Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Χωρίς λόγια.. στιγμές δύσκολες..


Recommended Posts

:sad:Καλησπέρα πρώτη φορά γράφω στο φόρουμ κ θα ήθελα την βοήθεια σας.εκανα 1 προσπάθεια εξωσωματικής.η χοριακη βγήκε θετική με 61,77 πριν 3 βδομάδες.την προηγούμενη Πέμπτη είδαμε τον σάκο.την Δευτέρα ξανά έκανα χοριακη κ ήταν 2300 κ σήμερα ξανά έκανα κ έπεσε στα 420 κ σήμερα δεν είδε σάκο.υπαρχει κάποια παρόμοια περίπτωση.τωρα την  τρίτη μου  είπε ο  γιατρός μου  να ξανακάνω χοριακη.και να συνεχίσω ως την τρίτη τα χάπια που πίνω την αντιπηκτική ένεση την προγεστερόνη κ φυλλικό οξύ.. υπάρχει πιθανότητα να γίνει κάτι.. υπάρχει καμία παρόμοια περίπτωση παρακαλώ;

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κι απο μενα. δεν εχω  εμπειρια σε τοσο πρωιμο σταδιο. εμενα το εμβρυο (μετα απο εξωσωματικη) παλινδρομησε την 8η βδομ, ειδαμε στον υπερηχο οτι σταματησε η καρδια του,οποτε δεν μπηκα καν στη διαδικασια μετρησης χοριακων. αφου περιγραφεις οτι δε. φαινεται καν ο σακος,λογικα εχει παλινδρομησει.αν εχει συμβει αυτο,ελπιζω τουλαχιστον να μην χρειαστει να γινει αποξεση,μιας και ειναι τοσο νωρις,γιατι ειναι μια ψυχοφθορα διαδικασια.το ξερω πως ειναι δυσκολο,αλλα προσπαθησε να βρεις δυναμη για την επομενη προσπαθεια.σου ευχομαι το καλυτερο....

Link to comment
Share on other sites

On 26/4/2019 at 1:22 ΠΜ, Anniasflowers είπε:

Κορίτσια μου χρόνια πολλά καταρχην..ναι δυστυχώς το χάσαμε το εμβρυακι μας..σπαραξε η καρδιά μου γιατί το θέλαμε πολύ,αλλά μάλλον ο μεγαλοδυναμος είχε τους λόγους του.σας ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη κ σας εύχομαι καλή Ανάσταση..τώρα θα ξεκινήσουμε δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικής κ μακάρι αυτή τη φορά όλα να κυλήσουν κατ ευχήν..

 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι μου λυπαμαι πολυ... συνηθως σ αυτες τις περιπτωσεις η φυση προνοει απο νωρις, οταν υπαρχει καποια χρωμοσωμιακη ανωμαλια... Καταλαβαινω τον πονο σας μετα απο τοσες προσπαθειες κ τοσα ονειρα. 

Ευχομαι να σταθειτε πραγματικα τυχεροι στη 2η προσπαθεια σας. 

Το οτι συνελαβες ειναι πολυ θετικο! 

Ολα καλα θα πανε!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 26/4/2019 at 1:22 ΠΜ, Anniasflowers είπε:

Θα συλλάβω όμως παλι κ στην δεύτερη προσπάθεια; ιδού το ερώτημα..σας ευχαριστώ πολύ για την στήριξη, Χριστός Ανέστη

 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, vivi.nik. said:

Κοριτσι μου λυπαμαι πολυ... συνηθως σ αυτες τις περιπτωσεις η φυση προνοει απο νωρις, οταν υπαρχει καποια χρωμοσωμιακη ανωμαλια... Καταλαβαινω τον πονο σας μετα απο τοσες προσπαθειες κ τοσα ονειρα. 

Ευχομαι να σταθειτε πραγματικα τυχεροι στη 2η προσπαθεια σας. 

Το οτι συνελαβες ειναι πολυ θετικο! 

Ολα καλα θα πανε!

Συμφωνώ κι εγώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια καλησπερα και απο εμενα! 

Μη στεναχωριεσαι. Καναμε και εμεις με τον αντρα μου εξωσωματικη και με την πρωτη προσπαθεια εμεινα εγκυος. Δυστυχως το ονειρο κρατησε εως την 20η εβδομαδα οπου χασαμε τον μπεμπακο μας. Ισως τα πουμε καποια αλλη στιμη, ισως τα διαβασεις σε αλλα ποστ.

φοβαμαι και εγω αν θα ξαναμεινω εγκυος. Ενα πραγμα εχουμε μονο να κανουμε! 

Να ελπιζουμε και να πιστευουμε οτι θα ξαναγινει το θαυμα!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...