσοροπιες ο κυκλος σου, δωσε λιγο χρονο.. Μολις μου απαντησει η @Eva_Lou θα σας κατσικωθω κ εγω!!

Μπουμπουκα πριν την σπερματενχυση πρεπει να κανεις παραπανω εξετασεις ή δεν εχει σημασια? Ξερετε γιατι εχουμε πολλες γεννες την ανοιξη ε? Γιατι ολοι το καλοκαιρι που χαλαρωνουν πιανουν παιδι!!! Μια απο αυτες θα εισαι και θα εχεις ανοιξιατικο νινι!

Muffin τι κανεις κοπελα μου; 

Εμένα ο γιατρός μου είπε 3 κύκλους, τωρα περιμένω τον 3ο.Μακάρι να χουμε κανα ευχαριστο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...