Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 1

Κοντός τράχηλος 16η βδομάδα


Farmakotriftena

Recommended Posts

Just now, Giotitsa είπε:

Δεν θυμάμαι ποσο μου ειχε πει σε νούμερο τον τράχηλο τι ωρα θα πας γιατρό να ηρεμησεις λίγο;

Σε μισή ωρίτσα. Τώρα ξεκινάω. Θα σας στείλω..


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Νανουλα,  καλλιέργεια γιατί κάνατε; δηλαδή μπορεί και κάποιο μικρόβιο να κάνει τέτοια ζημιά; Επίσης περιδεση δεν κάνατε γιατί ήσουν 24η βδομαδα; διάβασα ότι περιδεση κάνουν μέχρι 16η. Δεν ξέρω αν ισχύει. Σ'ευχαριστώ πολύ Νανουλα μου. Έχω τρομάξει πολύ. Βασικά δεν το περίμενα κιόλας γιατί όταν την προηγούμενη βδομάδα είχα 4++ τράχηλο μου λέει ο σημερινός έχει πάει στο 2.7 τα έχασα. 

@ΚατεριναΣκ περιμένω να περάσει η ώρα να πάω. Και από τους χθεσινός εμετούς είμαι γενικοτερα χάλια. Παίρνω ουτρο αλλά από το στόμα και μαγνήσιο.. είμαι μόνο 16η βδομάδα αυτό με αγχώνει.

Χέρι στο τέλος εννοείς ε; πιο πριν κολπικό;

@nanoula90 να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα, πεσσο είναι καλύτερο από περιδεση; γνωρίζεις;

Κοριτσι μου αρχικα μην αγχωνεσαι. Καλλιεργεια εκανα γιατι ναι, ορισμενες φορες μπορει να ευθυνεται καποιο μικροβιο κ να προκαλεσει συσπασεις. Για τον πεσσο, ο γιατρος μου το προτεινε ως καλυτερη λυση μιας κ ημουν σε προχωρημενη εβδομαδα και πως εκεινος το προτιμαει σαν μεθοδο. Ωστοσο πιστευω πως δεν θα χρειαστεις κατι γιατι ειναι πολυ νωρις για να κριθει οτι χρειαζεσαι παρεμβαση που πιστευω δεν θα χρειαστεις. Απλα θα παρακολουθειτε τον τραχηλο πιο συχνα. Το 2,7 δεν ειναι κακη σαν μετρηση, εξαλλου μεχρι τωρα οι μετρησεις του ηταν λιγο κατα προσεγγιση. Θα σου πει κ ο γιατρος σου, αλλα γνωμη μου ειναι οτι δεν εχεις να φοβασαι κατι κοριτσι μου. Να ξεκουραζεσαι και ολα θα ναι μια χαρα. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια τα νέα μου... με μέτρησε ο γιατρός , βασικά οι γιατροί πατέρας και γιός! Ο τράχηλος βγήκε σχεδόν 4!!! Μου είπαν πως το μόνο που μπορούν να υποθεσουν είναι πως από την πίεση που προκλήθηκε από τους πολλούς εμετούς να έγινε όντως αυτό! Μετά η μαία πέταξε και ένα υπονοούμενο για τον συγκεκριμένο γιατρό που με εξέτασε στο μαιευτήριο ότι κάνει προχειροδουλειες . Είμαι τόσο ανακουφισμένη.  

  • Μου αρέσει 6

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Λοιπόν κορίτσια τα νέα μου... με μέτρησε ο γιατρός , βασικά οι γιατροί πατέρας και γιός! Ο τράχηλος βγήκε σχεδόν 4!!! Μου είπαν πως το μόνο που μπορούν να υποθεσουν είναι πως από την πίεση που προκλήθηκε από τους πολλούς εμετούς να έγινε όντως αυτό! Μετά η μαία πέταξε και ένα υπονοούμενο για τον συγκεκριμένο γιατρό που με εξέτασε στο μαιευτήριο ότι κάνει προχειροδουλειες . Είμαι τόσο ανακουφισμένη.  

Α ρε κορίτσι πηγαμε και ηρθαμε ποπο ειπα και εγω ετσι κοντενει ο τραχηλος 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Giotitsa είπε:

Α ρε κορίτσι πηγαμε και ηρθαμε ποπο ειπα και εγω ετσι κοντενει ο τραχηλος 

Άστα να πάνε Γιώτα μου... το κλαμα που έριξα σήμερα. Γιατί ξέρεις λέω για να κοντυνει έτσι μέσα σε μια βδομάδα φαντάσου τι θα γίνει αργότερα. Παντως μου ειπε οτι θα τον παρακολουθουμε και θα κανουμε μέτρηση κάθε φορά που θα πηγαίνω για υπέρηχο...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αααχχχ απιστευτη ανακούφιση!!! Τα πιο ομορφα νεα που μπορουσες να εχεις!!!!

Αν ειναι δυνατόν να γινει τετοιο λαθος!!!!

 

Δε νομιζω παντως οτι ο τραχηλος ξαναμακραινει απαξ κ κοντυνει! Προφανως ο αλλος σε ξεπεταξε!

Ευχομαι να μην εχεις αλλες λαχταρες! Καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη κοριτσι μου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Άστα να πάνε Γιώτα μου... το κλαμα που έριξα σήμερα. Γιατί ξέρεις λέω για να κοντυνει έτσι μέσα σε μια βδομάδα φαντάσου τι θα γίνει αργότερα. Παντως μου ειπε οτι θα τον παρακολουθουμε και θα κανουμε μέτρηση κάθε φορά που θα πηγαίνω για υπέρηχο...

Αχ μπράβο ρε κορίτσι μου, τώρα διάβασα τι έγινε και με έπιασε μια ανησυχία μέχρι να δω ότι είσαι καλά!!!! Χαίρομαι που όλα είναι μια χαρά! 

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

@vivi.nik. @gogouli_ σας ευχαριστώ κορίτσια!! Βιβή κι εγώ το ίδιο πιστεύω. Ασχολήθηκαν πολύ ώρα μαζί μου Χθες ο καθένας ξεχωριστά οπότε όσο να'ναι ένιωσα σιγουριά.. και πάλι σας ευχαριστώ για το χρόνο σας ! Καλή ανάσταση κορίτσια μου!! @gogouli_ εσείς τα λέμε και στην ομάδα.

  • Μου αρέσει 3

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...