Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

      • Ευχαριστώ 1

Πεθερά-γιος-νύφη στο ίδιο σπίτι


Recommended Posts

Just now, alina80 είπε:

Θα συμφωνήσω με την @EleniKel και θα σου γράψω για τελευταία φορά. Ακόμα και αν "κερδίσεις" προσωρινά και μείνετε μόνοι σας, πάλι δεν λύνεται το θέμα. Γιατί το βασικό πρόβλημα που έχετε δεν είναι ...χωροταξικό αλλά πολύ πιο ουσιαστικό. Για εκείνον η μάνα του είναι η οικογένεια του και τέλος. Ακόμα και στην Αυστραλία να πάτε με αυτή τη νοοτροπία πάλι προβληματα θα έχετε. Επιπλέον σε εκμεταλλευεται -και όχι μόνο για την άδεια παραμονής. Οπότε είναι άλλος ένας πολύ σημαντικός λόγος να μην τον εμπιστεύεσαι. Καταλαβαίνω την ορμή της ηλικίας σου. Και ότι τον αγαπάς και ίσως να σε αγαπάει και εκείνος. Όμως για έναν γάμο, μια σχέση ζωής καλώς ή κακώς δεν φτάνει η αγάπη. 

Από αυτά που γράφεις φαίνεσαι έξυπνη κοπέλα. Μπορεί να μην θέλεις να παραδεχτείς κάποια πράγματα αλλά τα βλέπεις και αυτό είναι καλό. Ελπίζω να πάρεις την καλύτερη απόφαση το συντομότερο δυνατό. 

@EleniKel @Giotitsa @anemoni1989

@ΒαλεντιναΧρηστος @alina80

Όχι θα φύγω έχετε όλες απόλυτο δίκιο.. απλά έπρεπε να βρω τον κουράγιο και την ώθηση που μου δώσατε όλες εσείς 

Σας ευχαριστώ παρά πολύ και από εδώ και στο εξής θα κοιτάξω το δικό μου καλό.. για να βρω την ευτυχία στην ζωή μου.. βλέπω πως αν μείνω σε αυτήν την κατάσταση θα ζήσω μια μίζερη και δυστυχισμένη ζωή

αληθεια εύχομαι και σε εσάς ότι καλύτερο και να συμβούν τα πράγματα στην ζωή σας όπως ακριβώς επιθυμείτε

Ευχαριστώ και πάλι επειδή σίγουρα με σώσατε από ενα μεγάλο βάσανο 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 124
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Παναγία μου!!  Θα συμφωνήσω και εγώ με οοολα τα κορίτσια!! Ο άντρας σου τι ηλικία έχει? Για εμένα φύγε τώρα που είναι νωρίς...δεν θα αντέξεις να ζεις μια τέτοια ζωή για πάντα!! Και αν αυτός σε αγαπούσε δεν θα έπρεπε να σε καταλάβει? Δεν θα έπρεπε να ψάξει μια λύση και όχι να είναι απόλυτος? Τι πράγματα είναι αυτά? Που ζούμε? Είσαι ένα νέο κορίτσι μην επιτρέψεις σε κανέναν να σου φέρεται με αυτόν τον τρόπο!! Δεν πιστεύω ότι θα αλλάξει αυτός ο άνθρωπος να σου πω την αλήθεια μου αλλά κάνε εσύ κάτι να το αλλαξεις για να ζήσεις!! Εγώ είμαι 24 χρόνων παντρεμένη 7 μήνες οι γονείς του άντρα μου μένουν από κάτω μας ..προσπαθούν να ανακατευτούν αλλά ο Αντρας μου τους βάζει στη θέση τους!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bloumblou είπε:

Παναγία μου!!  Θα συμφωνήσω και εγώ με οοολα τα κορίτσια!! Ο άντρας σου τι ηλικία έχει? Για εμένα φύγε τώρα που είναι νωρίς...δεν θα αντέξεις να ζεις μια τέτοια ζωή για πάντα!! Και αν αυτός σε αγαπούσε δεν θα έπρεπε να σε καταλάβει? Δεν θα έπρεπε να ψάξει μια λύση και όχι να είναι απόλυτος? Τι πράγματα είναι αυτά? Που ζούμε? Είσαι ένα νέο κορίτσι μην επιτρέψεις σε κανέναν να σου φέρεται με αυτόν τον τρόπο!! Δεν πιστεύω ότι θα αλλάξει αυτός ο άνθρωπος να σου πω την αλήθεια μου αλλά κάνε εσύ κάτι να το αλλαξεις για να ζήσεις!! Εγώ είμαι 24 χρόνων παντρεμένη 7 μήνες οι γονείς του άντρα μου μένουν από κάτω μας ..προσπαθούν να ανακατευτούν αλλά ο Αντρας μου τους βάζει στη θέση τους!! 

Αυτός είναι 30 

Έστω να ήταν πάνω κάτω η δίπλα... αλλά έτσι δεν είναι ζωή 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cami είπε:

Αυτός είναι 30 

Έστω να ήταν πάνω κάτω η δίπλα... αλλά έτσι δεν είναι ζωή 

Όχι Κοριτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα!! Δεν θα βγάλεις ζωή έτσι θα χάσεις τον εαυτό σου μέσα από όλη αυτη την κατάσταση!!! Κοίτα να βρεις την ευτυχία σου όπως είπες...!! Φύγε φύγε φύγε απαράδεκτος θα έπρεπε να ντρέπεται!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ θα είχα φύγει χθες...συγγνώμη που το λέω έτσι όμως ο άντρας σου είναι απαράδεκτος, τι σημαίνει δηλαδή ''έτσι είναι αν δεν σου αρέσει φύγε?''...και αν φύγεις?

Όταν παντρεύεσαι έναν άνθρωπο και αποφασίζεις μαζί του να συνεχίσεις την ζωή σου οι μεγάλες αποφάσεις παίρνονται από κοινού, όχι έτσι όπως λειτουργεί ο άντρας σου...αποφασίζουμε δηλαδή και διατάζουμε? όχι μην το δεχθείς με τίποτα!!!!!ειλικρινά ακούγοντας τα αυτά από έξω σου λέω ξεκάθαρα πως σε εκμεταλλεύεται, και ο ίδιος αλλά και η μαμά του. Εσύ αναρωτήσου τι είναι αυτό που θες από την ζωή σου. Είσαι πολύ μικρή, κρίμα να ζήσεις μία ζωή μέσα σε αυτή την δυστυχία (εγώ δυστυχία το θεωρώ αυτό-συγκατοίκηση με το ζόρι).

  • Μου αρέσει 5

 
Link to comment
Share on other sites

Just now, kotsifikos είπε:

Εγώ θα είχα φύγει χθες...συγγνώμη που το λέω έτσι όμως ο άντρας σου είναι απαράδεκτος, τι σημαίνει δηλαδή ''έτσι είναι αν δεν σου αρέσει φύγε?''...και αν φύγεις?

Όταν παντρεύεσαι έναν άνθρωπο και αποφασίζεις μαζί του να συνεχίσεις την ζωή σου οι μεγάλες αποφάσεις παίρνονται από κοινού, όχι έτσι όπως λειτουργεί ο άντρας σου...αποφασίζουμε δηλαδή και διατάζουμε? όχι μην το δεχθείς με τίποτα!!!!!ειλικρινά ακούγοντας τα αυτά από έξω σου λέω ξεκάθαρα πως σε εκμεταλλεύεται, και ο ίδιος αλλά και η μαμά του. Εσύ αναρωτήσου τι είναι αυτό που θες από την ζωή σου. Είσαι πολύ μικρή, κρίμα να ζήσεις μία ζωή μέσα σε αυτή την δυστυχία (εγώ δυστυχία το θεωρώ αυτό-συγκατοίκηση με το ζόρι).

Το μόνο που με κρατούσε μέχρι χθες ας πούμε ήταν το ενδεχόμενο να αλλάξουν τα πράγματα ή να καταλάβει ότι δεν γίνεται.. πράγμα που δεν συμβαίνει όταν είμαστε όλοι μαζί αφού τον βολεύει..

θα φύγω λοιπόν και από εκεί και πέρα ας αποφασίσει εκείνος με ποιον θέλει να είναι.. στην τελική αυτόν παντρεύτηκα όχι την μαμά του 

Link to comment
Share on other sites

Just now, EleniKel είπε:

Πότε θα φύγεις;;; θα αφήσεις λίγο καιρό ακόμα;;; 

Όχι σήμερα κι ολας θα κανονίσω να πούμε κάπου εκτός σπιτιού ( χωρίς να έχουμε την μάνα του από δίπλα ) και να προσπαθήσω να συζητήσω.. στην περίπτωση που δεν βρήκα ανταπόκριση έχω φύγει τρέχοντας να μαζέψω τα πράγματα μου 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου, είμαστε πολλές που ζούμε αρρωστημένες καταστάσεις, πίστεψέ με δεν είσαι μόνη... Εγώ θα σου ευχηθώ απλά να πάρεις τη σωστή απόφαση για σένα, πριν έρθει και κανένα παιδάκι και δυσκολέψουν περισσότερο τα πράγματα.. Λυστα όλα από την αρχή, να είσαι εντάξει με τον εαυτό σου πρώτα από όλα... Σου εύχομαι ειλικρινά ότι καλύτερο και καλή δύναμη... 

  • Μου αρέσει 2

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αναστασία, κ εσύ το ίδιο;;;; 

Εγώ είχα κάποιο δεσμό πριν πολλά πολλά χρόνια, όχι κάτι σοβαρό. Όταν κατάλαβα πόσο μαμακιας ήταν, έφυγα τρέχοντας. Δεν περίμενα να το λιβανισω ούτε να δώσω ευκαιρίες μηηηηπως αλλάξει. Κ δεν το μετάνιωσα ούτε λεπτό. Κ αυτός έτσι μου έλεγε. Ότι είναι ωραίο να ζούμε με γονείς. Εε, τώρα μεγάλωσε αρκετά ο τύπος κ φυσικά είναι μόνος ακόμα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Cami είπε:

Όχι σήμερα κι ολας θα κανονίσω να πούμε κάπου εκτός σπιτιού ( χωρίς να έχουμε την μάνα του από δίπλα ) και να προσπαθήσω να συζητήσω.. στην περίπτωση που δεν βρήκα ανταπόκριση έχω φύγει τρέχοντας να μαζέψω τα πράγματα μου 

Σου εύχομαι τα καλύτερα!! Αν σε δει αποφασισμένη ίσως ταρακουνήθει!! Αν πάλι όχι είναι μονοδρομος ο χωρισμός δυστυχώς!! Γενικά ρε κορίτσι μου πως σου φέρεται?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bloumblou είπε:

Σου εύχομαι τα καλύτερα!! Αν σε δει αποφασισμένη ίσως ταρακουνήθει!! Αν πάλι όχι είναι μονοδρομος ο χωρισμός δυστυχώς!! Γενικά ρε κορίτσι μου πως σου φέρεται?

Σε γενικές γραμμές δεν έχω θέματα είναι όλα καλά εμπιστοσύνη υπάρχει και ελευθερία και τα πάντα.. πολύ καλά δηλαδή δεν έχω αλλά παράπονα... αλλά το παράπονο με την μάνα του τα ξεπερνάει όλα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cami είπε:

Σε γενικές γραμμές δεν έχω θέματα είναι όλα καλά εμπιστοσύνη υπάρχει και ελευθερία και τα πάντα.. πολύ καλά δηλαδή δεν έχω αλλά παράπονα... αλλά το παράπονο με την μάνα του τα ξεπερνάει όλα 

Πάλι καλά!!  Καλά αυτό με τη μάνα του δεν χωνεύεται!! Ίσως τον ταρακουνήσει αν δει ότι τα εννοείς και θα σηκωθείς να φύγεις!!! Όλα για καλό να γίνουν!! Και

Link to comment
Share on other sites

Σου είπε κάτι ή bloumblou. Αν σε δει αποφασισμένη ίσως ταρακουνήθει...μην αρχίσεις τις εκπτώσεις. Θα δουλέψω να της δίνω λεφτά κτλ... Δε θα δουλέψεις για κανέναν πάρα για το σπίτι σου. Αν θέλει καλώς. Αν όχι έχει κ αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια. Αν θέλεις, ενημέρωσε μας για τις εξελίξεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...