Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 19 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα!

      Σήμερα εκανα τον 2ο υπέρηχο 10η μερα του κυκλου και 9η μέρα διεγερσης και απο εκει που επαιρνα γκοναλ 250 και cetrotide απο την 6η μέρα διεγερσης, από σημερα μου είπε να αυξήσω γκοναλ στις 300 και Τετάρτη θα ξανακάνω υπέρηχο. Γύρω στα 10 ωάρια τα οποία ομως πρεπει να μεγαλώσουν κ άλλο... Οιστραδιόλη στα 1528. Σάββατο με βλεπει για ωοληψία.

      Και ερωτώ εγώ: υπαρχει ξαφνικα κίνδυνος για υπερδιέγερση και με αυτόν τον αριθμό αυγών; Ή θα βλέπαμε κατι ήδη στον υπέρηχο; Δεν ξερω γιατι μου έχει καρφωθεί ο φοβος.. ισως απο αυτα που διαβάζω.. δεν έχω πολυκυστικές, γενικα η διεγερση παει καλά.. μονο βαρος χαμηλα και ενοχληση σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας ..στην ούρηση το ίδιο, σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας που υπαρχει μια δυσκολία, σαν κατακρατηση... Δεν πίνω βεβαια και πολυ νερο...

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      πρίν από 2 λεπτά , Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

Ανησυχία για το αποτέλεσμα


Recommended Posts

Καλησπέρα φίλες μου την Δευτέρα έκανα για τρίτη φορά εμβρυομεταφορα. Έβαλα 3 κατεψυγμένα βλαστοκύτταρα. Έχω τα γνωστά πονακια της περιόδου Κ όλο αυτό συν της αποτυχημένες προσπάθειες με τρομοκρατεί. Παλεύω να κάνω θετικές σκέψεις αλλά πάλι πέφτω. Ποτέ μπορώ να κάνω τεστ ούρων μήπως Έχω θετικό αποτέλεσμα κ μου δώσει δύναμη να συνεχίσω τα φάρμακα κ την όλη διαδικασία; θα ήθελα πολύ να συνομιλήσουμε. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ιωάννα Παπαϊωάννου είπε:

Καλησπέρα φίλες μου την Δευτέρα έκανα για τρίτη φορά εμβρυομεταφορα. Έβαλα 3 κατεψυγμένα βλαστοκύτταρα. Έχω τα γνωστά πονακια της περιόδου Κ όλο αυτό συν της αποτυχημένες προσπάθειες με τρομοκρατεί. Παλεύω να κάνω θετικές σκέψεις αλλά πάλι πέφτω. Ποτέ μπορώ να κάνω τεστ ούρων μήπως Έχω θετικό αποτέλεσμα κ μου δώσει δύναμη να συνεχίσω τα φάρμακα κ την όλη διαδικασία; θα ήθελα πολύ να συνομιλήσουμε. 

Καλησπέρα κορίτσι καλύτερα να μην κάνεις νωρίτερα  τεστ από την ημερομηνία που σου ειπανε.Μπορει να είναι λάθος τα αποτελέσματα γι'αυτό.Κανε υπομονή σκέψου θετικά κ όλα θα πάνε καλά.Ξερω πόσο ψυχοφθόρα διαδικασία είναι την έχω περάσει πολλές φορές .Καλή επιτυχία σου εύχομαι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ιωάννα Παπαϊωάννου είπε:

Καλησπέρα φίλες μου την Δευτέρα έκανα για τρίτη φορά εμβρυομεταφορα. Έβαλα 3 κατεψυγμένα βλαστοκύτταρα. Έχω τα γνωστά πονακια της περιόδου Κ όλο αυτό συν της αποτυχημένες προσπάθειες με τρομοκρατεί. Παλεύω να κάνω θετικές σκέψεις αλλά πάλι πέφτω. Ποτέ μπορώ να κάνω τεστ ούρων μήπως Έχω θετικό αποτέλεσμα κ μου δώσει δύναμη να συνεχίσω τα φάρμακα κ την όλη διαδικασία; θα ήθελα πολύ να συνομιλήσουμε. 

Κοιτα εγω εχω περασει απο πολλές φάσεις και εχω κανει άπειρα τεστ. Εφ οσον εχεις βάλει βλαστοκυστες μια ημερομηνία ασφαλείας ειναι 10 μερες μετα την εμβρυομεταφορά. Θεωρω οτι θα δείξει.

 Είχα αγοράσει πολλα στικάκια και τα άρχιζα να φανταστείς μια βδομάδα μετα την εμβρυομεταφορά. Ποτε δεν έδειξαν ψευδώς θετικά.

 Οπως αισθάνεται καλυτερα η καθε κοπελα.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως περιμένω να φτάσω την σωστή ημέρα κ κάνω Β χοριακη με αιμοληψία αυτή την φορά φοβάμαι, δεν ξέρω τι να κάνω να περιμένω την αιμοληψια; 

Μήπως είμαι γρουσουζα να πάει ο άντρας μου να πάρει τα αποτελέσματα;

Να μην περιμένω κ να αρχίσω τα τεστ ούρων; 

Αυτά τα πονακια στην κοιλιά μου συνέχεια με έχουνε βάλει σε σκέψεις. Τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ιωάννα Παπαϊωάννου είπε:

Συνήθως περιμένω να φτάσω την σωστή ημέρα κ κάνω Β χοριακη με αιμοληψία αυτή την φορά φοβάμαι, δεν ξέρω τι να κάνω να περιμένω την αιμοληψια; 

Μήπως είμαι γρουσουζα να πάει ο άντρας μου να πάρει τα αποτελέσματα;

Να μην περιμένω κ να αρχίσω τα τεστ ούρων; 

Αυτά τα πονακια στην κοιλιά μου συνέχεια με έχουνε βάλει σε σκέψεις. Τι να κάνω;

Δεν εισαι γρουσουζα αγάπη οτι εχει γίνει εχει γίνει.

Η εμφυτευση του εμβρύου εγινε απο την Πεμπτη έως και την όγδοη μερα απο την ωορρηξία σου. Όσα κορίτσια μένουν έγκυες λένε τα περισσότερα οτι νιώθουν πόνους περιοδου , εγω δεν εχω μείνει ποτε επομενως δεν ξερω να σου πω. Εχεις ξανάμείνει;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι την δεύτερη φορά αλλά την 8η εβδομάδα το εχασα, τότε το μόνο που είχα ήταν η υπνηλία τίποτε άλλο. Τώρα πονάει συνέχεια η κοιλιά μου

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ιωάννα Παπαϊωάννου είπε:

Ναι την δεύτερη φορά αλλά την 8η εβδομάδα το εχασα, τότε το μόνο που είχα ήταν η υπνηλία τίποτε άλλο. Τώρα πονάει συνέχεια η κοιλιά μου

Μηπως ειχες και τότε πονάκια και δεν έδωσες σημασία τα θεωρούσες φυσιολογικά λόγω της διαδικασίας πχ;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ιωάννα Παπαϊωάννου είπε:

Ναι την δεύτερη φορά αλλά την 8η εβδομάδα το εχασα, τότε το μόνο που είχα ήταν η υπνηλία τίποτε άλλο. Τώρα πονάει συνέχεια η κοιλιά μου

Καλα αποτελέσματα σου εύχομαι!!! Εγω παντως ειχα συνέχεια πονους περιοδου και μαλιστα ωρες ωρες πιστευα πως θα αδιαθετησω... Δεν ημουν απο εξωσωματική βεβαια, αλλα δεν πιστεύω πψς εχει καποια διαφορά νετα την εμφυτευση!!!! 

Οτι καλυτερο σ εύχομαι και καλη υπομονη!!! :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Καλα αποτελέσματα σου εύχομαι!!! Εγω παντως ειχα συνέχεια πονους περιοδου και μαλιστα ωρες ωρες πιστευα πως θα αδιαθετησω... Δεν ημουν απο εξωσωματική βεβαια, αλλα δεν πιστεύω πψς εχει καποια διαφορά νετα την εμφυτευση!!!! 

Οτι καλυτερο σ εύχομαι και καλη υπομονη!!! :)

Ευχαριστώ πολύ εύχομαι να πάνε όλα καλά. Καλημέρα μας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Εγώ είχα τα ίδια συμπτώματα όταν ήμουν έγκυος με όταν δεν ήμουν... Κάνουν και τα φάρμακα πολλά... Υπομονή πρέπει να κάνεις @Ιωάννα Παπαϊωάννου. Είναι πολύ δύσκολο, το ξέρω... Προσπάθησε να κάνεις άλλα πράγματα για να ξεχνιέσαι. Και εύχομαι καλά αποτελέσματα!

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα 5 θετικά μετά από εξωσωματικες που παλλινδρομησαν σε μεγάλες βδομάδες συν την κόρη που απέκτησα.. ήμουν με βλαδτοκυστες πάντα κ πάντα 9 μέρα έκανα χοριακη...συμπτώματα σε άλλα είχα αίμα φύτευσης σε άλλα πόνους στην κόρη μου τίποτα...με τόσα φάρμακα συμπτώματα δεν υπάρχουν θα λέγαμε...να σε ρωτήσω κάτι άσχετο από το ηλικία κ μετά βάζουν 3 βλαστοκυστες; Εμένα πάντα δυο μου βαζαν

Link to comment
Share on other sites

On 13/4/2019 at 11:13 ΜΜ, island1 είπε:

Εγώ είχα 5 θετικά μετά από εξωσωματικες που παλλινδρομησαν σε μεγάλες βδομάδες συν την κόρη που απέκτησα.. ήμουν με βλαδτοκυστες πάντα κ πάντα 9 μέρα έκανα χοριακη...συμπτώματα σε άλλα είχα αίμα φύτευσης σε άλλα πόνους στην κόρη μου τίποτα...με τόσα φάρμακα συμπτώματα δεν υπάρχουν θα λέγαμε...να σε ρωτήσω κάτι άσχετο από το ηλικία κ μετά βάζουν 3 βλαστοκυστες; Εμένα πάντα δυο μου βαζαν

Νησάκι μου τώρα που είχα πάει για ωοληψία με βάλανε να υπογράψω κάτι χαρτιά!!Στο Ιασώ είμαι!!Εκεί έγραφε ότι μέχρι 35 ετών βάζουν 2,πάνω απο 35 μέχρι 3 κ πάνω απο 40 μέχρι 4!!Υπόθετω όμως είναι κ διαφορετικό για κάθε περίπτωση κ γιατρό!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Νησάκι μου τώρα που είχα πάει για ωοληψία με βάλανε να υπογράψω κάτι χαρτιά!!Στο Ιασώ είμαι!!Εκεί έγραφε ότι μέχρι 35 ετών βάζουν 2,πάνω απο 35 μέχρι 3 κ πάνω απο 40 μέχρι 4!!Υπόθετω όμως είναι κ διαφορετικό για κάθε περίπτωση κ γιατρό!!

Όχι είναι νομοθετημένο απλά εγώ ήμουν 34 στην κόρη μου κ μετά τα είχα ανά δύο κατεψυγμένα οπότε για αυτονμαλλον

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εγω ειμαι στην αναμονη αυριο 9 μερα και μεθαυριο καω για χοριακη!! Εγω ποναω μια αριστερα μια δεξια (στις ωοθηκες εχω μπερδευτει)ειναι και αυτοι πονοι περιοδου;; Απο χθες μου αρχισαν αυτοι οι πονοι ακριβως οπως τις προηγουμενες μου αρνητικες και σημερα δεν με ποναει πια το στηθος μου! Εχω μπερδευτει και απογοητευτει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...