Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Εξωσωματική μου καλώς σε βρήκα!!!


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Bela είπε:

@loyloy μου ποσο χαίρομαι Σ ευχαριστώ πολύ πολύ να χαίρεσαι το μωράκι σου :x. Δυστυχώς θα δουλέψω... Δεν γίνεται αλλιώς γι αυτό και το άγχος μου είναι αρκετό.. Για π.χ αν πρέπει να κάνω ενέσεις ή εξετάσεις συγκεκριμένες ώρες και μέρες τι θα κάνω?? Ή για π.χ όπως λέει και η @EvaMo88 ανα 2 μέρες ορμονολογικες και υπέρηχο λογικά αίμα δίνεις μόνο πρωί και γω πρωινά θα δουλεύω.. Εν τω μεταξύ έχουν γίνει απολύσεις και γω είμαι η πιο παλιά που καταλαβαινετε τι σημαίνει αυτό... 

Μια χαρά δουλεύουμε δεκάδες;! Κανένα ρόλο δεν παίζει η δουλειά ..ίσα ίσα που βοηθάει .έκανα εμβριομεταφορα στην κόρη μου κ γύρισα την ίδια μέρα στη δουλειά...για τα αιματολογικά θα βρεις ένα να ανοίγει πολύ πρωί 5.30-6 κ θα κάνεις εκεί εγώ έτσι έκανα ..κ ζητούσα να στέλνουν τα χαρτιά με μέιλ...αν είσαι σε μεγάλο νοσοκομείο γίνεται κι εκεί...για υπερήχους μπορείς να ζητάς το πρώτο πρώτο ραντεβού τους η το τελευταίο έκανα εξωσωματική κ επειδή έπεσε η ωοληψια Σάββατο κ δε χρειάστηκαν ούτε εκεί άδεια δεν το είχε μάθει κανείς...θετικά να σκέφτεσαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 123
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Bela είπε:

@loyloy μου ποσο χαίρομαι Σ ευχαριστώ πολύ πολύ να χαίρεσαι το μωράκι σου :x. Δυστυχώς θα δουλέψω... Δεν γίνεται αλλιώς γι αυτό και το άγχος μου είναι αρκετό.. Για π.χ αν πρέπει να κάνω ενέσεις ή εξετάσεις συγκεκριμένες ώρες και μέρες τι θα κάνω?? Ή για π.χ όπως λέει και η @EvaMo88 ανα 2 μέρες ορμονολογικες και υπέρηχο λογικά αίμα δίνεις μόνο πρωί και γω πρωινά θα δουλεύω.. Εν τω μεταξύ έχουν γίνει απολύσεις και γω είμαι η πιο παλιά που καταλαβαινετε τι σημαίνει αυτό... 

Σε ευχαριστω!!!!!και ο μπεμπης σε ευχαριστει γιατι το προηγουμενο θεμα με βοηθησε να διαχειριστώ ψυχολογικα την παλινδρόμηση  και να ξαναμεινω εγκυος!!!! Πω Πακετακι στη δουλειά. Σε τι ποστο εισαι?δεν εχετε κυλιομενο ωραριο?

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Bela είπε:

@loyloy μου ποσο χαίρομαι Σ ευχαριστώ πολύ πολύ να χαίρεσαι το μωράκι σου :x. Δυστυχώς θα δουλέψω... Δεν γίνεται αλλιώς γι αυτό και το άγχος μου είναι αρκετό.. Για π.χ αν πρέπει να κάνω ενέσεις ή εξετάσεις συγκεκριμένες ώρες και μέρες τι θα κάνω?? Ή για π.χ όπως λέει και η @EvaMo88 ανα 2 μέρες ορμονολογικες και υπέρηχο λογικά αίμα δίνεις μόνο πρωί και γω πρωινά θα δουλεύω.. Εν τω μεταξύ έχουν γίνει απολύσεις και γω είμαι η πιο παλιά που καταλαβαινετε τι σημαίνει αυτό... 

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου... Και εγώ δουλεύω όλο αυτό το διάστημα. .Και τα κατάφερα!  Οι ορμονικες γίνονται οποία ώρα της ημέρας θέλεις γιατί δεν χρειάζεται ούτε νηστική να είσαι ούτε τίποτα!  Για υπερυχο εγώ πήγαινα το απόγευμα! Οι ενέσεις είναι προτιμότερο να γίνονται βραδυνές ώρες.   Εγώ τις έκανα κάθε βράδυ στις 9! Όλα καλά θα πάνε. .. Το άγχος πρέπει να το αποβαλλεις! !

11 ώρες πρίν, Demi80 είπε:

Σου εύχομαι τα καλύτερα μέσα από την καρδιά μου!! Σε τι σημείο βρίσκεσαι τώρα? Έγινε η εξωσωματική? 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. .. Επίσης ότι καλύτερο σε όλες μας εύχομαι! ! Αυτή τη στιγμη είμαι λίγο πριν την εμβρυομεταφορά! ! Παίρνω 3 σικλακουρ την ημέρα. . Και ευελπιστώ την επόμενη βδομάδα να γίνει η εμβρυομεταφορα μου..!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , island1 είπε:

Μια χαρά δουλεύουμε δεκάδες;! Κανένα ρόλο δεν παίζει η δουλειά ..ίσα ίσα που βοηθάει .έκανα εμβριομεταφορα στην κόρη μου κ γύρισα την ίδια μέρα στη δουλειά...για τα αιματολογικά θα βρεις ένα να ανοίγει πολύ πρωί 5.30-6 κ θα κάνεις εκεί εγώ έτσι έκανα ..κ ζητούσα να στέλνουν τα χαρτιά με μέιλ...αν είσαι σε μεγάλο νοσοκομείο γίνεται κι εκεί...για υπερήχους μπορείς να ζητάς το πρώτο πρώτο ραντεβού τους η το τελευταίο έκανα εξωσωματική κ επειδή έπεσε η ωοληψια Σάββατο κ δε χρειάστηκαν ούτε εκεί άδεια δεν το είχε μάθει κανείς...θετικά να σκέφτεσαι

Καλημέρα @island1 να χαίρεσαι την κόρη σου!!!! Αυτά τα διαδικαστικά με αγχωνουν λίγο παραπάνω γιατί δουλειά πηγαίνω 7 το πρωί και τα μικρ. εργαστήρια ανοίγουν 07:30... Εννοείται ότι δεν θέλω να πω τίποτα στη δουλειά μου. 

@EvaMo88 Καλημέρα!!!!! Σ ευχαριστώ πολύ με καθησυχασες να ξέρεις!!!!! Αφού μπορώ ορμονικές να κάνω και το μεσημέρι ολα καλά τότε τσάμπα το άγχος μου :-D:-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bela είπε:

Καλημέρα @island1 να χαίρεσαι την κόρη σου!!!! Αυτά τα διαδικαστικά με αγχωνουν λίγο παραπάνω γιατί δουλειά πηγαίνω 7 το πρωί και τα μικρ. εργαστήρια ανοίγουν 07:30... Εννοείται ότι δεν θέλω να πω τίποτα στη δουλειά μου. 

@EvaMo88 Καλημέρα!!!!! Σ ευχαριστώ πολύ με καθησυχασες να ξέρεις!!!!! Αφού μπορώ ορμονικές να κάνω και το μεσημέρι ολα καλά τότε τσάμπα το άγχος μου :-D:-D

Χαίρομαι που σε καθησυχασα. .  Και εγώ μεσημέρι πήγαινα μικροβιολογο και απόγευμα γυναικολογο! !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, loyloy είπε:

Σε ευχαριστω!!!!!και ο μπεμπης σε ευχαριστει γιατι το προηγουμενο θεμα με βοηθησε να διαχειριστώ ψυχολογικα την παλινδρόμηση  και να ξαναμεινω εγκυος!!!! Πω Πακετακι στη δουλειά. Σε τι ποστο εισαι?δεν εχετε κυλιομενο ωραριο?

Καλημέρα @loyloy μου Σ ευχαριστώ πολύ φιλάκια στον μπέμπη σου!!!!!!!! Έχω 2 διαφορετικά ωράρια 7 το πρωί ή 3 το μεσημέρι. Το θέμα είναι ότι αυτό το μήνα θα μαι πρωινά μόνο μέχρι να στρώσει η δουλειά και ρεπό δεν νομίζω.. Αλλά οκ με καθησυχασε η @EvaMo88 και θα μαι εντάξει με εξετάσεις κτλ. γιατι τα είχα στο μυαλό μου λίγο πιο πολύπλοκα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bela είπε:

Καλημέρα @island1 να χαίρεσαι την κόρη σου!!!! Αυτά τα διαδικαστικά με αγχωνουν λίγο παραπάνω γιατί δουλειά πηγαίνω 7 το πρωί και τα μικρ. εργαστήρια ανοίγουν 07:30... Εννοείται ότι δεν θέλω να πω τίποτα στη δουλειά μου. 

@EvaMo88 Καλημέρα!!!!! Σ ευχαριστώ πολύ με καθησυχασες να ξέρεις!!!!! Αφού μπορώ ορμονικές να κάνω και το μεσημέρι ολα καλά τότε τσάμπα το άγχος μου :-D:-D

Που μένεις επαρχεία; Τα μικροβιολογικά τα μεγάλα ανοίγουν πολύ πιο νωρις

Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Που μένεις επαρχεία; Τα μικροβιολογικά τα μεγάλα ανοίγουν πολύ πιο νωρις

Ναι και πριν τις 07:30 Δεν ανοίγουν.. Αλλά οκ από τη στιγμή που δεν χρειάζεται να είμαι νηστικη και μπορώ να τις κάνω και μεσημέρι όλα καλά πάει αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bela είπε:

Ναι και πριν τις 07:30 Δεν ανοίγουν.. Αλλά οκ από τη στιγμή που δεν χρειάζεται να είμαι νηστικη και μπορώ να τις κάνω και μεσημέρι όλα καλά πάει αυτό. 

Ναι ! Όποια ώρα θες γίνεται ουσιαστικά την τι.η τη θέλουν ως το βράδυ για να δουν δόσεις φαρμάκων...η δουλειά( κ θα με θυμηθείς) είναι σωτηρία!!! Ξεκολλάει υποχρεωτικά το μυαλό ..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Ναι ! Όποια ώρα θες γίνεται ουσιαστικά την τι.η τη θέλουν ως το βράδυ για να δουν δόσεις φαρμάκων...η δουλειά( κ θα με θυμηθείς) είναι σωτηρία!!! Ξεκολλάει υποχρεωτικά το μυαλό ..

@island1 μου σ ευχαριστώ!!!! θέλω τόσο πολύ να ξεκινήσω ανυπομονώ να ζήσω και αυτή την εμπειρία και είμαι αισιόδοξη!!!! Την δουλειά μου την αγαπώ απλα επειδη η εξωσωματική είναι κάτι εντελώς καινούργιο για μένα και όλα είναι προγραμματισμένα είναι λίγο αγχωτικό στην αρχή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 29/3/2019 at 6:49 ΜΜ, Demi80 είπε:

Βιταμίνες? Ο άντρας μου παίρνει τις profertil 1 μήνα και συνεχίζει μέχρι να μας πουν ότι πάμε για την εξωσωματική.. Εμένα δε μου έχουν δώσει κάποια Βιτάμινη γιατί από ότι κατάλαβα δε χρειάζεται.. Μόνο ότι πάρω μετά την επιτροπή που θα περάσουμε.. 

Αυτά τα δάκρυα περιμένω κι εγώ πως και πως.. Εύχομαι να τα έχω σύντομα.. Σε ευχαριστώ. 

Καλά κανει και τις παίρνει. Θα δείτε μεγάλη διαφορα στο σπερμα. Αλλά θέλουν τρεις μήνες τουλάχιστον για να έχουν αποτέλεσμα. Κι εγώ έπαιρνα, χωρις να μου τις έχει δώσει γιατρος. Αλλά σκεφτομουν ότι καλό κάνουν κακό δεν κάνουν. Λένε ότι και η ποιότητα των ωαρίων φτιάχνει μετά από τρεις μήνες με βιταμίνες. Α, για την κινητικότητα γιατί δεν δοκιμάζεις και Preseed πριν κάνετε εξωσωματική; Είναι λιπαντικό φιλικό στο σπερμα. Το βοηθάει να «κολυμπάει» καλυτερα :-) 

Link to comment
Share on other sites

On 30/3/2019 at 10:27 ΜΜ, P.L.L. είπε:

Καλά κανει και τις παίρνει. Θα δείτε μεγάλη διαφορα στο σπερμα. Αλλά θέλουν τρεις μήνες τουλάχιστον για να έχουν αποτέλεσμα. Κι εγώ έπαιρνα, χωρις να μου τις έχει δώσει γιατρος. Αλλά σκεφτομουν ότι καλό κάνουν κακό δεν κάνουν. Λένε ότι και η ποιότητα των ωαρίων φτιάχνει μετά από τρεις μήνες με βιταμίνες. Α, για την κινητικότητα γιατί δεν δοκιμάζεις και Preseed πριν κάνετε εξωσωματική; Είναι λιπαντικό φιλικό στο σπερμα. Το βοηθάει να «κολυμπάει» καλυτερα :-) 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου! Και στις υπόλοιπες κοπέλες που απάντησαν! Απλά ακόμα νοιώθω ότι κολυμπαω σε αχαρτογραφητα νερά και δε ξέρω προς τα που να πάω .. Το παλεύω όμως.. Που θα πάει, δε θα το βάλω κάτω..  Μακάρι όλες μας να έχουμε το πολυπόθητο αποτέλεσμα! 

On 30/3/2019 at 12:55 ΜΜ, EvaMo88 είπε:

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου... Και εγώ δουλεύω όλο αυτό το διάστημα. .Και τα κατάφερα!  Οι ορμονικες γίνονται οποία ώρα της ημέρας θέλεις γιατί δεν χρειάζεται ούτε νηστική να είσαι ούτε τίποτα!  Για υπερυχο εγώ πήγαινα το απόγευμα! Οι ενέσεις είναι προτιμότερο να γίνονται βραδυνές ώρες.   Εγώ τις έκανα κάθε βράδυ στις 9! Όλα καλά θα πάνε. .. Το άγχος πρέπει να το αποβαλλεις! !

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. .. Επίσης ότι καλύτερο σε όλες μας εύχομαι! ! Αυτή τη στιγμη είμαι λίγο πριν την εμβρυομεταφορά! ! Παίρνω 3 σικλακουρ την ημέρα. . Και ευελπιστώ την επόμενη βδομάδα να γίνει η εμβρυομεταφορα μου..!!

Καλη επιτυχία κοριτσάκι! Όλα καλά θα πάνε!! Θα ακολουθήσω κι εγώ οπότε θα ήθελα τα δικά σου θετικά αποτελέσματα ; -) 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 29/3/2019 at 12:04 ΠΜ, Bela είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα και όπως λέει και ο τίτλος του νέου μου θέματος Εξωσωματική μου καλώς σε βρήκα!!!!!!! Εύχομαι σε όλες τις γυναίκες να τα καταφέρουμε να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας υγιή μωράκια!!!!! Για μένα είναι η πρώτη φορά και θα ήθελα να μοιραστούμε τις εμπειρίες μας τα άγχη μας αλλά και τις συμβουλές σας... Εγώ είμαι 39 ετών έχω μείνει 2 φορές φυσιολογικά η 1η παλλινδρομησε στην 8η βδομάδα και η 2η βιοχημική. Λόγω ηλικίας αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική είμαι χαρούμενη έχω πίστη αλλά και πολλές απορίες...

καλησπέρα και καλώς ήλθες στην παρέα μας όπως είπαν τα κορίτσια υπάρχει μια ομοδα καφέ εξωσωματικής που ειμαστε πολλές κοπέλες. ότι απορία έχεις εδώ είμαι και είμαστε όλες να σε βοηθήσουμε. όλα καλά να πάνε εύχομαι. 

On 29/3/2019 at 12:45 ΜΜ, EvaMo88 είπε:

Γειά σας κορίτσια και από εμένα! !! Και εγώ είμαι στην διαδικασία της πρώτης μου εξωσωματικης! ! Πριν από μια εβδομάδα είχα την ωοληψια μου... Από τα 16 ωάρια γονιμοποίηθηκαν τα 11 και από αυτά έχω μόνο 2 βλαστοκιστες! ! Έχω παρα πολύ άγχος και αγωνία. .. ευελπιστώ όλες μας να έχουμε ένα καλό αποτέλεσμα και να κρατήσουμε αγκαλιά τα μωράκια μας!!!

με το καλό σου εύχομαι να είναι όλα και τα δυο εμβρυακια να ρηζωσουν καλά! πότε με το καλό ε. μ.; 

 

On 29/3/2019 at 1:21 ΜΜ, Demi80 είπε:

Καλημέρα ..Σήμερα έκανα την εγγραφή μου σε αυτό το forum .. Ο λόγος ότι θέλω κάποιον συνομιλήτη που βιώνει την ίδια κατασταση με εμενα.. Είμαι 38 χωρίς καμμία προηγούμενη εγκυμοσύνη ..Παντρεύτηκα το 2016 και χωρίς άγχος ξεκινήσαμε κι εμείς να αποκτήσουμε το θαυματάκι μας .. Το οποίο δεν ερχόταν ..Ήμουν πεπεισμένη ότι δεν είχαμε θέμα απλά ότι χρειαζόταν χρόνος.. Από το Δεκεμβριο ξεκινήσαμε να ψαχνόμαστε με άπειρες εξετάσεις , που ευτυχώς Παναγία μου , ήταν όλες καλές .. Το θέμα εντοπίστηκε στο σπέρμα .. Μίκρος όγκος και χαμηλη κινητικότητα. Πολλά δάκρυα (κρυφά ) και πολλές ψυχολογικές μεταπτώσεις . Τώρα είμαστε στην φάση που συγκεντρωνουμε τα χαρτιά που χρειάζονται για την επιτροπή της εξωσωματικής. Εύχομαι ο γολοθάς μας να είναι μικρός..

καλώς ήλθες και εσύ στην παρέα μας! 

Εύχομαι να είσαι τυχερή και γρήγορα με ένα παιδάκι!!  η διαδικασία δεν είναι τπτ. είναι πολύ πιο εύκολο από όσο φαντάζεσαι τώρα όλα καλά να πάνε! 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MELINASP είπε:

καλησπέρα και καλώς ήλθες στην παρέα μας όπως είπαν τα κορίτσια υπάρχει μια ομοδα καφέ εξωσωματικής που ειμαστε πολλές κοπέλες. ότι απορία έχεις εδώ είμαι και είμαστε όλες να σε βοηθήσουμε. όλα καλά να πάνε εύχομαι. 

με το καλό σου εύχομαι να είναι όλα και τα δυο εμβρυακια να ρηζωσουν καλά! πότε με το καλό ε. μ.; 

 

καλώς ήλθες και εσύ στην παρέα μας! 

Εύχομαι να είσαι τυχερή και γρήγορα με ένα παιδάκι!!  η διαδικασία δεν είναι τπτ. είναι πολύ πιο εύκολο από όσο φαντάζεσαι τώρα όλα καλά να πάνε! 

 

@MELINASP σε ευχαριστώ πάρα πολύ. ... !!! Μακάρι να πάνε όλα καλά! !!Θα σας ενημερώνω με τα νέα μου! Δεν ξέρω ακόμη πότε θα είναι η εμβρυομεταφορα. . Την Παρασκευή έχω υπερυχο και λογικά θα μου πούνε. .. Νομίζω πως δεν περνάνε με τίποτα αυτές οι μέρες. ...!!!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, EvaMo88 είπε:

@MELINASP σε ευχαριστώ πάρα πολύ. ... !!! Μακάρι να πάνε όλα καλά! !!Θα σας ενημερώνω με τα νέα μου! Δεν ξέρω ακόμη πότε θα είναι η εμβρυομεταφορα. . Την Παρασκευή έχω υπερυχο και λογικά θα μου πούνε. .. Νομίζω πως δεν περνάνε με τίποτα αυτές οι μέρες. ...!!!

είναι δύσκολη η αναμονή ειδικά για την χοριακη αλλά βρες κάτι που σε ηρεμεί και σε κάνει να ξεχνιέσαι και θα περάσουν. εγώ είχα λιώσει στις σειρές και πέρασαν γρήγορα σχετικά! 

 Όλα καλά θα πάνε!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...