Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Να μιλήσω?? Εσεις τι θα κανατε στη θέση μου?


anemoni1989

Recommended Posts

Just now, alina80 είπε:

Δεν είναι θέμα Αθήνας ή χωριού. Κακοποίηση υπάρχει παντού. Τα σημάδια όπως μας τα περιγράφεις είναι σαφή. Καθαρή κακοποιηση. Είναι πολύ δυσκολο ενα θύμα να κάνει το βήμα. Και ένας από τους πολλούς λόγους είναι ακριβώς ότι ο θύτης φροντίζει να αποκόψει το θύμα του από το περιβάλλον. Αν αντέχεις να είσαι εκεί να την ακούς. Μην κατηγορείς τον άντρα της γιατί θα μπει σε άμυνα ή θα απομακρυνθεί. Να της λες μόνο ότι αξίζει να είναι ευτυχισμένη, ότι αξίζει σαν άνθρωπος. Ότι κάνει με το παιδί ότι κάνεις εσύ δεν νομίζω ότι είναι θέμα ζήλιας. Η χαμηλή της αυτοεκτίμηση και φυσικά ο άντρας της την έχει κάνει να αμφιβάλλει για την κρίση της, τις ικανότητες της ακόμα και τις ίδιες της τις σκέψεις. Αν νιώθει ότι έχει κάποιον να την βοηθήσει μπορεί να πάρει την απόφαση κάποια στιγμή. Αν έχει επαφή με κάποιον από την οικογένεια της και θεωρείς ότι έχει νοημα, πες τους ότι ανησυχείς (χωρίς λεπτομέρειες αν δεν ξέρεις τι άνθρωποι είναι -ριξτο στη λοχεία και την αλλαγή στη ζωή της- να δεις και εκείνοι τη γνώμη έχουν ή έστω για  να προβληματιστούν. 

Εχω και εγώ μια φίλη που βγήκε πριν λίγο καιρό από μια κακοποιητικη σχέση. Και δεν είχα αναγνωρίσει όλα τα σημάδια, τουλάχιστον σε όλη τους την έκταση. Η ίδια λέει ότι η στήριξη μας (η δική μου και μιας τρίτης φίλης μας) τη βοήθησε. Πήρε όμως χρόνια ε; Σκέψου ότι από τη στιγμή που μας είπε ότι θα χωρίσει, πέρασε ένας χρόνος μέχρι να του το πει εκείνου. Και από την ώρα που το είπε πέρασε πάνω από ένας χρόνος ακόμα μέχρι να φύγει. Δεν είναι εύκολα πράγματα αυτά. 

 

 

Ναι ε?? Πιστευα πως από τη στιγμή που αναγνωριζουν το πρόβλημα τα πράγματα ειναι πιο απλα.. Δυστυχώς με την οικογένεια της δεν εχω σχεσεις, αλλα μια απο τα ιδια ειναι και οι αδερφες της... Η ιδια μαλιστα τις εκραζε για τις επιλογες τους, θεωρωντας βεβαια πως αυτη εκανε κατι πιο αξιόλογο επειδή εκανε παιδι... 

Δεν ξέρω.. Γενικα τν τελευταίο καιρό προσπαθώ να μην είμαι εριστικη και οταν θέλω να της πω κάτι που μου εκατσε στραβά το περναω σαν παράδειγμα μεσα από τη σχέση μου με τον αντρα μου.. Αλλα δεν ξερω αν ειναι σωστό και αυτό, μην τυχον και το θεωρεί φυσιολογικό να εχουν τέτοιες συμπεριφορες οι αντρες... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, linaa είπε:

α οκ μπερδευτικα γιατι εγραφες οτι ο αλλος ηταν πολυ καλο παιδι εξω καρδια.

Ο εξω καρδιά ηταν μια ενδιαμεση σχεση αναμεσα σ 2 μ@λ@κες... Αυτον τν χωρισε αυτη, επειδή βρηκε το κελεπουρι που ειναι τωρα


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Ο εξω καρδιά ηταν μια ενδιαμεση σχεση αναμεσα σ 2 μ@λ@κες... Αυτον τν χωρισε αυτη, επειδή βρηκε το κελεπουρι που ειναι τωρα

αααα να τα βλεπεις αρα κατι παει στραβα με την φιλη σου μαλλον κ διαλεγει τετοιες περιπτωσεις. μπορει να της αρεσει να της λενε τι να κανει να την κυνηγανε παντου μπορει ετσι να νιωθει σημαντικη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, kotsifikos είπε:

Δεν έχεις άδικο έτσι όπως το παρουσιάζεις, όμως δεν είναι υπερβολή να βγάζουμε συμπέρασμα ότι κακοποιείται η κοπέλα? Επειδή ο άντρας της πχ δεν θέλει τους γονείς της στο σπίτι και δνε θέλει να βγαίνει με το παιδί στο αυτοκίνητο δείχνει ότι την κακοποιεί?

Πόσες φορές πάνω στα νεύρα μας με τον σύντροφο μας δεν έχουμε μεγαλοποιήσει μία κατάσταση?δεν έχουμε βάλει έξτρα ''σάλτσες'' σε μία του κουβέντα που μας είπε?Αποκλείεται να ισχύει και εδώ αυτό?

Μας παρουσιάζει την κατάσταση ένα τρίτο πρόσωπο το οποίο μάλιστα πλέον δεν είναι στην ζωή της κοπέλας.

Οι ερωτήσεις μου δεν είναι ρητορικές, σε ρωτάω επειδή βλέπω πως γνωρίζεις περισσότερα από εμένα πάνω στο θέμα και θα ήθελα να μου απαντήσεις έτσι ώστε να καταλάβω και εγώ γιατί βλέπεις πράγματα που εγώ δεν βλέπω. Καλό είναι να γνωρίζουμε να διαβάζουμε τα σημάδια, τόσα συμβαίνουν γύρω μας.

 

Προφανώς και το συμπέρασμα μου βγαίνει με βάση όσα λέει η Ανεμώνη. Το θέμα δεν είναι ότι εκείνος δεν θέλει το παιδί στο αυτοκίνητο (που είναι και αυτό). Στα δικά μου μάτια δείχνει ότι ο άντρας της θέλει να έχει τον έλεγχο των κινήσεων της. Το δεν θέλω να βγεις έξω από το χωριό με το αυτοκίνητο και το μωρό είναι ένας τρόπος να μην ξεμυτισει εκείνη (εφόσον έχει το μωρό). Το γεγονός ότι δεν θέλει τους γονείς της, πάλι είναι σημάδι ότι προσπαθεί να την αποκόψει. Όλα αυτά που λέει για τη διατροφή του μωρού δείχνουν αφενός ότι την υποτιμάει βαθιά αφετέρου ότι θέλει να την κάνει να αμφιβάλλει για τον εαυτό της και τις ικανότητες της. Όλα αυτά είναι δείγματα κακοποίησης. Δείχνουν ένα πολύ κοινό μοτίβο σε αυτές τις περιπτώσεις: υποτίμηση, απομάκρυνση από το περιβάλλον του θύματος, έλεγχος. 

Μπορεί να κάνω και λάθος για τη συγκεκριμένη περίπτωση -το εύχομαι ολόψυχα. Καλό όμως είναι έτσι και αλλιώς να τα συζητάμε αυτά, ποτέ δεν ξέρεις ποιος διαβάζει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, linaa είπε:

αααα να τα βλεπεις αρα κατι παει στραβα με την φιλη σου μαλλον κ διαλεγει τετοιες περιπτωσεις. μπορει να της αρεσει να της λενε τι να κανει να την κυνηγανε παντου μπορει ετσι να νιωθει σημαντικη.

Μα δεν ειπα οτι ειναι φυσιολογικο ολο αυτο... Γενικα οι άνθρωποι που δεχονται και ανεχονται ψυχολογικο πολεμο και βια καθε μορφης, εχουν χαμηλή αυτοεκτιμηση κλπ... Το θεμα ειναι πως τους κάνουμε να ανοιχτουν και να καταλαβουν το πρόβλημα χωρίς να μας κανουν περα... 

Τη νοοτροπία ας κανει οτι θελει, δεν ειναι δικο σου θεμα δεν την αποδεχομαι γενικα... Λογω αυτης εχουμε τοσα εγκλήματα διπλα μας καθημερινά... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

αααα να τα βλεπεις αρα κατι παει στραβα με την φιλη σου μαλλον κ διαλεγει τετοιες περιπτωσεις. μπορει να της αρεσει να της λενε τι να κανει να την κυνηγανε παντου μπορει ετσι να νιωθει σημαντικη.

Λινακι μου δεν είναι τόσο απλό. Ακόμα και αν η ίδια νιώθει ότι ο έλεγχος ή η ζήλεια είναι δείγμα αγάπης ή ενδιαφεροντος αυτο σημαίνει ότι έχει μέσα της άλυτα θέματα και για αυτό κάνει τις επιλογές αυτές. Δεν είναι συνειδητές επιλογες, δεν είναι θέμα γούστου. 

Just now, anemoni1989 είπε:

κλπ... Το θεμα ειναι πως τους κάνουμε να ανοιχτουν και να καταλαβουν το πρόβλημα χωρίς να μας κανουν περα... 

Θα μπορούσες να διαβάσεις σχετικά ή και να κάνεις ένα τηλέφωνο σε κάποια οργάνωση κακοποιημένων γυναικών να σου δώσουν συμβουλές πώς μπορείς να το χειριστείς.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

 

Μπορεί να κάνω και λάθος για τη συγκεκριμένη περίπτωση -το εύχομαι ολόψυχα. Καλό όμως είναι έτσι και αλλιώς να τα συζητάμε αυτά, ποτέ δεν ξέρεις ποιος διαβάζει. 

Ναι ναι μα για αυτό και σε ρώτησα, επειδή καλό είναι να τα συζητάμε και να γνωρίζουμε γενικότερα τι μπορεί να σημαίνει η κάθε συμπεριφορά.

Just now, anemoni1989 είπε:

 

Τη νοοτροπία ας κανει οτι θελει, δεν ειναι δικο σου θεμα δεν την αποδεχομαι γενικα... Λογω αυτης εχουμε τοσα εγκλήματα διπλα μας καθημερινά... 

και πολυ καλά κάνεις! Καλό είναι το ότι σε απασχολεί τι συμβαίνει με την φίλη σου, εγώ απλά λέω μήπως όλα δεν είναι τόσο τραγικά, ακολούθησε την συμβουλη της αλίνα, να είσαι εκεί δίπλα της.

  • Μου αρέσει 1

 
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με την κοτσιφικος που είπε ότι μάλλον είναι στον χαρακτήρα της να διαλέγει τέτοιους ανθρώπους κ να ξεκόβει απ' όλους! Εγώ στη θέση σου δεν θα της έλεγα τπτ γιατί βλέπω ότι δεν είναι έτοιμη να δεχτεί κάτι τέτοιο... Κάνε το σιγά σιγά κ με έμμεσο τρόπο για να μην σε ξεκόψει.. Σιγά σιγά θα το καταλάβει ότι δεν είναι ο ιδανικός. Όσο για το ότι ζηλεύει πάλι είναι στον χαρακτήρα της. Απλά σου το βγάζει τώρα με τα παιδάκια σας κ δεν το είχες καταλάβει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Μα δεν ειπα οτι ειναι φυσιολογικο ολο αυτο... Γενικα οι άνθρωποι που δεχονται και ανεχονται ψυχολογικο πολεμο και βια καθε μορφης, εχουν χαμηλή αυτοεκτιμηση κλπ... Το θεμα ειναι πως τους κάνουμε να ανοιχτουν και να καταλαβουν το πρόβλημα χωρίς να μας κανουν περα... 

Τη νοοτροπία ας κανει οτι θελει, δεν ειναι δικο σου θεμα δεν την αποδεχομαι γενικα... Λογω αυτης εχουμε τοσα εγκλήματα διπλα μας καθημερινά... 

οχι δεν ειπαμε να μην νοιαστεις αλλα ισως οπως λεει η @kotsifikos ισως δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα οπως στα παρουσιαζει. δηλαδη πχ εγω μπορει να νευριασω κ να πω στον αντρα μου δεν θελω να βγαινεις κ να μενω εγω πισω να κανω δουλειες. ο αντρας μου να πει στους φιλους του οτι νευριασε η γυναικα μου κ δεν θελει να βγω κ οι φιλοι να πουν ααα αυτος τρωει παντοφλα κ απλα να ηταν η φαση που εγω ημουν κουρασμενη νευριασμενη με κατι αλλο κτλ. δηλαδη παιζουν πολλα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, linaa είπε:

οχι δεν ειπαμε να μην νοιαστεις αλλα ισως οπως λεει η @kotsifikos ισως δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα οπως στα παρουσιαζει. δηλαδη πχ εγω μπορει να νευριασω κ να πω στον αντρα μου δεν θελω να βγαινεις κ να μενω εγω πισω να κανω δουλειες. ο αντρας μου να πει στους φιλους του οτι νευριασε η γυναικα μου κ δεν θελει να βγω κ οι φιλοι να πουν ααα αυτος τρωει παντοφλα κ απλα να ηταν η φαση που εγω ημουν κουρασμενη νευριασμενη με κατι αλλο κτλ. δηλαδη παιζουν πολλα. 

Μακάρι να είναι τέτοια περίπτωση.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

α κ για να σου πω τι ειχε γινει με εμενα κ.τελικα ηταν απλως λαθος συμπερασμα. αυτη η φιλη μου με τον αντιπαθιτικο γκομενο κ αντρα μας ειχε καποια στιγμη παραπονεθει οτι ο αντρας της επινε κ.δεν της αρεσε. οκοι στην παρεα τον ειχαμε βγαλει αλκοολικο κτλ κτλ. τελικα ο.ανθρωπος απλα επινε δυο μπυρες στο φαγητο απλα το εκανε καθε μερα κ η φιλη μου δεν ηταν συνιθισμενη στην ιδεα οτι παντα στο φαγητο θα πινουν κατι με αλκοολ. το συμπερασμα ομως οι υπολοιποι το ειχαμε βγαλει απτο παραπονο της φιλης

Just now, alina80 είπε:

Μακάρι να είναι τέτοια περίπτωση.

μακαρι ναι απλα το λεω γιατι δεν τους εχει δει κ η @anemoni1989 πως ειναι μαζι δεν τους ζει για να βγαλει πραγματικα συμπερασματα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

οχι δεν ειπαμε να μην νοιαστεις αλλα ισως οπως λεει η @kotsifikos ισως δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα οπως στα παρουσιαζει. δηλαδη πχ εγω μπορει να νευριασω κ να πω στον αντρα μου δεν θελω να βγαινεις κ να μενω εγω πισω να κανω δουλειες. ο αντρας μου να πει στους φιλους του οτι νευριασε η γυναικα μου κ δεν θελει να βγω κ οι φιλοι να πουν ααα αυτος τρωει παντοφλα κ απλα να ηταν η φαση που εγω ημουν κουρασμενη νευριασμενη με κατι αλλο κτλ. δηλαδη παιζουν πολλα. 

Σίγουρα μπορεί να παίζει κατι τετοιο και μακάρι, αλλα δεν ξερω.... Οπως ειπα και πριν κατι δεν μ κολλαει... Οπως ειπε και η @alina80 εντοπιζω καποια μοτιβα σε αυτα που αναφερει τα οποια με παραπεμπουν στα συμπερασματα που υποψιαζομαι.. Γενικα ειμαι πολυ καχυποπτη απέναντι σε αντρες οι οποιοι προσπαθουν να ελεγξουν τις κινησεις των συντροφων τους... Ισως επειδή ειχε τυχει στο περιβάλλον μου να έχουμε 3-4 τετοια περιστατικα και ο πατερας μου παντα μου τονιζε να προσεχω τετοιες συμπεριφορες, να ειμαι πιο υποψιασμενη... 

Just now, alina80 είπε:

Λινακι μου δεν είναι τόσο απλό. Ακόμα και αν η ίδια νιώθει ότι ο έλεγχος ή η ζήλεια είναι δείγμα αγάπης ή ενδιαφεροντος αυτο σημαίνει ότι έχει μέσα της άλυτα θέματα και για αυτό κάνει τις επιλογές αυτές. Δεν είναι συνειδητές επιλογες, δεν είναι θέμα γούστου. 

Θα μπορούσες να διαβάσεις σχετικά ή και να κάνεις ένα τηλέφωνο σε κάποια οργάνωση κακοποιημένων γυναικών να σου δώσουν συμβουλές πώς μπορείς να το χειριστείς.

Το ειχα σκεφτει και αυτο, αλλα δεν ξερω αν ειναι για ατομα που γνωριζουν τετοια περιστατικα ή αποκλειστικά για κακοποιημενες γυναικες... Θα το κοιτάξω... Σε ευχαριστώ!!! 

Just now, alina80 είπε:

Προφανώς και το συμπέρασμα μου βγαίνει με βάση όσα λέει η Ανεμώνη. Το θέμα δεν είναι ότι εκείνος δεν θέλει το παιδί στο αυτοκίνητο (που είναι και αυτό). Στα δικά μου μάτια δείχνει ότι ο άντρας της θέλει να έχει τον έλεγχο των κινήσεων της. Το δεν θέλω να βγεις έξω από το χωριό με το αυτοκίνητο και το μωρό είναι ένας τρόπος να μην ξεμυτισει εκείνη (εφόσον έχει το μωρό). Το γεγονός ότι δεν θέλει τους γονείς της, πάλι είναι σημάδι ότι προσπαθεί να την αποκόψει. Όλα αυτά που λέει για τη διατροφή του μωρού δείχνουν αφενός ότι την υποτιμάει βαθιά αφετέρου ότι θέλει να την κάνει να αμφιβάλλει για τον εαυτό της και τις ικανότητες της. Όλα αυτά είναι δείγματα κακοποίησης. Δείχνουν ένα πολύ κοινό μοτίβο σε αυτές τις περιπτώσεις: υποτίμηση, απομάκρυνση από το περιβάλλον του θύματος, έλεγχος. 

Αυτό ακριβώς σκέφτομαι!!! Η συγκεκριμένη κοπελα ειναι ενα ακρως ικανο ατομο να μεγαλωσει και να φροντισει ενα μωρο!!! Λογω επαγγελματος, ηερει να προλαβει ασθενειες, να ρυθμισει τη διατροφη του και να το φροντισει στην ασθένεια! Σίγουρα οταν πρόκειται για το δικο σ παιδι, ισως καπου σκαλωσεις, αλλα και παλι δεν μεταλασσεσαι σε αβουλο ον ανικανο να σκεφτεις το πιο απλο... Η αλλαγη της συμπεριφοράς της σε συνδυασμο με αυτα που της εχουν ξεφύγει για τον αντρα της και το γεγονός οτι αυτος αποφευγει να γνωρισει εμενα που παραλιγο κιολας να τους βαπτισω το παιδι (μου το προτεινε η φιλη μου αλλα λογω της συμπεριφοράς του αντρα της και καποιων αλλων λογων το αρνηθηκα)!!! Επισης, να δηλωσω πως ενω ειχαμε συμφβνησει τις ημ/νιες των γαμων μας απο πριν, ακυρωσαν τη δικη τους ημ/νια και την εβαλαν την ιδια μερα με εμενα, γτ παντρευοταν ενας φιλος τ αντρα της και δεν μπορουσε να λειπει αυτος... Ενω ηταν ασημαντο το οτι αυτη δεν θα μπορέσει να ειναι σ γαμο μ... Προφανως δε φταίει αυτος μονο (αν και εμενα ο αντρας μ θα σεβοταν την επιθυμία μου να ειναι παρουσα η φιλη μου στο γαμο μου και εγω στο δικο της) και για αυτο ακουσε και το αναλογο κράξιμο και "βρισιμο"  οταν μ το ειπε! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Καλα ειμαστε!!! Μεγαλώνει!!! :)

Ο μπεμπακος σ εσένα??? 

Τι να παμε ρε συ?? Εδω ηρθε για καφε στα 5 λεπτά απο το σπιτι μου και δεν με πηρε ουτε τηλέφωνο για τα μάτια του κοσμου!! Το ιδιο και τις αποκριες!!! Και η δικαιολογία της ηταν πως ηταν κουρασμενος ο αντρας της και ηθελε να γυρισουν στο χωριο!!! Ε οσο κουρασμενος και να εισαι, 1 ώρα για καφε δε νομίζω πως θα σε επηρεάσει τοσο!! 

Την εχω ρωτησει χυμα αν ειναι καλα και αν περναει καλα και αμεσως εγινε αμυντικη η σταση της και απαιτησε να μαθει γτ ρωταω... Της ειπα και καλα επειδή τα εκαναν ολα μαζι (συγκατοικηση μετα τη γεννα του παιδιου) απο καθαρό ενδιαφέρον γτ εμενα και του αντρα μου μας φανηκαν  βουνο και τα 2 παροτι εγιναν με 2 χρονια απόσταση μεταξύ τους... Γενικα μέχρι πριν κανα 2μηνο τον εκθειαζε σε φαση ο τελειος αντρας, ολα υπεροχα, ολα σουπερ... Προφανως τωρα κουραστηκε και  της ξεφευγουν!! Επίσης, αρχισα να φουσκωνω λίγο τις διαφωνιες που εχω με τον αντρα μου μπας και πάρει θαρρος και ανοιχτει και επιασε τοπο μαλλον αφου τοτε ξεκινησε να τα λέει!! 

Γενικα ολο αυτο ειναι ενα λαθος απο μεριας της!! Αυτη ηθελε παιδι απο την προηγούμενη σχεση, εφαγε γερο στραπατσο και της ηρθε ο ουρανός στο κεφαλι.. Μεχρι πριν την 1η μ εγκυμοσυνη δηλωνε πως ειναι πολυ νωρις για κατι σοβαρό κλπ και πως θα ηθελε ιδανικα να μεναν και μαζι την επόμενη χρονιά  και 4 μηνες μετα μ ανακοινωσε την εγκυμοσύνη της (την οποια παραδεχτηκε πως επεδιωξαν) , ενω ηταν ηδη εγκυος και αλλη μια παλια της φιλη... Εγω πιστευω ηταν καθαρα θεμα κρισης ηλικιας - ζηλιας και αγχους μη μεινει πισω... Γενικα σε πολλα θεματα εχει αντιδρασει σαν να ακολουθει κατα γράμμα αλλες ζωες... Πρωτοβουλία δεν παίρνει σε τιποτα... Ηταν να γεννήσει 10 μερες πριν απο εμενα, ζητησε απο το γιατρο να την περιμενει και ενω ειχαν συνεννοηθει να παει μια χ ημ/νια να τη δει (5 μερες μετα) , πηγε και ζητησε προκληση την επόμενη ημερα που πηγα και εγω απλα επειδη εγω αργησα να γεννησω ετυχε να γεννησουμε ιδια ημ/νια (θα μ πεις υπερβαλλεις, δεν αντιγραφουμε σε τέτοια θεματα)!! Εχει αλλάξει 3 παιδιατρους και δεν ακολουθεί κανενος τις συμβουλές.. Ρωταει εμενα τι κανω σ παιδι απο φαι κλπ και κανει τα ιδια, σταματησα εγω απο μονη την αποστειρωση σ 4 μηνες, αυτη ελεγε θα την κραταγε μέχρι το 6μηνο,2 μερες μετα τη σταματησε, εκοψα εγω το θηλασμο γτ δεν ειχα γαλα, αυτη ειχε γαλα να δωσει και αλλου και τν εκοψε επισης... Δεν ξερω ρε κοριτσια... Της κανει κακο αυτος ο άνθρωπος!!! Δεν ηταν ετσι!! Μου φαίνεται αδιανοητο να ζηλευει το παιδι μου!!! 

Καταλαβαίνω αυτο που λες, αλλα πριν από αυτό ειχε σχεση με ενα πολυ καλο παιδι, το οποιο ηταν κοινωνικοτατο, καναμε πολυ καλη παρεα και ηταν εξω καρδια... Αλλα "δεν της εκανε"... Με αυτόν δεν αποκοβοταν!! Αν ηταν δεν θα ειχε αντίστοιχη συμπεριφορά??? 

Υποθετω πως ειναι στοιχείο του χαρακτήρα της να επιλεγει αντρες τετοιου ειδους... Ο τυπος ειναι λαμογιο... Προσφατα μ ειπε εχει χρεη απο μαγαζια που ανοιγοκλεινε σαν δεν ξερω και γω τι, δουλευε νυχτα κλπ 

Καποιοι ανθρωποι δυστυχως δν εχουν μαθει μόνοι. Μακαρι τα πραγματα μα ειναι καλυτερα απο οτι νομίζεις. 

Ο μπεμπακος θηριο.μεγαλωνει και με ξετρελαινει.με εξαντλει βεβαια.ωρες ωρες ειμαι σα τη τρελη αλλα εντάξει χαλαλι του

πρίν από 40 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Περιγραφεις ακριβώς τη σκεψη μου, απλα ηθελα να δω πως θα αντιδρουσαν αλλοι στη θεση μου... Οπως ανεφερα, επειδή ειμαι η μονη φιλη που της εχει απομεινει απο Αθηνα, δε θελω να ξεκοψω, γτ κακα τα ψέματα, αλλη η νοοτροπία της πολης και αλλη του χωριου!!! 

Φοβαμαι και εγω πως αν οχι τωρα, σύντομα μπορεί και να σηκώσει χερι... Ελπιζω μονο να εχει το μυαλο και να μιλήσει! 

Δεν ξέρω.. Μακαρι να εχετε δικιο, αλλά εγω κρατάω πισινη απέναντι του! Δεν ξέρω... Μακαρι να την κάνει ευτυχισμένη... Αλλα δεν το πιστεύω... Οταν λες στη γυναίκα σου οτι δε λυπαται το παιδι το θελει νηστικο και δε θες να μεγαλωσει επειδή δε θελει να δωσει ρυζαλευρο πχ ή οταν της λες "μέχρι ποτε θα εχουμε αυτό το πραγμα με τα βυζια εξω και τα αθλια σουτιεν"  επειδή ταιζει το παιδι σου με οτι πιο αγνο υπάρχει, το γαλα της, ποσο καλος μπορεί να εισαι??? Εγω μ@λ@κ@ θα τον χαρακτηριζα, οπως και τν χαρακτηριζω!!! 

Σοβαρα της μιλαει ετσι?αυτο Είναι ανεπίτρεπτο καο δειχνει οτι δν αγαπαει καν το παιδι του.η φιλη σου πως τοβ χαρακτηρισε οταν σου το πε ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

Καποιοι ανθρωποι δυστυχως δν εχουν μαθει μόνοι. Μακαρι τα πραγματα μα ειναι καλυτερα απο οτι νομίζεις. 

Ο μπεμπακος θηριο.μεγαλωνει και με ξετρελαινει.με εξαντλει βεβαια.ωρες ωρες ειμαι σα τη τρελη αλλα εντάξει χαλαλι του

Σοβαρα της μιλαει ετσι?αυτο Είναι ανεπίτρεπτο καο δειχνει οτι δν αγαπαει καν το παιδι του.η φιλη σου πως τοβ χαρακτηρισε οταν σου το πε ?

Απλα τον δικαιολογησε οταν ειδε οτι εγω φορτωσα και αρχισα να χωνω... Δεν ξερω... Ισως εγω να ειμαι πολυ καχυποπτη και πολυ ευαίσθητη, αλλα δεν νομίζω πως τετοιες συμπεριφορες θα πρέπει να τις αντιμετωπιζουμε σαν οτι πιο φυσιολογικό 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...