Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

κρεατοελιά με αίμα στον κόλπο???


Recommended Posts

Just now, Ασία είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια. τι είναι πάλι αυτό που μου συμβαίνει? πριν πέντε μήνες γέννησα φυσιολογικά και μου είχαν κάνει πολλά ράμματα από κάτω. παρατηρώ λοιπόν προχθές μια μικρή μαζούλα  στο σημείο που ανοίγει η τρυπούλα, εκεί που είχαν γίνει τα ράμματα. ήταν σαν ένα μικρό κομματάκι κρέας κόκκινο ανοιχτό. σαν μια πολύ μικρή αιμορροΐδα! Σήμερα κοίταξα ξανά κ έχει μεγαλώσει λίγο και άλλαξε χρώμα. κόκκινο σκούρο. πάει να μελανιάσει. είναι σαν μια κρεατοελιά με αίμα!!! συνέβη σε καμία? έχω τρομάξει πολύ!!!Και επειδή έχω αποκτήσει και φοβία πλέον με τους γυναικολόγους μετά από αυτά που έπαθα στη γέννα κ έπειτα, τρέμω να πάω για εξέταση.

Καλημερα κ απο μένα! Το ίδιο έχω κ εγώ αλλά είναι άλλο, απο τα ράμματα στη γέννα επαθα μόλυνση κ ειχα υγρά σαν λοχεια για 5 μηνες οπου το καταπολεμησαμε με αντιβιωση, εμένα όμως ηταν διαφορετικό κ λόγω αυτου έχω ακόμα αυτό που εξηγεις εσυ, ουσιαστικα είναι ουλή, εμένα όμως δε μ φεύγει..πηγαινε στο γιατρό κ ολα καλά θα είναι, μην αγχωνεσαι!!

  • Μου αρέσει 1

CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, smaro30 είπε:

Κορίτσι μου πήγαινε στον γιατρό να δει, μη φοβάσαι δεν θα σε πειράξει απλά θα δει το σημείο.

Και εγώ είχα βγάλει, μάλιστα το είχα βγάλει 10 ημέρες μετά από την γέννα και ενώ είχα και λόχεια. Το άφησα και μολύνθηκε και δεν μπορούσα να καθήσω καθόλου. Στο τέλος πήρα και αντιβίωση και κρέμα και ξυλοκαίνη για τον πόνο. Δεν είναι κάτι τραγικό αλλά μην το αφήσεις, πήγαινε στον γιατρό και όλα θα πάνε μια χαρά!!!

Άσχετο τί είναι η μαιευτική βία;;;

Διάβασε το παρακάτω για την μαιευτική βία. Εγώ δεν θέλω να θυμάμαι τι ακριβώς έζησα.

Όταν νιώθεις ότι κάποιος σου έκλεψε μια από τις πολύτιμες εμπειρίες της ζωής σου,όταν νιώθεις ότι χωρίς λόγο μετατράπηκες από μαμά σε ασθενή, όταν νιώθεις αχάριστη που δεν σου αρκεί ότι είστε και οι δύο σας ζωντανοί, τότε ίσως έχεις ζήσει Μαιευτική βία!

-Ζητήθηκε η συναίνεσή σου πριν την περινεοτομία;

Αν όχι, τότε έχεις ζήσει #ΜαιευτικήΒία

-Έχεις κάνει αναίτια καισαρική τομή;

Αν ναι, τότε έχεις ζήσει #ΜαιευτικήΒία

Ασκήθηκε πίεση με τα χέρια του επαγγελματία στην περιοχή της κοιλιάς σουτην ώρα που γεννούσες;

Αν ναι, τότε έχεις ζήσει #ΜαιευτικήΒία

-Η εμπειρία του τοκετού σου επηρέασε τη διάθεσή σου να μείνεις ξανά έγκυος;

Αν ναι, τότε ίσως έχεις ζήσει #ΜαιευτικήΒία

-Ζητήθηκε η συναίνεσή σου πριν την κάθε κολπική εξέταση κατά τη διάρκεια του τοκετού σου;

Αν όχι, τότε έχεις ζήσει #ΜαιευτικήΒία

-Σου είχε απαγορευτεί να τρως/να πίνεις/να κινείσαι/να έχεις συνοδό στον τοκετό σου;

Αν ναι, τότε ίσως έχεις ζήσει #ΜαιευτικήΒία

-Έχεις οδηγηθεί σε αναίτια πρόκληση, χωρίς ιατρική απόλυτη ένδειξη, που κατάληξε σε αναίτιες παρεμβάσεις ή σε καισαρική;

Αν ναι, τότε  έχεις ζήσει #ΜαιευτικήΒία

Αποχωρίστηκες από το μωρό σου χωρίς ιατρικό λόγο, κατά τις πρώτες ώρες/μέρες μετά τον τοκετό;

Αν ναι, τότε έχεις ζήσει #ΜαιευτικήΒία

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...